Powiat kędzierzyńsko - kozielski
A+ R A-
Powiat kędzierzyńsko - kozielski

Powiat kędzierzyńsko - kozielski (651)

W środę 26 czerwca przed godziną 23 do kędzierzyńskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku motocyklisty na ulicy Raciborskiej w Dziergowicach.

Na miejsce skierowano zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i policję.

Kierujący motocyklem stracił panowanie nad maszyną i uderzył w betonowe ogrodzenie.

Jak się okazało, 24-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, w dodatku badanie wykazało u niego 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna z poważnymi obrażeniami został zabrany do szpitala.

W środę 26 czerwca około godziny 12:30 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie od jednej z lokatorek kamienicy przy ulicy Głowackiego w Kędzierzynie-Koźlu o tym, że miała źle się poczuć.

Po dojeździe na miejsce zespołu ratownictwa medycznego okazało się, że na klatce schodowej budynku panuje silne zadymienie. Ratownicy zawiadomili straż pożarną.

Na miejsce skierowano 8 zastępów straży pożarnej. Po dojeździe i rozpoznaniu ustalono, że powodem zadymienia jest zaprószenie ognia na drugim piętrze kamienicy. Spaleniu uległa znaczna część wyposażenia kuchni.

Przyczyną pożaru był wyrzucony niedopałek papierosa do kosza na śmieci.

Lokatorka mieszkania, w którym doszło do pożaru, została zabrana do szpitala.

Pięć osób trafiło do szpitala po wypadku, do jakiego doszło w piątek 14 czerwca około godziny 17 na ulicy Chrobrego w Kędzierzynie-Koźlu.

Kierowca seata stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i dachował na chodniku. Wewnątrz pojazdu podróżowało 5 osób w tym 3 dzieci.

Wszystkie osoby trafiły pod opiekę zespołów ratownictwa medycznego, a następnie do szpitala na obserwację.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

niedziela, 09 czerwca 2019 21:39

Dachowanie na trasie Kobylice - Landzmierz

Napisał

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do jakiego doszło w niedzielę 9 czerwca około godziny 12 na trasie pomiędzy Kobylicami a Landzmierzem.

Kierowca osobowej hondy podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem a następnie dachował na pobliskim polu.

Poszkodowany kierowca trafił pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego a następnie przetransportowany został do szpitala.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

piątek, 07 czerwca 2019 23:42

Wybuch gazu i zawalenie się kamienicy w Kędzierzynie-Koźlu.

Napisane przez

W dniu 6 czerwca br. o godzinie 19:14 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kędzierzynie – Koźlu wpłynęło zgłoszenie o wybuchu gazu w kamienicy na ulicy Czerwińskiego. Z informacji uzyskanych od zgłaszającego jednoznacznie wynikało, że w wyniku zdarzenia są osoby poszkodowane.

Niezwłocznie zadysponowano na miejsce zdarzenia siły z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego oraz grupy specjalistyczne z woj. opolskiego oraz śląskiego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano m.in. Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą „Brzeg”, Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego „Brzeg” oraz Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą „Jastrzębie Zdrój”.

Przybyłe na miejsce pierwsze zastępy ustaliły, że w wyniku wybuchu doszło do zawalenia się stropu pomiędzy kondygnacją drugą i pierwszą oraz pożaru na dachu budynku. Działania strażaków polegały na odgruzowaniu i ewakuacji osoby poszkodowanej z budynku, udzieleniu kwalifikowanej pomocy dwóm osobom poszkodowanym. Dodatkowo strażacy otrzymali informację, że wewnątrz zniszczonego obiektu prawdopodobnie mogą znajdować się jeszcze dwie osoby.

W trakcie gaszenia pożaru równolegle przystąpiono do przygotowania stabilizacji uszkodzonej konstrukcji obiektu, a następnie rozpoczęto ręczne odgruzowywanie celem dokładnego przeszukania całego obiektu.

Od pierwszych godzin działań na miejscu zdarzenia był obecny Wojewoda Opolski Pan Adrian Czubak wraz z kierownictwem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego OUW, Opolski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Krzysztof Kędryk wraz z grupą operacyjną OKW PSP, Komendant Powiatowy PSP w Kędzierzynie-Koźlu oraz samorządowcy.

Kilka minut po godzinie 4:00 na miejsce działań przybył Komendant Główny PSP gen. brygadier Leszek Suski, który przejął od Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP kierowanie działaniami ratowniczymi.

Dzięki bardzo ciężkiej pracy strażaków ustabilizowano i odgruzowano w znacznej części budynek co pozwoliło około godziny 15:00 w dniu 7 czerwca br. wykluczyć obecność innych osób poszkodowanych w tym zdarzeniu.

Łącznie w wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby.

W działań zaangażowanych było 47 zastępów tj. 129 strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy przez blisko 20 godzin działali na miejscu zdarzenia.

Źródło: KW PSP Opole

W czwartek 6 czerwca kilkanaście minut po godzinie 19 w jednym z budynków przy ulicy Czerwińskiego w Kędzierzynie-Koźlu doszło do wybuchu, a następnie zawalenia się kondygnacji budynku.

Ratownicy wyprowadzili z budynku 2 osoby. Jedną z nich wydobyli spod gruzów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwie kolejne mogą się znajdować pod gruzami.

Na miejscu pracują strażacy z Kędzierzyna-Koźla oraz grupy poszukiwawcze z Brzegu i Grodkowa.

W miejscu zdarzenia lądował również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego "Ratownik13" z Wrocławskiej bazy HEMS, który zabrał najciężej poszkodowaną osobę do szpitala.

Na miejsce zdarzenia udaje się również Specjalistyczna Grupa Poszukwawczo - Ratownicza - Jastrzębie-Zdrój

Do sprawy wrócimy.

Do potrącenia pieszej przez rowerzystę doszło w sobotę 1 czerwca po godzinie 15 w Kędzierzynie-Koźlu przy Alei Jana Pawła II.

Wg. relacji świadków 5-letnia dziewczynka wtargnęła na ścieżkę rowerową wprost przed jadący rower.

Dziecko trafiło pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Na szczęście poza zadrapaniami nic poważnego dziecku się nie stało.

Po zbadaniu rowerzysty, okazało się, że wydmuchał blisko 2 promile alkoholu. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Do makabrycznego odkrycia doszło w sobotę 1 czerwca po godzinie 14 na rzece Kłodnica w Kędzierzynie-Koźlu.

Kajakarze płynący Kłodnicą zauważyli w wodzie ciało człowieka. Jak się później okazało ciało mężczyzny.

Na miejsce wezwano policję, która pod nadzorem prokuratury prowadzi dalsze prace.

Ciało było w stanie znacznego rozkładu.

Jedna osoba nie żyje a kolejna z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala, to bilans wypadku, do jakiego doszło we wtorkowy wieczór (28 maja) w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim.

Przed godziną 20:30 do kędzierzyńsko-kozielskich służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na drodze wojewódzkiej nr 408 przed Ortowicami.

Na drodze doszło do zderzenia samochodu dostawczego z ciężarówką.

Niestety jeden z kierowców nie przeżył, drugi z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Na czas działań droga w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do jakiego doszło w poniedziałek 27 maja po godzinie 10 na drodze wojewódzkiej nr 408 w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim.

Na drodze pomiędzy Bierawą a Starym Koźlem, kierowca volkswagena nie zachował należytej ostrożności i wjechał w tył audi.

W wyniku zdarzenia poszkodowana została 64-letnia kobieta.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.