Fotoreporter Klb
A+ R A-
Fotoreporter Klb

Fotoreporter Klb

W piatek 18 stycznia kilka minut przed godziną 11 w miejscowości Zalesie Śląskie na ulicy Strzeleckiej doszło do wypadku drogowego.

Kobieta prowadząca samochód osobowy marki opel uderzyła w barierki. W wyniku uderzenia auto zapaliło się i spłonęło doszczętnie. Prowadząca samochód nie odniosła większych obrażeń.

Do zdarzenia zadysponowano po dwa zastępy z JRG Strzelce Opolskie i OSP Zalesie Śląskie oraz jeden z OSP Olszowa.

niedziela, 06 stycznia 2019 14:20

Zwłoki w kamionce Piast w Opolu

W niedzielę 6 stycznia po godzinie 11 nurkowie pływający rekreacyjnie w zbiorniku kamionka Piast przy ulicy Wapiennej w Opolu natrafili na ciało.

Nurkowie przetransportowali ciało człowieka do brzegu i powiadomili służby ratunkowe o znalezisku.

Przybyli na miejsce strażacy wydobyli ciało na brzeg akwenu.

Obecna na miejscu policja zabezpieczyła zwłoki do czasu przybycia na miejsce prokuratora.

Do zdarzenia zadysponowano strażaków z JRG 1 w Opolu.

W piątek 4 stycznia kilkanaście minut po godzinie 14 na trasie Gorzów Śląski - Boroszów samochód osobowy marki toyota wpadł w poślizg i uderzył w nadjeżdżający samochód osobowy marki renault.

Na miejscu przybyły Zespół Ratownictwa Medycznego przebadał 5 osób podróżujących dwoma pojazdami. Jedna z nich została przetransportowana z bólem klatki piersiowej do szpitala.

Na miejscu pracowała straż pożarna, policja i pogotowie ratunkowe.

W piątek 4 stycznia o godzinie 14 na trasie Krzywiczyny - Komorzno doszło do zderzenia 4 pojazdów: dwóch osobowych, dostawczego oraz autobusu.

Według wstępnych ustaleń dostawczy bus zderzył się z BMW a po chwili w bok auta dostawczego uderzył autobus. Kierowca mazdy by nie uderzyć w pojazdy biorące udział w wypadku zjechał do rowu.

Lekko ranne zostały dwie osoby jadące BMW, zostały one zabrane do szpitala. Autobusem, który realizował przewóz szkolny podróżowało 6 dzieci - nie odnieśli oni żadnych obrażeń.

Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z JRG w Kluczborku, po jednym zastępie z OSP Wołczyn oraz OSP Komorzno, zespół ratownictwa medycznego oraz dwa radiowozy.

Na czas prowadzenia działań ruch był wstrzymany.

Prawdopodobna przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

wtorek, 01 stycznia 2019 16:33

Pożar budynku w Suchej Psinie

31 grudnia kilka minut przed północą straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Sucha Psina (gm. Baborów).

Na miejsce skierowano dwa zastępy z OSP Baborów oraz trzy z JRG w Głubczycach.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez środki pirotechniczne - fajerwerki.

sobota, 29 grudnia 2018 19:36

Dachowanie seata w Wierzbięcicach

W sobotę 29 grudnia około godziny 13:25  do nyskich służb ratunkowych wpłynęła informacja o wypadku drogowym na DK41 w miejscowości Wierzbięcice.

Samochód osobowy wypadł tam z drogi i dachował.

W wyniku wypadku ranna została 1 osoba.

Na miejscu działania prowadzili strażacy z Nysy, Wierzbięcic i Niwnicy, a także pogotowie ratunkowe i policja.

W piątkową noc 28 grudnia kilka minut po 2 policjanci z Głubczyc podczas patrolu zauważyli ogień wydobywający się z komina kotłowni w hurtowni przy ul. Raciborskiej.

Policjanci natychmiast zawiadomili straż pożarną o pożarze oraz sprawdzili teren hurtowni czy na terenie nie ma osób postronnych.

Dalsze rozprzestrzenienie się ognia mogło doprowadzić do pożaru całej hurtowni. Właściciel hurtowni dzięki szybkiej reakcji służb nie poniósł żadnych strat materialnych.

Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z JRG w Głubczycach.

piątek, 21 grudnia 2018 18:15

Tragiczny finał naprawy samochodu

W piątek 21 grudnia około godziny 16:30 do opolskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku podczas pracy przy samochodzie na jednej z posesji przy ulicy Alei Przyjaźni w Opolu.

Auto umieszczone na lewarku zsunęło sie z niego i przygniotło osobę, która znajdowała się pod nim.

Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG 1 w Opolu, policję oraz zespół ratownictwa medycznego.

W Ciecierzynie w gminie Byczyna w środę 12 grudnia na jednej z posesji policjanci ujawnili w piecu zwłoki urodzonego kilka dni wcześniej noworodka.
Policjanci na miejscu zdarzenia pojawili się po zgłoszeniu od pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej.

Na miejscu zatrzymano matkę dziecka 27-letnią Aleksandrę J.  Ze względu na podejrzenia, że dzieci mogło być więcej policjanci przeszukali cała posesję, łącznie z przekopaniem ziemi i ujawnili jeszcze ciała trójki dzieci w różnym stadium rozkładu. W piecu została znaleziona dziewczynka, która prawdopodobnie została uduszona.

27-latka została aresztowana. Zostanie jej postawiony zarzut zabójstwa.  Dzisiaj zostanie przeprowadzona sekcja zwłok dziewczynki.

Sprawa ma charakter rozwojowy i policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

W czwartek 6 grudnia około godziny 17 służby ratunkowe w Oleśnie zostały poinformowane o zatruciu tlenkiem węgla dwóch osób w Wojciechowie.

Po przybyciu służb ratunkowych na miejsce okazało się, że zaczadzeniu uległy dwie kobiety - 67-latka oraz 29-latka.

Strażacy natychmiast przystąpili do reanimacji starszej kobiety. Jednak pomimo wysiłków ratowników kobiety nie udało się uratować. 29-latka na szczęście nie straciła przytomności - ratownicy zastosowali wobec niej terapię tlenową.

Kobieta została następnie zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. 

Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z JRG w Oleśnie, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Strona 1 z 16
Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu