Powiat krapkowicki
A+ R A-
Powiat krapkowicki
Powiat krapkowicki

Powiat krapkowicki (395)

Obrażeniami ciała motorowerzystki oraz zniszczeniem motoroweru zakończył się manewr wymuszenia pierwszeństwa przejazdu. Do wypadku doszło w czwartek tj. 22 Grudnia około godziny 9:30 w miejscowości Dobra.

Policjanci na podstawie śladów, uszkodzeń pojazdów oraz wypowiedzi uczestników zdarzenia ustalili, iż kierujący samochodem osobowym, który jechał od Łowkowic w kierunku Strzeleczek na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką wymusił pierwszeństwo przejazdu wobec motorowerzystki jadącej od Strzeleczek w kierunku Krapkowic.

W wyniku zderzenia się pojazdów motorowerzystka 31-letnia mieszkanka Racławiczek z urazem głowy, nogi i barku została odwieziona do szpitala w Opolu.

Kierującemu samochodem Suzuki 28-letniemu mieszkańcowi Głogówka nic się nie stało.

Policjanci po wykonanych oględzinach miejsca wypadku drogowego, pojazdów biorących udział w zdarzeniu zatrzymali dowody rejestracyjne. Kierujący samochodem za spowodowanie wypadku drogowego również zostało zatrzymane prawo jazdy.

Nad ranem 23 grudnia 2016r około 7:25 na DW 409 w gminie Strzelczki między miejscowościami Dobra i Steblów, kierujacy samochodem osobowym wpadł w poślizg na oblodzonej drodze i wypadł z drogi.

Na miejsce zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej, karetkę pogotowia i 2 radiowozy policji.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym, odłączeniu akumulatorów oraz instalacji gazowej w pojeździe.

Na szczęście tym razem obyło się bez osób poszkodowanych, dlatego apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, gdyż warunki drogowe są trudne.  

Straty oszacowano na 10 tysięcy złotych.


wtorek, 13 grudnia 2016 13:09

Pożar mieszkania na osiedlu 1000-lecia

Napisał

Pięć zastępów straży pożarnej zostało zadysponowanych do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym na osiedlu 1000-lecia w Krapkowicach.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do krapkowickich strażaków we wtorek 13 grudnia o godzinie 5:35.

Z mieszkania, w którym doszło do pożaru ewakuowały się 3 osoby. Z pozostałej części obiektu, ewakuowano 18 osób.

Przybyli na miejsce strażacy zastali pożar mieszkania w fazie mocno rozwiniętej.

Jednej osobie starszej, która źle się poczuła, udzielono pomocy medycznej.

Straty powstałe wskutek pożaru wstępnie oszacowano na 50 tysięcy złotych.

poniedziałek, 05 grudnia 2016 20:23

Wypadek na DK 45 w Rogowie Opolskim

Napisał

W poniedziałek 5 grudnia kwadrans po godzinie 8 do krapkowickich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 45 w Rogowie Opolskim.

Na wysokości wjazdu na stację paliw doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym.

W wyniku zdarzenia jedna osoba została zabrana do szpitala.

Do działań skierowano trzy zastępy straży pożarnej z JRG Krapkowice, jeden z OSP Rogów Opolski, zespół ratownictwa medycznego i policję.

Straty spowodowane zdarzeniem oszacowano na 10 tysięcy złotych.

Przyczyny wypadku ustala policja.

Nieszczelność komina była najprawdopodobniej przyczyną pożaru, do jakiego doszło w czwartek 1 grudnia około godziny 22:30 w miejscowości Rozwadza.

Sześć jednostek straży pożarnej walczyło w czwartkowy wieczór z pożarem poddasza w budynku jednorodzinnym.

W wyniku nieszczelnego komina, doszło do pożaru i zapaleniu się około 10 metrów kwadratowych dachu. Na szczęście nikomu z przebywających wewnątrz lokatorów nic się nie stało.

Straty powstałe wskutek pożaru wstępnie oszacowano na kwotę 5 tysięcy złotych.

środa, 30 listopada 2016 23:32

Zderzenie dwóch fiatów na węźle Gogolin DW 423

Napisane przez

W środę 30 października o godzinie 8:40 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Krapkowicach przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej numer 423 na wysokości węzła Gogolin.

Po dojeździe na miejsce KDR potwierdził informacje, w zderzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe. Kierujący fiatem punto wymusił pierwszeństwo przejazdu na prawidłowo jadącej kobiecie fiatem panda.

W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.


środa, 30 listopada 2016 15:34

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Napisał

W wtorek 29 listopada około godziny 20:30 na drodze krajowej numer 45 na wysokości Gwoździc przypadkowi kierowcy, mieszkańcy Opola zauważyli osobowe Audi, którego kierowca próbuje wyjechać z przydrożnego rowu.

Mężczyźni szybko zorientowali się, że mają do czynienia z nietrzeźwym kierowcą, który jadąc krajówką od Opola zjechał z drogi do rowu i próbuje z niego wyjechać aby dalej kontynuować jazdę. Mężczyźni uniemożliwili jazdę zabierając 29-latkowi klucze od samochodu i natychmiast powiadamiając policję.

Policjanci badając na miejscu ujętego przez świadków kierowcę mogli tylko potwierdzić przypuszczenia mężczyzn. Badanie kierowcy Audi wskazało dokładnie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwemu uprawnienia do kierowania oraz na parkingu strzeżonym zabezpieczyli samochód. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwym 29-latek odpowie przed sądem.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji przypadkowych kierowców prawdopodobnie nie doszło do tragedii.

wtorek, 29 listopada 2016 20:38

19 – latek zginął w wypadku na DK 45

Napisał

Do śmiertelnego wypadku doszło wczoraj 28 listopada około godziny 23:20 na drodze krajowej numer 45 na wysokości miejscowości Żywocice.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 29-latek kierując samochodem marki BMW nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego na łuku drogi zjechał do przydrożnego rowu i dachował na pobliskim polu.

19-letni pasażer, znaleziony przez służby około 30 metrów od samochodu, niestety po przewiezieniu do szpitala, pomimo udzielonej pomocy medycznej zmarł. 29 – letni kierowca w stanie ciężkim przebywa w szpitalu.

Wyjaśnianiem okoliczności wypadku zajmują się policjanci z Krapkowic pod nadzorem Prokuratury w Strzelcach Opolskich.

wtorek, 22 listopada 2016 17:26

Wypadek na dk 45 koło Gwoździc

Napisał

Nieustąpienie pierwszeństwa przez kierującego volkswagenem caddy było przyczyną wypadku, do jakiego doszło w poniedziałek 21 listopada około godziny 13:30 na drodze krajowej nr 45 tuż obok miejscowości Gwoździce.

Kierowca volkswagena caddy wymusił pierwszeństwo na kierującej skodą octavią doprowadzając do zderzenia obu pojazdów. Oba samochody zatrzymały się na barierach energochłonnych.

Kierującej skodą udzielono pomocy medycznej a następnie przetransportowano do szpitala.

środa, 09 listopada 2016 00:10

Dachowanie na drodze wojewódzkiej 423 w Krępnej

Napisane przez

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku wypadku, do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 423 w miejscowości Krępna.

Wg wstępnych ustaleń, kierowca samochodu osobowego, w wyniku nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad pojazdem i dachował na jezdni.

W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.

Do zdarzenia doszło we wtorek 8 listopada około godziny 19.

Straty spowodowane wypadkiem wstępnie oszacowano na kwotę 5 tysięcy złotych.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.


Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu