Johny
A+ R A-
Johny

Johny

środa, 26 czerwca 2019 18:39

Pożar lasu w Kielczy

W środę 26 czerwca około godziny 16:35 do dyżurnego strzeleckiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Kielcza.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR ustalił, iż pali się około 5 arów poszycia leśnego.

Na palącą się ściółkę podano 4 prądy wody w natarciu.

W działaniach gaśniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej z JRG Strzelce Opolskie, OSP Zawadzkie, OSP Kielcza oraz OSP Żędowice.

We wtorek 25 czerwca kilka minut po godzinie 22 dyżurny nyskiej straży pożarnej przyjął zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Stary Paczków.

Na miejsce zdarzenia dyżurny natychmiast skierował pierwsze siły i środki.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu okazało się, że pali się strych oraz poddasze budynku mieszkalno-gospodarczego.

Na palący się budynek strażacy podali cztery prądy wody w natarciu oraz jeden w obronie.

Osiem zastępów straży pożarnej walczyło z żywiołem do godziny 1 w nocy.

Straty powstałe w wyniku pożaru oszacowano na kwotę 50 tysięcy złotych.

wtorek, 25 czerwca 2019 13:17

Pożar samochodów w Kałach

W poniedziałek 24 czerwca około godziny 19:40 do dyżurnego opolskiej straży pożarnej wypłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Kały.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu okazało się, że palą się dwa samochody oraz składowane obok nich trociny.

Działania przybyłych na miejsce strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia następnie podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się samochody oraz trociny.

W działaniach udział brały dwa zastępy straży pożarnej z JRG 1 Opole i OSP Stare Budkowice.

Na opolskich drogach pierwsze dni wakacji zebrały tragiczne żniwo. W 11 wypadkach zginęły 4 osoby, 13 zostało rannych.

W powiecie nyskim zderzyły się ze sobą 2 samochody - zginęły 2 osoby, w Brzegu zginął potrącony rowerzysta a w powiecie oleskim kierująca volkswagenem.

Apelujemy o najwyższą ostrożność. Na drodze każdy może popełnić błąd, musimy być na to gotowi.

Długi czerwcowy weekend był na opolskich drogach wyjątkowo tragiczny w skutkach. W okresie od 19 do 23 czerwca miało miejsce 11 wypadków drogowych, z których 3 okazały się śmiertelne. Zginęły 4 osoby a 13 zostało rannych.

W tym czasie policjanci zatrzymali 35 nietrzeźwych kierowców.

Najtragiczniejsze wypadki były w powiecie nyskim, oleskim i brzeskim. Pierwszy już w czwartek na trasie Brzeg - Łukowice Brzeskie.

Potrącony został rowerzysta, który zginął na miejscu.

W piątek w powiecie oleskim zderzyły się ze sobą 3 pojazdy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wypadku był nieprawidłowy manewr wyprzedzania. Kierowca audi uderzył w tył tira a następnie czołowo w volkswagena. Zginęła kobieta za kierownicą volkswagena.

W niedzielę na DK 41 w powiecie nyskim czołowo zderzyły się ze sobą 2 samochody osobowe - na miejscu zginęły 2 osoby. To kierowca bmw i kierowca volkswagena. Pasażerki volkswagena trafiły do szpitala.

Apelujemy o zachowanie najwyższej ostrożności. Na drodze każdemu mogą przytrafić się błędy, dlatego zasada ograniczonego zaufania jest tutaj kluczowa.

Dobre warunki na drogach nie gwarantują bezpieczeństwa. Upały natomiast osłabiają naszą czujność i koncentrację.

poniedziałek, 24 czerwca 2019 17:33

Pożar osobówki na MOP Góra Świętej Anny

W poniedziałek 24 czerwca około godziny 16:15 do dyżurnego strzeleckiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na MOP Góra Świętej Anny na opolskim odcinku autostrady A4.

Na miejsce zdarzenia dyżurny skierował siły i środki z JRG Strzelce Opolskie oraz OSP Wysoka i OSP Leśnica.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu okazało się, że pali się już cały przód samochodu osobowego marki Renault.

Działania zakończono po kilkunastu minutach.

Na tę chwilę nie wiadomo co było przyczyną pożaru.

W poniedziałkowe przedpołudnie na ulicy Wiejskiej w Opolu doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego marki Honda z samochodem dostawczym marki Fiat.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący Hondą z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym dostawczym Fiatem.

W wyniku zdarzenia niegroźnych obrażeń doznał kierowca osobówki. Został on ukarany przez policjantów mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

poniedziałek, 24 czerwca 2019 14:04

Zderzenie dwóch osobówek na dw 409. W akcji LPR

W niedzielę 23 czerwca po godzinie 17 na drodze wojewódzkiej numer 409 w miejscowości Strzeleczki doszło do wypadku.

20-latka kierująca volkswagenem passatem w wyniku nieprawidłowego wymijania doprowadziła do bocznego zderzenia z Renault.

W wyniku wypadku poszkodowana kobieta jadąca VW została zabrana do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W niedzielę 23 czerwca po godzinie 17 na drodze wojewódzkiej numer 407 we Włodarach doszło do wypadku.

Na skrzyżowaniu ulicy Szkolnej i Lipowej z DW doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

W wyniku wypadku poszkodowane zostały trzy osoby (2 kobiety i 11-letni chłopiec), które zostały zabrane do szpitala w Nysie.

Przez ponad godziną ruch w miejscu wypadku był wstrzymany.

Przyczyny zdarzenia ustala policja.

poniedziałek, 24 czerwca 2019 13:34

Jedna osoba poszkodowana po wypadku w Racławiczkach

W niedzielę 23 czerwca około godziny 15 na skrzyżowaniu w miejscowości Racławiczki w gminie Strzeleczki, 22-latek kierujący Jeepem wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do zderzenia z audi.

W wyniku zdarzenia samochód terenowy przewrócił się na bok.

W zdarzeniu poszkodowana została 18-letnia pasażerka Jeepa.

W działaniach brały udział zastępy straży pożarnej z OSP Racławiczki, OSP Strzeleczki, JRG Krapkowice oraz zespół ratownictwa medycznego i policja.

W czwartek 20 czerwca tuż po godzinie 4 nad ranem do krapkowickich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na 252 kilometrze autostrady A4 na pasie w kierunku Katowic.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu okazało się, że w zdarzeniu bierze udział samochód osobowy marki Ford Focus, którego kierowca doznał obrażeń.

Poszkodowany został przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Przyczyny wypadku ustala policja.

W działaniach ratowniczych udział brały zastępy straży pożarnej z JRG Krapkowice oraz OSP Odrowąż.

Strona 1 z 91
Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu