Kamil
A+ R A-
Kamil

Kamil

W środę 26 czerwca około godziny 12:30 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie od jednej z lokatorek kamienicy przy ulicy Głowackiego w Kędzierzynie-Koźlu o tym, że miała źle się poczuć.

Po dojeździe na miejsce zespołu ratownictwa medycznego okazało się, że na klatce schodowej budynku panuje silne zadymienie. Ratownicy zawiadomili straż pożarną.

Na miejsce skierowano 8 zastępów straży pożarnej. Po dojeździe i rozpoznaniu ustalono, że powodem zadymienia jest zaprószenie ognia na drugim piętrze kamienicy. Spaleniu uległa znaczna część wyposażenia kuchni.

Przyczyną pożaru był wyrzucony niedopałek papierosa do kosza na śmieci.

Lokatorka mieszkania, w którym doszło do pożaru, została zabrana do szpitala.

środa, 26 czerwca 2019 12:36

Śmiertelne potrącenie pieszego na dk 94

W środę 26 czerwca o godzinie 10:50 do strzeleckich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszego na drodze krajowej numer 94.

Na miejsce skierowano zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i policję.

Ze wstępnych informacji wiadomo, że na wjeżdzie do Strzelec Opolskich od strony Opola pieszy wtargnął pod koła samochodu ciężarowego.

Mężczyzny pomimo reanimacji nie udało się uratować - lekarz stwierdził zgon.

Dokładne okoliczności tragedii ustala policja pod nadzorem prokuratora.

Droga z miejscu wypadku jest zablokowana, policja wyznaczyła objazd obwodnicą Strzelec Opolskich następnie ul. Cementową, 1 Maja, Zakładową, Marka Prawego, Stawową. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 15.

We wtorek 25 czerwca o godzinie 16:20 opolscy strażacy otrzymali zgłoszenie o poszukiwanym mężczyźnie na kamionce Bolko, naprzeciw kąpieliska.

Na miejsce zadysponowano Specjalistyczną Grupę Wodno-Nurkową „Opole” z Opola i Nysy.

Po około godzinie, jeden z ratowników wypatrzył w krzakach leżącego mężczyznę, jak się potem okazało poszukiwanego.

Jego stan jednak budził wątpliwości ratowników.

Po zbadaniu alkomatem, okazało się, że mężczyzna wydmuchał 2,6 promila.

wtorek, 25 czerwca 2019 11:39

Wypadek na dk 42 koło Kluczborka

We wtorek 25 czerwca około godziny 10:25 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego na drodze krajowej numer 42 na rondzie w Ligocie Dolnej.

Na miejsce skierowano 3 zastępy straży pożarnej z JRG Kluczbork, jeden z OSP Kuniów, zespół ratownictwa medycznego i 2 motocykle z wydziału ruchu drogowego KPP w Kluczborku.

Kierujący samochodem ciężarowy marki renault wyjeżdżając z ronda, stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił go na bok. Na naczepie samochodu przewożona była rolka 25 tonowa blachy.

Kierowca przytomny z urazem głowy został zabrany do szpitala.

Ruch w miejscu wypadku odbywa się wahadłowo. Utrudnienia potrwają jeszcze kilka godzin.

W niedzielę 23 czerwca kilka minut po godzinie 14 do nyskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 41 Nysa-Prudnik.

Pomiędzy Wierzbięcicami a wjazdem na obwodnicę Nysy doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych (bmw i volkswagen passat).

W wyniku zdarzenia dwie osoby zginęły na miejscu, a dwie zostały ranne i zabrane do szpitali karetką i śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Przyczyny wypadku ustala policja pod nadzorem prokuratora.

Pięć osób zostało poszkodowanych wskutek wypadku, do jakiego doszło we wtorek 18 czerwca po godzinie 16 na drodze pomiędzy miejscowościami Biała i Krobusz.

Na drodze wojewódzkiej nr 414 doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych: forda i skody. Pojazdami podróżowało w sumie 6 osób.

W wyniku wypadku pięć osób zostało poszkodowanych.

Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który najciężej ranną osobę przetransportował do szpitala w Opolu.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

poniedziałek, 10 czerwca 2019 18:08

Pożar budynku w miejscowości Gracze

W poniedziałek 10 czerwca chwilę po godzinie 3 do dyżurnego Miejskiego Stanowiska Kierowania w Opolu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Gracze w powiecie opolskim. 

Do działań skierowano 7 zastępów w sile 28 strażaków.

Działania strażaków polegały na podaniu trzech prądów wody w natarciu na palący się dach, w tym jeden z podnośnika hydraulicznego, działania prowadzono od zewnątrz budynku, jednocześnie przeszukując pomieszczenia w piwnicy i na parterze pod kątem osób przebywających w budynku — nikogo nie znaleziono.

Po zlokalizowaniu ognia rozpoczęto prace rozbiórkowe konstrukcji stropu i dachu dogaszając zarzewia ognia.

niedziela, 09 czerwca 2019 17:49

Wypadek na ulicy Pużaka w Opolu

W sobotę 8 czerwca około godz. 21:20 na skrzyżowaniu ul. Grabowej i Pużaka w Opolu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

21-letnia kobieta kierująca fordem, wyjeżdżając z ulicy Grabowej, wymusiła pierwszeństwo przejazdu i doprowadziła do zderzenia z audi prowadzonym przez 20-latka.

W wyniku wypadku poszkodowane zostały cztery osoby, które zostały zabrane przez zespoły ratownictwa medycznego do szpitala.

niedziela, 09 czerwca 2019 17:36

Bażany - dostawczy bus spłonął doszczętnie

W sobotę 8 czerwca o godzinie 21:19 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze busa na jednej z posesji w miejscowości Bażany w gminie Kluczbork.

Do działań skierowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Kluczbork, po jednym z OSP Kuniów i OSP Bażany.

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że dostawczy bus jest całkowicie objęty ogniem.

Pojazd spłonął doszczętnie. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

W wyniku pożaru nikt nie doznał obrażeń.

We wtorek 4 czerwca po godzinie 14 do nyskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Głuchołazach w części zdrojowej.

Po dojeździe na miejsce pierwszych strażaków, pożarem objęty był nowo wybudowany budynek jednorodzinny przy ulicy Makuszyńskiego.

Strażacy w okolicy budynku odnaleźli poszkodowaną kobietę, która najprawdopodobniej wydostała się z domu przed pożarem.

Kobiecie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy a następnie przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Poszkodowana trafiła do szpitala.

W akcji obrażenia doznał jeden z ratowników, trafił on do szpitala.

Na miejscu z pożarem walczy 11 zastępów straży pożarnej.

Strona 1 z 274
Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu