Powiat krapkowicki
A+ R A-
Powiat krapkowicki
Powiat krapkowicki

Powiat krapkowicki (417)

Mężczyzna próbował ukryć tira na terenie jednej z firm. Kilka minut wcześniej spowodował wypadek drogowy i odjechał z miejsca zdarzenia. Zatrzymał go policjant będący po służbie, który widział całe zajście i udzielił pomocy poszkodowanemu. 40-letni kierowca tira stracił prawo jazdy.

Za spowodowanie wypadku grozi do 3 lat wiezienia, a za ucieczkę z miejsca zdarzenia do 4,5 roku.

Do zdarzenia doszło w czwartek rano w miejscowości Dobra. Dyżurny z Krapkowic asp. sztab. Przemysław Kubisz wracał właśnie po służbie do domu. W pewnym momencie zauważył, jak jadący przed nim kierowca tira nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg.

Naczepa jego pojazdu znalazła się na lewym pasie. W tym momencie z przeciwka jechała osobowa dacia. Jej kierowca chcąc uniknąć zderzenia z naczepą, zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Policjant zatrzymał się i pobiegł ratować jadącego dacią mężczyznę. W trakcie udzielania pomocy 34-latkowi zorientował się, że kierowca ciężarówki odjeżdża.

Poszkodowanego przekazał innym kierowcom, a sam ruszył za sprawcą zdarzenia.

Po kilku kilometrach funkcjonariusz zatrzymał kierowcę tira na parkingu jednej z firm, gdy ten, za halami produkcyjnymi próbował ukryć swój samochód. O wszystkim powiadomił również dyżurnego Policji. Na miejsce przyjechał patrol ruchu drogowego.   

40-letni kierowca tira był trzeźwy. Mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego został zatrzymany.

Za spowodowanie wypadku stracił już prawo jazdy.

Poszkodowany kierowca dacii trafił z obrażeniami do szpitala.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w sobotę 7 stycznia około godziny 11:30 na 260 kilometrze autostrady A4 w kierunku Wrocławia.

Kierowca ciężarowego mana z niewiadomych przyczyn najechał na samochód patrolu autostrady, który prowadził prace zabezpieczające na jednym z pasów autostrady.

Jeden z pracowników patrolu został poszkodowany i zabrany do szpitala. Jego życiu nic nie grozi.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

sobota, 07 stycznia 2017 19:18

Pożar budynku gospodarczego w Gogolinie

Napisane przez

Jedenaście zastępów straży pożarnej zostało zadysponowane do pożaru budynku gospodarczego w Gogolinie przy ulicy Plebiscytowej.

Zgłoszenie o pożarze do krapkowickich strażaków wpłynęło w sobotę 7 grudnia o godzinie 13:21.

- W Gogolinie doszło do pożaru budynku gospodarczego o wymiarach 6x8 metrów – podaje mł.bryg. Rafał Bisowski z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Z obiektu ewakuowano jedną świnię, która bezpieczny dach nad głową znalazła u sąsiadów – dodaje mł.bryg. Bisowski.

Na godzinę 19:00 strażacy działają jeszcze na miejscu zdarzenia.

Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.

czwartek, 05 stycznia 2017 16:09

Wypadek na DW 409 w Dobrej

Napisane przez

W czwartek 5 stycznia o godzinie 7:35 do krapkowickich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej numer 409 w miejscowości Dobra.

Kierujący samochodem osobowym marki dacia prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

W wyniku wypadku jedna osoba została poszkodowana i przetransportowana do szpitala.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Krapkowice, jeden zastęp z OSP Łowkowice oraz jeden zastęp z OSP Dobra.

wtorek, 03 stycznia 2017 00:16

Pożar mieszkania w Górażdżach

Napisane przez

W poniedziałek 2 stycznia po godzinie 14.15 strażacy z powiatu krapkowickiego otrzymali zgłoszenie o pożarze mieszkania w Górażdżach przy ulicy Fabrycznej.

Do zdarzenia zostało zadysponowanych  pięć zastępów straży pożarnej z Górażdży, Kamienia Śląskiego oraz Krapkowic. 

Strażacy ugasili pożar, i przewietrzyli budynek. Z powodu powstałego zadymienia  strażacy musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych.

Straty spowodowane wybuchem pożaru, wyceniono na 50 tys. złotych. Z ogniem walczyło 18 ratowników.

Prawdopodobną przyczyną pożaru była pozostawiona świeca bez nadzoru. 

niedziela, 01 stycznia 2017 18:41

Wypadek na 243 km autostrady A4

Napisał

Pęknięcie opony było przyczyną wypadku drogowego, do którego doszło tuż przed godziną 15 na autostradzie A4 na 243 kilometrze w kierunku Katowic.

Kierowca toyoty yaris w wyniku pęknięcia opony stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne.

W wyniku zdarzenia, dwie osoby zostały poszkodowane. Jedną osobę do szpitala przetransportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

środa, 28 grudnia 2016 18:18

Dachowanie na A4

Napisane przez

Prawdopodobnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną zdarzenia drogowego do jakiego doszło dzisiaj na autostradzie A4.

Przed godzinną 14:00 opolskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego na 248 kilometrze autostrady A4, nitka w kierunku Katowic.

Kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad samochodem co doprowadziło do dachowania samochodu.

Do zdarzenia zostały zadysponowane wszystkie służby.  W miejscu wypadku autostrada na czas działań służb została zwężona do jednego pasa.

Dokładne okoliczności zdarzenia ustala policja.

W poniedziałek 26 grudnia na drodze krajowej nr 45 w rejonie Krapkowic doszło do wypadku drogowego.

Do zdarzenia doszło przed 4 rano.

- Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów kierująca volkswagenem 18-latka nie zachowała należytej ostrożności podczas zawracania i zderzyła się  z daewoo kierowanym przez 19-latka – przekazuje asp. Karol Brandys z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

W wyniku wypadku, poszkodowane zostały cztery osoby. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Na czas działań droga w miejscu wypadku była zablokowana.

Obrażeniami ciała motorowerzystki oraz zniszczeniem motoroweru zakończył się manewr wymuszenia pierwszeństwa przejazdu. Do wypadku doszło w czwartek tj. 22 Grudnia około godziny 9:30 w miejscowości Dobra.

Policjanci na podstawie śladów, uszkodzeń pojazdów oraz wypowiedzi uczestników zdarzenia ustalili, iż kierujący samochodem osobowym, który jechał od Łowkowic w kierunku Strzeleczek na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką wymusił pierwszeństwo przejazdu wobec motorowerzystki jadącej od Strzeleczek w kierunku Krapkowic.

W wyniku zderzenia się pojazdów motorowerzystka 31-letnia mieszkanka Racławiczek z urazem głowy, nogi i barku została odwieziona do szpitala w Opolu.

Kierującemu samochodem Suzuki 28-letniemu mieszkańcowi Głogówka nic się nie stało.

Policjanci po wykonanych oględzinach miejsca wypadku drogowego, pojazdów biorących udział w zdarzeniu zatrzymali dowody rejestracyjne. Kierujący samochodem za spowodowanie wypadku drogowego również zostało zatrzymane prawo jazdy.

Nad ranem 23 grudnia 2016r około 7:25 na DW 409 w gminie Strzelczki między miejscowościami Dobra i Steblów, kierujacy samochodem osobowym wpadł w poślizg na oblodzonej drodze i wypadł z drogi.

Na miejsce zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej, karetkę pogotowia i 2 radiowozy policji.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym, odłączeniu akumulatorów oraz instalacji gazowej w pojeździe.

Na szczęście tym razem obyło się bez osób poszkodowanych, dlatego apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, gdyż warunki drogowe są trudne.  

Straty oszacowano na 10 tysięcy złotych.


Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu