Powiat kędzierzyńsko - kozielski
A+ R A-
Powiat kędzierzyńsko - kozielski
Powiat kędzierzyńsko - kozielski

Powiat kędzierzyńsko - kozielski (456)

Trzy osoby zostały poszkodowane w wyniku zderzenia ciężarowego mercedesa z samochodem osobowym w Kędzierzynie-Koźlu.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 23:15 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 40 z Aleją Jana Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu.

Wg wstępnych ustaleń, kierowca ciężarówki nie ustąpił pierwszeństwa dla fiata punto i z impetem uderzył w samochód osobowy.

Do uwolnienia ludzi z fiata strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego.

W zdarzeniu tym poszkodowane zostały trzy osoby podróżujące punto. Kierowcy ciężarówki nic się nie stało.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

W sobotę 27 maja br. około godziny 13:10 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zderzenie samochodu osobowego z motocyklem w Reńskiej Wsi.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu dróg krajowych numer 45 i 38 oraz drogi wojewódzkiej numer 418.

Ze wstępnych informacji, kierujący motocyklem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wymusił pierwszeństwo przejazdu i uderzył w bok samochodu osobowego marki opel zafira poruszającego się drogą krajową numer 45.

Motocyklista w ciężkim stanie został zabrany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik 4 - HEMS Gliwice) do szpitala.

Przyczyny wypadku ustala policja.

Trzy osoby w tym jedno dziecko zostały poszkodowane po wypadku, do jakiego doszło w piątek 26 maja po godzinie 15:30 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 38 i drogi wojewódzkiej nr 417 nieopodal miejscowości Ucieszków.

Wg wstępnych ustaleń, 45-letnia kierująca audi jadąca drogą wojewódzką wymusiła pierwszeństwo przejazdu na kierującej volkswagenem golfem, doprowadzając tym samym do zderzenia obu pojazdów.

W wyniku wypadku, trzy osoby w tym 9-letnie dziecko zostało poszkodowane.

piątek, 26 maja 2017 18:48

Wypadek na dk 40 w Sławięcicach

Napisane przez
W czwartek 25 maja po godzinie 17:30 na ulicy Eichendorffa w Sławięcicach (droga krajowa nr 40) doszło do wypadku drogowego.
Kierująca citroenem z niewiadomych przyczyn zjechała z jezdni i z impetem staranowała ogrodzenie pobliskiej posesji.
W wyniku zdarzenia, kierującą pojazdem przewieziono do szpitala.
Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

W środę 24 maja około godziny 5:30 kędzierzyńskie służby zostały powiadomione iż na terenie jednej z posesji w Blachowni mężczyzna groził że odbierze sobie życie.

Służby ratunkowe zaalarmowali rodzice mężczyzny, który zamknął się w jednym z pomieszczeń.

Na miejsce zdarzenia od razu skierowano policję straż pożarną oraz służby medyczne.

Negocjacje z mężczyzną trwały wiele godzin, około godziny 10 policyjni antyteroryści weszli do pomieszczenia w którym znajdował się desperat.

Mężczyzna cały i zdrowy został przekazany przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego i przetransportowany do szpitala.

Na czas działań służb ratunkowych ruch na drodze krajowej nr 40 został całkowicie zablokowany.

wtorek, 23 maja 2017 14:24

Policjanci poszukują zaginionej Anny Hajligtag

Napisał

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu poszukują zaginionej Anny Hajligtag. Zaginiona ostatni raz była widziana 19 maja 2017 r. około godziny 6:00 na dworcu kolejowym w Kędzierzynie-Koźlu. 

Anna Hajligtag, lat 38 zam. Kędzierzyn-Koźle, w dniu zaginięcia była ubrana w: czerwony polar, skórzaną czerwoną kurtkę do pasa, spodnie materiałowe koloru granatowego oraz ciemnoniebieskie trampki. Posiadała czarną torebkę na ramię.

Rysopis zaginionej: wzrost 165 cm, średniej budowy ciała, włosy krótkie brązowe, twarz okrągła, oczy ciemne.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu Anny Hajligtag, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Kędzierzynie – tel.77 472 4666, 77 472 5645, . bądź najbliższą jednostką Policji na terenie całego kraju pod numerem 997 lub 112 z telefonów komórkowych.

wtorek, 23 maja 2017 14:19

Policjanci poszukują zaginionej Anny Kapłan

Napisał

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu poszukują zaginionej Anny Kapłan. Funkcjonariusze ustalili, że zaginiona ostatni raz była widziana 17 maja 2017 r. około godziny 20:50 na dworcu kolejowym w Białogardzie. 

Anna Kapłan, lat 26, zam. Kędzierzyn-Koźle, w dniu zaginięcia była ubrana w: niebiesko-szarą bluzę sportową z kapturem, spodnie dresowe koloru szarego, różowe buty sportowe. Posiadała niebieską torbę sportową z napisem.

Rysopis zaginionej: wzrost 175 cm., otyła, włosy długie ciemny blond, oczy ciemne. Znaki szczególne: na plecach posiada bliznę po usunięciu tatuażu.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu Anny Kapłan, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Kędzierzynie – tel.77 472 4666, 77 472 5645, , bądź najbliższą jednostką Policji na terenie całego kraju pod numerem 997 lub 112 z telefonów komórkowych.

W poniedziałek 22 maja o godzinie 21:25 do dyżurnego straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ulicy Przyjaźni w Kędzierzynie – Koźlu.

Młoda kobieta kierująca oplem astra jadąc w kierunku Sławięcic z niewiadomych przyczyn na zakręcie pojechała prosto, ścięła znaki drogowe i wylądowała w rowie.

Kierująca została zabrana do szpitala.

Do działań skierowano trzy zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i policję.

W niedzielę 21 maja w godzinach popołudniowych kędzierzyńsko- koźielskie służby ratunkowe zostały postawione na nogi po tym jak dwójka chłopaków postanowiła poekseprymentować z substancjami odurzającymi.

„W lesie za pływalnią leży nieprzytomny chłopiec” – takie zgłoszenie wpłynęło do służb około godziny 17.

Na miejsce natychmiast skierowano straż pożarną oraz policjantów, którzy udzielili chłopcu pierwszej pomocy do przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego, na który trzeba było czekać około 20 minut.

Nastolatek tracił i odzyskiwał przytomność, był pod wpływem środków odurzających.

Nieprzytomny został przetransportowany do szpitala gdzie przejdzie dokładne badania.

Do zdarzenia zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej oraz cztery patrole policji.

W niedzielę 21 maja około godziny 7:00 w miejscowości Cisek doszło do zdarzenia drogowego z udziałem busa który przewoził pasażerów.

Kierujący busem jadący ulicą Planetorza od strony Bierawy stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowe przęsła nad przepustem.

Niektórzy z pasażerów porzebowali pomocy medycznej, lecz obyło się bez poważniejszych obrażeń.

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaśnięcie za kierownicą.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu