Fotoreporter Klb
A+ R A-
Fotoreporter Klb

Fotoreporter Klb

W niedzielę 16 czerwca około godziny 15:40 na ulicy Gliwickiej (Ligota Górna) doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych - Volkswagena Jetty, Forda Focusa oraz BMW.

Według wstępnych ustaleń prowadząca Volkswagena jadąc od strony zalewu zjechała na przeciwległy pas i otarła się o BMW jadące w przeciwnym kierunku, następnie uderzyła w zaparkowanego Forda, zjechała do rowu i uderzyła w ogrodzenie posesji.

Kierująca Volkswagenem została zabrana do szpitala na obserwację - pozostałym uczestnikom zdarzenia nic się nie stało.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Kluczbork, jeden z OSP Kuniów, zespół ratownictwa medycznego oraz policję.

czwartek, 23 maja 2019 22:23

Zderzenie dwóch samochodów w Leśnicy

W czwartek 23 maja kilka minut po godzinie 17 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym w Lesnicy na ulicy Polnej.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że zderzyły się dwa samochody osobowe - fiat uno oraz opel astra.

Pojazdami podróżowały łącznie trzy osoby. Dwie osoby uczestniczące w wypadku zostały opatrzone na miejscu przez zespół ratownictwa medycznego.

Do zdarzenia zadysponowano OSP Leśnica, JRG Strzelce Opolskie, Policja Strzelce Opolskie oraz Leśnica, ZRM Zdzieszowice.

W sobotę 18 maja po godzinie 12 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, że w Kędzierzynie-Koźlu świadkowie na brzegu stawu znaleźli wędki i inne przedmioty należące do wędkarza. Wcześniej w tym miejscu widziano mężczyznę.

Po przybyciu na miejsce służb okazało się, że mężczyzna znajduje się pod wodą. Był zaplatany w żyłki.

Niestety pomimo ponad godzinnej reanimacji nie udało się uratować 50-letniego mężczyzny.

Szczegóły tragedii będzie wyjaśniać policja.

Zdarzenie miało miejsce na stawach przy ulicy Gliwickiej w Kędzierzynie-Koźlu.

W piątek 10 maja około godzony 22 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na barce w okolicach Skarbimierza. 

Po dojeździe na miejsce jednostek okazało się, że na barce znajdowało się 41 osób. Część z poszkodowanych osób oddaliła się z miejsca zdarzenia. Kilka osób wpadło do wody.

Służby ratownicze natychmiast przystąpiły do działań ratowniczych.

Taki był scenariusz pierwszego dnia ćwiczeń VII Manewrów Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych "Search & Rescue".

Uczestnikami są grupy i sekcje poszukiwawczo - ratownicze z całej Polski - zarówno cywilne jak i strażackie.

Ćwiczenia obejmują:

- Poszukiwania osób zaginionych w terenie i na gruzowisku
- Ratownictwo wodne
- Pierwsza pomoc
- Zadania sprawnościowe
- Zadania wysokościowe
- Zadanie nocne

Organizatorem manewrów jest Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego OSP Skarbimierz.

W piątek 10 maja o godzinie 18:43 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej 45 na przejeździe kolejowym w Kuniowie.

Na miejsce skierowano po dwa zastępy straży pożarnej z JRG Kluczbork i OSP Kuniów oraz patrol policji.

Obcokrajowiec kierujący samochodem ciężarowym marki scania zagapił się i chcąc uniknąć zderzenia z samochodem poprzedzającym, odbił gwałtownie w prawo i wjechał w tory kolejowe.

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało.

W piątek 3 maja około godziny 19 policja w Nysie otrzymała zgłoszenie, że kierowca prowadzący srebrne BMW jest pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Policjanci wysłani na miejsce zauważenia samochodu szybko namierzyli pojazd. Patrol zatrzymał BMW. W momencie wysiadania funkcjonariuszy z radiowozu kierujący BMW odjechał.

Policjanci natychmiast podjęli pościg. Przy wieży ciśnień funkcjonariusze ustawili blokadę. Na jej widok kierowca przyspieszył, przejechał pasem zieleni.

W ostatnim momencie policjanci odskoczyli na bok.

Pościg za BMW zakończył się na ulicy Oświęcimskiej. Po zatrzymaniu kierowca zamknął się w pojeździe. Policjanci wybili szybę w aucie i wyciągnęli kierowcę z samochodu.

Kierowca BMW - 24-latek, mieszkaniec województwa dolnośląskiego był pijany. Miał 1,5 promila alkoholu. Kierowcy została pobrana krew do badań na zawartość środków odurzających.

W środę 1 maja kilka minut przed godziną 22 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zaginięciu 86-letniego mężczyzny w Żędowicach, który ostatni raz widziany był około godziny 8-9 gdy wchodził do lasu.

Po dojeździe do Żędowic na ulicę Stawową służb ratunkowych został ustalony plan działania. Po pewnym czasie poszukiwań znaleziono jedynie jeden z dwóch rowerów należących do osoby poszukiwanej (w dniu poprzednim pojechał na rowerze, wrócił bez niego, następnego dnia ponownie wjechał do lasu na rowerze).
Gdy nie udało się znaleźć poszukiwanego podjęto decyzję o zwiększeniu sił i środków zarówno policji jak i straży pożarnej. W tym celu zadysponowano większa grupę funkcjonariuszy z KP Zawadzkie i KPP Strzelce Opolskie, Sekcję Poszukiwawczo Ratowniczą OSP Suchy Bór, quad z OSP Staniszcze Małe oraz Oficera Operacyjnego Powiatu z KP PSP Strzelce Opolskie.

Po dojeździe na miejsce dodatkowych sił i środków strażacy z Suchego Boru wydzielili rejon poszukiwań dla dwóch grup, które niezwłocznie udały się do lasu. Dodatkowo ratownicy na quadzie wraz z kamerą termowizyjną przeszukiwali raz jeszcze wszystkie drogi.

Po około godzinie jedna z grup odnalazła poszukiwanego mieszkańca Żędowic nad brzegiem rzeki Mała Panew. Był on przytomny, świadomy jednak wyziębiony i wyczerpany. Za pomocą quada na miejsce został dostarczona torba PSP-R1 oraz deska na której ewakuowaliśmy mężczyznę. Został on przekazany przybyłemu na miejsce ZRM.

Łącznie działania prowadziło 24 strażaków OSP i PSP, 68 policjantów oraz mieszkańcy Żędowic.

Siły i środki zadysponowane na miejsce zdarzenia:

SLOp z KP PSP Strzelce Opolskie

GBA-Rt i SLKw z OSP Zawadzkie

GBA z OSP Żędowice

SLGRat z OSP Suchy Bó

rQuad z OSP Staniszcze Małe

11 radiowozów policji z KP Zawadzkie i KPP Strzelce Opolskie

ZRM „P” z podstacji w Zawadzkiem.

W piątek 26 kwietnia około godziny 9:30 pod Racławicami Śląskimi doszło do zderzenia ciągnika rolniczego oraz pociągu towarowego.

Kierujący ciągnikiem zginął na miejscu.

Ruch pociągów został wstrzymany.

Do zdarzenia zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownika 23. Niestety pomimo podjętej resuscytacji nie udało się uratować 48-letniego kierowcy ciągnika rolniczego.

Policja pod nadzorem prokuratury ustala dlaczego kierowca wjechał pojazdem na przejazd tuż przed nadjeżdżający pociąg.

We wtorek 16 kwietnia około godziny 20 w okolicy ulicy 24 Kwietnia w Kędzirzynie-Koźlu patrol policji próbował zatrzymać auto do kontroli.

Kierujący na widok policjantów przyśpieszył. Policjanci natychmiast podjęli pościg za uciekającym samochodem.

Prowadzący skręcił w kierunku Kobylic. Na łuku drogi uderzył w betonowy płot przy ulicy Raciborskiej.

Policjanci po dojeździe na miejsce sprawdzili, czy w pojeździe nikt nie został ranny. Okazało się, że kierowca zbiegł.

Do poszukiwań zaangażowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG 2 Kędzierzyn-Koźle oraz dodatkowy radiowóz wraz z psem tropiącym. Około godziny 1 poszukiwania przerwano.

Kierowca jest znany policji. Miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

5 uszkodzonych samochodów - to rezultat zderzenia na DK45 miedzy Jasieniem a Lasowicami Wielkimi.

W środę około godziny 12:30 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK45.

W wyniku zderzenia 2 osoby zostały lekko ranne -strażacy udzielili im pierwszej pomocy a następnie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Osoby nie zostały zabrane do szpitala.

Na czas działań służb ratunkowych ruch odbywał się wahadłowo. Przyczyną karambolu było niedostosowanie odległości od pojazdu poprzedzającego.

Straty spowodowane zdarzeniem oszacowano wstępnie na kwotę 20 tysięcy złotych.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG Kluczbork oraz po jednym z OSP Kuniów, OSP Lasowice Wielkie, OSP Jasienie.

Strona 1 z 21
Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu