Powiat krapkowicki
A+ R A-
Powiat krapkowicki
Powiat krapkowicki

Powiat krapkowicki (440)

niedziela, 01 stycznia 2017 18:41

Wypadek na 243 km autostrady A4

Napisał

Pęknięcie opony było przyczyną wypadku drogowego, do którego doszło tuż przed godziną 15 na autostradzie A4 na 243 kilometrze w kierunku Katowic.

Kierowca toyoty yaris w wyniku pęknięcia opony stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne.

W wyniku zdarzenia, dwie osoby zostały poszkodowane. Jedną osobę do szpitala przetransportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

środa, 28 grudnia 2016 18:18

Dachowanie na A4

Napisane przez

Prawdopodobnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną zdarzenia drogowego do jakiego doszło dzisiaj na autostradzie A4.

Przed godzinną 14:00 opolskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego na 248 kilometrze autostrady A4, nitka w kierunku Katowic.

Kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad samochodem co doprowadziło do dachowania samochodu.

Do zdarzenia zostały zadysponowane wszystkie służby.  W miejscu wypadku autostrada na czas działań służb została zwężona do jednego pasa.

Dokładne okoliczności zdarzenia ustala policja.

W poniedziałek 26 grudnia na drodze krajowej nr 45 w rejonie Krapkowic doszło do wypadku drogowego.

Do zdarzenia doszło przed 4 rano.

- Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów kierująca volkswagenem 18-latka nie zachowała należytej ostrożności podczas zawracania i zderzyła się  z daewoo kierowanym przez 19-latka – przekazuje asp. Karol Brandys z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

W wyniku wypadku, poszkodowane zostały cztery osoby. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Na czas działań droga w miejscu wypadku była zablokowana.

Obrażeniami ciała motorowerzystki oraz zniszczeniem motoroweru zakończył się manewr wymuszenia pierwszeństwa przejazdu. Do wypadku doszło w czwartek tj. 22 Grudnia około godziny 9:30 w miejscowości Dobra.

Policjanci na podstawie śladów, uszkodzeń pojazdów oraz wypowiedzi uczestników zdarzenia ustalili, iż kierujący samochodem osobowym, który jechał od Łowkowic w kierunku Strzeleczek na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką wymusił pierwszeństwo przejazdu wobec motorowerzystki jadącej od Strzeleczek w kierunku Krapkowic.

W wyniku zderzenia się pojazdów motorowerzystka 31-letnia mieszkanka Racławiczek z urazem głowy, nogi i barku została odwieziona do szpitala w Opolu.

Kierującemu samochodem Suzuki 28-letniemu mieszkańcowi Głogówka nic się nie stało.

Policjanci po wykonanych oględzinach miejsca wypadku drogowego, pojazdów biorących udział w zdarzeniu zatrzymali dowody rejestracyjne. Kierujący samochodem za spowodowanie wypadku drogowego również zostało zatrzymane prawo jazdy.

Nad ranem 23 grudnia 2016r około 7:25 na DW 409 w gminie Strzelczki między miejscowościami Dobra i Steblów, kierujacy samochodem osobowym wpadł w poślizg na oblodzonej drodze i wypadł z drogi.

Na miejsce zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej, karetkę pogotowia i 2 radiowozy policji.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym, odłączeniu akumulatorów oraz instalacji gazowej w pojeździe.

Na szczęście tym razem obyło się bez osób poszkodowanych, dlatego apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, gdyż warunki drogowe są trudne.  

Straty oszacowano na 10 tysięcy złotych.


wtorek, 13 grudnia 2016 13:09

Pożar mieszkania na osiedlu 1000-lecia

Napisał

Pięć zastępów straży pożarnej zostało zadysponowanych do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym na osiedlu 1000-lecia w Krapkowicach.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do krapkowickich strażaków we wtorek 13 grudnia o godzinie 5:35.

Z mieszkania, w którym doszło do pożaru ewakuowały się 3 osoby. Z pozostałej części obiektu, ewakuowano 18 osób.

Przybyli na miejsce strażacy zastali pożar mieszkania w fazie mocno rozwiniętej.

Jednej osobie starszej, która źle się poczuła, udzielono pomocy medycznej.

Straty powstałe wskutek pożaru wstępnie oszacowano na 50 tysięcy złotych.

poniedziałek, 05 grudnia 2016 20:23

Wypadek na DK 45 w Rogowie Opolskim

Napisał

W poniedziałek 5 grudnia kwadrans po godzinie 8 do krapkowickich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 45 w Rogowie Opolskim.

Na wysokości wjazdu na stację paliw doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym.

W wyniku zdarzenia jedna osoba została zabrana do szpitala.

Do działań skierowano trzy zastępy straży pożarnej z JRG Krapkowice, jeden z OSP Rogów Opolski, zespół ratownictwa medycznego i policję.

Straty spowodowane zdarzeniem oszacowano na 10 tysięcy złotych.

Przyczyny wypadku ustala policja.

Nieszczelność komina była najprawdopodobniej przyczyną pożaru, do jakiego doszło w czwartek 1 grudnia około godziny 22:30 w miejscowości Rozwadza.

Sześć jednostek straży pożarnej walczyło w czwartkowy wieczór z pożarem poddasza w budynku jednorodzinnym.

W wyniku nieszczelnego komina, doszło do pożaru i zapaleniu się około 10 metrów kwadratowych dachu. Na szczęście nikomu z przebywających wewnątrz lokatorów nic się nie stało.

Straty powstałe wskutek pożaru wstępnie oszacowano na kwotę 5 tysięcy złotych.

środa, 30 listopada 2016 23:32

Zderzenie dwóch fiatów na węźle Gogolin DW 423

Napisane przez

W środę 30 października o godzinie 8:40 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Krapkowicach przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej numer 423 na wysokości węzła Gogolin.

Po dojeździe na miejsce KDR potwierdził informacje, w zderzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe. Kierujący fiatem punto wymusił pierwszeństwo przejazdu na prawidłowo jadącej kobiecie fiatem panda.

W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.


środa, 30 listopada 2016 15:34

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Napisał

W wtorek 29 listopada około godziny 20:30 na drodze krajowej numer 45 na wysokości Gwoździc przypadkowi kierowcy, mieszkańcy Opola zauważyli osobowe Audi, którego kierowca próbuje wyjechać z przydrożnego rowu.

Mężczyźni szybko zorientowali się, że mają do czynienia z nietrzeźwym kierowcą, który jadąc krajówką od Opola zjechał z drogi do rowu i próbuje z niego wyjechać aby dalej kontynuować jazdę. Mężczyźni uniemożliwili jazdę zabierając 29-latkowi klucze od samochodu i natychmiast powiadamiając policję.

Policjanci badając na miejscu ujętego przez świadków kierowcę mogli tylko potwierdzić przypuszczenia mężczyzn. Badanie kierowcy Audi wskazało dokładnie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwemu uprawnienia do kierowania oraz na parkingu strzeżonym zabezpieczyli samochód. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwym 29-latek odpowie przed sądem.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji przypadkowych kierowców prawdopodobnie nie doszło do tragedii.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu