Fotoreporter Klb
A+ R A-
Fotoreporter Klb

Fotoreporter Klb

W nocy z soboty na niedzielę po godzinie 3 patrol policji próbował zatrzymać w Byczynie do kontroli forda mondeo.

Kierowca pomimo dawania znaków przez policjantów nie chciał się zatrzymać i uciekał w kierunku miejscowości Polanowice.

W Polanowicach kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup.

Samochodem jechały dwie osoby. 

Po przebadaniu kierowcy alkomatem okazało się, że ma on ponad pół promila alkoholu. Po zbadaniu przez załogę zespołu ratownictwa medycznego został zabrany przez policję. Pasażer nie odniósł żadnych obrażeń.


Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp OSP Byczyna, zabezpieczył miejsca zdarzenia oraz zneutralizował płyny eksploatacyjne.

sobota, 17 sierpnia 2019 12:28

Wypadek na moście nad Kanałem Gliwickim.

1 osoba została ranna w wyniku wypadku, do jakiego doszło w sobotę 17 sierpnia po godzinie 10 na ul. Grunwaldzkiej w Kędzierzynie-Koźlu.

Kobieta kierująca samochodem Audi straciła panowanie nad pojazdem i z dużą siłą uderzyła w przęsła mostu.

Rannej na miejscu pomocy udzieliła straż pożarna, następnie po przyjeździe pogotowia została przetransportowana do szpitala. 

Na czas prowadzenia działań droga została całkowicie zablokowana.

piątek, 16 sierpnia 2019 17:54

Zderzenie trzech ciężarówek na DK46

W piątek 16 sierpnia około godziny 5 na DK46 w okolicach Dąbrowy doszło do zderzenia trzech samochodów ciężarowych.

W wyniku wypadku jedna osoba została ranna. Droga w tym miejscu była zablokowana prawie 7 godzin.

Policja wprowadziła objazdy: dla samochodów osobowych drogami lokalnymi przez miejscowość Prądy, dla ciężarowych jadących w kierunku Nysy, Wrocławia przez DK 94, a dla ciężarowych zjeżdżających z autostrady w kierunku Opola przez węzeł Opole Południe.

W czwartek 15 sierpnia kilka minut przed godziną 10 strażacy z OSP Byczyna, JRG Kluczbork zostali zadysponowani do piwnicy w jednym z budynków mieszkalnych w centrum Byczyny, gdzie doszło do nagłego zatrzymania krążenia u mężczyzny.

Strażacy zostali zadysponowani ze względu na brak wolnego zespołu ratownictwa medycznego w okolicy.  Na miejsce zdarzenia zadysponowano również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe „Ratownik 23″ z Opolskiej Bazy HEMS, który wylądował na lądowisku gminnym, jakim jest Stadion Miejski w Byczynie.

Strażacy wspólnie z załogą LPR prowadzili Resuscytację krążeniowo -oddechową przez ponad godzinę.

Niestety pomimo wysiłku strażaków oraz załogi śmigłowca mężczyzny nie udało się uratować.

środa, 14 sierpnia 2019 13:53

Zderzenie trzech samochodów w Byczynie

W środę 14 sierpnia około godziny 11:30 straż pożarna w Byczynie została powiadomiona o zderzeniu trzech samochodów na ulicy Poznańskiej w Byczynie (DK11).

Według ustaleń policji Volkswagen Passat jadąc od strony Gołkowic zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Za nim stanął Chrysler, w którego tył uderzył kierujący Fiatem Punto. Następnie siłą odrzutu Chrysler uderzył w tył Volkswagena.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, neutralizacji płynów eksploatacyjnych oraz kierowanie ruchem.

Osoby jadące Volkswagenem zostały na miejscu przebadane przez załogę zespołu ratownictwa medycznego. Przebadane osoby nie wymagała hospitalizacji.

Do kolizji zadysponowano jeden zastęp OSP Byczyna, zespół ratownictwa medycznego, policję z Kluczborka oraz Byczyny oraz zarządcę drogi.

wtorek, 13 sierpnia 2019 17:41

Wypadek na DK45. Auto uderzyło w przepust.

We wtorek 13 sierpnia kilka minut przed godziną 15 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DK45 w pobliżu miejscowości Jasienie.

Kierujący samochodem Suzuki Grand Vitara jadąc w kierunku Kluczborka zjechał do rowu i po przejechaniu nim około 100 metrów uderzył w przepust.

Pojazdem podróżowało 5 osób – dwoje dorosłych oraz trójka dzieci. Osobom jadącym samochodem nic się nie stało. Dwóch najmłodszych chłopców zostało zabranych do szpitala na obserwację.

Policja ustala co było przyczyną zdarzenia.

W trakcie prowadzonych działań ruch na DK45 odbywał się wahadłowo.

Do wypadku zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej – dwa z JRG Kluczbork i dwa z OSP Jasienie. Na miejscu były obecne dwie załogi zespołu ratownictwa medycznego oraz policja.

W poniedziałek 12 sierpnia około godziny 17:30 na skrzyżowaniu ulicy Lublinieckiej z ulicą Kościuszki doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz nastoletniego rowerzysty.

W wyniku wypadku poszkodowany został 12-letni chłopiec, którego zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca HEMS. Miejscem przekazania pacjenta był ogólnodostępny parking przy ulicy Solnej.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z OSP Dobrodzień, ZRM, policję oraz śmigłowiec LPR.

sobota, 10 sierpnia 2019 16:14

Pożar renault na A4

W sobotę 10 sierpnia na 250 kilometrze autostrady A4 w kierunku Katowic na wysokości Krapkowic zapaliło się osobowe renault.
Do pożaru doszło w trakcie jazdy. Na szczęście prowadząca samochód kobieta zatrzymała auto i zdążyła z niego wysiąść, zanim ogień objął pojazd.
Pojazd spłonął doszczętnie.
Do pożaru zadysponowano dwa zastępy z JRG Krapkowice.
Na czas działań straży pożarnej ruch na A4 został wstrzymany.

W czwartek 8 sierpnia około godziny 23:45 między stacją w Tarnowie Opolskim a Groszowicami doszło do wykolejenia kilku wagonów pociągu towarowego.

Skład wiózł miał węglowy do Elektrowni Opole. Do zdarzenia doszło na linii między Tarnówem Opolskim - Opole Groszowice.

Kilka wagonów z węglem wykoleiło się, niszcząc przy tym torowisko oraz ścinając słupy trakcyjne skutecznie blokując całą linię w obie strony.

Na szczęście w wyniku zdarzenia, nikomu nic się nie stało. Pociągi dalekobieżne kursować będą objazdem przez Kędzierzyn-Koźle a pociągi regionalne zostają zawieszone – wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusową.

Na miejscu pracuje już specjalna komisja do ustalenia przyczyn wypadku oraz pociągi ratunkowe

czwartek, 08 sierpnia 2019 11:48

Zderzenie 3 samochodów pod Jełową

W czwartek 8 sierpnia około godziny 10 na DK45 w pobliżu Jełowej doszło do zderzenia 3 samochodów.

Według wstępnych ustaleń prowadzący Fiata Doblo nie zachował ostrożności i uderzył w tył Skody Octavii. Następnie Skoda uderzyła w tył BMW.

Dwójka dzieci została opatrzona na miejscu przez zespół ratownictwa medycznego.

Po badaniu kierującej fiatem, okazało się, że w wydychanym powietrzu miała blisko promil alkoholu.

Do zdarzenia zadysponowano JRG 1 Opole, OSP Jełowa, OSP Łubiany.

Strona 1 z 26