Powiat głubczycki
A+ R A-
Powiat głubczycki
Powiat głubczycki

Powiat głubczycki (89)

niedziela, 03 listopada 2013 12:40

Śmiertelny wypadek pod Głubczycami

Napisał

W sobotę po godzinie 21 doszło do tragicznego w skutkach wypadku na trasie Nowa Wieś Głubczycka - Włodzienin Kolonia.

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Opolu na łagodnym łuku drogi  29-letni kierujący samochodem Mercedes, stracił panowanie nad pojazdem zjechał na pobocze i po uderzeniu w pień drzewa koziołkował, ponosząc śmierć na miejscu.  

Dokładne ustalenia prowadzi policja pod nadzorem prokuratury.

niedziela, 23 czerwca 2013 12:13

W Głubczycach zawaliła się część budynku

Napisał

Kwadrans po godzinie 10, dyżurny stanowiska kierowania PSP w Głubczycach, otrzymał zgłoszenie o zawalonej części budynku przy ulicy Wiejskiej w Głubczycach.

- W budynku trzy kondygnacyjnym zawaliły się ściany – mówi mł.bryg. Wojciech Semeniuk Oficer Prasowy KP PSP w Głubczych.

Na miejscu są wszystkie służby wraz z Inspektorem Nadzoru Budowlanego.

Z informacji jakie przekazał nam mł.bryg. Semeniuk wiadomo, że wewnątrz podobno ktoś z świadków zdarzenia słyszał odgłosy człowieka.

Na miejsce zadysponowano specjalistyczną grupę poszukiwawczo – ratowniczą z Jastrzębia Zdroju, która na miejsce przyjedzie z specjalistycznym sprzętem oraz psami gruzowiskowymi.

- Inspektor Nadzoru Budowlanego sprawdził budynki sąsiadujące z budynkiem, w którym doszło do zawalenia się stropów – mówi strażak – i nie ma dla nich zagrożenia, w związku z czym nie będzie ewakuacji mieszkańców z tych budynków.

- Na miejsce udał się również oficer operacyjny w dyspozycji Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu – mówi st.kpt. Jarosław Larski z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

czwartek, 13 czerwca 2013 12:58

Zawalił się opuszczony budynek

Napisał

12.06.2013r. o godzinie 16:38 w miejscowości Lwowiany doszło do zawalenia się dwóch ścian i dachu opuszczonego budynku jednorodzinnego.

Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp strażaków, który po dojeździe zabezpieczył miejsce zdarzenia, dokonał przeszukania przy pomocy kamery termowizyjnej gruzowiska i poprosił o zadysponowanie Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Jastrzębia Zdroju wraz z dwoma psami w celu wykluczenia obecności osób pod gruzami budynku – informuje mł kpt. Łukasz Olejnik z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Po przybyciu grupy na miejsce zdarzenia psy dwukrotnie przeszukały gruzowisko. Na szczęście nikogo nie znaleziono.

Więcej zdjęć tutaj

piątek, 15 lutego 2013 15:03

Wypadek na DK38

Napisał

W piątek 15 stycznia około godziny 9:00 na drodze krajowej numer 38 pomiędzy miejscowościami Ucieszków i Pawłowiczki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

- Jak wynika ze wstępncyh ustaleń, 26-letni kierowca audi podczas manewru wyprzedzania zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku vw passatem. Kobieta kierująca passatem oraz dwójka jadących z nią dzieci zostali przewiezieni na badania do szpitala - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

poniedziałek, 21 stycznia 2013 16:19

Ewakuacja przedszkola w Głubczycach

Napisał

W poniedziałek 21 stycznia około godziny 11:08 dyżurny straży pożarnej przyjął zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej w budynku przedszkola w miejscowości Głubczyce Sady.

Przybyli na miejsce strażacy ustalili iż przyczyną zadymienia jest dym wydobywający się z pieca centralnego ogrzewania.

Dzieci zostały ewakuowane jeszcze przed przybyciem ratowników.

niedziela, 13 stycznia 2013 12:10

Dwie osoby zginęły w pożarze domu

Napisał

13 stycznia kilkanaście minut przed godziną 01:00 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Głubczycach przyjął zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego w miejscowości Mokre.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano 8 zastępów straży pożarnej. Zaraz po wejściu do płonącego budynku ratownicy znaleźli w środku dwie poszkodowane osoby, które natychmiast ewakuowano na zewnątrz.

img_3195aTrzydzieści sześć pożarów stogów słomy odnotowali minionej nocy strażacy z powiatu głubczyckiego. Straż pożarna oraz policja poszukuje sprawcy lub sprawców podpaleń.

Pierwsze zgłoszenie strażacy otrzymali o godzinie 1:40. Na trasie Widok – Ucieszków paliły się 3 sterty słomy. Zdarzenie zaklasyfikowano jako pożar duży, dlatego na miejsce udały się 4 zastępy strażaków. 24 minuty od pierwszego zgłoszenia w miejscowości Widok oraz obok miejscowości Babice płonęło następnych 9 stert. I w tym przypadku na miejsce udały się 4 zastępy straży pożarnej.

niedziela, 29 lipca 2012 11:25

Pożar zboża w Jędrychowicach

Napisał

gaszenie_z_dzialkaWczoraj 28 lipca o godzinie 18:21 doszło do pożaru zboża na pniu w miejscowości Jędrychowice.

Na miejsce skierowano 3 zastępy straży pożarnej, dzięki sprawnej akcji strażaków uratowano 179 ha zboża na łączną wartość 700 tys. zł. - przekazuje Komenda Wojewódzka PSP w Opolu.

Spaleniu uległo 7 hektarów zboża na pniu, prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.

sobota, 07 lipca 2012 10:55

Śmiertelny wypadek w powiecie głubczyckim

Napisał

drogowkaWczoraj, tj. piątek, o godzinie 19:42 na drodze pomiędzy miejscowościami Ściborzyce Małe a Pomorzowiczki doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

52-letni mężczyzna kierując samochodem marki ford mondeo z nieustalonej przyczyny zjechał z drogi i uderzył w drzewo ponosząc śmierć na miejscu - przekazuje Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Nad ustaleniem przyczyn wypadku pracuje policja pod nadzorem prokuratury.

niedziela, 12 lutego 2012 12:20

8 osób ewakuowano z płonącego budynku

Napisał

strazak_zgliszczaDzisiaj o godzinie 5:43 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Głubczycach przyjął zgłoszenie o pożarze budynku wielorodzinnego przy ulicy Szkolnej w Baborowie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się podłoga w jednym z mieszkań na poddaszu – informuje Komenda Wojewódzka PSP w Opolu.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu