Kamil
A+ R A-
Kamil

Kamil

poniedziałek, 22 lipca 2019 14:52

Wypadek na DK 45 Kluczbork - Opole

W poniedziałek 22 lipca około godziny 13 do opolskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na obwodnicy Osowca.

Kierujący dostawczym busem z niewyjaśnionych na tą chwilę przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Mężczyzna z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

Do działań skierowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG 1 Opole, jeden z OSP Osowiec, zespół ratownictwa medycznego i policję.

Przyczyny wypadku ustala policja.

Do zdarzenia doszło po godzinie 3:00 w nocy, z soboty na niedzielę.

Dyżurny prudnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, który miał jechać osobowym volkswagenem drogą krajową nr 41 w kierunku Prudnika. Oficer dyżurny natychmiast informację przekazał podległym patrolom.

Już chwile po zgłoszeniu, policjanci zauważyli i zatrzymali auto do kontroli drogowej. Za kierownicą pojazdu siedziała 34-letnia kobieta. Wynik przeprowadzonego badania wykazał, że mieszkanka powiatu głubczyckiego miała ponad promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze już zatrzymali jej prawo jazdy.

Teraz 34-latka odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi jej nawet do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5000 zł grzywny.

W sobotę 20 lipca kilkanaście minut po godzinie 15 do nyskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu (rondo) ulicy Głuchołaskiej i Krawieckiej w Nysie.

Na miejsce skierowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Nysa, zespół ratownictwa medycznego i policję.

Kierujący samochodem osobowym marki audi z niewiadomych na tą chwilę przyczyn wjechał na wysepkę ronda.

Poszkodowany kierowca został zabrany do szpitala.

Przyczyny zdarzenia ustala policja.

W piątek 19 lipca około godz. 13.00 w miejscowości Psary (województwo dolnośląskie, powiat oławski) doszło do pożaru zboża na pniu.

Ze względu na silny wiatr ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał.

W działaniach brało udział kilkanaście zastępów straży pożarnej z powiatu brzeskiego i oławskiego oraz samolot gaśniczy Dromader.

Spaleniu uległo około 16 hektarów zboża na pniu i 4 hektary ścierniska.

W środę, 10.07.br., około 17.00, ojciec zabrał chłopca z domu w Grodzisku Mazowieckim i odjechał w nieznanym kierunku szarą skodą fabią o nr rejestracyjnym WGM 01K9.

Z informacji zebranych przez policjantów wynika, że mężczyzna mógł poruszać się na trasie pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a lotniskiem Okęcie.

Po czterech godzinach, przed 21.00, policjanci otrzymali zgłoszenie, że ojciec 5-latka nie żyje. Ta tragiczna informacja została przez funkcjonariuszy potwierdzona. Do tej pory nieznane jest natomiast miejsce pobytu dziecka.

Dawid ma 110 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała. Włosy jasne, zaczesane na prawo. Chłopiec był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena. Ojciec dziecka ubrany był w czarną kurtkę, granatowe materiałowe spodnie, beżowe buty wsuwane oraz koszulę polo z jasnym kołnierzykiem.

Zwracamy się do wszystkich osób z prośbą o pomoc w odnalezieniu dziecka. Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, przyjmują od Państwa policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki Policji lub pod numer alarmowy 112.

Źródło: policja.pl

W czwartek 11 lipca około godziny 11:30 na drodze pomiędzy Bierawą a Grabówką doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że na drodze z Bierawy do Grabówki doszło do czołowego zderzenia z udziałem dwóch motocykli i samochodu terenowego.

Do działań skierowano zastępy straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego, policję oraz dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - Ratownik 23 HEMS Opole i Ratownik 4 HEMS Gliwice.

W zdarzeniu poszkodowane zostały trzy osoby.

Niestety pomimo reanimacji nie udało się uratować jednej z osób podróżujących motocyklem. 

Droga w miejscu wypadku jest całkowicie nieprzejezdna.

W niedzielę 7 lipca kilka minut po godzinie 6 do prudnickich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ulicy Głuchołaskiej w Łące Prudnickiej.

Kierujący samochodem osobowym marki volkswagen golf z nieznanych przyczyn zjechał do rowu i uderzył w przepust. 

Kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia przed przyjazdem służb ratowniczych. Szuka go policja.

Do działań skierowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Prudnik, jeden z OSP Łąka Prudnicka, zespół ratownictwa medycznego i dwa patrole policji.

niedziela, 07 lipca 2019 13:02

Wypadek na Oleskiej w Dobrodzieniu.

W sobotę 6 lipca o godzinie 15:00 na skrzyżowaniu ulic Oleskiej i Reymonta w Dobrodzieniu doszło do wypadku.

Kierowca samochodu osobowego marki peugeot wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowego marki DAF. 

W wyniku zderzenia poszkodowana została jedna osoba, którą ZRM przewiózł do oleskiego szpitala.

W działaniach brały udział dwa zastępy straży pożarnej z OSP Dobrodzień, jeden z JRG Olesno, zespół ratownictwa medycznego i policja.

sobota, 06 lipca 2019 13:51

Rozszczelnienie gazociągu w Nysie

W sobotę 6 lipca około godziny 13 do nyskich służb wpłynęło zgłoszenie o rozszczelnieniu rury średniego ciśnienia na ulicy Piłsudskiego w Nysie.

Na miejsce skierowano trzy zastępy straży pożarnej z JRG Nysa, dwa z OSP Niwnica, pogotowie gazowe i policję.

Do uszkodzenia gazociągu doszło podczas prac ziemnych.

Ulica Piłsudskiego jest zamknięta dla ruchu, a okoliczni mieszkańcy zostali ewakuowani.

W środę 3 lipca około godziny 17 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu koło miejscowości Brzozowiec.

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że pali się zrąb leśny wraz z ciągnikiem rolniczym.

Do działań skierowano zastępy straży pożarnej z powiatu brzeskiego i namysłowskiego oraz śmigłowiec i samolot gaśniczy.

Przypuszczalną przyczyną pożar była awaria ciągnika. 

Strona 1 z 275
Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu