Fotoreporter Klb
A+ R A-
Fotoreporter Klb

Fotoreporter Klb

W piątek 14 września około godziny 17 w Opolu na skrzyżowaniu obwodnicy Opola z ulicą Oleską doszło do zderzenia renault clio z radiowozem.

Pojazdy jechały w kolumnie na sygnałach z Warszawy do Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Auta miały zostać przekazane do poszczególnych komend policji na terenie opolszczyzny.

Rozbity radiowóz miał trafić do policji w Kluczborku. W wyniku zdarzenia 1 osoba została ranna. Policja bada szczegóły wypadku.

środa, 12 września 2018 15:06

Wypadek z udziałem rowerzystki w Bąkowie

W środę 12 września około godziny 12:20 w Bąkowie na skrzyżowaniu ulic Szkolnej, Wolności oraz Braci Bassy doszło do potrącenia rowerzystki przez prowadzącego samochód marki citroen.

Według ustaleń pracujących na miejscu policjantów kierujący samochodem jadąc ulicą Szkolną nie ustapił pierwszeństwa przejazdu kobiecie jadącej rowerem ulicą Wolności.

W wyniku uderzenia kobieta doznała lekkich obrażeń ciała nie zagrażających życiu i została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Pierwszej pomocy rannej kobiecie udzielił strażak z OSP w Bąkowie.

poniedziałek, 10 września 2018 13:37

Zderzenie dwóch samochodów na obwodnicy Kluczborka

1 osoba lekko ranna, dwa uszkodzone samochody to bilans zderzenia fiata seicento oraz volkswagena passata na obwodnicy Kluczborka - DK11.

Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 11 w poniedziałek 10 września.

Według ustaleń pracujących na miejscu policjantów prowadzący volkswagena chciał wyjechać z ulicy Byczyńskiej na DK11 i jechać w stronę Byczyny. Nie ustąpił jednak pierwszeństwa przejazdu kierowcy fiata, który jadąc obwodnicą od strony Olesna skręcał w lewo chcąc wjechać do Kluczborka.

Kierowca fiata został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego na obserwację do szpitala.

Na miejsce wezwano także dwa zastępy straży pożarnej z Kluczborka. Jednak po dojeździe straży na miejsce okazało się, że ich pomoc nie jest potrzebna.

W niedzielę w nocy 9 września kilka minut po godzinie 2 straż pożarna została powiadomiona o pożarze na polach w pobliży miejscowości Zopowy.

Po dojechaniu na miejsce strażacy zastali 6 stert słomy objętych ogniem. Przyczyną pożaru było podpalenie. Straty wyniosły około 50 tyś. zł.

Do działań zadysponowano 1 zastęp z JRG w Głubczycach, 1 z OSP Zubrzyce oraz 2 z OSP Zopowy.

czwartek, 30 sierpnia 2018 21:53

Przewrócona ciężarówka zablokowała DK11

W czwartek 30 sierpnia około godziny 18:30 do oleskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 11 pomiędzy Łomnicą a Sierakowem Ślaskim.

Z niewyjaśnionych na tą chwilę przyczyn kierowca samochodu ciężarowego stracił panowania nad pojazdem i przewrócił go na bok. 

W zdarzeniu na szczęście nikomu nic się nie stało. Droga jest zablokowana. Wyznaczono objazdy. Przyczyny zdarzenia ustala policja.

piątek, 24 sierpnia 2018 23:00

Nowy samochód w OSP Jasienie

W piątek 24 sierpnia w Jasieniu odbyło się powitanie nowego wozu dla Ochotniczej Straży Pożarnej - Renault D16 HIGH z zabudową firmy Szczęśniak.

Samochód kosztujący blisko 800 tysięcy złotych kilka minut przed godziną 17 przyjechał do Jasienia w eskorcie pojazdów należących do OSP w Jasieniu: forda i stara.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy ze zbiornikiem wody o pojemności 3000 tysięcy litrów i zbiornikiem 300 litrów na środek pianotwórczy już wkrótce trafi do podziału bojowego jednostki. Na wyposażeniu znajduje sie także autopompa z wydajnością 2.8 tys. litrów na minutę. Auto posiada kabinę, która pomieści 6 osób, silnik o mocy 280 KM, napęd 4x4.

Nowy wóz bojowy został zakupiony z budżetu Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego, Ministerstwa Środowiska, Powiatu Kluczborskiego i gminy Lasowice Wielkie. Prywatni sponsorzy dołożyli sie także do zakupu auta.

Strażacy razem z pojazdem otrzymali węże W75 i W52 oraz sprzęt hydrauliczny do cięcia LUKAS.

W ciągu kilku dni auto zostanie uzupełnione w brakujący sprzęt. Auto posiada już numery operacyjne - 439[O]93

Gratulujemy zakupu i życzymy aby służył nowym użytkownikom jak najdłużej.

W środę 22 sierpnia około godziny 21:30 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze obory, w której znajdują się zwierzęta w miejscowości Nowa Bogacica.

Na miejsce pożaru natychmiast skierowano pierwsze siły i środki z Państwowej Straży Pożarnej w Kluczbork, Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogacicy oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Budkowicach.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu pierwszego zastępu okazało się, że pożar wybuch w jednym z pokoi budynku mieszkalnego jednorodzinnego i bardzo szybko rozprzestrzenia się na kolejne pomieszczenia. Budynek mieszkalny przylegał bezpośrednio do obory, która na szczęście nie została objęta pożarem.

Działania przybyłych na miejsce strażaków polegały na ugaszeniu palących się pomieszczeń, ewakuacji mieszkańców, następnie po ugaszeniu pożaru strażacy dokładnie sprawdzili kamerą termowizyjną wszystkie pomieszczenia budynku.

Strażacy również udzielili pomocy medycznej starszej kobiecie, która przebywała w budynku do czasu przyjazdu na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego.

Kobieta została przetransportowana do szpitala na obserwację.

Przyczyną pożaru najprawdopodobniej był wybuch telewizora RTV w jednym z pomieszczeń. Straty wyniosły około 150 tys. zł.

W działaniach gaśniczych udział brało 6 zastępów straży pożarnej z powiatów kluczborskiego i opolskiego.

W czwartek 16 sierpnia kilka minut po godzinie 16 w Prudniku na DK40 doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz rowerzysty.

Według ustaleń kierowca zaparkowanego samochodu nie zachowując należytej ostrożności otworzył drzwi przed rowerzystą jadącym drogą.

W wyniku zderzenia rowerzysta doznał poważnych obrażeń. Obecny na miejscu lekarz podjął decyzję o wezwaniu na miejsce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Przybyły na miejsce Ratownik 23 zabrał rannego rowerzystę do szpitala.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG w Prudniku.

wtorek, 14 sierpnia 2018 13:43

Wypadek pomiędzy Łambinowicami a Sowinem.

We wtorek 14 sierpnia około godziny 9:40 do dyżurnego nyskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym pomiędzy Łambinowicami a Sowinem. 

Po dojeździe na miejsce strażacy zastali w rowie rozbity samochód marki daewoo matiz a w nim uwiężioną osobę. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych osoba poszkodowana została wyciągnięta z pojazdu i przekazana zespołowi ratownictwa medycznego.

Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z JRG w Nysie oraz jeden zastęp z OSP Łambinowice.

We wtorek 14 sierpnia o godzinie 10 do dyżurnego oleskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na DW 901 w miejscowości Kocury.

Po dojechaniu na miejsce pierwszych zastępów strażacy zastali dwa rozbite samochody - renault lagunę oraz ciężarowe volvo.

Według wstępnych ustaleń kierowca ciężarówki nie zauważył skręcającego w boczną drogę samochodu osobowego i uderzył w jego tył.

Autem osobowym podróżowały trzy osoby. Jedna z tych osób została lekko ranna i została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Do zdarzenia zadysponowano po jednym zastępie z JRG w Oleśnie, OSP Dobrodzień i OSP Szemrowice

Strona 1 z 14
Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu