Powiat strzelecki
A+ R A-
Powiat strzelecki
Powiat strzelecki

Powiat strzelecki (625)

sobota, 02 czerwca 2012 12:45

W Jemielnicy paliły się hale z oponami

Napisał

strazacy1 czerwca 17 minut po północy strzelecki dyżurny PSP otrzymał zgłoszenie o pożarze zakładu wulkanizacyjnego w Jemielnicy na ulicy Cichej.

Na miejsce zostało zadysponowanych 10 zastępów straży pożarnej. Na miejscu paliły się dwie hale, jedna o konstrukcji drewnianej a druga betonowej, w których składowane były opony oraz maszyny. Ogólna powierzchnia budynków objętych pożarem wynosiła 520 metrów kwadratowych.

czwartek, 24 maja 2012 15:11

Scanią w drzewo

Napisał

dsc_072624 maja około godziny 5:15 doszło do wypadku na drodze krajowej nr 94 Opole - Strzelce Opolskie. Tuż przed miejscowością Izbicko kierowca scanii zjechał z drogi ściął jedno drzewo i zatrzymał się na następnym.

Przybyłe na miejsce zdarzenia trzy jednostki straży pożarnej z JRG Strzelce Opolskie, OSP Izbicko, OSP Krośnica prowadziły działania związane z zabezpieczeniem miejsca wypadku i usuwaniem jego skutków.

poniedziałek, 14 maja 2012 21:58

Strop stodoły runął na nastolatka

Napisał

gruzowisko2Około godziny 19:30 o mało nie doszło do tragedii gdy na dwóch nastolatków przebywających w stodole spadł strop.

Do zdarzenia doszło w Strzelcach Opolskich. Pomoc wezwał jeden z przygniecionych chłopaków. Na miejscu młodzież najprawdopodobniej chciała odzyskać stalowy złom z wnętrza budynku.

czwartek, 03 maja 2012 11:58

Trąba powietrzna nad Strzelcami Opolskimi

Napisane przez

strzelce2 maja około godziny 16:30 w Strzelcach Opolskich przeszła trąba powietrzna.

Silny wiatr uszkodził zadaszenia trzech budynków gospodarczych i częściowo zerwał dach jednego domu.

Trzy lata temu przez powiat strzelecki również przeszła trąba powietrzna, niszcząc wtedy blisko 150 domów we wsiach Balcerzowice, Sieroniowice , Zimna Wódka i Błotnica Strzelecka.

wtorek, 01 maja 2012 13:16

Dni otwarte w JRG Strzelce Opolskie

Napisał

dsc_0075W słoneczne niedzielne popołudnie 29 kwietnia na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich odbył się piknik strażacki zorganizowany przez miejscową komendę i OSP Strzelce Opolskie.

W trakcie trwania imprezy można było zobaczyć niedostępne na co dzień miejsca, m.in. dyspozytornie, miejsca garażowania samochodów strażackich, jadalnie, pokoje strażaków.

IMG_2038W dniu dzisiejszym (26 kwietnia) około godziny 10:00 na autostradzie A4, przy węźle Nogowczyce kierujący samochodem ciężarowym z nieustalonych przyczyn, zjechał na pobocze i uderzył w barierki energochłonne.

60-letni kierowca z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala.

Ruch na tym odcinku drogi odbywa się tylko jednym pasem. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin, aż do momentu przeniesienia ładunku na inną ciężarówkę.

sobota, 21 kwietnia 2012 13:31

Zderzenie samochodów w Kielczy

Napisał

img_1695Trzy osoby poszkodowane, w tym dwoje dzieci, to bilans zderzenia samochodu osobowego z samochodem dostawczym, do którego doszło wczoraj 20 kwietnia około godziny 14:30 w Kielczy w powiecie strzeleckim.

Kierująca osobowym citroenem C3 wyjeżdżając z drogi podporządkowanej najprawdopodobniej wymusiła pierwszeństwo na prawidłowo jadącym volkswagenie transporterze T5. W wyniku zderzenia obu pojazdów osobowy citroen wpadł do przydrożnego rowu. Osoby poszkodowane to kierowca osobówki oraz dwoje dzieci jadących razem z nim.

IMG_1581Dzisiaj około godziny 14 w miejscowości Dziewkowice doszło do pożaru bali słomy składowanych pod wiatą.

Jak informuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu po przybyciu na miejsce zdarzenia pożarem objęte były wszystkie bale słomy składowane pod metalową wiatą oraz znajdujący się tam ciągnik rolniczy oraz dwie przyczepy rolnicze.

środa, 28 marca 2012 23:30

Pożar lasu w Zawadzkim

Napisał

img_167527 marca po godzinie 18:00 w Zawadzkim w leśnictwie Świerkle doszło do pożaru lasu.

Po przyjeździe zastępów na miejsce zastano pożar około hektara lasu, młodnika oraz suchych traw na nieużytkach.

Na miejsce skierowano 7 zastępów straży pożarnej oraz samolot gaśniczy typu Dromader.

niedziela, 25 marca 2012 23:15

Pożar poddasza w Leśnicy

Napisał

img_0866Dzisiaj 25 marca około godziny 18:25 w miejscowości Leśnica w powiecie Strzeleckim doszło do pożaru poddasza w budynku mieszkalnym.

Najprawdopodobniej od nieszczelnego przewodu kominowego zapalił sie dach budynku mieszkalnego – przekazuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Na miejsce skierowano 8 zastępów straży pożarnej z OSP Leśnica, OSP Zalesie Śląskie, JRG Strzelce Opolskie, OSP Wysoka i OSP Stary Ujazd.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu