Wyświetlenie artykułów z etykietą: Zawody
A+ R A-
Wyświetlenie artykułów z etykietą: Zawody

Dwa dni zmagań było przed zawodnikami z całej Polski i zagranicy na XVII Halowych Mistrzostwach Polski w Dwuboju Pożarniczym, które odbyły się w Toruniu.

Pierwszego dnia zwodnicy rywalizowali w konkurencji pożarniczy tor przeszkód 100 metrów na hali sportowej w Grudziądzu.

Drugiego dnia w Toruniu odbyło się wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na III piętro wspinalni. Zawody odbyły się 21 i 22 lutego 2019 roku.

Klasyfikacja krajowa w konkurencji pożarniczy tor przeszkód 100 m:
1. Przemysław Żydaczek czas: 16.61 KW PSP Olsztyn
2. Dawid Kowalik czas: 16.89 KW PSP Kielce
3. Grzegorz Arczyński czas: 17.12 KW PSP Toruń 

Klasyfikacja międzynarodowa w konkurencji pożarniczy tor przeszkód 100 m:
1. Ruslan Pliauha czas: 15.44 Białoruś
2. Yauchen Rabtsevich czas: 15.66 Białoruś
3. Mikita Charapko czas: 15.67 Białoruś

Klasyfikacja krajowa w konkurencji wspinanie na trzecie piętro wspinalni przy użyciu drabiny hakowej:
1. Bartłomiej Siepietowski czas: 14.05 KW PSP Kraków
2. Mirosław Cyrson czas: 14.79 KW PSP Gdańsk
3. Przemysław Żydaczek czas: 14.83 KW PSP Olsztyn 

Klasyfikacja międzynarodowa w konkurencji wspinanie na trzecie piętro wspinalni przy użyciu drabiny hakowej:
1. Nikita Ukolau czas: 13.48 Białoruś
2. Mikita Charapko czas: 13.73 Białoruś
3. Artsiom Prybyh czas: 13.89 Białoruś

Klasyfikacja krajowa w konkurencji dwubój pożarniczy:
1. Bartłomiej Siepietowski czas: 31.33 KW PSP Kraków
2. Przemysław Żydaczek czas: 31.89 KW PSP Olsztyn
3. Mirosław Cyrson czas: 32.06 KW PSP Gdańsk

Klasyfikacja międzynarodowa w konkurencji dwubój pożarniczy:
1. Ruslan Pliauha czas: 29.36 Białoruś
2. Mikita Charapko czas: 29.40 Białoruś
3. Yauchen Rabtsevich czas: 29.65 Białoruś

Biegi dodatkowe:

Bieg o Puchar Starosty Powiatu Grudziądzkiego w konkurencji pożarniczy tor przeszkód 100 m
Zwycięzca: Jarosław Stefaniak czas: 17.86 KW PSP Warszawa

Bieg o Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza w konkurencji pożarniczy tor przeszkód 100 m
Zwycięzca: Krzysztof Zyga czas: 16.93 KW PSP Opole

Bieg o Puchar Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w konkurencji pożarniczy tor przeszkód 100 m
Zwycięzca: Ruslan Pliauha czas: 16.47 Białoruś

Bieg o Puchar Starosty Powiatu Toruńskiego w konkurencji wspinanie na trzecie piętro wspinalni przy użyciu drabiny hakowej
Zwycięzca: Nikita Ukolau czas: 13.27 Białoruś

Bieg o Puchar Prezydenta Miasta Torunia w konkurencji wspinanie na trzecie piętro wspinalni przy użyciu drabiny hakowej
Zwycięzca: Mirosław Cyrson czas: 14.91 KW PSP Gdańsk

Bieg o Puchar Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w konkurencji wspinanie na trzecie piętro wspinalni przy użyciu drabiny hakowej
Zwycięzca: Mikita Charapko czas: 13.86 Białoruś 

Wśród zawodników z Opolszczyzny warto wspomnieć Mateusza Brzozę, który zajął 4 miejsce na wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej i 6 miejsce w dwuboju pożarniczym oraz Krzysztofa Zygę, który zajął 4 miejsce w pożarniczym torze przeszkód oraz 1 miejsce w biegu dodatkowym o Puchar Prezydenta Grudziądza.
Na podstawie KW PSP Toruń.

Opublikowano w Kraj

W sobotę 23 czerwca na boisku w Starych Budkowicach odbyły się Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP gminy Murów.

W zawodach udział wzięły następujące jednostki:

OSP Zagwiździe

OSP Murów

OSP Stare Budkowice

OSP Radomierowice

OSP Grabczok

OSP Bukowo

Jednostki wystawiły w sumie:

- 6 drużyn w kategorii seniorów

- 2 drużyny w kategorii kobiece drużyny pożarnicze.

- 1 drużyna w kategorii oldbojów.

Zawody zostały rozegrane w konkurencjach:

- ćwiczenia bojowe

- sztafeta pożarnicza 7 X 50m z przeszkodami.

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

1 miejsce OSP Stare Budkowice z wynikiem łącznym 102,55 s

2 miejsce OSP Zagwiździe z wynikiem łącznym 104,2 s

3 miejsce OSP Radomierowice z wynikiem łącznym 106,2 s

4 miejsce OSP Grabczok z wynikiem łącznym 125,94 s

5 miejsce OSP Bukowo z wynikiem łącznym 148,32 s

6 miejsce OSP Murów z wynikiem łącznym 152,68 s

W kategorii kobiece drużyny pożarnicze 1 miejsce OSP Stare Budkowice z wynikiem łącznym 131,22 s.

Gratulujemy zdobytych lokat oraz satysfakcji.

Opublikowano w Powiat opolski

W sobotę 23 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Opolu przeprowadzono wojewódzkie zawody sportowo – pożarnicze wg regulaminu polskiego i MDP wg regulaminu CTIF.

W szranki stanęło 13 drużyn kategorii „A”, 13 drużyn kategorii „C”, 6 drużyn MDP chłopców oraz 6 drużyn MDP dziewcząt.

Zawody przeprowadzono w konkurencjach:
- ćwiczenia bojowe wg regulaminu polskiego jednostek OSP
- ćwiczenia bojowe CTIF drużyn MDP dziewcząt i chłopców
- sztafety pożarnicze wg regulaminu polskiego i CTIF
- musztra.

W klasyfikacji końcowej MDP dziewcząt uzyskano następujące wyniki:

  1. Miejsce Odrzańskie 1051,51,

  2. Dziergowice 1042,64,

  3. Raszowa 1034,73,

  4. Cieciułów 1026,36,

  5. Korfantów 1002,37,

  6. Kamień Śląski 973,83.

W klasyfikacji końcowej MDP chłopców uzyskano następujące wyniki:

  1. Roszowicki Las 1041,50

  2. Raszowa 1035,03

  3. Cieciułów 1031,35

  4. Gierałcice 1030,47

  5. Zielina 1016,11

  6. Chudoba 981,07

W klasyfikacji końcowej grupy „C” uzyskano następujące wyniki:

  1. Żelazna 103,58

  2. Raszowa 106,06

  3. Fałkowice 110,36

  4. Miejsce Odrzańskie 113,70

  5. Kadłub 114,18

  6. Sławice 116,08

  7. Wróblin 122,22

  8. Brzeziny 125,72

  9. Laskowice 126,76

  10. Strzeleczki 128,58

  11. Rzymkowice 150,09

  12. Raków 151,98

  13. Tarnów Grodkowski 179,55.

W klasyfikacji końcowej grupy „A” uzyskano następujące wyniki:

  1. RASZOWA 86,80

  2. WYSOKA 92,61

  3. CHUDOBA 93,29

  4. DOMARADZKA KUŹNIA 96,00

  5. MIEJSCE KŁODNICKIE 97,42

  6. DOBRZEŃ MAŁY 98,84

  7. GIERAŁCICE 100,84

  8. SŁAWICE 101,36

  9. OSIEK 101,65

  10. STRADUNIA 111,24

  11. WIERZCH 111,84

  12. WÓDKA 126,34

  13. BĄKÓW 148,25.

Wszystkim gratulujemy zajętych lokat i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorem zawodów był Zarząd Wojewódzki ZOSP RP i Komenda Wojewódzka PSP w Opolu przy współudziale KM PSP w Opolu.

Opublikowano w Województwo opolskie

W niedzielę 10 czerwca na boisku w Paruszowicach odbyły się Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP gminy Byczyna, w których wzięło udział:

- 8 drużyn w kategorii seniorów

- 1 drużyna w kategorii kobiece drużyny pożarnicze

Zawody zostały rozegrane w konkurencjach:

- ćwiczenia bojowe

- sztafeta pożarnicza 7 x 50m z przeszkodami

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

I W kategorii seniorów:

1  miejsce OSP Janówka z wynikiem łącznym 114,02 sek.

2  miejsce OSP Byczyna z wynikiem łącznym 117,10 sek.

3  miejsce OSP Proślice z wynikiem łącznym 127,55 sek.

4  miejsce OSP Kostów z wynikiem łącznym 127,70 sek.

5  miejsce OSP Paruszowice z wynikiem łącznym 128,80 sek.

6  miejsce OSP Nasale z wynikiem łącznym 141,56 sek.

7  miejsce OSP Wojsławice z wynikiem łącznym 150,80 sek.

8  miejsce OSP Roszkowice z wynikiem łącznym 183,90 sek.

II W kategorii kobiece drużyny pożarnicze:

1 miejsce OSP Janówka z wynikiem łącznym 145,70 sek.

Gratulujemy zdobytych lokat oraz satysfakcji ze startów i wyśmienitej zabawy.

Opublikowano w Powiat kluczborski

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Dziergowice została najlepszą w kraju. Tytuł ''Wzorowej MDP i jej opiekunów'' przyznano za sukcesy i dokonania drużyny w roku 2017.

A dzięki pracy opiekunów Sebastiana Kwoczała oraz Piotra i Marty Garbas z młodzieżą, działań i sukcesów było co nie miara.

Jury doceniło drużynę m.in.za : działalność edukacyjna ( informacje nt. czadu, wypalania traw, nauki pierwszej pomocy czy zbieranie pluszaków dla poszkodowanych w wypadkach oraz wspólnie z OSP Długomiłowice nt. noszenia odblasków)

- sukcesy sportowe (zawody CTiF, Mistrzostwa Sportów Pożarniczych, sikawki konne, turniej w piłce nożnej itd.)

- współprace z instytucjami, mieszkańcami i partnerami

- ćwiczenia, integracje, promowanie ochrony p.pozarowej

- wyjazdy, pokazy, reprezentowanie OSP na różnych uroczystościach (m.in. podczas spotkania  i zawodów w Austrii)

MDP zajmuje się szerokim aspektem działań przez co jest bardzo popularna wśród mieszkańców, gdzie dzieci przychodzą z ochotą i pozytywnie spędzają swój wolny czas.

A efektem jest liczna bo aż 45 osobowa grupa młodych strażaków.

Dziergowice to po Miejscu Odrzańskim i Zalesiu Śląskim kolejna utytułowana tym wyróżnieniem MDP w województwie opolskim.

Serdecznie Gratulujemy drużynie MDP i życzymy dalszych sukcesów.

Źródło: https://www.facebook.com/osp.dziergowice/

W sobotni wieczór oraz noc z soboty na niedzielę strażacy z 10 jednostek województwa opolskiego spędzili na ćwiczeniach Fire Challenge organizowanych na terenie gminy Komprachcice i Opole.

Strażacy na początku zmierzyli się ze specjalnie przygotowaną strażacką sztafetą aby po zmroku ruszyć na 14 punktów (konkurencji).

Strażacy zmierzyli się między innymi z nocną bojówką, transportem poszkodowanego w trudnym terenie, biegiem na 800 metrów ze sprzętem, sikawką konną, sprzętem hydraulicznym i piłką oraz wieloma innymi ciekawymi konkurencjami.

Zwycięzcą została jednostka z Polskiej Nowej Wsi. Drugi miejsce przypadło OSP Biestrzykowice Miodary a trzecią lokatę zajęło OSP Domecko.

Organizatorem zawodów było OSP Komprachcice a w organizacji konkurencji pomogły sąsiednie jednostki OSP.
Opublikowano w Powiat opolski

Międzynarodowe Zawody Sportowo-Pożarnicze CTIF odbyły się w dniach 9-16 lipca w Villach w Austrii.

W zmaganiach udział wzięło około 3000 sportowców z 27 krajów.

W strażackim święcie wzięła udział liczna delegacja z Polski a nawet województwa opolskiego.

Województwo opolskie reprezentowane było przez OSP Raszową oraz strażaków Państwowej Straży Pożarnej, którzy wchodzili w skład reprezentacji Polski i PSP.

Najwyższą lokatę – czwarte miejsce zajęła reprezentacja Polski i Państwowej Straży Pożarnej z opolskimi strażakami w jej składzie. W skład polskiej reprezentacji wszedł asp. Mateusz Brzoza z KP PSP w Strzelcach Opolskich oraz st.sekc. Krzysztof Zyga z KP PSP w Oleśnie.

W Grupie A (bez naliczania punktów za wiek) Ochotniczych Straży Pożarnych, Kobieca Drużyna Pożarnicza OSP Raszowa zajęła 12 miejsce, a OSP w Raszowej zajęło 11 miejsce.

Warto również wspomnieć, że jednym z sędziów na zawodach w Villach był kpt. Henryk Libera z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Gratulujemy strażakom z województwa opolskiego za tak wysokie lokaty i godną reprezentację naszego kraju.

Opublikowano w Kraj

Trzydzieści pięć drużyn z miasta Opola wzięło udział w zawodach sportowo-pożarniczych jednostek OSP miasta Opola.

Do pięciu jednostek OSP z terenu „starego” Opola dołączyło kolejnych pięć jednostek i po raz pierwszy wszyscy zawodnicy spotkali się na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków przy ulicy Sonkowskiego w Opolu.

Klasyfikacja końcowa w grupie A:

1. OSP Sławice – 97,75 (56,43 + 41,32),

2. OSP Sławice II – 106,40 (63,84 + 42,56),

3. OSP Wrzoski – 116,47 (65,00 + 51,47),

4. OSP Bierkowice – 117,81 (67,81 + 50,00),

5. OSP Grudzice – 122,82 (74,16 + 48,66),

6. OSP Czarnowąsy – 122,97 (67,22 + 55,75),

7. OSP Szczepanowice – 129,75 (75,19 + 54,56),

8. OSP Gosławice – 130,75 (80,59 + 50,16),

9. OSP Żerkowice – 137,37 (75,09 + 62,28),

10. OSP Chmielowice – 142,61 (79,79 + 62,82),

11. OSP ORW Opole – 159,29 (84,72 + 74,57).

Klasyfikacja końcowa w grupie C:

1. OSP Sławice – 126,40 (74,72 + 51,68),

2. OSP Żerkowice – 140,81 (81,56 + 59,25),

3. OSP Chmielowice – 142,06 (76,65 + 65,41),

4. OSP Czarnowąsy – 145,87 (80,31 + 65,56).

Gratulujemy zdobytych lokat oraz satysfakcji ze startów i wyśmienitej zabawy.

Więcej zdjęć w galerii na naszym profilu.

Opublikowano w Opole

W dniach 10-11 czerwca w Szemrowicach w gminie Dobrodzień odbyły się XIV Zawody Sikawek Konnych na Górnym Śląsku .

W sobotę odbyły się XIII Górnośląskie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych przy użyciu ręcznej przenośnej zabytkowej sikawki oraz II Zlot Zabytkowych Motopomp Strażackich i Grup Rekonstrukcyjnych Historycznych Straży Pożarnych. Zabytkowe motopompy na zlot przywiozły jednostki OSP z kilku województw.

Drugiego dnia odbyły się  XVI Zawody Sikawek Konnych na Górnym Śląsku. W kategorii sikawek przenośnych oraz konnych wystartowało łącznie 21 drużyn w tym 3 żeńskie i 18 męskich.

Sikawki przenośne: 
1. OSP Klekotna
2. OSP Główczyce
3. OSPTworóg
4. OSP Piasek
5. OSP Granowice

Sikawki konne - kobiety:
1. OSP Szemrowice
2. OSP Jełowa
3. OSP Kośmidry

Sikawki konne - mężczyźni:
1. OSP Topola Mała 
2. OSP Dobrodzień II 
3. OSP Dobrodzień I 
4. OSP Świeligów 
5. OSP Ujazd 
6. OSP Kośmidry 
7. OSP Jełowa 
8. OSP Broniec 
9 OSP Rozmierka 
10. OSP Jeżowa 
11. OSP Główczyce 
12. OSP Szemrowice 
13. OSP Baranów


Opublikowano w Powiat oleski

W niedzielę 21 maja na boisku w Leśnicy zorganizowane zostały zawody sportowo – pożarnicze jednostek OSP gminy Leśnica.

W zawodach wystartowało łącznie 21 drużyn. Zawody rozegrane były w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe.

Drużyny startowały w 4 grupach.

Klasyfikacja końcowa:

Grupa A. - Męskie Drużyny Pożarnicze

  1. OSP Raszowa I
  2. OSP Raszowa III
  3. OSP Zalesie Śląskie II
  4. OSP Raszowa II
  5. OSP Zalesie Śląskie I
  6. OSP Leśnica
  7. OSP Wysoka
  8. OSP Czarnocin
  9. OSP Lichynia

10.  OSP Łąki Kozielskie

Grupa C. - Kobiece Drużyny Pożarnicze

  1. OSP Raszowa
  2. OSP Wysoka

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze - Chłopcy

  1. OSP Raszowa I
  2. OSP Zalesie Śląskie II
  3. OSP Leśnica
  4. OSP Raszowa II
  5. OSP Lichynia
  6. OSP Zalesie Śląskie I
  7. OSP Łąki Kozielskie

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – Dziewczęta

  1. OSP Zalesie Śląskie
  2. OSP Raszowa
Opublikowano w Powiat strzelecki
Strona 1 z 8
Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu