Powiat strzelecki
A+ R A-
Powiat strzelecki
Powiat strzelecki

Powiat strzelecki (584)

piątek, 07 kwietnia 2017 14:56

Zdarzenie drogowe na DW 426

Napisał

W piątek 7 kwietnia kilka minut przed godziną 11:30 do dyżurnego strzeleckiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej numer 426 na odcinku Zalesie Śląskie – Strzelce Opolskie.

Kierowca samochodu ciężarowego marki Scania w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i przewrócił pojazd na bok.

Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Straty spowodowane zdarzeniem oszacowano na 10 tysięcy złotych.

Do działań skierowano dwa zastępy straży pożarnej z OSP Zalesie Śląskie, jeden z JRG Strzelce Opolskie i policję.

piątek, 07 kwietnia 2017 12:48

Roczne dziecko zabrane do szpitala przez Ratownika 23

Napisał

W czwartek 6 kwietnia o godzinie 16:04 miejscową jednostkę OSP zadysponowano na ulicę Handlową w Zawadzkiem w celu zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca LPR.

Na miejscu okazało się, że około roczne dziecko z urazem głowy wymaga natychmiastowego transportu do szpitala. Ratownicy Medyczni Zespołu Ratownictwa Medycznego z podstacji w Zawadzkiem zadecydowali, że najszybszym i najbezpieczniejszym dla poszkodowanego dziecka sposobem transportu będzie droga powietrzna.

Na miejsce zadysponowany został śmigłowiec LPR - Ratownik 23 z Opolskiej Bazy HEMS w Polskiej Nowej Wsi.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i przygotowaniu lądowiska, zabezpieczeniu samego lądowania jak i startu śmigłowca.

Poszkodowane dziecko zabrane zostało do Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu.  

piątek, 07 kwietnia 2017 09:47

Pożar kotłowni w Zawadzkiem

Napisane przez

W czwartek 6 kwietnia o godzinie 12:37 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze kotłowni w jednym z domów jednorodzinnych w Zawadzkiem przy ulicy Opolskiej.

Po dojeżdzie na miejsce pierwszych zastępów do budynku wprowadzono jedną rote w aparatach ochrony dróg oddechowych okazało się , iż pala się rzeczy składowane w kotłowni.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu palących się rzeczy, przewietrzeniu budynku oraz sprawdzeniu pomieszczenia pod względem tlenku węgla.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było wypadnięcie iskier z pieca.

Do działań skierowano cztery zastępy straży pożarnej.

Straty wstępnie oszacowano na kwotę 3 tysięcy złotych a uratowane mienie na kwotę 300 tysięcy złotych.

Jedną osobę poszkodowaną śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował do szpitala w Opolu po wypadku, do jakiego doszło w czwartek 6 kwietnia na drodze wojewódzkiej nr 426 w Zalesiu Śląskim.

Kierowca osobowego audi w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem i wjechał swoim pojazdem do rowu. W trakcie wypadku, jeden z mężczyzn wypadł z pojazdu i znalazł się po drugiej stronie drogi przy przepuście drogowym.

W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane. Najciężej rannego – kierowcę – śmigłowiec LPRu „Ratownik 4” przetransportował do szpitala w Opolu. Drugą osobę zespół ratownictwa medycznego przetransportował drogą kołową. 

Do wypadku doszło tuż po godzinie 18.

Na czas działań droga była całkowicie zablokowana.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

Do zdarzenia doszło w Kielczy w gminie Zawadzkie. Zgłoszenie do służb ratunkowych wpłynęło wczoraj 28 marca około godziny 18.

3 - letnia dziewczynka została pogryziona przez bulteriera należącego do rodziny.

Dziecko z rozległymi obrażeniami szyi i twarzy zostało przetransportowane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu, gdzie przeszła operacja.

O zdarzeniu powiadomiony został również Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Strzelcach Opolskich - zwierzę nie miało aktualnych szczepień.

wtorek, 28 marca 2017 22:00

Pożar stacji transformatorowej w Rozmierzy

Napisał

Podpalenie było przyczyną pożaru stacji transformatorowej do jakiego doszło w poniedziałek 27 marca około godziny 22:20 przy ulicy Jemielnickiej w Rozmierzy.

Na miejsce pożaru skierowano dwa zastępy straży pożarnej.

Strażakom udało się otworzyć obiekt i wejść do środka, gasząc pożar przy pomocy proszku.

Straty powstałe w wyniku pożaru wstępnie oszacowano na kwotę 50 tysięcy złotych.

W poniedziałek 20 marca około godziny 12:20 służby ratunkowe zostały poinformowane iż w budynku Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Leśnicy może znajdować się ładunek wybuchowy.

Na miejsce natychmiast skierowano pirotechników, trzy radiowozy policji, pogotowie energetyczne oraz jeden zastęp z Ochotniczej straży pożarnej w Leśnicy.

Działania stażaków polegały głównie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

Po przeszukaniu przez pirotechników całego budynku ośrodka nie znaleziono żadnego ładunku.


środa, 15 marca 2017 19:15

Pożar wiaty w Suchodańcu

Napisał

Cztery zastępy straży pożarnej zostały zadysponowane w środowy poranek do pożaru wiaty w Suchodańcu.

Zgłoszenie do strzeleckich strażaków wpłynęło w środę 15 marca o godzinie 4:18.

Po przyjeździe na miejsce pierwszych jednostek, okazało się, że w wiacie doszło do pożaru składowanych odpadów stolarskich.

Działania zakończono tuż przed godziną 7.

Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej.

Straty wstępnie oszacowano na kwotę 25 tysięcy złotych.

czwartek, 09 marca 2017 20:27

Wypadek na rowerze - dwie osoby ranne, w akcji LPR

Napisał

W czwartek 9 marca tuż po godzinie 15 na ulicy Strzeleckiej w Żędowicach doszło do zdarzenia drogowego.

Wg wstępnego zgłoszenia wynikało, że doszło do potrącenia rowerzystów przez samochód ciężarowy.

Po dojeździe służb ratowniczych na miejsce okazało się, że dwoje rowerzystów (dziadek i wnuczek) w wyniku niezachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym stracili równowagę i przewrócili się.

Poszkodowany mężczyzna został zabrany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu, jego wnuk został przetransportowany karetką również do WCM.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

piątek, 03 marca 2017 01:43

Ujazd - samochód uderzył w drzewo

Napisane przez

W czwartek przed godziną 19:00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie oz wypadku drogowym w miejscowości Ujazd w powiecie strzeleckim.

Na drodze krajowe numer 40 kierujący samochodem osobowym marki Renault, stracił panowanie nad pojazdem wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. 

Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane wszystkie służby.  Przybyłe na miejsce dwa zastępy straży pożarnej ze Strzelec Opolskich i Ujazdu, zabezpieczyły miejsce zdarzenia.

W wypadku została poszkodowana jedna osoba która, została przekazana ZRM.  Kierowcy mogli napotkać na utrudnienia w ruchu w miejscu wypadku, droga chwilowo była nieprzejezdna.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu