Powiat kędzierzyńsko - kozielski
A+ R A-
Powiat kędzierzyńsko - kozielski
Powiat kędzierzyńsko - kozielski

Powiat kędzierzyńsko - kozielski (456)

piątek, 17 listopada 2017 14:59

Pożar w kamienicy przy ulicy Łukasiewicza

Napisał

W czwartek 16 listopada po godzinie 20:10 do kędzierzyńskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze w jednym z budynków mieszkalnych w Kędzierzynie-Koźlu przy ulicy Łukasiewicza.

W mieszkaniu kamienicy pojawił się ogień w szafce rozdzielczej prądu.

W wyniku podtrucia gazami pożarowymi, jedna osoba została poszkodowana. Mężczyzna trafił pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego.

Przyczyną pożaru było nieprawidłowa eksploatacja instalacji elektrycznej.

Dziewięć jednostek straży pożarnej i dziesięć jednostek policji, czyli w sumie ponad 70 mundurowych szukało zaginionej kobiety w Kędzierzynie-Koźlu w pobliżu ulicy Powstańców Śląskich.

Działania rozpoczęły się w poniedziałek 13 listopada po godzinie 13. Lokalne jednostki OSP, policja oraz JRG 1 w Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęli poszukiwania za zaginioną 48-letnią kobietą.

Po godzinie 18 na miejsce przybyła pierwsza Sekcja Poszukiwawczo-Ratownicza z OSP w Suchym Borze a następnie z OSP Lipki.

Zespół poszukiwawczy wraz ze strażakami zawodowymi i OSP rozpoczęli przeszukiwanie terenu leśnego w pobliżu miejsca zamieszkania kobiety.

O godzinie 23 do sztabu wpłynęła informacja o odnalezieniu kobiety nieopodal torowiska przez znajomych rodziny. Natychmiast na miejsce ruszyli strażacy, którzy udzielili kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy a następnie przekazali pod opiekę przybyłego zespołu ratownictwa medycznego.

Stan kobiety nie zagraża jej życiu.

czwartek, 09 listopada 2017 22:46

Zderzenie osobówki z jednośladem

Napisał

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku zderzenia samochodu osobowego z jednośladem.

W czwartek 9 listopada tuż przed godziną 19 na ulicy Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu doszło do wypadku drogowego.

Wg wstępnych ustaleń, kierowca audi wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wymusił pierwszeństwo na kierowcy motocykla doprowadzając tym samym do zderzenia.

Jedna osoba została poszkodowana. Zespół ratownictwa medycznego udzielił mężczyźnie pomocy a następnie przetransportował poszkodowanego do szpitala.

Dokładne szczegóły i okoliczności zdarzenia ustala policja.

Opolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Marek Kucharski z dniem 6 listopada 2017 roku powierzył pełnienie obowiązków zastępcy komendanta powiatowego PSP w Kędzierzynie - Koźlu bryg. Mariuszowi Lewandowskiemu.

Dotychczas bryg. Mariusz Lewandowski służył na stanowisku dyżurnego operacyjnego w KW PSP w Opolu, a także w związku z bardzo dużym doświadczeniem w nurkowaniu pełnił nieetatową funkcję z-cy dowódcy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno – Nurkowego „Opole”.

Redakcja O!Polskiego Ratownictwa życzy bryg. Mariuszowi Lewandowskiemu samych sukcesów i spokojnej służby.

Źródło: www.psp.opole.pl

środa, 01 listopada 2017 20:46

Wypadek na dw 423 - trzy osoby poszkodowane

Napisał

W środę 1 listopada przed godziną 15 na drodze wojewódzkiej 423 pomiędzy Kłodnicą a Januszkowicami doszło do wypadku.

Kierująca skodą rapid z nieustalonej na tą chwilę przyczyny zjechała na lewy pas doprowadzając do czołowego zderzenia z volkswagenem tiguanem.

Trzy osoby zostały poszkodowane.

Przyczyny wypadku ustala policja.

czwartek, 26 października 2017 18:21

Pijany uciekał przed policją, doprowadził do wypadku

Napisał

W czwartek 26 października około godziny 16:30 na ulicy Bolesława Krzywoustego w Kędzierzynie-Koźlu doszło do zdarzenia drogowego.

Wyjeżdżający patrol z komendy policji zauważył dziwnie poruszającego się volkswagena, gdy policjanci dali znak kierowcy do zatrzymania się, ten zaczął uciekać.

Policjanci ruszyli w pościg. Na wysokości pawilonów przy ulicy Bolesława Krzywoustego vw wjechał w tył jadącego przed nim opla.

Policjanci zatrzymali kierowcę i wezwali zespół ratownictwa medycznego.

W wyniku zdarzenia dwie osoby podróżujące oplem zostały poszkodowane.

Jak się okazało 62-letni kierowca volkswagena, mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla miał ponad 2 promile alkoholu.

W dniu 25 października 2017 roku na terenie zakładu dużego ryzyka PFLEDERER SILEKOL Sp. z o.o. w Kędzierzynie - Koźlu wydział operacyjny Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu przy współudziale Komendy Powiatowej PSP w Kędzierzynie - Koźlu zorganizował cykliczne ćwiczenia sprawdzające Zewnętrzny Plan Operacyjno – Ratowniczy. 

W ćwiczeniach udział brały dwie specjalistyczne grupy ratownictwa chemiczno - ekologicznego SGRChem-Eko „K-Koźle”, SGRChem-Eko „Opole”, II Kompania Gaśnicza „Kędzierzyn” oraz siły i środki z KP PSP w Kędzierzynie - Koźlu. 

Podczas ćwiczeń zespół inspekcyjny Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP przeprowadził inspekcję gotowości operacyjnej dla sił odwodowych.

poniedziałek, 23 października 2017 21:15

Dachowanie na drodze krajowej 40

Napisane przez

W niedzielę 22 października około 21.30  służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej numer 40 w miejscowości Pokrzywnica.

Kierująca samochodem osobowym Volkswagen Passat, stracił panowanie nad pojazdem, uderzyła w przydrożny słup, kończąc na dachu w rowie.  Do zdarzenia zostały zadysponowane służby ratunkowe z Kędzierzyna-Koźla.  Kierujący passatem opuścił pojazd o własnych siłach, odmówił również udzielenia pomocy przez przybyły na miejsce ZRM. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierującego. Niestety okazało się ze sprawca całego zdarzenia miał w 1,8 promila w wydychanym powietrzu. Dokładny przebieg zdarzenia ustala policja.

niedziela, 22 października 2017 20:16

Jesienne warunki na drogach

Napisał

Jesienne warunki – liście na drodze oraz deszcz, powodują, że na naszych drogach warunki do jazdy są coraz trudniejsze.

W niedzielę 22 października około godziny 12 doszło do groźnie wyglądających zdarzeń w Kędzierzynie-Koźlu.

Na ostrym łuku drogi obwodnicy najpierw jeden z kierowców – opla – podróż zakończył w rowie, a następnie kierowca subaru doprowadził do podobnej kolizji po drugiej stronie drogi.

Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Apelujemy o ostrożniejszą jazdę.

środa, 18 października 2017 21:32

Wypadek na dk 38 koło Pawłowiczek

Napisał

Dwie osoby zostały poszkodowane w wyniku wypadku, do jakiego doszło na drodze krajowej nr 38 pomiędzy Warmuntowice a miejscowością Ucieszków.

Do wypadku doszło w środę 18 października około godziny 17:50.

W wyniku nieprawidłowego wykonania manewru wyprzedzania doszło do zderzenia osobowego opla z seatem.

W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

Strona 1 z 33
Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu