Kamil
A+ R A-
Kamil

Kamil

O godzinie 13:12 do opolskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku podczas budowy kanalizacji sanitarnej pomiędzy Schodnią i Pustkowem.

W trakcie prac doszło do osunięcia się ziemi i przysypania dwóch pracowników.

Na miejsce skierowano zastępy straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego i policję.

Jednego z pracowników udalo się szybko odkopać. Drugi niestety nie przeżył. Służby ratunkowe przez około dwie godziny próbowały dostać się do tej osoby.

We wtorek 2 kwietnia kilka minut przed godziną 15:30 do opolskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze powiatowej pomiędzy Suchym Borem a drogą krajową numer 94.

Kierująca samochodem osobowym z niewyjaśnionych na tę chwilę przyczyn uderzyła w przydrożne drzewo. Kobieta poniosła śmierć na miejscu.

W wypadku poszkodowany został jeszcze mężczyzna. Z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

Przyczyny wypadku ustala policja pod nadzorem prokuratora.

We wtorek 2 kwietnia po godzinie 10:30 do kędzierzyńskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o przygniecionym mężczyźnie na jednej z posesji przy ulicy Głogowskiej w Większycach.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że podczas prac przy maszynie rolniczej podpiętej pod ciągnik doszło do przygniecenia mężczyzny.

Niestety pomimo długiej reanimacji 61-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Działania na miejscu prowadziły zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Ratownik 4 HEMS Gliwice.

Przyczyny tragedii będzie ustalać policja pod nadzorem prokuratora.

niedziela, 31 marca 2019 17:03

Kolizja na ulicy Opolskiej w Zawadzkiem

W niedzielę 31 marca dziesięć minut po północy do strzeleckich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ulicy Opolskiej w Zawadzkiem.

Kierujący samochodem osobowym marki opel stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup oświetleniowy.

Poszkodowany kierowca został opatrzony przez przybyły na miejsce ZRM. Pozostał on na miejscu zdarzenia.

Na miejsce skierowano jeden zastęp z OSP Zawadzkie, zespół ratownictwa medycznego, policję i pogotowie energetyczne.

Przyczyny kolizji ustala policja.

W niedzielę 31 marca o godzinie 12:27 do opolskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu na ulicy Jana Kwoczka w Opolu.

W trakcie dojazdu na miejsce pierwszych jednostek doszło do wybuchu. Po rozpoznaniu kierujący działaniami ratowniczymi ustalił, że pod drewnianą wiatą płonie samochód osobowy i motocykl.

Na miejsce skierowano jeden zastęp straży pożarnej z JRG 1 Opole i po dwa z JRG 2 Opole i OSP Opole-Szczepanowice.

Wkrótce więcej informacji.

W piątek 29 marca o godzinie 13 do oleskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku osobowego busa pomiędzy Kozłowicami i Boroszowem.

Po dojeździe na miejsce pierwszych służb zastano rozbitego na drzewie busa. Dwie osoby zostały zakleszczone w pojeździe, strażacy musieli je uwolnić przy użyciu narzędzi hydraulicznych.

W sumie poszkodowane zostały 4 osoby. Jedna osoba zginęła na miejscu, dwie są w ciężkim stanie, jedna lżej poszkodowana. Jedna osoba prawdopodobnie oddaliła się z miejsca zdarzenia trwa ustalania czy busem nie podróżowało więcej osób.

Na miejscu pracuje 8 zastępów straży pożarnej z JRG Olesno, OSP Gorzów Śląski, OSP Kozłowice, OSP Jamy, OSP Kościeliska i OSP Borki Małe, zespół ratownictwa medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Ratownik 4 Hems Gliwice i Policja.

Okazało się, że kierowca busa miał 2 promile alkoholu.

Przyczyny wypadku będzie ustalała policja pod nadzorem prokuratora.
środa, 27 marca 2019 13:45

Zaginął Paweł Surdyga

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu poszukują zaginionego 32-letniego Pawła Surdygę.

Mężczyzna ostatni raz widziany był w miejscu zamieszkania. Do chwili obecnej nie powrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Osoby posiadające informacje na temat miejsca pobytu zaginionego, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Powiatowej Policji Kędzierzynie-Koźlu lub najbliższą jednostką Policji.

Zaginiony:
Paweł Surdyga, lat 32
zam. Kędzierzyn-Koźle, ul. Kwiatowa

Rysopis: ok. 184 cm wzrostu, tęga budowa ciała, oczy zielone, ogolone włosy. Mężczyzna ubrany był w szare spodnie, czarną kurtkę, niebieską czapkę z daszkiem oraz szary sweter. Zaginiony ma m.in tatuaż na plecach przedstawiający błazna z kartą oraz tatuaż w okolicach klatki piersiowej przedstawiający orła.

Zaginiony w dniu 19 marca 2019 roku, około godziny 5:50 wyszedł z mieszkania w Kędzierzynie-Koźlu i do chwili obecnej nie powrócił, jak i również nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Osoby, które widziały Pawła Surdygę lub mają jakiekolwiek informacje na temat miejsca jego pobytu, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu tel. 77 472 46 66 lub z najbliższą jednostką policji 112.

We wtorek 26 marca o godzinie 19:35 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Krapkowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze altany na terenie ogródków działkowych przy ulicy Żyrowskiej w Zdzieszowicach.

Na miejsce skierowano po jednym zastępie z JRG Krapkowice, OSP Żyrowa, OSP Krępna, OSP Rozwadza i OSP Obrowiec oraz zespół ratownictwa medycznego i trzy patrole policji.

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów zastano pożar przyczepy kempingowej wraz z drewnianą przybudówką.

Po ugaszeniu, w trakcie przeszukania, na pogorzelisku strażacy znaleźli poszkodowanego bez oznak życia. Według wstępnych ustaleń policjantów mogą to być zwłoki 50-letniego mężczyzny, który mieszkał w tej przyczepie.

Przypuszczalną przyczyną pożaru była nieprawidłowa eksploatacja przenośnego grzejnika elektrycznego.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi policja pod nadzorem prokuratury.

wtorek, 26 marca 2019 14:12

Wypadek na dk 45 Opole - Kluczbork

We wtorek 26 marca o godzinie 12:10 do opolskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 45 pomiędzy Jełową i Bierdzanami.

Kierujący samochodem ciężarowym marki MAN z naczepą, na zakręcie z niewiadomych na tę chwilę przyczyn zjechał do rowu i przewrócił pojazd na bok.

Kierowcy na szczęście nic się nie stało.

Na miejsce skierowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG 1 Opole, po jednym z OSP Jełowa i OSP Bierdzany oraz policję.

Przyczyny zdarzenia ustala policja.

W miejscu zdarzenia ruch odbywa się wahadłowo.

sobota, 23 marca 2019 17:44

Dachowanie na dk 42 w Duczowie Wielkim

W sobotę 23 marca kwadrans przed godziną 15 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 42 w miejscowości Duczów Wielki.

Kierująca samochodem osobowym marki skoda z niewiadomych na tą chwilę przyczyn straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi i dachowała na polu.

Poszkodowana kobieta została zabrana przez zrm do szpitala w Oleśnie.

Do działań skierowano dwa zastępy z OSP Wołczyn, dwa z JRG Kluczbork, dwa z JRG Namysłów i jeden z OSP Domaszowice oraz zespół ratownictwa medycznego i policję.

Przycyzny zdarzenia ustala policja.

Strona 1 z 271
Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu