Opole
A+ R A-
Opole
Opole

Opole (750)

niedziela, 09 kwietnia 2017 16:27

Pożar rozdzielni w skansenie

Napisał

W niedzielę po godzinie 12 na terenie Muzeum Wsi Opolskiej doszło do pożaru rozdzielni elektrycznej. Do zdarzenia doszło podczas Jarmarku Wielkanocnego.

Pierwszą interwencję podjęli strażacy z OSP Bierkowice zabezpieczający imprezę oraz ochroniarze.

Wezwano na miejsce strażaków z JRG 2 oraz JRG 1 (samochód ratowniczo-gaśniczy z modułem proszkowym) oraz pogotowie energetyczne.

W całym muzeum zabrakło prądu.

Straty spowodowane pożarem wstępnie oszacowano na kwotę 5 tysięcy złotych.

Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektycznej.

niedziela, 09 kwietnia 2017 10:19

Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w toyotę

Napisał

W sobotę 8 kwietnia po godzinie 23 doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej na ulicy Nysy Łużyckiej w Opolu w sąsiedztwie skrzyżowania z ulicą Luboszycką.

Wg wstępnych ustaleń, kierowca peugeota 106 stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w jadącą toyotę yaris.

Na szczęście w wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu poszukują zaginioną Oliwię Kempińską z Opola.

Funkcjonariusze ustalili, że zaginiona 18 lutego 2017 roku wyszła z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie powróciła i nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komisariatem II Policji w Opolu tel. 77 422 26 25 bądź najbliższą jednostką Policji na terenie całego kraju pod numerem 997 lub 112 z telefonów komórkowych.


Oliwia Kempińska c. Marka Marioli

ur. 27 czerwca 1999 roku w Działdowie

zamieszkała Opole ul. Puszkina 61/2

Rysopis zaginionej: wzrost 166cm, normalnej budowy ciała, włosy długie brązowe, oczy piwne.

W dniu zaginięcia ubrana była: w czarną bluzę z kapturem, szare spodnie dresowe, zielone adidasy oraz złotą kurtkę.

W przypadku jakichkolwiek informacji na temat zaginionego prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komisariatem II Policji w Opolu tel. 77 422 26 25 bądź najbliższą jednostką Policji na terenie całego kraju pod numerem 997 lub 112 z telefonów komórkowych.

------------------------------------AKTUALIZACJA 13.04.2017

Poszukiwania została odnaleziona.

We wtorek 28 marca około godziny 16 na skrzyżowaniu ulicy Luboszyckiej i Kępskiej w Opolu, doszło do zderzenia volkswagena golfa z nissanem micrą.

Na szczęście poza porozbijanymi samochodami, które swoją podróż zakończyły poza drogą, nikomu nic poważnego się nie stało.

Przyczyny kolizji ustala policja.

St. sierż. Łukasz Basztabin i sierż. Jarosław Janik z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu zapobiegli tragedii. Kiedy kobieta puściła ramę okna, chcąc z niego skoczyć, funkcjonariusze byli już na miejscu.

Jeden z policjantów w ostatniej chwili złapał ją za ubranie i wciągnął do wnętrza budynku. To dzięki ich szybkiej i zdecydowanej reakcji 35-latka żyje.

Do zdarzenia doszło w połowie marca tego roku. Wówczas dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o próbie samobójczej. Policjantów zaalarmował świadek, który zwrócił uwagę na krzyczącą z okna kobietę.

Natychmiast pod wskazany adres pojechali funkcjonariusze SPPP w Opolu. Policjanci zauważyli tam siedzącą na parapecie IV piętra budynku kobietę.

Jeden z mundurowych zaczął z nią rozmawiać. W tym samym czasie drugi wbiegł już na górę. Kiedy kobieta próbowała skoczyć z okna, funkcjonariusz w ostatniej chwili złapał ją za ubranie i przeciągnął na bezpieczną stronę.

Policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. 35-latka trafiła pod opiekę lekarzy. To dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów kobieta żyje.

W poniedziałek 27 marca około godziny 17:50 do opolskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego i motocykla na skrzyżowaniu ulicy Bierkowickiej z obwodnicą północną Opola.

Ze wstępnych ustaleń wiadomo, że kierujący motorowerem jadący ulicą Powstańców Warszawskich uderzył w wyjeżdżającego z ulicy Bierkowickiej mercedesa vito, który to nie ustąpił pierwszeństwa jednośladowi.

Motorowerzysta z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

Dokładne przyczyny wypadku ustala policja.

poniedziałek, 27 marca 2017 15:19

Wypadek na obwodnicy Opola

Napisał

W poniedziałek 27 marca kilka minut przed godziną 14:30 do opolskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na obwodnicy Opola na wysokości Centrum Handlowego Turawa Park.

Na prostej drodze doszło do zderzenia volkswagena i audi. W wyniku wypadku dwie osoby zostały poszkodowane.

Do działań skierowano dwa zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i policję.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

poniedziałek, 27 marca 2017 06:32

Kolizja na skrzyżowaniu Chabrów z Oleską

Napisał

Kolizją zakończyło się zdarzenie drogowe, które miało miejsce w niedzielę 26 marca około godziny 18:30 na skrzyżowaniu ulicy Chabrów z Oleską w Opolu.

Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia jaguara z peugeotem. Nikt nie został poszkodowany.

Przyczyny kolizji, sprawcę zdarzenia ustali sąd.

Od 6 lat był pomostem łączącym opolskich strażaków z dziennikarzami. Od piątku 24 marca powierzono bryg. Adamowi Janiukowi pełnienie obowiązków zastępcy komendanta miejskiego PSP w Opolu.

Bryg. mgr inż. Adam Janiuk rozpoczął służbę w w straży pożarnej 15 marca 1989 roku. Karierę strażacką rozpoczął w Komendzie Rejonowej w Strzelcach Opolskich w prewencji, jako dyżurny stanowiska kierowania oraz dowódca zmiany. Od 1 maja 1994 roku rozpoczął służbę w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Opolu.

W 1995 roku ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie i uzyskał tytuł inżyniera pożarnictwa oraz stopień młodszego kapitana i objął stanowisko kierownika Samodzielnej Sekcji Informatyki i Łączności. Zarządzając sekcją wdrażał szereg nowatorskich wówczas rozwiązań tj. transmisję danych, kolejne wersje oprogramowania usprawniającego pracę stanowisk kierowania, systemy kadrowo-płacowe.

Sekcja wprowadziła selektywne wywołania stacji radiowych i selektywny system wywoływania jednostek OSP.

Od grudnia 2011 pełnił dodatkowo obowiązki oficera prasowego Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu.

Bryg. Janiuk uczestniczył w wielu zdarzeniach, które miały miejsce na terenie województwa opolskiego od początku swojej służby.

Gratulujemy awansu i życzymy wielu sukcesów.

piątek, 24 marca 2017 23:28

Zatarta pralka przyczyną pożaru

Napisał

Zatarcie się łożysk w pralce było przyczyną pożaru do jakiego doszło w budynku mieszkalnym przy ulic Kosynierów w Opolu.

Zgłoszenie od opolskich strażaków wpłynęło w piątek 24 marca o godzinie 19:43.

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej.

Pożar szybko udało się zlokalizować.

Strażacy przewietrzyli budynek a następnie wynieśli pralkę na zewnątrz obiektu.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu