Powiat namysłowski
A+ R A-
Powiat namysłowski
Powiat namysłowski

Powiat namysłowski (85)

czwartek, 08 września 2016 22:20

Zderzenie ciężarówki z osobówką w Kamiennej

Napisał

Kolizją zakończyło się zdarzenie drogowe, do którego doszło na drodze krajowej nr 39 w miejscowości Kamienna w powiecie namysłowskim.

W trakcie manewru wyprzedania w niedozwolonym miejscu, doszło do zderzenia osobowej mazdy z ciągnikiem siodłowym daf wraz z naczepą. Oba pojazdy zakończyły podróż w rowie.

Na szczęście nikomu z podróżujących pojazdami nic poważnego się nie stało.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 14:50.

Straty spowodowane kolizją wstępnie oszacowano na kwotę 20 tysięcy złotych.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

czwartek, 08 września 2016 11:18

Pożar budynku magazynowego w Kamiennej

Napisał

Na 100 tysięcy złotych wstępnie oszacowano straty po pożarze budynku magazynowego, do którego doszło w czwartek około 1:30 w miejscowości Kamienna w powiecie namysłowskim.

Na miejsce pożaru zadysponowano w sumie 13 zastępów straży pożarnej.

Strażacy podali w sumie pięć prądów w natarciu i obronie budynku. Pożar jednak był już zaawansowanym stadium, ponieważ paliło się już całe wnętrze budynku wraz z dachem.

Na tą chwilę nie są znane przyczyny powstania pożaru.

Ustala to policja.

W piątek 15 lipca około godziny 5:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Namysłowie przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze powiatowej pomiędzy Domaszowicami a Zalesiem.

Po dojezdzie na miejsce okazało się, iż doszło do czołowego zderzenia osobowego audi z samochodem dostawczym (bus). Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do dwóch osób uwięzionych w samochodzie osobowym następnie przekazali poszkodowanych przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Kierujący samochodem dostawczym opuścił pojazd o własnych siłach.

Wszyscy uczestnicy wypadku zostali przetransportowani do szpitala. Straty spowodowane zdarzeniem oszacowano na 25 tysięcy złotych.

Do działań skierowano trzy zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i policje.

Dokładne przyczyny wypadku ustala policja.

Prawie całkowitemu spaleniu uległ samochód typu bus, który zapalił się 25 maja w miejscowości Minkowskie w powiecie namysłowskim.

Kierowca busa przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych podczas jazdy poczuł zapach spalenizny. Aby sprawdzić, zatrzymał się i gdy tylko wyszedł do wnętrza pojazdu przedostał się ogień.

Przed przyjazdem zastępów straży pożarnej, pożarem objęty był już praktycznie cały pojazd.

Na szczęście pojazdem oprócz kierowcy nikt nie podróżował.

We wtorek o godzinie 14:19 do służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o uszkodzonym gazociągu na ulicy Pamięci Sybiraków w Namysłowie.

Na miejsce skierowano wszystkie służby.

W wyniku prac ziemnych doszło do uszkodzenia gazociągu średniego ciśnienia.

- Strażacy ewakuowali łącznie 18 osób z 11 budynków – przekazuje mł.kpt. Damian Skowroński z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Strażacy zabezpieczyli teren a do działań ruszyli gazownicy z pogotowia gazowego.

Aby usunąć awarię, pogotowie gazowe zacisnęło uszkodzoną rurę, założyło opaskę zabezpieczającą oraz zakręciło zawór na przyłączach.

Po usunięciu awarii, mieszkańcy mogli powrócić do swoich domów. Nikt nie został poszkodowany.

poniedziałek, 23 maja 2016 19:25

Zderzenie dwóch pojazdów na DK 39 w Kamiennej

Napisane przez

Najechanie na tył poprzedzającego pojazdu było przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło w poniedziałek 23 maja około godziny 14:30. Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej 39 w miejscowości Kamienna.

Według wstępnych ustaleń kierowca volkswagena passata jadący w stronę Rychtala nie zachował należytej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w forda escorta, który zamierzał skręcić w lewo na posesję.
Uderzony pojazd zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie otarł się o jadącego w stronę Namysłowa volkswagena passata. Do osób biorących udział w zdarzeniu zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Osoby te jednak nie odniosły żadnych obrażeń.

Straty wyniosły 7 tyś zł. Do zdarzenia zadysponowano 2 jednostki straży pożarnej z Namysłowa.

We wtorek 3 maja przed godziną 17:30 na drodze krajowej numer 42 z Domaszowic w kierunku Wierzbicy Górnej doszło do zdarzenia drogowego.

Prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, kierowca audi na zakręcie tuż przed przejazdem kolejowym, stracił panowanie na pojazdem i wypadł poza drogę.

W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.

Straty spowodowane zdarzeniem oszacowano na 10 tysięcy zlotych.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

Do działań skierowano trzy zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i policję.

niedziela, 03 kwietnia 2016 14:41

Pożar w budynku wielorodzinnym w Pokoju

Napisał

Osiem jednostek straży pożarnej w sile trzydziestu trzech strażaków gasiło od północy pożar w budynku wielorodzinnym przy ulicy Skośnej w Pokoju.

- Ogień pojawił się na klatce schodowej a następnie przeniósł się na poddasze nieużytkowe – mówi st.kpt. Jarosław Larski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Przed przyjazdem strażaków znaczna część lokatorów opuściła obiekt.

Jeden z mieszkańców został uwięziony przez pożar w swoim mieszkaniu. 29-letni mężczyzna ratował się skokiem z okna, doznając urazu kończyn dolnych. Strażacy udzielili poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy – dodaje st.kpt. Larski.

Straty wstępnie oszacowano na kwotę 40 tysięcy złotych a uratowane mienie na kwotę 150 tysięcy złotych.

Zgłoszenie o pożarze do namysłowskich strażaków wpłynęło w niedzielę tuż po północy.

Przyczyny pożaru ustala policja.

W niedzielę 27 marca doszło do tragicznego zdarzenia na drodze wojewódzkiej nr 454 na trasie Namysłów – Ziemiełowice. Do zdarzenia doszło około godziny 13:12.

- Wg wstępnych ustaleń policji, 29-letni kierowca motocykla uderzył w skręcającego w drogę boczną fiata uno prowadzonego przez 74-letniego mężczyznę – mówi asp. Katarzyna Ulbrych z KPP w Namysłowie.

Uderzenie było tak duże, że samochód osobowy dachował.

W wyniku zderzenia obu pojazdów, śmierć na miejscu poniósł kierowca fiata oraz jego 69-letnia pasażerka.

Motocyklista z licznymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na czas działań droga w miejscu wypadku została zamknięta. Policja wyznaczyła objazdy drogą krajową nr 39.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja pod nadzorem prokuratury – dodaje asp. Ulbrych.

W środę 3 lutego o godzinie 22:50 na drodze powiatowej w miejscowości Siemysłów w gm. Domaszowice doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

- 20-letni mężczyzna kierujący bmw z nieustalonej przyczyny stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, dachował, a następnie uderzył w drzewo - infrmuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

W wyniku wypadku kierowca oraz trzy młode pasażerki z różnymi obrażeniami zostały zabrane do szpitala w Brzegu i Opolu, kolejnych dwóch, mimo resuscytacji nie udało się uratować - zginęły na miejscu. Ofiary śmiertelne to dwie 17 - letnie dziewczyny.

Kierowcy została pobrana krew do badań któe ustalą czy w chwili wypadku był trzeźwy.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja pod nadzorem prokuratora.

Foto: 24opole.pl

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu