BaCh
A+ R A-
BaCh

BaCh

środa, 30 maja 2018 22:50

Wypadek w Kocurach

W środę 30 maja około godziny 17:40 na drodze wojewódzkiej 901 w Kocurach (gm. Dobrodzień) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem jednego samochodu osobowego.

Kierujący BMW z nieustalonej przyczyny zjechał pojazdem do rowu, po czym auto dachowało.

Mężczyzna podróżował sam. Nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Działania na miejscu prowadziły cztery zastępy straży pożarnej, policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

środa, 30 maja 2018 22:47

Pożar wiaty i grilla w Dobrodzieniu

W środę 30 maja przed godziną 17:00 do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze drewnianej wiaty oraz grilla na prywatnej posesji przy ulicy Kościuszki w Dobrodzieniu.

Do zdarzenia zadysponowano niezwłocznie dwa zastępy OSP z Dobrodzienia oraz zastęp z oleskiej JRG.

W wyniku pożaru częściowemu zniszczeniu uległa wiata, meble ogrodowe oraz drobny sprzęt domowy.

Przyczynę pożaru ustalają policjanci z KP w Dobrodzieniu.

wtorek, 18 marca 2014 19:51

Pożar magazynu trocin w Dobrodzieniu

We wtorek po godzinie 9:00 przy ulicy Opolskiej w Dobrodzieniu na terenie prywatnej posesji doszło do pożaru budynku gospodarczego zaadoptowanego na magazyn trocin.

Niezwłocznie do zdarzenia zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej z Dobrodzienia, Szemrowic i Olesna.

Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych bezpośrednio na pożar oraz jednego prądu gaśniczego w obronie sąsiedniego warsztatu samochodowego.

Straty wstępnie oszacowano na 6000 złotych.

Przyczyną pożaru mogło być wadliwie działające urządzenie podawcze kotła centralnego ogrzewania. 

Ponad 10 godzin trwało gaszenie pożaru poszycia leśnego niedaleko Gosławic w gminie Dobrodzień.

W sobotę 15 marca po godzinie 7:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu między Gosławicami, a Rzędowicami w Gminie Dobrodzień.

Do zdarzenia zadysponowano niezwłocznie siedem zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Dobrodzień, ochotników z Zębowic, Wysokiej oraz zastęp z oleskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

W wyniku pożaru spłonęło ponad 8 ha poszycia w młodniku oraz w lesie z wysokim drzewostanem. Silny wiatr powodował szybki rozwój pożaru. Akcję gaśniczą zakończono po godzinie 17:00. Wstępną przyczyną pożaru mogło być umyślne podpalenie lub pozostawione bez dozoru ognisko na zrębie.

W sumie w działaniach gaśniczych wzięło udział 12 zastępów straży pożarnej w sile 58 strażaków. Do ugaszenia pożaru zużyto 265 tysięcy litrów wody.

czwartek, 18 kwietnia 2013 22:38

Poważny pożar lasu w Liszczoku

W czwartek 18 kwietnia kwadrans przed godziną 12 dyżurny oleskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze lasu na pograniczu powiatów oleskiego i strzeleckiego w rejonie miejscowości Liszczok.

W wyniku pożaru spłonęło ponad 5 hektarów lasu w tym uprawy leśne, młodnik oraz poszycie leśne w starodrzewie.

Łącznie udział brało 11 zastępów straży, głównie z Gminy Dobrodzień wspieranych przez zastępy z Zawadzkiego, Olesna, Zębowic, Wysokiej, śmigłowiec oraz samolot Dromader i służby Nadleśnictwa Zawadzkie.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, działaniu w obronie zagrożonego lasu i natarciu na źródło ognia – przekazuje mł.kpt. Łukasz Olejnik z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Straty wstępnie oszacowano na kwotę 20 tysięcy złotych a wartość obronionego drzewostanu na kwotę 150 tysięcy złotych – dodaje Olejnik.

poniedziałek, 11 lutego 2013 21:57

Pożar w Bzinicy Nowej

W poniedziałek po godzinie 6:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w jednorodzinnym budynku mieszkalnym przy ulicy Spółdzielczej w Bzinicy Nowej (gm. Dobrodzień).

Niezwłocznie na miejsce pożaru zadysponowano siły i środki jednostek KSRG z terenu Gminy Dobrodzień w sile trzech zastępów (2 zastępy OSP Dobrodzień, 1 zastęp OSP Szemrowice), miejscową jednostkę OSP oraz zastęp z JRG PSP w Oleśnie.

Po dotarciu na miejsce pierwszego zastępu  i przeprowadzeniu rozpoznania  ustalono, że na parterze dwukondygnacyjnego budynku pali się w pomieszczeniu, w którym przebywał starszy mężczyzna. Dodatkowo na pierwszym piętrze w jednym z pokoi znajdowała się dwójka dzieci oraz osoba dorosła. Strażacy mieli utrudnioną pracę, gdyż lokator pokoju objętego pożarem zachowywał się agresywnie, używał wobec strażaków słów obraźliwych i zabronił kategorycznie prowadzenia działań.

środa, 10 października 2012 11:55

Zderzenie w Myślinie

2012_10_06_0206 października po godzinie 8:00 w Myślinie (pow. oleski) na skrzyżowaniu drogi krajowej 46 z drogą powiatową Myślina – Staniszcze doszło do zderzenia trzech pojazdów, dostawczego mercedesa oraz vw polo i fiata seicento.

W  zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby. Działania prowadził jeden zastęp strażaków z Dobrodzienia oraz ZRM z podstacji w Dobrodzieniu.

niedziela, 25 września 2011 09:06

Zawody sportowo - pozarnicze powiatu oleskiego

15W dniu 23 września o godzinie 10:00 na boisku sportowym w Zębowicach odbyły się VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze O.S.P. powiatu oleskiego. W zawodach uczestniczyło 28 drużyn w czterech kategoriach żeńskich i męskich drużyn młodzieżowych oraz w kategorii seniorów, reprezentujących wszystkie gminy powiatu oleskiego.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu