Powiat krapkowicki
A+ R A-
Powiat krapkowicki
Powiat krapkowicki

Powiat krapkowicki (452)

czwartek, 04 października 2012 19:35

Poważy wypadek koło Strzeleczek

Napisał

dscn6371Do poważnego wypadku doszło w czwartek o 12:30 na drodze pomiędzy Strzeleczkami a Kujawami w powiecie krapkowickim.

Kierowca daewoo nexia, wg wstępnych ustaleń, chciał uniknąć najechania na poprzedzający pojazd, zjechał na przeciwny pas i zderzył się z vw golfem.

policja_z_radar23 września około godziny 15:20 policjanci z Krapkowic zauważyli motocyklistę jadącego motocyklem suzuki intruder, który przekroczył prędkość o 57 km/h.

Kierujący mimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania wysyłanych przez funkcjonariuszy nie reagował i zaczął uciekać przed policyjnym patrolem – przekazuje podinsp. Maciej Milewski Rzecznik Prasowy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.

wtorek, 14 sierpnia 2012 22:41

W Januszkowicach utonął wędkarz

Napisał

straz_woda_2O godzinie 13:20 strażacy z Krapkowic otrzymali zgłoszenie o wędkarzu, który zaginął najprawdopodobniej pod wodą w Januszkowicach.

Przybyli na miejsce strażacy otrzymali od innego wędkarza, namiary na przybliżone miejsce, w którym stracił on kolegę z oczu.

Strażacy z pontonu próbowali przy pomocy bosaka znaleźć mężczyznę pod wodą - mówi st.kpt. Rafał Bisowski z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Opolu.

piątek, 10 sierpnia 2012 14:43

Wypadek cysterny na autostradzie

Napisał

dscn6289aCztery zastępy straży pożarnej, policja oraz pomoc drogowa walczyły z usunięciem skutków wypadku do jakiego doszło o godzinie 3:20 na 246 kilometrze autostrady A4 w kierunku Wrocławia.

Kierowca ciężarowego volvo z cysterną zjechał z pasa ruchu i uderzył w bariery energochłonne i ekrany dźwiękochłonne usytuowane przy autostradzie.

W zdarzeniu tym nikt nie odniósł obrażeń, kierowca ciężarówki sam opuścił pojazd - mówi mł.kpt. Łukasz Olejnik z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

czwartek, 09 sierpnia 2012 17:28

Śmiertelny wypadek pod Krapkowicami

Napisał

img_2067aPo wypadku do jakiego doszło o godzinie 12:48 zablokowana jest droga krajowa nr 45 na odcinku od Krapkowic do Opola.

Przed samymi Krapkowicami doszło zderzenia czterech samochodów osobowych.

- 25 - letni kierowca citroena nemo podjął manewr wyprzedzania i  zderzył się czołowo z fiatem seicento - przekazuje Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

piątek, 06 lipca 2012 11:04

Wystrzał opony przyczyną wypadku

Napisał

dscn6086aW czwartek po godzinie 13 doszło do wypadku na trasie Kórnica - Ściborowice w powiecie krapkowickim.

Najprawdopodobniej wystrzał przedniej opony w samochodzie dostawczym marki mercedes był przyczyną zjechania samochodem do rowu i uderzeniu w pobliskie drzewo - przekazuje st. kpt. Rafał Bisowski z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

czwartek, 21 czerwca 2012 19:25

Wypadek na autostradzie - kierowca nie żyje

Napisał

DSCN5941aaNajprawdopodobniej zasłabnięcie 61-letniego kierowcy daewoo matiz było przyczyną wypadku, do którego doszło na 244 kilometrze autostrady A4 w kierunku Wrocławia, tuż przed godziną 11.

Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, kierowca najprawdopodobniej zasłabł za kierownicą i po uderzeniu w bariery energochłonne wpadł do rowu, ostatecznie zatrzymując się na boku. Kierowca zginął na miejscu.

wtorek, 05 czerwca 2012 22:28

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 45

Napisał

DSCN6040Dzisiaj, tj. 5 czerwca o godzinie 16:44 doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym na drodze krajowej nr 45 w powiecie krapkowickim.

- Kierujący samochodem skoda fabia na łuku drogi wyprzedzając inny pojazd, zderzył się czołowo z samochodem marki mercedes - przekazuje Dyżurny KWP w Opolu.

Kierowca skody zginął na miejscu. Do zdarzenia doszło pomiędzy Dąbrówką a Gwoździcami. Droga w tym miejscu była zablokowana na czas działań na miejscu.

poniedziałek, 28 maja 2012 21:02

Pożar w zakładzie papierniczym w Krapkowicach

Napisał
pozar001krapkowiceDzisiaj, w poniedziałek 28 maja około 14 doszło do pożaru w zakładach papierniczych w Krapkowicach należących do koncernu Metsä Tissue.

Żywioł rozpoczął się na placu składowym makulatury oraz celulozy o powierzchni około 1 hektara - przekazuje bryg. Adam Janiuk Rzecznik Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach wysłał na miejsce duże ilości strażackich samochodów.
piątek, 25 maja 2012 20:07

Dzień Strażaka w Krapkowicach

Napisane przez

DS-006W piątek 25 maja 2012r. o godz. 13:30 na placu wyjazdowym JRG PSP w Krapkowicach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Strażaka.

Na obchody przybyli między innymi: Zastępca Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu, Komendant Powiatowy Policji w Krapkowicach z Naczelnikiem Sekcji Ruchu Drogowego

Komendant Zakładowej Straży Pożarnej Arcelor Mittal w Zdzieszowicach, Nadleśniczy Nadleśnictwa Prószków, Starosta Powiatu Krapkowickiego, Wójtowie Gmin z powiatu krapkowickiego oraz zaproszeni goście i rodziny strażaków.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu