Johny
A+ R A-
Johny

Johny

20-letni kierowca Forda został ranny w wypadku, do jakiego doszło 5 sierpnia około godziny 5:20 na DK46 na wysokości miejscowości Pakosławice.

Prowadzący Forda wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu ciężarowym Renault.

W wyniku uderzenia przez auto ciężarowe 20-latek wypadł z samochodu. Ranny mężczyzna z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego.

60-letni kierowca auta ciężarowego nie odniósł żadnych obrażeń.

Utrudnienia w ruchu na drodze krajowej trwały niespełna 3 godziny.

W poniedziałek 5 sierpnia około godziny 10 na ulicy Norwerskiej w Opolu - Brzezie doszło do zderzenia motocykla z ładowarką (pojazd miał zamontowane przyłącze z wózka widłowego).

Według wstępnych ustaleń oba pojazdy poruszały się w stronę Opola. Motocyklista rozpoczął manewr wyprzedzania, podczas gdy operator ładowarki chciał skręcić w lewo.

W wyniku zderzenia ucierpiał kierujący jednośladem - został on zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Do zdarzenia zadysponowano zastępy straży pożarnej z JRG 2 Opole oraz OSP Dobrzeń Mały, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

W niedzielę 4 sierpnia po godzinie 10 doszło do zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 46 w pobliżu miejscowości Malerzowice Wielkie.

Przy drodze dachował samochód osobowy. Po dotarciu na miejsce służb ratowniczych okazało się, że wszyscy podróżujący pojazdem oddalili się w nieznanym kierunku.

W wyniku zdarzenia jeden pas ruchu był zablokowany, wprowadzono ruch wahadłowy.

Policjanci poszukują kierowcy oraz sprawdzają, kto podróżował pojazdem.

W niedzielę 4 sierpnia o godzinie 16:25 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu busa na drodze krajowej numer 45 między Trzebiszynem a Bierdzanami.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali busa marki Mercedes przewróconego na bok w przydrożnym rowie.

Według informacji, jakie udało nam się uzyskać Mercedes był wyprzedzany przez inny pojazd na „trzeciego".

Kierujący busem próbował zjechać do skrajni jezdni, by nie doszło do zderzenia czołowego z pojazdem jadącym z przeciwka.

Ze względu na wcześniejsze opady deszczu bus zjechał z jezdni i przewrócił się na bok.

Na szczęście w całym zdarzeniu nikomu nic się nie stało.

W działaniach udział brały zastępy straży pożarnej z JRG Kluczbork, Wojskowa Straż Pożarna Szumirad, OSP Jasienie.

Dokładne okoliczności zdarzenia ustala policja.

W czwartek 1 sierpnia około godziny 8 rano do kędzierzyńskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na terenie jednego z zakładów montażowych przy ulicy Mostowej w Kędzierzynie-Koźlu.

Przybyli na miejsce zdarzenia ratownicy zastali 24-letniego mężczyznę, któremu podczas pracy spadł element metalowej konstrukcji na nogę.

Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego "Ratownik23", który przetransportował rannego 24-latka do szpitala relacjonuje dla portalu https://kk24.pl komisarz Magdalena Nakonieczna z kędzierzyńsko-kozielskiej policji.

Okoliczności wypadku bada Państwowa Inspekcja Pracy wraz z policją.

sobota, 27 lipca 2019 10:23

Dachowanie na DK 45 Kuniów-Jasienie

W sobotę 27 lipca około godziny 7:30 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego na drodze krajowej numer 45 pomiędzy Kuniowem a Jasieniem.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu okazało się, że kierująca samochodem osobowym marki Nissan Qashqai jadąc od strony Kuniowa złapała pobocze, następnie utraciła panowanie nad pojazdem i dachowała na polu kukurydzy.

Kierująca Nissanem została przetransportowana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

W działaniach udział brały zastępy straży pożarnej z JRG Kluczbork, OSP Jasienie oraz OSP Bogacica.

Dokładne okoliczności zdarzenia ustala policja.

W środę 24 lipca tuż po godzinie 17 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 11 w miejscowości Biskupice.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu okazało się, że kierujący samochodem osobowym marki Peugeot jadący drogą krajową od strony Byczyny na łuku drogi złapał prawe pobocze.

Stracił panowanie nad pojazdem, następnie zjechał na lewy pas do rowu, następnie uderzając w przepust betonowy i kończąc swoją podróż na przystanku autobusowym.

Badanie policyjnym alkomatem wyjaśniło szalony wyczyn kierowcy Peugeota bowiem miał on ponad półtora promila alkoholu.

Mężczyzna po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego odmówił transportu do szpitala.

W działaniach udział brały cztery zastępy straży pożarnej z JRG Kluczbork i OSP Byczyna, zespół ratownictwa medycznego.

We wtorek 23 lipca po godzinie 16:15 do dyżurnego oleskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze magazynu z paszami w miejscowości Uszyce.

Na miejsce natychmiast udały się pierwsze zastępy.

Po dotarciu na miejsce pierwszych mundurowych, okazało się, że pali się wewnątrz blaszanej hali. Wewnątrz znajduje się słoma w balach.

Na miejsce udały się zastępy z powiatu oleskiego i kluczborskiego.

Działania strażaków polegają na ugaszeniu pożaru oraz częściowej rozbiórce konstrukcji obiektu.

Przyczyny pożaru nie są na tą chwilę znane.

Dziesięć zastępów straży pożarnej bierze udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych przy pożarze budynku w miejscowości Suchodaniec.

We wtorek 23 lipca przed godziną 15 doszło do pożaru budynku inwentarsko-gospodarczego. Przybyli na miejsce strażacy zastali palący się obiekt – ogień był już na dachu. Udało się ewakuować cała zwierzynę hodowlaną.

W związku z ciasną zabudową strażacy prowadzili działania zarówno w obronie jak i w natarciu.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

Dokładne przyczyny zdarzenia nie są znane.

Prudniccy policjanci ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drogach powiatu, zatrzymali 2 skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców. 43 i 52-latek nie tylko przekroczyli dopuszczalną prędkość, ale również byli nietrzeźwi.

Przypominamy, że nadmierna prędkość oraz alkohol to główne przyczyny tragicznych zdarzeń na drogowych.

W pierwszym przypadku do zatrzymania doszło na obwodnicy Lubrzy. Tam policjanci pełniący służbę w nieoznakowanym radiowozie zauważyli szybko jadącego dostawczego mercedesa. Kierujący pojazdem jechał prawie 130 km/h, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 90 km/h.

Za kierownicą auta siedział 43-letni mieszkaniec województwa śląskiego. W trakcie czynności funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 43-latek miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Podobna sytuacja miała miejsce kilka godzin później w Twardawie. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 52-letni mieszkaniec gminy Głogówek.

Mężczyzna w obszarze zabudowanym na obowiązującej „czterdziestce” jechał osobowym fordem prawie 80 km/h. Dodatkowo jak się później okazało w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu.

Obaj mężczyźni już stracili prawo jazdy. Teraz odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Za taki czyn grozi im nawet do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5000 zł grzywny.

Strona 1 z 95