Powiat kędzierzyńsko - kozielski
A+ R A-
Powiat kędzierzyńsko - kozielski
Powiat kędzierzyńsko - kozielski

Powiat kędzierzyńsko - kozielski (503)

czwartek, 24 października 2013 10:48

Śmiertelne potrącenie koło Roszowic

Napisał

Do tragicznego w skutkach potrącenia kobiety doszło w środę przed godziną 20 na drodze pomiędzy Roszowicami a Roszowickim Lasem w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim.

W wyniku potrącenia przez kierowcę opla corsy śmierć na miejscu poniosła 57-letnia kobieta.

Policja pod nadzorem prokuratury ustala przebieg i przyczyny wypadku.

piątek, 27 września 2013 21:42

Przewrócone na drogę drzewo

Napisane przez

Dnia 26.09.2013 w wyniku silnego wiatru zostało powalone drzewo na trasie Ligota Mała - Chrósty w gminie Polska Cerekiew.

Do usunięcia zdarzenia SK PSP K-Kożle o godz. 13:38 zadysponowało dwa zastępy GBARt 429o35 oraz GBA 429o36 z OSP Polska Cerekiew.

Działania polegały na pocięciu i usunięciu powalonego drzewa na pobocze. Na czas prowadzonej akcji droga była nieprzejezdna w obu kierunkach.

piątek, 20 września 2013 20:16

Wyciek oleju napędowego z ciężarówki

Napisał

W czwartek tuż po godzinie 14:20 zastępy straży pożarnej zostały zadysponowane do wycieku paliwa z samochodu ciężarowego w Polskiej Cerekwi przy ulicy Konarskiej.

Uszkodzenie baku paliwa nastąpiło najprawdopodobniej wskutek źle zabezpieczonej klapy studzienki kanalizacyjnej.

Część oleju napędowego przedostała się do kanalizacji burzowej.

Na miejsce zadysponowana została specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno – ekologicznego z Kędzierzyna Koźla, która przepompowała pozostałe paliwo do zastępczych zbiorników oraz ustawieniu zapory na cieku wodnym, do którego wpływa kanalizacja burzowa.

Na czas prowadzonych działań droga była zamknięta. Działania zakończono około godziny 21:00.

sobota, 31 sierpnia 2013 15:17

Wypadek w Polskiej Cerekwi

Napisał

31.08.2013r. chwilę przed godziną 6 służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na drodze krajowej nr 45 na ulicy Kozielskiej w Polskiej Cerekwi.

Kierująca samochodem Fordem Ka jadąc od strony Raciborza w kierunku Opola z nieznanych przyczyn straciła panowanie nad pojazdem zjechała na lewy pas drogi i uderzyła w drzewo.Kobiecie kierującej samochodem została udzielona pomoc medyczyna przez Zespół Ratownictwa Medycznego.Poszkodowana (mieszkanka województwa śląskiego) została przewieziona do szpitala w Kędzierzynie - Koźlu.

Działania przybyłych na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej z Kędzierzyna - Koźla i Polskiej Cerekwi polegały na zabezpieczeniu pojazdu, neutralizacji wyciekąjacych płynów oraz kierowaniu ruchem drogowym.

Na czas prowadzonej akcji droga została całkowicie zamknięta.

poniedziałek, 19 sierpnia 2013 12:11

Wypadek na drodze krajowej - ciężki stan motocyklisty

Napisał

Do poważnego w skutkach wypadku doszło w niedzielę po godzinie 15:20 na drodze krajowej nr 45 w pobliżu miejscowości Polska Cerekiew.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca osobowego peugeota podczas manewru wyprzedzania zderzył się z jadącym od strony Długomiłowic motocyklem.

W wyniku zderzenia obu pojazdów ciężkich obrażeń ciała doznał motocyklista. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował mężczyznę do szpitala. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej.

Na czas działań droga krajowa nr 45 na odcinku Polska Cerekiew – Długomiłowice była całkowicie zamknięta.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

We wtorek po godzinie 15 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu przyjął zgłoszenie o rozszczelnieniu amoniaku na terenie jednego z zakładów w Kędzierzynie-Koźlu.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że oprócz rozszczelnienia doszło również do pożaru amoniaku przy reaktorze syntezy.

Na miejsce skierowano 12 zastępów straży pożarnej z JRG 1 i JRG 2 w Kędzierzynie-Koźlu oraz z zakładowej służby ratowniczej.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ustawieniu kurtyn wodnych oraz ciągłemu monitorowaniu stężenia gazów niebezpiecznych w strefie działań – przekazuje mł.kpt. Łukasz Olejnik z KW PSP w Opolu.

Po dokładnym rozpoznaniu okazało się, że wydobywający się gaz to gaz syntezowy będący mieszaniną trzech gazów i dzięki odpowiedniej procedury gaszenia tego typu pożarów przez wtłaczanie azotu pracownikom zakładu udało się ugasić pożar – dodaje Olejnik.  

W piątek kwadrans po godzinie 15 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kędzierzynie – Koźlu przyjął zgłoszenie o o uwięzionym wielbłądzie w rowie.

Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej, które po przybyciu zabezpieczyły teren działań – przekazuje mł.kpt. Jan Wyciślik z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

- Pod uwięzionego wielbłąda podłożyliśmy węże strażackie, a następnie wydostano uwięzione zwierzę – mówi mł.bryg. Leszek Morkis oficer prasowy kędzierzyńskich strażaków.

Zwierzę nie odniosło żadnych obrażeń.

Najprawdopodobniej wielbłąd chciał się napić i podszedł za blisko rowu i ugrzązł w błocie.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Szkolnej w miejscowości Kobylice.

piątek, 21 czerwca 2013 22:26

Ćwiczenia w Kędzierzynie-Koźlu

Napisane przez

W dniu 21.06.2013r. na terenie hali sportowej "Azoty" zorganizowano ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy i przeprowadzania triagu przez strażaków PSP.
Upozorowano wypadek autobusu wiozącego dzieci do szkoły.
Na miejsce w pierwszym rzucie zadysponowano dwa zastępy gaśnicze i ratownictwa technicznego z JRG-1 PSP w Kędzierzynie-Koźlu.
Do wsparcia działań skierowano również jeden zastęp z JRG-2 PSP.

środa, 08 maja 2013 21:53

Dzień Strażaka w KP PSP Kędzierzyn-Koźle

Napisane przez

W środę 8 maja 2013r. o godz. 12:00 w JRG-1 PSP w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Strażaka.
Na obchody przybyli między innymi:
Zastępca Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu
Komendant Powiatowy PSP w Kędzierzynie-Koźlu
Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu
Zastępca Komendanta WKU w Kędzierzynie-Koźlu
Wójtowie Gmin z powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego
Starosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego
Prezydent Miasta w Kędzierzynie-Koźlu
zaproszeni goście i rodziny strażaków

Dokonano licznych awansów na wyższe stopnie. Nie obyło się bez przemówień. Dziękowano za udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych, ofiarną pomoc niesioną ludziom już przez 21 lat odkąd istnieje Państwowa Straż Pożarna.
Strażakom życzono także zdrowia, wszelkiej pomyślności i szybkich powrotów z akcji.

Około godziny 19:00, 1 maja 2013 roku, doszło do kolejnego wypadku z udziałem motocyklisty o tragicznych skutkach.

W Kędzierzynie – Koźlu na ul. Armii Krajowej, 30-letni kierujący motocyklem Honda jadąc od ronda w kierunku Al.Jana Pawła II przewrócił się na łuku drogi i uderzył w barierę energochłonną ponosząc śmierć na miejscu – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

Jest to już trzeci tragiczny w skutkach wypadek z udziałem motocykla. W przeciągu ostatniego tygodnia na terenie województwa opolskiego, śmierć poniosło już trzech motocyklistów.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu