Administrator
A+ R A-
Administrator

Administrator

Podobno zarządza całym tym przedsięwzięciem, ale na szczęście nie sam :)

2 lutego 2018 roku około godziny 8:13 na trasie pomiędzy Opolem a Zawadą miał miejsce wypadek samochodowy.

W zdarzeniu udział wzięły samochód osobowy i ciężarówka.

Kierujący osobowym reanult jak wynika ze wstępmych ustaleń policji z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w ciężarową scanię, która w wyniku zderzenia pojazdów zjechała z drogi i zatrzymała się na polu.

W wypadku zginęła jedna osoba – kierowca samochodu osobowego.

Do działań skierowano 3 zastępy straży pożarnej z JRG nr 1 KM PSP w Opolu.

Przejazd na trasie DK 45 zablokowany był do godziny 14:00.

niedziela, 19 czerwca 2016 22:18

Pożar lasu koło Przywór

Około 30 arów lasu uległo spaleniu w wyniku pożaru do jakiego doszło w niedzielę po godzinie 12 nieopodal Przywór w powiecie opolskim.

Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej.

Pożar pojawił się w młodniku.

W działaniach gaśniczych na ziemi pomagały również dwa samoloty gaśnicze Dromader.

Spaleniu uległo około 30 arów.

Przyczyną zdarzenia najprawdopodobniej było celowe podpalenie.

niedziela, 10 stycznia 2016 13:41

Ruszył 24. finał WOŚP

O 9:00 rano 300 wolontariuszy ruszyło na ulice Opola kwestować na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki seniorów, w ramach 24, Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pomimo wielu spekulacji na wyższych szczeblach prowadzonych w ostatnim czasie, MY gramy z Orkiestrą po raz kolejny. Dla nas liczy się niesienie pomocy i edukacji w zakresie ratownictwa i bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że tegoroczny finał przyniesie co najmniej tyle dobrego co poprzednie.

Program WOŚP w Opolu jest bogaty w wiele wydarzeń zarówno sportowych, jak i kulturalnych.

Tegoroczna impreza odbywa się na Placu Wolności, na który serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości.

Jak co roku w finale biorą też udział strażacy ochotnicy oraz służby mundurowe, które zaprezentują swój sprzęt i umiejętności.

OSP.PL to nowy portal o tematyce pożarniczej stworzony z myślą o ochotniczych strażach pożarnych w całej Polsce. To właśnie strażacy mają pokazywać swoją pracę w jednostkach w całej Polsce. My już sprawdziliśmy serwis. Przeczytajcie naszą opinię.

Każda jednostka OSP bez żadnych opłat ma możliwość zarejestrowania w portalu swojej własnej strony, na której może zamieszczać informacje o swojej jednostce, członkach, posiadanym sprzęcie czy wyjazdach do działań. Może również tworzyć listy zaprzyjaźnionych jednostek, co pozwala na „śledzenie” aktywności kolegów.

Portal grupuje założone strony według województw. Oficjalny start strony miał miejsce 25 grudnia, jednak wcześniej od około 3 miesięcy trwała kampania reklamowa na jednym z portali społecznościowych. Przez ten czas profil portalu zdobył przeszło 3 000 polubień, a udział w „wirtualnym otwarciu” zapowiedziało ponad 9 000 osób. To może zaskakiwać, szczególnie, że sama strona nie była jeszcze uruchomiona. Pokazuje to nic innego, jak ogromny brak takiego serwisu wśród strażackiej braci. Chętni ochotnicy już w końcowej fazie testów mieli możliwość utworzenia konta i wprowadzenia podstawowych danych o jednostce. I tu kolejne zaskoczenie – przed startem, swoje strony założyło ponad 330 jednostek!

Zamysłem projektu było umożliwienie ochotnikom założenia i bezpłatnego prowadzenia stron swoich OSP, przez co mogą pokazać swoją służbę całej Polsce. 
 
- Część jednostek posiadało wcześniej już swoje strony. Niestety często były one pozbawione chociażby wersji na smartfony czy tablety. Zależało nam na stworzeniu prostego w użytkowaniu narzędzia, które dałoby możliwość w prosty sposób stworzenia profesjonalnej i prostej w obsłudze strony – mówi właściciel portalu OSP.PL.

Jak udało nam się dowiedzieć, niebawem w serwisie mają się pojawić m.in. dział ogłoszeń i strefa warsztatowo-szkoleniowa.

Nie pozostaje nam nic innego, jak polecić serwis OSP.PL.

Zresztą, sami zobaczcie - www.osp.pl

Pot, łzy i cudowna kolorowa publiczność. Tak w skrócie można opisać czwartkowe zmagania na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu.

W ramach XX Międzynarodowych Spotkań Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych odbyła się Olimpiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTIF, w której udział wzięła młodzież z 22 krajów.

Dziewczęta i chłopcy startowali w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza oraz bojówka.

Zawodnicy dawali z siebie wszystko, a na boisku łzy lały się bardzo często, zarówno z radości jak i ze smutku.

Polska jako organizator olimpiady miała prawo wystawić trzy drużyny czyli o jedną więcej niż pozostałe kraje. Taki sam przywilej obowiązywał Austriaków, obrońców tytułu.

Dziewczęta z MDP Żdżary jako pierwsze z polskich zespołów zakończyły mistrzostwa z bardzo dobrym czasem, ale niestety z doliczonymi 5 punktami karnymi w bojówce. Przez ten błąd straciły miejsce na podium.

MDP z OSP Głuchów z województwa wielkopolskiego wywalczył bardzo dobry czas zarówno w bojówce jak i w sztafecie i już wiemy, że zostali oni mistrzami, pokonując Austriaków i Włochów.

Gratulujemy świetnych zmagań sportowych, przyjacielskiej zabawy i niesamowitego kibicowania.

czwartek, 23 lipca 2015 21:39

Wypadek w Lędzinach

Kilka minut przed 15:00 na drodze między Opolem a Lędzinami kierujący mercedesem sprinterem z nieustalonych jak dotąd przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał do przydrożnego rowu.

Kierujący sprinterem z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala.

Straty szacuje się na około 5 000 złotych.

Jedna osoba zmarła a trzy zostały poszkodowane w wyniku wypadku, do którego doszło w sobotę na 206 kilometrze autostrady A4 w miejscu gdzie ruch odbywa się w obu kierunkach ze względu na remont.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów, 22-latek kierujący bmw zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadąca z przeciwka kią. Na tył samochodu kia najechał ford focus, natomiast bmw zostało zaczepione przez auto ciężarowe – przekazuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca BMW. Pasażer BMW oraz dwie osoby podróżujące kią zostały przewiezione do szpitala.

Droga na czas działań została zamknięta całkowicie.

Policja wyznaczyła objazdy przez drogę krajową nr 94.

Foto: 24opole.pl

sobota, 04 lipca 2015 14:35

Wypadek wozu strażackiego w Kluczborku

W sobotę przed godziną 12 w miejscowości Kluczbork na DK nr 11 doszło do zdarzenia z udziałem samochodu pożarniczego.

Kierujący samochodem pożarniczym marki MAN z JRG Kluczbork podczas wykonywania skrętu w lewo został uderzony przez ciągnik siodłowy z naczepą. W wyniku zderzenia wóz strażacki dachował i wypadł z drogi.

Strażacy zostali uwięzieni w pojeździe a kierowca ciągnika siodłowego w kabinie. Na miejsce zdarzenia zadysponowano jednostki z rodzimej JRG, jak i z pobliskich OSP.

W wypadku ranni zostali 4 strażacy, których przewieziono do szpitala w Oleśnie. Kierowca ciągnika siodłowego z uwagi na stan zdrowia zabrany został z miejsca zdarzenia śmigłowcem LPR'u.
Z relacji świadków wynika, że skręcającym strażakom ustąpił pierwszeństwa kierowca cysterny, gdy nagle zza niej wyjechał kierowca ciężarowej scanii i uderzył w samochód strażacki.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala kluczborska policja.

Wóz strażacki najprawdopodobniej, z uwagi na wielkość uszkodzeń poddany zostanie kasacji.


Około godziny 19:30 w miejscowości Tarnów Opolski doszło do zderzenia 3 samochodów osobowych.

Z relacji świadków zdarzenia wynika, że kierujący fordem nie zastosował się do znaków drogowych i uderzył w prawidłowo poruszająca się skodę. Kierująca skodą tracąc panowanie nad pojazdem uderzyła w kolejny samochód.

Kierowca forda i kobieta kierująca skodą przetransportowani zostali do szpitala.

Dokładne przyczyny zdarzenia bada policja.

Na czas prowadzonych działań droga była całkowicie zablokowana.

Podczas patrolu nieoznakowanym radiowozem nyskiej drogówki na DK 46, na terenie gminy Paczków funkcjonariusze policji nagrali za pomocą wideorejestratora poruszającego się znaczną prędkością kierowcę bmw.

Kierujący bmw jechał z prędkością 201 km/h i wyprzedzał inne pojazdy stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci ruszyli za piratem drogowym i dokonali zatrzymania pojazdu prowadzonego przez 24-letniego mieszkańca powiatu strzeleckiego. Mężczyzna tłumaczył się, że śpieszył się na swoja imprezę urodzinową -mówi sierż. sztab. Katarzyna Janas, Rzecznik Prasowy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego.

Z uwagi na stworzenie bezpośredniego zagrożenia na drodze funkcjonariusze zatrzymali kierującemu bmw prawo jazdy. Sprawa przekazana zostanie do sądu.

Strona 1 z 86
Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu