Powiat kędzierzyńsko - kozielski
A+ R A-
Powiat kędzierzyńsko - kozielski
Powiat kędzierzyńsko - kozielski

Powiat kędzierzyńsko - kozielski (540)

czwartek, 14 sierpnia 2014 16:40

Zatrzymano kompletnie pijanego kierowcę

Napisał

To szczęście, że nikomu nic się nie stało po wieczornej przejażdżce kompletnie pijanego 29-latka po ulicach Kędzierzyna – Koźla.

Policjantów poinformowano tuż po godzinie 20, że kierowca renault clio najprawdopodobniej w stanie nietrzeźwości prowadzi swój pojazd i zmierza w kierunku osiedla Piastów w Kędzierzynie-Koźlu. Według relacji zgłaszającej siedzący za kierownicą mężczyzna omal nie doprowadził do kolizji – przekazuje podkom. Magdalena Kowalska z KPP w Kędzierzynie-Koźlu.

Już po chwili patrol policji zatrzymał podejrzany pojazd na ulicy Wieczorka.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości pokazało, że mężczyzna miał aż 3,5 promila alkoholu w organizmie. 29-latek wylegitymował się niemieckim prawem jazdy, które policjanci zatrzymali. Samochód został odholowany na policyjny parking.  Podczas kontroli okazało się, że auto nie miało ważnych badań technicznych. W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu – opisuje sprawę podkom. Kowalska.  

Zatrzymanemu 29-latkowi grozi do 2 lat więzienia oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Trzy osoby zostały ranne w wyniku wybuchu wodoru na terenie Zakładów Azotowych w Kędzierzynie - Koźlu.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (tj.13.08.2014r.) chwilę po godzinie 14. Na terenie firmy w dziale amoniaku doszło do rozszczelnienia i wybuchu wodoru.

Na miejscu jest Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Ekologiczno - Chemicznego z Kędzierzyna - Koźla w sile 10 zastępów.

Dwie osoby zostały zabrane do szpitala, trzecia doznała niewielkie obrażenia. Rany najprawdopodobniej spowodowane zostały odłamkami szkła które wypadły z okien podczas eksplozji.

Sytuacja jest już opanowana. Trwa przeszukiwanie sąsiednich budynków, aby sprawdzić czy nie ma więcej poszkodowanych.

poniedziałek, 11 sierpnia 2014 15:06

Wiele zalanych posesji w Kędzierzynie-Koźlu

Napisane przez

Już kilkanaście zgłoszeń przyjął dyżurny straży pożarnej w Kędzierzynie - Koźlu.

Zalało dziesiątki piwnic i ulic. Obwodnica była w dwóch miejscach nieprzejezdna.

Studzienki burzowe nie nadążały odbierać wody. Opadom deszczu towarzyszył grad i silna burza. W kozielskim szpitalu został zalany Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Strażacy cały czas przyjmują kolejne zgłoszenia.

środa, 09 lipca 2014 18:35

Mężczyzna śmiertelnie porażony prądem

Napisał

Pięć jednostek straży pożarnej oraz zespół ratownictwa medycznego uczestniczyło w akcji ratowania życia 18-letniego mężczyzny.

Do zdarzenia na ulicy Eichendorffa w Kędzierzynie-Koźlu służby ratownicze zostały wezwane kilkanaście minut po godzinie 13.

Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że mężczyzna znajduje się na wysokości 8 metrów. 18-latek podczas pracy na rusztowaniu przy prywatnym budynku mieszkalnym został porażony prądem.

Niestety resuscytacja prowadzona przez kilkadziesiąt minut nie przyniosła rezultatu. Lekarz stwierdził zgon.

Policja wraz z inspekcją pracy i prokuraturą ustalają przyczyny zdarzenia.

środa, 25 czerwca 2014 13:09

Alarm bombowy w Kędzierzynie-Koźlu

Napisał

W środę około godziny 11:40 zaalarmowano służby ratownicze o alarmie bombowym w Wydziale Akt Wieczystych Sądu Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Żeromskiego.

Na miejsce skierowano policję z sekcją pirotechniczną, straż pożarną i zespół ratownictwa medycznego.

Pracownicy na czas przeszukania obiektu zostali ewakuowani.

Na szczęście nic nie znaleziono.

W niedzielę kilkanaście minut po godzinie 9, dyżurny kędzierzyńskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o wycieku kwasu azotowego na terenie jednego z zakładów przy ulicy Mostowej w Kędzierzynie-Koźlu.

Po przyjeździe pierwszych zastępów na miejsce, okazało się, że kwas wyciekł do specjalnych wanien i należy rozcieńczyć substancję.

W sumie w usuwaniu skutków zdarzenia było zaangażowanych jedenaście zastępów w sile 23 strażaków. W działaniach uczestniczyła specjalistyczna grupa chemiczno-ekologiczna PSP z Kędzierzyna-Koźla.

W działaniach wykorzystano 50 milionów litrów wody.

Przyczyną wycieku najprawdopodobniej była błędnie dobrana zaślepka na instalacji technologicznej.

W czwartek przed godziną 14 jadący motorowerem mężczyzna uderzył w przydrożny słup w wyniku czego doznał prawdopodobnie urazu kręgosłupa.

Obrażenia były na tyle poważne , że działający na miejscu zespół ratownictwa medycznego zadecydował o zadysponowaniu na miejsce zdarzenia śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do zabezpieczenia lądowiska Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w K-Koźlu zadysponowało OSP Polska Cerekiew (GBARt 429o35) oraz JRG II K-Koźle (GBA 422o21).

Po dojeździe na miejsce zastęp OSP Polska Cerekiew zabezpieczył lądowisko dla Ratownika 4 a zastęp z JRG II udał się do pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do śmigłowca. Poszkodowany został przetransportowany do Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu.

Przyczyny zdarzenia ustala policja.

W środę tuż po godzinie 10 na teren jednego z zakładów przy ulicy Mostowej w Kędzierzynie-Koźlu zostały wezwane służby ratownicze.

Na zakładzie doszło do rozszczelnienia instalacji technologicznej.

- W wyniku zdarzenia 9 osób zatruło się tlenkiem węgla – przekazuje mł.asp. Damian Skowroński z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Strażacy po pomiarach specjalnymi czujnikami stwierdzili obecność tlenku węgla w budynku na poziomie od 150ppm do 800ppm.

Natychmiast przystąpiono do przewietrzania pomieszczeń. Źródła rozszczelnienia nie odnaleziono.

Aby stwierdzić źródło emisji gazu, zakład powołał specjalną komisję do ustalenia przyczyn.

W poniedziałek kilka minut po godzinie 20 do kędzierzyńskiej policji dotarła informacja o zdarzeniu drogowym na ulicy Głównej w Komornie.

Zgłoszenie dotyczyło kierowcy samochodu ciężarowego, który wjechał do rowu.

Po przybyciu na miejsce pierwszych służb ratowniczych, okazało się, że ciężarowy volvo leży na środku drogi.

- Mundurowi ustalili, że ciężarowym volvo kierował 50-letni obywatel Słowacji. Podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli od kierującego wyraźną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że kierujący był pijany. Urządzenie pokazało, że mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie – relacjonuje sierż. sztab. Magdalena Kowalska z KPP w Kędzierzynie-Koźlu.

Słowak trafił do policyjnego aresztu, a jego prawo jazdy zostało mu zabrane.

Teraz za swój czyn grozi mu do 2 lat więzienia.

piątek, 16 maja 2014 16:42

Pożar dachu w budynku domu nauczyciela

Napisał

16.05.2014r. chwilę przed godziną 13 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kędzierzynie - Koźlu wpłynęło zgłoszenie o pożarze dachu w budynku domu nauczyciela przy ulicy Jana Brzechwy.

Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce ewakuowano wszystkich lokatorów, następnie przystąpiono do działań gaśniczych. 

Nikomu z lokatorów nic się nie stało.

Narazie nie wiadomo co mogło być przyczyną wybuchu pożaru, ustalą to policjanci.

Działania na miejscu prowadziło 9 zastępów straży pożarnej.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu