Powiat krapkowicki
A+ R A-
Powiat krapkowicki
Powiat krapkowicki

Powiat krapkowicki (417)

środa, 12 października 2016 22:35

Wypadek na Pocztowej w Krapkowicach

Napisał

Jednej osobie udzielono pomoc medycznej po zderzeniu dwóch pojazdów na ulicy Pocztowej w Krapkowicach.

Do wypadku doszło w środę kwadrans przed godziną 8.

Przyczyną zderzenia hondy z mazdą było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

środa, 12 października 2016 14:46

Wypadek śmiertelny w Krępnej

Napisał

Do tragicznego wypadku doszło w środę tuż po godzinie 7 w miejscowości Krępna na drodze wojewódzkiej nr 423.

Wg wstępnych ustaleń, kierowca volkswagena golfa w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na jezdni, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym fiatem doblo.

Przybyły na miejsce służby ratownicze, rozpoczęły resuscytację kierowcy golfa i mimo ponad godzinnej akcji nie udało się mężczyzny uratować.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

sobota, 08 października 2016 19:47

Kolizja na dk 45 w Żywocicach

Napisał

Nadmierna prędkość była przyczyną kolizji drogowej, do której doszło w sobotę tuż przed 16:30 na drodze krajowej nr 45 w Żywocicach.

Kierowca skody nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i zakończył podróż poza drogą.

Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Straty spowodowane zdarzeniem wstępnie oszacowano na kwotę 25 tysięcy złotych.

poniedziałek, 03 października 2016 14:43

Groźny wypadek na dw 416 koło Kórnicy

Napisał

W poniedziałek 3 października kwadrans przed godziną 11 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej numer 416 pomiędzy Głogówkiem a Nowym Dworem.

W trakcie dojazdu ustalono, że zdarzenie ma miejsce na dw 416 pomiędzy Kórnicą a Ściborowicami.

34-letni kierowca opla stracił panowanie nad kierownicą i zderzyl się z fordem ierowanym przez 43-latka.

Aby wydobyć poszkodowanych kierowców z rozbitych pojazdów strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych.

W wyniku wypadku dwie osoby w ciężkim stanie zostały zabrane do szpitala.

Straty spowodowane zdarzeniem oszacowano na 50 tyś. złotych.

Dokładne przyczyny wypadku ustala policja.

środa, 28 września 2016 22:55

Ćwiczenia obronne "Cudzoziemcy 2016"

Napisane przez

Ucieczka uchodźców w okolicach Rogowa Opolskiego. Prawdopodobnie 50 cudzoziemców przewożonych samochodem ciężarowym uciekło do lasu w okolicach Rogowa Opolskiego.

Policjanci zostali poinformowani o zdarzeniu przez przypadkową osobę, która zauważyła w lesie uszkodzony pojazd i oddalających się z miejsca zdarzenia ludzi.

Na tę chwilę nieznana jest tożsamość uciekinierów. Podejrzewa się, iż są to uchodźcy z Czeczeni.

Na miejsce skierowano policjantów, straż pożarną, oraz straż graniczną. Uruchomiony został również dyżur Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat zdarzenia, bądź mające wiedzę w która stronę udali się cudzoziemcy - proszeni są o kontakt pod numerem telefonów 997 lub 112.

Na szczęście powyższy scenariusz był tylko elementem ćwiczeń obronnych "Cudzoziemcy 2016".

We wtorek po godzinie 8 zaalarmowano jednostki z dwóch powiatów: krapkowickiego i kędzierzyńsko-kozielskiego. Wszystko za sprawą ćwiczeń jednostek w ramach Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego.

Punktem koncentracji wyznaczono plac Komendy Powiatowej PSP w Krapkowicach.

Jednostki następnie udały się na tereny leśne w pobliżu miejscowości Gogolin.

Ćwiczenia pn. „Jesion” rozpoczęcia od inspekcji gotowości operacyjnej jednostek składających się na WOO.

Ćwiczenia miały na celu przećwiczenie działań w związku z pożarem lasu II kompanii gaśniczej WOO.

wtorek, 20 września 2016 11:30

Chrzest łodzi OSP Jasiona

Napisane przez

Od niedawna Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasionie, jest w posiadaniu nowej łodzi ratowniczej.

W ubiegłą niedzielę podczas uroczystości odbył się chrzest nowej jednostki pływającej.  W uroczystości wzięli udział miedzy innymi przedstawiciele władz, państwowej straży pożarnej oraz WOPR w Opolu. Po poświęceniu łódź została zwodowana.  Mazury 480S została wyposażona w zaburtowy silnik Honda o mocy 50KM. Koszt zakupu łodzi ratowniczej wyniósł nieco ponad 73 tys. zł. Zakup został sfinansowany z budżetu gminy Zdzieszowice, dotacji z Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego oraz dotacji ZOSP RP. Gratulujemy zakupu i mamy nadzieję że, sprzęt będzie służył głównie do ćwiczeń.

wtorek, 13 września 2016 22:03

Nowy Komendant krapkowickiej straży pożarnej

Napisał

13 września na czele Komendy Powiatowej PSP w Krapkowicach stanął nowy Komendant.

Od kiedy bryg. Marek Kucharski (ówczesny Komendant Powiatowy) został Opolskim Komendantem Wojewódzkim PSP, krapkowiccy strażacy mieli trzech pełniących obowiązki funkcjonariuszy.

We wtorek podczas uroczystego apelu kpt. Leszek Stanioch został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach.

Kpt. Stanioch z krapkowicką komendą związany jest od 15 lat.

Gratulujemy awansu oraz życzymy powodzenia na nowym stanowisku.

wtorek, 06 września 2016 20:15

Pijany mieszkaniec Krapkowic wymachiwał szablą w centrum miasta

Napisane przez

Zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy i tymczasowy areszt - to finał policyjnej interwencji. Policjantów o zdarzeniu poinformowali mieszkańcy Krapkowic, którzy obawiali się o swoje bezpieczeństwo.

2 września, tuż po godzinie 21:00 dyżurny z Krapkowic otrzymał informację o tym, że w centrum miasta biega mężczyzna z niebezpiecznym narzędziem. Z przekazanych przez mieszkańców informacji wynikało, że mężczyzna wymachuje w ich stronę najprawdopodobniej mieczem lub maczetą.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Na jednym z głównych skrzyżowań zauważyli mężczyznę, który w ręce trzyma szablę. Mężczyzna widząc mundurowych ruszył w ich stronę grożąc policjantom pozbawieniem życia. Nie reagował też na wydawane przez funkcjonariuszy polecenia, a jego zachowanie było nadal agresywne.

Z uwagi na realne zagrożenie życia i zdrowia, policjanci oddali strzał ostrzegawczy, wzywając tym samym mężczyznę do odrzucenia niebezpiecznego przedmiotu. Po chwili mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. To 48-letni mieszkaniec Krapkowic.

Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Zatrzymany usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy. Sąd na wniosek prokuratury aresztował go tymczasowo na 3 miesiące. Teraz musi się liczyć z karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności

sobota, 27 sierpnia 2016 17:53

Rozbite auto na autostradzie A4

Napisane przez

W sobotę po godzinie 15.30 straż pożarna została zadysponowana do zdarzenia drogowego na 258 kilometrze autostrady A4.

Obywatel Słowacji prowadząc samochód osobowy marki Audi na szwedzkich tablicach rejestracyjnych, prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad pojazdem. Samochód uderzył kilkukrotnie o bariery rozdzielające kierunki na autostradzie, ostatecznie zatrzymując się na  barierkach. Pojazdem podróżowały dwie osoby które, nie odniosły obrażeń.  Po opuszczeniu pojazdu oddalili się z miejsca zdarzenia. Na miejsce zdarzenia zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej z Krapkowic, Jasiony i Odrowąża oraz policja z Krapkowic. Strażacy zabezpieczyli rozbity pojazd. Kierowcy mogli napotkać na utrudnienia w ruchu w miejscu zdarzenia na nitce w kierunku Katowic. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu