Powiat kędzierzyńsko - kozielski
A+ R A-
Powiat kędzierzyńsko - kozielski
Powiat kędzierzyńsko - kozielski

Powiat kędzierzyńsko - kozielski (395)

wtorek, 23 maja 2017 14:24

Policjanci poszukują zaginionej Anny Hajligtag

Napisał

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu poszukują zaginionej Anny Hajligtag. Zaginiona ostatni raz była widziana 19 maja 2017 r. około godziny 6:00 na dworcu kolejowym w Kędzierzynie-Koźlu. 

Anna Hajligtag, lat 38 zam. Kędzierzyn-Koźle, w dniu zaginięcia była ubrana w: czerwony polar, skórzaną czerwoną kurtkę do pasa, spodnie materiałowe koloru granatowego oraz ciemnoniebieskie trampki. Posiadała czarną torebkę na ramię.

Rysopis zaginionej: wzrost 165 cm, średniej budowy ciała, włosy krótkie brązowe, twarz okrągła, oczy ciemne.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu Anny Hajligtag, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Kędzierzynie – tel.77 472 4666, 77 472 5645, . bądź najbliższą jednostką Policji na terenie całego kraju pod numerem 997 lub 112 z telefonów komórkowych.

wtorek, 23 maja 2017 14:19

Policjanci poszukują zaginionej Anny Kapłan

Napisał

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu poszukują zaginionej Anny Kapłan. Funkcjonariusze ustalili, że zaginiona ostatni raz była widziana 17 maja 2017 r. około godziny 20:50 na dworcu kolejowym w Białogardzie. 

Anna Kapłan, lat 26, zam. Kędzierzyn-Koźle, w dniu zaginięcia była ubrana w: niebiesko-szarą bluzę sportową z kapturem, spodnie dresowe koloru szarego, różowe buty sportowe. Posiadała niebieską torbę sportową z napisem.

Rysopis zaginionej: wzrost 175 cm., otyła, włosy długie ciemny blond, oczy ciemne. Znaki szczególne: na plecach posiada bliznę po usunięciu tatuażu.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu Anny Kapłan, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Kędzierzynie – tel.77 472 4666, 77 472 5645, , bądź najbliższą jednostką Policji na terenie całego kraju pod numerem 997 lub 112 z telefonów komórkowych.

W poniedziałek 22 maja o godzinie 21:25 do dyżurnego straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ulicy Przyjaźni w Kędzierzynie – Koźlu.

Młoda kobieta kierująca oplem astra jadąc w kierunku Sławięcic z niewiadomych przyczyn na zakręcie pojechała prosto, ścięła znaki drogowe i wylądowała w rowie.

Kierująca została zabrana do szpitala.

Do działań skierowano trzy zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i policję.

W niedzielę 21 maja w godzinach popołudniowych kędzierzyńsko- koźielskie służby ratunkowe zostały postawione na nogi po tym jak dwójka chłopaków postanowiła poekseprymentować z substancjami odurzającymi.

„W lesie za pływalnią leży nieprzytomny chłopiec” – takie zgłoszenie wpłynęło do służb około godziny 17.

Na miejsce natychmiast skierowano straż pożarną oraz policjantów, którzy udzielili chłopcu pierwszej pomocy do przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego, na który trzeba było czekać około 20 minut.

Nastolatek tracił i odzyskiwał przytomność, był pod wpływem środków odurzających.

Nieprzytomny został przetransportowany do szpitala gdzie przejdzie dokładne badania.

Do zdarzenia zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej oraz cztery patrole policji.

W niedzielę 21 maja około godziny 7:00 w miejscowości Cisek doszło do zdarzenia drogowego z udziałem busa który przewoził pasażerów.

Kierujący busem jadący ulicą Planetorza od strony Bierawy stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowe przęsła nad przepustem.

Niektórzy z pasażerów porzebowali pomocy medycznej, lecz obyło się bez poważniejszych obrażeń.

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaśnięcie za kierownicą.

środa, 17 maja 2017 16:18

Pożar samochodu dostawczego w Kędzierzynie-Koźlu

Napisane przez

W środę 17 maja o godzinie 13:46 do kędzierzyńsko- koźielskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu dostawczego na ulicy Przyjaźni droga krajowa numer 40 w Blachowni.

W trakcie jazdy kierujący dostawczakiem zauważył dym wydobywający się z pojazdu.

Mężczyzna zatrzymał samochód na poboczu drogi i przy uzyciu gaśnicy którą miał w samochodzie rozpoczął gaszenie ognia, który pojawił się pomiędzy kabiną a paką samochodu.

Przybyli na miejsce strażacy dogasili pożar samochodu.

Do działań skierowano cztery zastępy straży pożarnej.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

W poniedziałek 15 maja kilkanaście minut po godzinie 20 kędzierzyńsko-kozielskie służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o młodym mężczyźnie, który chce odebrać sobię życie.

Młody mężczyzna przeszedł przez barierki nad Kanałem Gliwickim przy śluzie Nowa Wieś.

Do czasu przyjazdu służb ratunkowych na miejsce zdarzenia 22-latkiem zajęła się radna miejska Dorota Mrówka, która jechała samochodem wraz ze swoim synem, gdy nagle zobaczyła człowieka stojącego za barierkami mostu.

Jak mówi radna w tym czasie mężczyzne mijało kilkanaście innych aut oraz rowerzystów jedna nikt się nie zatrzymał.

W momencie gdy Pani Dorota podeszła do 22-latka zareagował on nerwowo stał na krawędzi, sprawiając wrażenie gotowego do skoku, po kilku minutach na miejscu akcji zjawili się policjanci oraz strażacy którzy chwycili go i sprowadzili w bezpieczne miejsce.

Przyczyną, dla której mężczyzna chciał odebrać sobie życie miały być problemy rodzinne.

22-latek został przekazany pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego - jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

poniedziałek, 15 maja 2017 20:00

Zdarzenie drogowe na Alei Armii Krajowej w Kędzierzynie-Koźlu

Napisane przez

W poniedziałek 15 maja o godzinie 00:30 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na Alei Armii Krajowej w Kędzierzynie Koźlu.

Kierujący samochodem osobowym marki audi jadący od strony Reńskiej Wsi chcąc ominąć zwierzynę która wybiegła na ulicę stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłone.

Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany.

Na miejsce skierowano dwa zastępy straży pożarnej oraz patrol policji.

W poniedziałek 15 maja przed godziną 10 na drodze krajowej numer 40 w Kędzierzynie – Koźlu doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych.

Kierujący MAN-em dojeżdżając do ronda Milenijnego na mokrej nawierzchni nie zdołał wyhamować i uderzył w tył naczepy innej ciężarówki.

W wyniku zdarzenia na szczęście nikomu nic się nie stało.

sobota, 13 maja 2017 16:43

Koszmarny wypadek motocykla w Blachowni

Napisał

13 maja tuż przed godziną 15 do kędzierzyńsko-kozielskich służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Przyjaźni w Kędzierzynie-Koźlu.

Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów, okazało się, że kierowca motocykla z pełnym impetem wjechał w tył samochodu osobowego.

W wyniku wypadku ciężko ranny został kierowca jednośladu. Poszkodowana została również pasażerka jednośladu.

Po rannego 31-letniego motocyklistę przybył na miejsce śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 21-letnią kobietę zespół ratownictwa medycznego przetransportował do szpitala w Koźlu.

Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia ustala policja.

Strona 1 z 29
Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu