Powiat strzelecki
A+ R A-
Powiat strzelecki
Powiat strzelecki

Powiat strzelecki (684)

wtorek, 12 marca 2013 17:20

Wypadek ciężarówki na A4

Napisał

We wtorek tuż po godzinie 2:30 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wypadku na 270 kilometrze autostrady A4 w kierunku Wrocławia.
Najprawdopodobniej kierowca ciężarowego renault zasnął za kierownicą i uderzył w barierki. W wyniku uderzenia część przewożonego towaru znalazła się na pasie autostrady.
Kierowcy nic się nie stało. Policja ustala dokładne przyczyny zdarzenia.
Na czas usuwania pojazdu z drogi, na pasie w kierunku Wrocławia były utrudnienia w ruchu.

5 marca kilka minut po godzinie 15:00 doszło do wypadku na trasie Szymiszów - Kalinów.

Kierujący Peugeot 307 jadąc z prędkością niezapewniającą zapanowania nad pojazdem wpadł w poślizg, złapał pobocze, po czym odbił w prawo, ściął krzaki i uderzył w drzewo.

W wyniku zdarzenia obrażenia odnieśli kierujący i jego dwaj pasażerowie. Pasażerowie opuścili pojazd o własnych siłach, a kierowcę strażacy musieli uwalniać za pomocą sprzętu hydraulicznego. Najcięższe obrażenia odniósł kierujący, który został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Opolu. Trafił tam też jeden z pasażerów. Trzecia osoba została zabrana do szpitala w Strzelcach Opolskich.

piątek, 22 lutego 2013 09:18

Wypadek pod wiaduktem A4

Napisane przez

Dnia 18.02.2013 r. około godziny 7:40 miał miejsce wypadek drogowy na trasie Dolna-Kadłubiec.

Kierująca samochodem osobowym wpadła w poślizg i uderzyła w filar wiaduktu A4,dwie osoby zostały poszkodowane i zabrane do szpitala.
Na miejsce zdarzenia zadysponowano pogotowie,policję oraz trzy zastępy straży pożarnej ,JRG Strzelce Op. oraz dwie OSP - Leśnica oraz Wysoka.

czwartek, 21 lutego 2013 14:01

Pożar budynku w Jędryniach

Napisał

Do poważnego pożaru doszło w środę, 20 lutego, tuż przed godziną 19:30 w miejscowości Jędrynie w powiecie strzeleckim. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze poddasza w budynku mieszkalno - gospodarczym.


Do zdarzenia zadysponowano 10 zastępów straży pożarnej, które po przybyciu zabezpieczyły teren działania, a następnie podano 4 prądy wody – przekazuje asp. Jan Wyciślik z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.


Z wnętrz pomieszczenia strażacy wynieśli 3 butle gazowe. Jedną z nich ugaszono, a dwie inne były schładzane.


W wyniku tego pożaru 3 osoby zostały poszkodowane, w tym 1 poparzona – dodaje Wyciślik. Powstałe straty oszacowano wstępnie na kwotę około 200 tysięcy złotych.

środa, 20 lutego 2013 19:54

Wypadek w Szczepanku

Napisane przez

20 lutego około 16:30 doszło do wypadku na trasie Strzelce Opolskie - Zawadzkie w miejscowości Szczepanek.

Kobieta kierująca samochodem toyota yaris wpadła w poślizg i zjechała na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia z mercedesem sprinterem, którego kierowca po zderzeniu zjechał na lewy pas i uderzył w VW T4. Strażacy w sile dwóch zastępów udzielili poszkodowanej kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego, który przetransportował ją do szpitala.

Droga na czas działań była całkowicie zablokowana.

Warto dodać, że kilkadziesiąt minut wcześniej w tym samym miejscu doszło do kolizji drogowej dwóch samochodów osobowych. Z tego zdarzenia dwie osoby zostały zabrane na badania do szpitala w tym jedno dziecko. Droga w miejscu tych zdarzeń była bardzo śliska.

środa, 13 lutego 2013 19:32

Pożar traw w Leśnicy

Napisał

Dnia 11.02.2013 około godziny 15:30 na ul. 1-go Maja w Leśnicy wybuchł pożar.

Po przyjeździe na miejsce straży pożarnej okazało się, że między zabudowaniami pali się trawa,krzaki i wielkie sterty gałęzi po iglakach.

Wielkie kłęby dymu utrudniały ruch na drodze powiatowej Leśnica – Lichynia. Pożar szybko ugaszono.

O dużym szczęściu mogą mówić mieszkańcy budynku wielorodzinnego w Strzelcach Opolskich przy ulicy Opolskiej. Strażacy w środę tuż po godzinie 10 otrzymali informację o pożarze w budynku wielorodzinnym.

Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że pali się w piwnicy 4 piętrowego budynku wielorodzinnego. Zadymienie całego budynku było tak duże, że trzeba było ewakuować wszystkich lokatorów.

- Z budynku ewakuowano 22 osoby z czego dwie za pomocą podnośnika hydraulicznego – mówi asp.sztab. Piotr Labusga z Stanowiska Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu.

Z budynku strażacy ewakuowali również 2 sztuki zwierząt domowych.

czwartek, 24 stycznia 2013 19:32

Wypadek po pościgu za pijanym kierowcą

Napisane przez

Do poważnego zdarzenia drogowego doszło na drodze wojewódzkiej nr 426 ze Strzelec Opolskich w kierunku Kędzierzyna-Koźla.

- W czwartek tuż po godzinie 16 dyżurny strzeleckiej policji otrzymał informację, że samochód osobowy volkswagen golf jedzie całą szerokością drogi z Zawadzkiego w kierunku Strzelec Opolskich – mówi st.sierż. Katarzyna Nowak z KPP w Strzelcach Opolskich.

Policjanci natrafili na pojazd w Strzelcach Opolskich. Pomimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca golfa nie zatrzymał się, rozpoczynając tym samym ucieczkę.

Po kilkukilometrowym pościgu, kierowca zderzył się czołowo z mitsubishi lancerem kierowanym przez kobietę.

sobota, 19 stycznia 2013 13:49

Wypadek na trasie Leśnica - Zdzieszowice

Napisane przez

18 stycznia około godz. 15:40 na trasie Leśnica - Zdzieszowice doszło do kolejnego już w tym miesiącu (na tej drodze) zdarzenia drogowego.

Kierujący fiatem cinquecento nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wypadł z trasy dachując.

W zdarzeniu jedna osoba została poszkodowana i zabrana przez ZRM do szpitala.

środa, 16 stycznia 2013 11:07

Pożar budynku gospodarczego w Szymiszowie

Napisał

We wtorek tuż przed godziną 21 strażacy ze Strzelec Opolskich otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Szymiszowie przy ulicy Pięknej.

Na miejsce zadysponowano 7 zastępów straży pożarnej.

Budynek sąsiadował z przedszkolem. W wyniku wysokiej temperatury od pożaru w przedszkolu pękały szyby. Działania strażaków polegały na ugaszeniu budynku oraz obronie domu mieszkalnego i przedszkola.

Przyczyny pożaru nie są znane. Ustalenia w tej sprawie prowadzą strzeleccy policjanci.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu