Powiat krapkowicki
A+ R A-
Powiat krapkowicki
Powiat krapkowicki

Powiat krapkowicki (395)

środa, 25 stycznia 2017 12:56

Pożar budynku jednorodzinnego w Krapkowicach

Napisał

W środę, 25 stycznia 2017 r. kilka minut przed godziną 09:00 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Krapkowicach przyjął zgłoszenie o kobiecie stojącej w oknie płonącego budynku jednorodzinnego.

W chwili przyjazdu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej kobieta znajdowała się już poza budynkiem i była pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. Do chwili przyjazdu pierwszych jednostek pożar objął już cały budynek oraz znajdujące się w jego pobliżu pomieszczenie gospodarcze.

Strażacy prowadzą obecnie działania zarówno w natarciu (gaszenie budynków objętych pożarem), jak również w obronie, ponieważ w bliskim sąsiedztwie (w odległości około 0,5 – 1m) znajduje się kolejny budynek jednorodzinny. Na tą chwilę nie jest znane źródło wybuchu pożaru, a akcja gaśnicza trwa. Jak informuje mł. kpt. Damian Skowroński z KW PSP w Opolu działające na miejscu zastępy przystępują do ściągnięcia poszycia dachowego budynku w celu dalszej walki z żywiołem.

Na miejscu działa 14 zastępów straży pożarnej. Zadysponowano również agregat do pompowania butli z powietrzem z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Opolu.

niedziela, 22 stycznia 2017 22:56

Krapkowiccy strażacy uwolnili z Odry dzikie zwierzę

Napisał

W niedzielę 22 stycznia kilka minut przed 16 krapkowiccy straży zostali wezwani do uwięzionej sarny w Odrze w Krapkowicach.

Na miejsce skierowano jeden zastęp wraz z pontonem.

Strażacy wyciągnęli koziołka z wody a następnie na lądzie został wypuszczony.

środa, 18 stycznia 2017 10:16

Zderzenie czołowe ciężarówki z osobówką

Napisał

Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło we wtorek 17 stycznia około godziny 18:20 na drodze krajowej nr 45 w pobliżu miejscowości Stradunia.

Wg wstępnych ustaleń, kierowca ciężarowego volvo stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka osobowym fordem.

Na szczęście w wyniku zderzenia obu pojazdów, nikomu nic się nie stało.

Na czas działań droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana.

niedziela, 15 stycznia 2017 20:35

Groźna kolizja w miejscowości Kujawy

Napisane przez

Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło wczoraj w miejscowości Kujawy w powiecie Krapkowickim. Sprawca kolizji jak oświadczył policjantom wpadł w poślizg na błocie pośniegowym i wjeżdżając na skrzyżowanie wymusił pierwszeństwo przejazdu wobec innego kierowcy.

Do kolizji doszło na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Prudnickiej. 24-letni kierowca mieszkaniec Komornik dojeżdzając do skrzyżowania wpadł w poślizg na błocie pośniegowym i nie potrafiąc skutecznie wyhamować wymusił pierwszeństwo przejazdu wobec kierowcy Volkswagena Polo.

Wytrącony z toru jazdy kierowca ściął słup i zniszczył linię telefoniczną. Policjanci z Krapkowic sprawce kolizji ukarali mandatem karnym. Natomiast zdarzenie drogowe dla poszkodowanego zakończyło się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

niedziela, 15 stycznia 2017 14:04

Pożar samochodu na A4

Napisane przez

W niedzielę 15 stycznia około godziny 8:30 straż pożarna została powiadomiona o pożarze samochodu osobowego marki renault na 241 kilometrze autostrady A4 - kierunek Wrocław.
Po dojeździe jednostek na miejsce zdarzenia okazało się, że pożar okazał się jedynie silnym zadymieniem komory silnika.
Prawdopodobna przyczyną była awaria turbosprężarki.

Straty wyniosły 1000 zł.


Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy JRG Opole, po jednym z JRG Krapkowice i OSP Rogów Opolski.

wtorek, 10 stycznia 2017 11:31

Lanosem uderzyła w drzewo

Napisał

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną poniedziałkowego zdarzenia drogowego w miejscowości Malnia.

W poniedziałek 9 stycznia tuż po godzinie 19 do krapkowickich służb ratowniczych wpłynęła informacja dotycząca zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej nr 423.

Kierująca daewoo lanos w wyniku nadmiernej prędkości straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi i uderzyła w drzewo.

W wyniku zdarzenia kobiecie udzielono pomocy medycznej na miejscu zdarzenia, jej życiu nic nie grozi.

Mężczyzna próbował ukryć tira na terenie jednej z firm. Kilka minut wcześniej spowodował wypadek drogowy i odjechał z miejsca zdarzenia. Zatrzymał go policjant będący po służbie, który widział całe zajście i udzielił pomocy poszkodowanemu. 40-letni kierowca tira stracił prawo jazdy.

Za spowodowanie wypadku grozi do 3 lat wiezienia, a za ucieczkę z miejsca zdarzenia do 4,5 roku.

Do zdarzenia doszło w czwartek rano w miejscowości Dobra. Dyżurny z Krapkowic asp. sztab. Przemysław Kubisz wracał właśnie po służbie do domu. W pewnym momencie zauważył, jak jadący przed nim kierowca tira nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg.

Naczepa jego pojazdu znalazła się na lewym pasie. W tym momencie z przeciwka jechała osobowa dacia. Jej kierowca chcąc uniknąć zderzenia z naczepą, zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Policjant zatrzymał się i pobiegł ratować jadącego dacią mężczyznę. W trakcie udzielania pomocy 34-latkowi zorientował się, że kierowca ciężarówki odjeżdża.

Poszkodowanego przekazał innym kierowcom, a sam ruszył za sprawcą zdarzenia.

Po kilku kilometrach funkcjonariusz zatrzymał kierowcę tira na parkingu jednej z firm, gdy ten, za halami produkcyjnymi próbował ukryć swój samochód. O wszystkim powiadomił również dyżurnego Policji. Na miejsce przyjechał patrol ruchu drogowego.   

40-letni kierowca tira był trzeźwy. Mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego został zatrzymany.

Za spowodowanie wypadku stracił już prawo jazdy.

Poszkodowany kierowca dacii trafił z obrażeniami do szpitala.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w sobotę 7 stycznia około godziny 11:30 na 260 kilometrze autostrady A4 w kierunku Wrocławia.

Kierowca ciężarowego mana z niewiadomych przyczyn najechał na samochód patrolu autostrady, który prowadził prace zabezpieczające na jednym z pasów autostrady.

Jeden z pracowników patrolu został poszkodowany i zabrany do szpitala. Jego życiu nic nie grozi.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

sobota, 07 stycznia 2017 19:18

Pożar budynku gospodarczego w Gogolinie

Napisane przez

Jedenaście zastępów straży pożarnej zostało zadysponowane do pożaru budynku gospodarczego w Gogolinie przy ulicy Plebiscytowej.

Zgłoszenie o pożarze do krapkowickich strażaków wpłynęło w sobotę 7 grudnia o godzinie 13:21.

- W Gogolinie doszło do pożaru budynku gospodarczego o wymiarach 6x8 metrów – podaje mł.bryg. Rafał Bisowski z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Z obiektu ewakuowano jedną świnię, która bezpieczny dach nad głową znalazła u sąsiadów – dodaje mł.bryg. Bisowski.

Na godzinę 19:00 strażacy działają jeszcze na miejscu zdarzenia.

Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.

czwartek, 05 stycznia 2017 16:09

Wypadek na DW 409 w Dobrej

Napisane przez

W czwartek 5 stycznia o godzinie 7:35 do krapkowickich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej numer 409 w miejscowości Dobra.

Kierujący samochodem osobowym marki dacia prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

W wyniku wypadku jedna osoba została poszkodowana i przetransportowana do szpitala.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Krapkowice, jeden zastęp z OSP Łowkowice oraz jeden zastęp z OSP Dobra.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu