Powiat kędzierzyńsko - kozielski
A+ R A-
Powiat kędzierzyńsko - kozielski
Powiat kędzierzyńsko - kozielski

Powiat kędzierzyńsko - kozielski (592)

Około godziny 19:00, 1 maja 2013 roku, doszło do kolejnego wypadku z udziałem motocyklisty o tragicznych skutkach.

W Kędzierzynie – Koźlu na ul. Armii Krajowej, 30-letni kierujący motocyklem Honda jadąc od ronda w kierunku Al.Jana Pawła II przewrócił się na łuku drogi i uderzył w barierę energochłonną ponosząc śmierć na miejscu – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

Jest to już trzeci tragiczny w skutkach wypadek z udziałem motocykla. W przeciągu ostatniego tygodnia na terenie województwa opolskiego, śmierć poniosło już trzech motocyklistów.

sobota, 06 kwietnia 2013 14:00

Wypadek koło Niemodlina

Napisał

Trzy osoby przetransportowane do szpitala, to bilans wypadku, do którego doszło w sobotę około godziny 10:30 na drodze krajowej nr 46 na wysokości miejscowości Michałówek.

Według wstępnych ustaleń, kierująca oplem corsą podczas zjazdu z drogi krajowej wymusiła pierwszeństwo przejazdu na kierowcy alfy romeo. W wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów.

Na czas prowadzonych działań, droga na trasie Niemodlin – Prądy została całkowicie zamknięta.

Trzy osoby poszkodowane zostały przetransportowane przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala opolska policja.

czwartek, 28 marca 2013 16:17

Chciał popływać czy popełnić samobójstwo?

Napisane przez

W czwartek o godz. 13:26 straż pożarna została powiadomione przez Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego o zdarzeniu przy ul. Xawerego Dunikowskiego. Wynikało z niego, że człowiek z niewiadomych przyczyn pływa w Odrze.

Natychmiast do akcji zadysponowano 3 zastępy z JRG-2 PSP w Kędzierzynie-Koźlu z łodzią ratunkową.

Informację przekazano także do Policji i dyspozytora Falck Medycyna.

Po przyjeździe sytuacja się potwierdziła.

Do pływającego w wodzie człowieka z pomocą udał się płetwonurek straży pożarnej z bojką, który wydobył mężczyznę na brzeg.

Strażacy pomogli przybyłemu zespołowi karetki przetransportować na desce poszkodowanego, który został przewieziony do kozielskiego szpitala.

Policja w tej sprawie prowadzić będzie postępowanie wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

poniedziałek, 25 marca 2013 12:09

Groźny wypadek pod K-Koźlem

Napisał

W poniedziałek 25 marca około godziny 8:00 na drodze krajowej nr 45 w miejscowości Mechnica doszło do groźnego wypadku.

Kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen podczas rozpoczynania manewru wyprzedzania nie spojrzał w lewe lusterko i zajechał drogę ciężarówce. Kierowca MAN aby uniknąć zderzenia zjechał z drogi, ściął drzewo ostatecznie podróż skończył na lewym boku.

Działania przybyłych na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej polegały między innymi na zrobieniu dostępu do poszkodowanego za pomocą narzędzi hydraulicznych oraz zabezpieczeniu i neutralizacji wyciekającego oleju napędowego z rozszczelnionego zbiornika.

Kierowca ciężarówki w stanie ciężkim został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

W dniu 18.02.2013r. o godz 11:55 Stanowisko Kierowania KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu otrzymało od służb medycznych zgłoszenie o konieczności zabezpieczenia miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w miejscowości Korzonek przy ul Leśnej.

Do akcji zadysponowano dwa zastępy z JRG-1 PSP w Kędzierzynie-Koźlu.

Na miejscu okazało się, że Pogotowie zostało wezwane do mężczyzny, który miał ulec podtruciu tlenkiem węgla (czadem).

Pomimo długo trwającej akcji reanimacyjnej osoby nie udało się uratować.

Przyczynę zgonu wykaże sekcja zwłok.

Pięć jednostek straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz pracownicy cukrowni udzielali pomocy mężczyźnie, który został przysypany kamieniem wapiennym. Do zdarzenia doszło około godziny 11 we wtorek 22 stycznia.

Mężczyzna, przez nieszczęśliwy wypadek, został przysypany około 5 tonami kamienia wapiennego na terenie cukrowni w Polskiej Cerekwi w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim.

Przybyli na miejsce strażacy, przejęli działania ratownicze od pracowników zakładu, kontynuując tym samym ręczne usuwanie kamienia. Ze względu na brak możliwości użycia ciężkiego sprzętu, cały czas dostęp do osoby poszkodowanej trzeba było prowadzić ręcznie.

Akcja ratownicza trwała ponad 2 godziny. Przytomnego mężczyznę zespół ratownictwa medycznego odtransportował do szpitala.

czwartek, 17 stycznia 2013 09:46

Pożar sadzy w kominie

Napisał

16 stycznia 2013 roku około godz. 21:25 dyżurny SK KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu przyjął zgłoszenie o pożarze na ul. Grunwaldzkiej.
Początkowo zgłoszenie brzmiało dość groźnie, gdyż podano, że pali się bar mieszczący się przy tej ulicy.
Do akcji zadysponowano dwa zastępy z JRG-1 PSP w Kędzierzynie-Koźlu, średni i ciężki.

niedziela, 02 grudnia 2012 19:23

Śmiertelny wypadek na DW 423

Napisał
ambulansW niedzielę o godzinie 15:00 doszło do wypadku na trasie Januszkowice- Kędzierzyn-Koźle na drodze wojewódzkiej nr 423.

- 58-letni kierujący samochodem marki volkswagen polo na łuku drogi z nieustalonej przyczyny zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku volkswagenem caddy kierowanym przez 35-letniego mężczyznę – przekazuje Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.
czwartek, 22 listopada 2012 23:51

Pożar pustostanu w K-Koźlu

Napisał

IMG_994415 zastępów i w sumie około 60 strażaków walczy z pożarem byłej dyskoteki Baby Blue przy ulicy Energetyków w Kędzierzynie-Koźlu. Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali krótko po godzinie 18.

- Płonie 1600 metrów kwadratowych pustostanu – mówi mł.kpt. Łukasz Olejnik z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Początkowo myślano, że wewnątrz mogą znajdować się butle z gazem, co mogło doprowadzić do wybuchu.

wtorek, 30 października 2012 10:54

Ćwiczenia wodne w Kędzierzynie-Koźlu

Napisane przez

cwiczenia002k_kozleW dniu 28.10.2012r. o godz. 10:00 zorganizowano ćwiczenia wodne dla strażaków III zmiany z JRG-1 i JRG-2 PSP w Kędzierzynie-Koźlu.

Zastępy wyjechały do miejsca ćwiczeń w dzielnicy Koźle Port przy ul. Rybarze.Celem ćwiczeń było praktyczne przećwiczenie podejmowania tonącej osoby z łodzi płaskodennej ręcznie lub z użyciem koła ratunkowego.

Jako pierwsi do ćwiczeń przystąpili strażacy z JRG-1 a potem JRG-2. Ćwiczenia zakończono około godziny 12:00.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu