Kamil
A+ R A-
Kamil

Kamil

sobota, 23 marca 2019 17:44

Dachowanie na dk 42 w Duczowie Wielkim

W sobotę 23 marca kwadrans przed godziną 15 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 42 w miejscowości Duczów Wielki.

Kierująca samochodem osobowym marki skoda z niewiadomych na tą chwilę przyczyn straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi i dachowała na polu.

Poszkodowana kobieta została zabrana przez zrm do szpitala w Oleśnie.

Do działań skierowano dwa zastępy z OSP Wołczyn, dwa z JRG Kluczbork, dwa z JRG Namysłów i jeden z OSP Domaszowice oraz zespół ratownictwa medycznego i policję.

Przycyzny zdarzenia ustala policja.

18 marca 2019 roku, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski wizytował Komendę Wojewódzką PSP w Opolu, gdzie w obecności Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Krzysztofa Kędryka spotkał się osobami kierującymi pracą poszczególnych komórek organizacyjnych komendy.

Kolejnym punktem wizyty Komendanta Głównego PSP była Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 w Opolu i zapoznanie się z warunkami pełnienia służby panującymi w jednostce.

Podczas obu spotkań gen. brygadier Leszek Suski przedstawił funkcjonariuszom kilka ważnych zagadnień. Omówiony został program modernizacji PSP, ważniejsze planowane inwestycje i zakupy. Komendant Główny PSP wskazał ilość oraz jakość zakupionego sprzętu dla PSP, jak również dla OSP. Docenił i podziękował za włożoną pracę w utrzymanie sprzętu, pomieszczeń socjalnych i ogólną sprawność JRG a także zwrócił uwagę na bieżące potrzeby służby.

Po wizycie w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Opolu oraz w JRG, Komendant Główny PSP udał się do Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego na odprawę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego z przedstawicielami służb z terenu województwa opolskiego.

Źródło: KW PSP Opole

Tekst: mł. bryg. Dariusz Gieroń, zdjęcia: ogn. Łukasz Nowak.

W poniedziałek 18 marca kwadrans przed godziną 21 do dyżurnego strzeleckiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na trasie z Raszowej w kierunku Leśnicy.

Na miejsce skierowano dwa zastępy z OSP Leśnica i jeden z OSP Raszowa oraz patrol policji.
- Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu na drodze powiatowej oraz podaniu piany ciężkiej na palący się pojazd, aż do całkowitego ugaszenia — informuje mł. bryg. Jarosław Larski ze Stanowiska Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.
Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.
Straty oszacowano na 12 tysięcy złotych.

We wtorek 19 marca około godziny 4:30 na drodze wojewódzkiej numer 395 na trasie Strzelin - Wrocław (woj. dolnośląskie) doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

Pomiędzy Wojkowicami a Żernikami Wrocławskimi doszło do czołowego zderzenia, w którym uczestniczyły trzy pojazdy osobowe i jeleń.

Niestety w wyniku wypadku jedna osoba zginęła na miejscu, a 6 osób zostało zabranych do szpitala.

Przyczyny wypadku ustala policja pod nadzorem prokuratora.

czwartek, 07 marca 2019 17:00

Child Alert - Porwanie matki z dzieckiem

Policjanci poszukują 3-letniej Amelki i jej matki Natalii, które dzisiaj około godziny 10:00 zostały uprowadzone przez dwóch zamaskowanych mężczyzn sprzed bloku przy ul. Hallera 47 w Białymstoku.

Wszystkie osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu dziewczynki i jej mamy, proszone są o pilny kontakt z najbliższą jednostką Policji.

Na czas funkcjonowania Child Alert uruchomione zostało Call Center pod nr 995, na które można przekazywać wszelkie informacje mogące przyczynić się do odnalezienia zaginionych.

Do uprowadzenia doszło przed blokiem mieszkalnym przy ul. Hallera 47 w Białymstoku dzisiaj, 7 marca br., ok. godz. 10:00. Z ustaleń wynika, że sprawcami uprowadzenia byli dwaj zamaskowani mężczyźni, którzy wepchnęli Amelię i jej matkę do samochodu marki Citroen, który później został porzucony.

Dziewczynka ma niebieskie oczy i jasne włosy spięte w kok. Ubrana była w różową kurtkę, szarą czapkę z pomponem, szare spodnie i granatowe buty. 

W środę 6 marca niespełna kwadrans po północy do strzeleckich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ulicy Klonowej w Otmicach w gminie Izbicko.

46-letni kierowca forda z nieustalonej na tę chwilę przyczyny zjechał z drogi, uderzył w betonowy przepust, a następnie w drzewo.

W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zginął na miejscu.

W działaniach brał udział dwa zastępy straży pożarnej z OSP Izbicko, jeden z JRG Strzelce Opolskie oraz zespół ratownictwa medycznego i policja.

Przyczyny wypadku ustala policja pod nadzorem prokuratora.
Droga w miejscu zdarzenia zablokowana była do godziny 5:30.

W środę 27 lutego około godziny 7:30 do brzeskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 94 pomiędzy miejscowościami Łosiów i Leśniczówka.

Wyprzedzanie podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych (silna mgła) było przyczyną zderzenia się samochodu osobowego marki volkswagen z samochodem ciężarowym marki MAN.

Na miejsce skierowano 4 zastępy straży pożarnej z JRG Brzeg, jeden z OSP Lewin Brzeski, zespół ratownictwa medycznego i 5 patroli policji.

Poszkodowany kierowca volkswagena został przewieziony do szpitala.

Straty spowodowane zdarzeniem oszacowano na 40 tysięcy złotych.

We wtorek 26 lutego około godziny 10:40 do opolskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ulicy Strzeleckiej w Opolu.

W wyniku nieostrożności kierujący samochodem ciężarowym marki DAF wjechał w tył samochodu osobowego marki citroen.

W zdarzeniu jedna osoba została poszkodowana.

Straty spowodowane zdarzeniem oszacowano na 100 tysięcy złotych.

czwartek, 21 lutego 2019 10:19

Dwie osoby ranne po wypadku w Gogolinie.

W środę 20 lutego chwilę przed godziną 22:20 do krapkowickich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic Marzanny i Kamiennej w Gogolinie.

43-letnia kobieta kierująca citroenem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącemu volvo prowadzonym przez 31-letniego mężczyznę.

W wyniku zdarzenia obie osoby kierujące pojazdami zostały poszkodowane i zabrane przez ZRM do szpitala.

Straty spowodowane wypadkiem oszacowano na 50 tysięcy złotych.

W działaniach brały udział dwa zastępy straży pożarnej z JRG Krapkowice, dwa z OSP Odrowąż, jeden z OSP Gogolin oraz dwa zespoły ratownictwa medycznego i dwa patrole policji.

We wtorek 19 lutego o godzinie 12:25 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na terenie miejscowości Brynica w gminie Wołczyn.

Podczas wycinki drzew jeden z mężczyzn został przygnieciony przez drzewo, doznał on rozległych urazów czaszki i stracił funkcje życiowe.

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej reanimację mężczyzny prowadziła już policja, następnie kontynuowali ją ratownicy medyczni.

Pomimo wysiłku wszystkich służb ratunkowych około 50-letni mężczyzna zmarł na miejscu.

Do działań skierowano trzy zastępy straży pożarnej z JRG Kluczbork, jeden z OSP Wołczyn, zespół ratownictwa medycznego z Kluczborka, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Ratownik 13 HEMS Wrocław.

Przyczyny wypadku ustalać będzie policja pod nadzorem prokuratora.

Strona 1 z 270
Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu