Powiat głubczycki
A+ R A-
Powiat głubczycki
Powiat głubczycki

Powiat głubczycki (85)

poniedziałek, 21 stycznia 2013 16:19

Ewakuacja przedszkola w Głubczycach

Napisał

W poniedziałek 21 stycznia około godziny 11:08 dyżurny straży pożarnej przyjął zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej w budynku przedszkola w miejscowości Głubczyce Sady.

Przybyli na miejsce strażacy ustalili iż przyczyną zadymienia jest dym wydobywający się z pieca centralnego ogrzewania.

Dzieci zostały ewakuowane jeszcze przed przybyciem ratowników.

niedziela, 13 stycznia 2013 12:10

Dwie osoby zginęły w pożarze domu

Napisał

13 stycznia kilkanaście minut przed godziną 01:00 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Głubczycach przyjął zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego w miejscowości Mokre.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano 8 zastępów straży pożarnej. Zaraz po wejściu do płonącego budynku ratownicy znaleźli w środku dwie poszkodowane osoby, które natychmiast ewakuowano na zewnątrz.

img_3195aTrzydzieści sześć pożarów stogów słomy odnotowali minionej nocy strażacy z powiatu głubczyckiego. Straż pożarna oraz policja poszukuje sprawcy lub sprawców podpaleń.

Pierwsze zgłoszenie strażacy otrzymali o godzinie 1:40. Na trasie Widok – Ucieszków paliły się 3 sterty słomy. Zdarzenie zaklasyfikowano jako pożar duży, dlatego na miejsce udały się 4 zastępy strażaków. 24 minuty od pierwszego zgłoszenia w miejscowości Widok oraz obok miejscowości Babice płonęło następnych 9 stert. I w tym przypadku na miejsce udały się 4 zastępy straży pożarnej.

niedziela, 29 lipca 2012 11:25

Pożar zboża w Jędrychowicach

Napisał

gaszenie_z_dzialkaWczoraj 28 lipca o godzinie 18:21 doszło do pożaru zboża na pniu w miejscowości Jędrychowice.

Na miejsce skierowano 3 zastępy straży pożarnej, dzięki sprawnej akcji strażaków uratowano 179 ha zboża na łączną wartość 700 tys. zł. - przekazuje Komenda Wojewódzka PSP w Opolu.

Spaleniu uległo 7 hektarów zboża na pniu, prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.

sobota, 07 lipca 2012 10:55

Śmiertelny wypadek w powiecie głubczyckim

Napisał

drogowkaWczoraj, tj. piątek, o godzinie 19:42 na drodze pomiędzy miejscowościami Ściborzyce Małe a Pomorzowiczki doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

52-letni mężczyzna kierując samochodem marki ford mondeo z nieustalonej przyczyny zjechał z drogi i uderzył w drzewo ponosząc śmierć na miejscu - przekazuje Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Nad ustaleniem przyczyn wypadku pracuje policja pod nadzorem prokuratury.

niedziela, 12 lutego 2012 12:20

8 osób ewakuowano z płonącego budynku

Napisał

strazak_zgliszczaDzisiaj o godzinie 5:43 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Głubczycach przyjął zgłoszenie o pożarze budynku wielorodzinnego przy ulicy Szkolnej w Baborowie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się podłoga w jednym z mieszkań na poddaszu – informuje Komenda Wojewódzka PSP w Opolu.

czwartek, 09 lutego 2012 10:39

Pożar garażu

Napisał

straz_napisWczoraj około godziny 16:54 przy ulicy Pocztowej w Głubczycach doszło do pożaru garażu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej przystąpiono do gaszenia jednego samochodu objętego pożarem i ewakuacji trzech zagrożonych – informuje Komenda Wojewódzka PSP w Opolu.

Straty materialne oszacowano na 3,5 tys. pln a wartość uratowanego mienia to 80 tys. złotych.

sobota, 04 lutego 2012 16:49

Groźny tlenek węgla w Baborowie

Napisał

miernik_tlenku_weglaDzisiaj krótko przed godziną 7:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Głubczycach dostał zgłoszenie o podejrzewanym tlenku węgla w budynku mieszkalnym w Baborowie.

- Dokonano pomiaru, miernik wskazywał 170 ppm. – przekazuje dyżurny Stanowiska Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu.

niedziela, 29 stycznia 2012 01:44

Pożar kościoła w Jakubowicach

Napisał

kosciol_jelowa28 stycznia około godziny 9:08 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Głubczycach wpłynęło zgłoszenie o palącym się kościele w miejscowości Jakubowice w gminie Branice.

Po przybyciu pierwszych jednostek na miejsce zdarzenia zastano pożar piwnicy. Strażacy w aparatach ODO podali prąd wody na palące się materiały opałowe.

- Zniszczeniu uległo całe wnętrze kościoła, przedmioty liturgiczne, ubrania liturgiczne, organy kościelne oraz wyposażenie kościoła znajdujące się w środkowej nawie - informuje Komenda Wojewódzka PSP w Opolu.

piątek, 25 listopada 2011 15:33

Śmiertelny wypadek w powiecie głubczyckim

Napisał

4_ 003

Dzisiaj po godzinie 13:20 doszło do wypadku na skrzyżowaniu w miejscowości Mokre na drodze krajowej nr 38 w powiecie głubczyckim.

- Według wstępnych ustaleń,  obywatel Niemiec kierujący skodą superb, na czeskich tablicach rejestracyjnych, rozpoczął manewr wyprzedzania poprzedzającego go pojazdu marki fiat uno, który wykonywał w tym czasie manewr skrętu w lewo – przekazuje mł.bryg. Wojciech Semeniuk rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Głubczycach.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu