Powiat kędzierzyńsko - kozielski
A+ R A-
Powiat kędzierzyńsko - kozielski
Powiat kędzierzyńsko - kozielski

Powiat kędzierzyńsko - kozielski (642)

wtorek, 16 lipca 2019 15:39

Jedna osoba poszkodowana po wypadku w Roszowicach

Napisane przez

We wtorek 16 lipca około godziny 12:30 do kędzierzyńskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ulicy Wiejskiej w Roszowicach.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że kierujący dostawczakiem uderzył w bok osobowego Fiata.

Pojazdami podróżowały łącznie trzy osoby. Poszkodowany został kierowca osobówki, który został przekazany pod opiekę przybyłego na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego.

Na czas działań służb ratunkowych ruch na drodze był całkowicie zablokowany.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

W sobotę 13 lipca około godziny 8 do służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o ciele człowieka pływającym w Kanale Gliwickim w Kędzierzynie-Koźlu.

Strażacy z JRG 1 Kędzierzyn-Koźle zwodowali łódź a następnie wydobyli ciało mężczyzny na brzeg.

Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

Policjanci ustalają jak mężczyzna znalazł się w wodzie i co było przyczyną utonięcia.

W czwartek 11 lipca około godziny 11:30 na drodze pomiędzy Bierawą a Grabówką doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że na drodze z Bierawy do Grabówki doszło do czołowego zderzenia z udziałem dwóch motocykli i samochodu terenowego.

Do działań skierowano zastępy straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego, policję oraz dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - Ratownik 23 HEMS Opole i Ratownik 4 HEMS Gliwice.

W zdarzeniu poszkodowane zostały trzy osoby.

Niestety pomimo reanimacji nie udało się uratować jednej z osób podróżujących motocyklem. 

Droga w miejscu wypadku jest całkowicie nieprzejezdna.

niedziela, 30 czerwca 2019 22:20

Zderzenie z sarną na drodze wojewódzkiej nr 426

Napisał

W niedzielę 30 czerwca po godzinie 20 doszło do zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej nr 426 pomiędzy Zalesiem Śląskim a Sławięcicami.

Kierowca bmw w trakcie jazdy uderzył w sarnę, która nagle wtargnęła przed maskę.

Po zderzeniu ze zwięrzęciem, kierowca stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu.

Na szczęście nikomu z podróżujących pojazdem nic się nie stało.

Sarna nie przeżyła zdarzenia.

piątek, 28 czerwca 2019 13:40

Pożar na terenie zakładów w Blachowni.

Napisane przez

W piątek 28 czerwca kilka minut przed godziną 10 do kędzierzyńskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie Zakładów Chemicznych Blachownia przy ulicy Szkolnej w Kędzierzynie-Koźlu.
Na miejscu zdarzenia jako pierwsi interweniowali strażacy z Zakładowej Straży Pożarnej Blachownia, następnie dojechały kolejne zastępy. Łącznie na miejscu pracowało 8 zastępów straży pożarnej.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu okazało się, że doszło do wycieku oleju płuczkowego ze zbiornika do tacy pod zbiornikiem, w następstwie czego doszło do pożaru.

Kłęby czarnego dymu widoczne były z kilkunastu kilometrów.

W środę 26 czerwca przed godziną 23 do kędzierzyńskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku motocyklisty na ulicy Raciborskiej w Dziergowicach.

Na miejsce skierowano zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i policję.

Kierujący motocyklem stracił panowanie nad maszyną i uderzył w betonowe ogrodzenie.

Jak się okazało, 24-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, w dodatku badanie wykazało u niego 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna z poważnymi obrażeniami został zabrany do szpitala.

W środę 26 czerwca około godziny 12:30 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie od jednej z lokatorek kamienicy przy ulicy Głowackiego w Kędzierzynie-Koźlu o tym, że miała źle się poczuć.

Po dojeździe na miejsce zespołu ratownictwa medycznego okazało się, że na klatce schodowej budynku panuje silne zadymienie. Ratownicy zawiadomili straż pożarną.

Na miejsce skierowano 8 zastępów straży pożarnej. Po dojeździe i rozpoznaniu ustalono, że powodem zadymienia jest zaprószenie ognia na drugim piętrze kamienicy. Spaleniu uległa znaczna część wyposażenia kuchni.

Przyczyną pożaru był wyrzucony niedopałek papierosa do kosza na śmieci.

Lokatorka mieszkania, w którym doszło do pożaru, została zabrana do szpitala.

Pięć osób trafiło do szpitala po wypadku, do jakiego doszło w piątek 14 czerwca około godziny 17 na ulicy Chrobrego w Kędzierzynie-Koźlu.

Kierowca seata stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i dachował na chodniku. Wewnątrz pojazdu podróżowało 5 osób w tym 3 dzieci.

Wszystkie osoby trafiły pod opiekę zespołów ratownictwa medycznego, a następnie do szpitala na obserwację.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

niedziela, 09 czerwca 2019 21:39

Dachowanie na trasie Kobylice - Landzmierz

Napisał

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do jakiego doszło w niedzielę 9 czerwca około godziny 12 na trasie pomiędzy Kobylicami a Landzmierzem.

Kierowca osobowej hondy podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem a następnie dachował na pobliskim polu.

Poszkodowany kierowca trafił pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego a następnie przetransportowany został do szpitala.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

piątek, 07 czerwca 2019 23:42

Wybuch gazu i zawalenie się kamienicy w Kędzierzynie-Koźlu.

Napisane przez

W dniu 6 czerwca br. o godzinie 19:14 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kędzierzynie – Koźlu wpłynęło zgłoszenie o wybuchu gazu w kamienicy na ulicy Czerwińskiego. Z informacji uzyskanych od zgłaszającego jednoznacznie wynikało, że w wyniku zdarzenia są osoby poszkodowane.

Niezwłocznie zadysponowano na miejsce zdarzenia siły z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego oraz grupy specjalistyczne z woj. opolskiego oraz śląskiego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano m.in. Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą „Brzeg”, Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego „Brzeg” oraz Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą „Jastrzębie Zdrój”.

Przybyłe na miejsce pierwsze zastępy ustaliły, że w wyniku wybuchu doszło do zawalenia się stropu pomiędzy kondygnacją drugą i pierwszą oraz pożaru na dachu budynku. Działania strażaków polegały na odgruzowaniu i ewakuacji osoby poszkodowanej z budynku, udzieleniu kwalifikowanej pomocy dwóm osobom poszkodowanym. Dodatkowo strażacy otrzymali informację, że wewnątrz zniszczonego obiektu prawdopodobnie mogą znajdować się jeszcze dwie osoby.

W trakcie gaszenia pożaru równolegle przystąpiono do przygotowania stabilizacji uszkodzonej konstrukcji obiektu, a następnie rozpoczęto ręczne odgruzowywanie celem dokładnego przeszukania całego obiektu.

Od pierwszych godzin działań na miejscu zdarzenia był obecny Wojewoda Opolski Pan Adrian Czubak wraz z kierownictwem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego OUW, Opolski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Krzysztof Kędryk wraz z grupą operacyjną OKW PSP, Komendant Powiatowy PSP w Kędzierzynie-Koźlu oraz samorządowcy.

Kilka minut po godzinie 4:00 na miejsce działań przybył Komendant Główny PSP gen. brygadier Leszek Suski, który przejął od Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP kierowanie działaniami ratowniczymi.

Dzięki bardzo ciężkiej pracy strażaków ustabilizowano i odgruzowano w znacznej części budynek co pozwoliło około godziny 15:00 w dniu 7 czerwca br. wykluczyć obecność innych osób poszkodowanych w tym zdarzeniu.

Łącznie w wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby.

W działań zaangażowanych było 47 zastępów tj. 129 strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy przez blisko 20 godzin działali na miejscu zdarzenia.

Źródło: KW PSP Opole

Strona 1 z 46
Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu