Opole
A+ R A-
Opole
Opole

Opole (787)

czwartek, 05 stycznia 2017 18:51

Pożar budynku gospodarczego w Opolu - Krzanowicach

Napisane przez

W czwartek 5 stycznia kilka minut po godzinie 15 do opolskich strażaków wpłyneło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Opole - Krzanowice.

Po dojeżdzie na miejsce KDR potwierdził zgłoszenie, iż doszło do pożaru budynku gospodarczego, garażu oraz część poddasza kolejnego obiektu.

Strażacy prowadzili działania w natarciu jak i obronie budynku.

W działaniach gaśniczych łącznie brało udział 7 zastępów straży pożarnej w sile 27 ratowników.

Na tę chwilę nie wiadomo co było przyczyną pożaru.

wtorek, 03 stycznia 2017 19:44

Zderzenie samochodu ciężarowego z osobowym

Napisał

We wtorek 3 stycznia około godziny 12:30 w Opolu na ulicy Rejtana doszło do kolizji dwóch samochodów.

Kierujący samochodem osobowym marki mitsubishi wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierowcy ciężarowego DAFa, ten z kolei chcąc uniknąć zderzenia uderzył w betonowe ogrodzenie.

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało.

Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Od 1 stycznia pełnienie obowiązków Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Opolu powierzono bryg. Leszkowi Koksanowiczowi.

30 grudnia 2016 w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Opolu, Opolski Komendant Wojewódzki PSP powierzył obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Opolu bryg. Leszkowi Koksanowiczowi, dotychczasowemu Dowódcy JRG nr 2 w Opolu.

Brygadier Leszek Koksanowicz służbę rozpoczął 1 maja 1995 roku w Szkole Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, jako absolwent Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. Pełniąc służbę, kontynuował naukę w Szkole Głównej Służby Pożarniczej na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa a następnie magistra pożarnictwa. W 2016 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie "Ratownictwo chemiczne - Identyfikacja zagrożeń i likwidacja skażeń.

W czasie służby w Szkole Podoficerskiej zajmował stanowiska związane z działaniami ratowniczymi począwszy od dowódcy zastępu do naczelnika Wydziału Liniowego.  W 2003 roku, w miejsce zlikwidowanej Szkoły Podoficerskiej, brał udział w tworzeniu Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 2 w Opolu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, w której został mianowany na stanowisko zastępcy dowódcy. W 2008 roku mianowany na dowódcę JRG nr 2, gdzie służbę pełnił do 31 grudnia 2016 r.

W czasie służby bryg. Koksanowicz dowodził wieloma akcjami ratowniczo-gaśniczymi na ternie miasta Opola oraz powiatu opolskiego. Wielokrotnie brał udział w ćwiczeniach międzywojewódzkich jako dowódca opolskiej kompanii gaśniczej COO i jako rozjemca Komendy Głównej PSP.

W czasie służby został odznaczony Krzyżem Za Dzielność, Srebrnym Medal za Długoletnią Służbę, Brązowym Medalem za Zasługi Dla Obronności Kraju, Srebrną Odznaką Za Zasługi Dla Ochrony Przeciwpożarowej, Srebrnym Medalem za Zasługi Dla Pożarnictwa, Odznaką za Walkę z Powodzią.

Brygadierowi Koksanowiczowi gratulujemy awansu i życzymy wielu sukcesów na nowym stanowisku.

niedziela, 01 stycznia 2017 18:24

Śmiertelne potrącenie pieszej

Napisał

W Nowy Rok około godziny 7:00 doszło do tragicznego potrącenia pieszej.

Kierujący fiatem punto na ulicy Sosnkowskiego potrącił przechodzącą przez jezdnię kobietę.

Niestety w wyniku odniesionych obrażeń, 84-letnia kobieta poniosła śmierć.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja pod nadzorem prokuratury.

piątek, 30 grudnia 2016 16:45

Staranował latarnię i uciekł z miejsca zdarzenia

Napisał

W piątek 30 grudnia około godziny 13:30 doszło do zdarzenia drogowego na ulicy Sosnkowskiego w Opolu.

Kierowca opla vectry z nieustalonej przyczyny stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w betonowy śmietnik oraz staranował latarnię.

Sprawca zdarzenia zbiegł z miejsca zdarzenia.

Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Policja ustala teraz kierowcę opla.

czwartek, 29 grudnia 2016 13:01

Kolizja na Powstańców Warszawskich

Napisał

W czwartek 29 grudnia około godziny 10:30 na ulicy Powstańców Warszawskich w pobliżu skrzyżowania z ulicą Partyzancką doszło do kolizji drogowej.

Kierowca audi nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył volkswagena passata.

Na szczęście w wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

sobota, 24 grudnia 2016 00:57

Kolizja na skrzyżowaniu - jeden pojazd na boku

Napisał

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w piątek 23 grudnia na skrzyżowaniu ulicy 1-go Maja i Plebiscytowej po godzinie 22.

Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia fiata cinquecento z volkswagenem passatem. W wyniku zderzenia obu pojazdów, fiat zakończył podróż na boku.

Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia ustala policja.

We wtorek 20 grudnia tuż po godzinie 12:00 do Opolskich strażaków wpłyneło zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Księdza Jerzego Popiełuszki w Opolu.

W wyniku niezachowania ostrożności w ruchu srodków transportu doszło do zderzenia samochodu ciężarowego marki man z samochodem osobowym marki peugeot. 

W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.

Dokładne przyczyny wypadku ustala policja.

W poniedziałek 19 grudnia w Opolu odbyły się ćwiczenia kompanii gaśniczej w ramach centralnego odwodu operacyjnego.

Zastępy Państwowej Straży Pożarnej z całego województwa brały udział w ćwiczeniach z działań gaśniczych oraz dostarczania wody na duże odległości.

W ćwiczeniach wzięły udział zastępy z: JRG Brzeg – kontener inżynieryjny, JRG Brzeg, JRG Grodków, JRG Prudnik, JRG Olesno, JRG Namysłów, JRG 1 Opole – kontener kwaterunkowy, JRG Głubczyce, JRG 1 Opole, JRG 2 Opole, JRG 3 Niemodlin, JRG Kluczbork, JRG 1 Kędzierzyn-Koźle, JRG 2 Kędzierzyn-Koźle, JRG Nysa, JRG Paczków, JRG Głuchołazy, JRG Krapkowice, JRG Strzelce Opolskie, JRG 1 Opole – ciężki samochód ratownictwa technicznego, KW PSP - samochód dowodzenia i łączności.

niedziela, 18 grudnia 2016 17:10

Kierowca dostawczaka nie zmieścił się pod wiaduktem

Napisał

W niedzielę 18 grudnia o godzinie 12:51 do opolskich służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o kolizji drogowej na ulicy Krapkowickiej w Opolu na wysokości wiaduktu kolejowego.

Kierowca dostawczego fiata ducato jadąc od strony miasta zignorował znaki i próbował wjechał pod wiadukt kolejowy na ulicy Krapkowickiej.

Niestety wysokość pojazdu była większa od dopuszczalnej i samochód zaklinował się.

Oprócz strat materialnych nikomu nic się nie stało.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu