Powiat krapkowicki
A+ R A-
Powiat krapkowicki
Powiat krapkowicki

Powiat krapkowicki (393)

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w niedzielę 21 sierpnia około godziny 19:50 w jednej z miejscowości w gminie Strzeleczki.

Dwie siostry w wieku 7 i 9 lat podczas wspólnej zabawy weszły do pomieszczenia gospodarczego na poddaszu. Dziewczynki słysząc głos matki dochodzący z podwórka postanowiły zobaczyć przez okno co dzieje się na zewnątrz. W tym celu weszły na kanapę, która była podstawiona pod okno. Wyglądająca przez okno siedmiolatka nagle straciła równowagę i przewróciła się w stronę okna. Dziecko wybijając swoim ciałem wcześniej pękniętą szybę wraz ze szkłem spadło z drugiego piętra, z wysokości prawie 9 metrów na trawnik – przekazuje krapkowicka policja.

7-letnia dziewczynka z obrażeniami ciała została przetransportowana do Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu.

Rodzice dziewczynki zostali poddani badaniu alkosensorem. Byli trzeźwi. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku.

Wszystko wskazuje na to, że był to nieszczęśliwy wypadek.

Teraz pod nadzorem prokuratury policjanci będą wyjaśniać przyczyny tego wypadku.

czwartek, 11 sierpnia 2016 14:38

Kierował samochodem mając 4 promile - Zasnął na autostradzie

Napisane przez

32-latek z powiatu opolskiego został zatrzymany na krapkowickim odcinku autostrady A4. Kiedy policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego okazało się, że ma blisko 4 promile alkoholu.

Informację o mężczyźnie, który zasnął za kierownicą, funkcjonariusze otrzymali od pracowników autostrady. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

Wczoraj, tuż po godzinie 22:00, dyżurny Krapkowickiej policji otrzymał zgłoszenie o stojącym na pasie awaryjnym autostrady A-4 dostawczym busie. Informację taką przekazali pracownicy obsługujący autostradę.

Policjanci ruchu drogowego pojechali na miejsce i ustalili, że pracownicy autostrady, sprawdzając krapkowicki odcinek, zauważyli stojącego na poboczu busa. Kiedy postanowili sprawdzić, co jest tego przyczyną zauważyli śpiącego za kierownicą mężczyznę.

Nagle na ich widok kierowca uruchomił silnik i próbował uciekać. Pracownicy autostrady nabrali podejrzeń, że może być on pod wpływem alkoholu i swoim samochodem zablokowali busa, a następnie odebrali kierowcy kluczyki.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że ma on w swoim organizmie 3,7 promila alkoholu.

32-letni mieszkaniec gminy Prószków musi się teraz liczyć z zarzutem kierowania samochodem pod wpływem alkoholu.

Dodatkowo mężczyzna jechał bez uprawnień i obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Teraz mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 


niedziela, 07 sierpnia 2016 23:01

Wypadek na krajowej "45-tce" koło Rogowa Opolskiego

Napisał

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku wypadku, do jakiego doszło w niedzielę po godzinie 15 na drodze krajowej nr 45 w pobliżu miejscowości Rogów Opolski.

Kierowca fiata w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

W wyniku zdarzenia, jedna osoba została poszkodowana.

Straty spowodowane wypadkiem oszacowano na kwotę 6 tysięcy złotych.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

niedziela, 07 sierpnia 2016 12:03

Wypadek na DW 409 w Gogolinie

Napisał

W sobotę 6 sierpnia 30 minut po północy do dyżurnego krapkowickiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ulicy Krapkowickiej w Gogolinie.

Kierujący samochodem osobowym marki audi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w budynek.

W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana i zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Straty spowodowane zdarzeniem oszacowano na 5 tysięcy złotych.

Przyczyny wypadku ustala policja.

piątek, 05 sierpnia 2016 16:36

Dachowanie w Krapkowicach

Napisane przez

Nie zachowanie ostrożności było przyczyną dachowania do jakiego doszło w Krapkowicach na ulicy Żeromskiego w czwartek po godzinie 15.

20- letni mężczyzna kierując samochodem osobowym marki Volkswagen stracił panowanie na pojazdem wpadając na krawężnik.

Kierujący próbował po uderzeniu zapanować nad pojazdem, jednak próba nie powiodła się czego efektem było wywrócenie się samochodu na dach.

Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane wszystkie służby.  Kierującemu pojazdem na miejscu pierwszej pomocy udzielił ZRM.  W czasie działań służb droga był nieprzejezdna.

piątek, 29 lipca 2016 18:23

Pożar w budynku produkcyjnym w Choruli

Napisał

W czwartek o godzinie 19:27 dyżurny krapkowickiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze w zakładzie produkcyjnym w Choruli.

Na miejsce zadysponowano jednostki z JRG Krapkowice, OSP Górażdże, OSP Odrowąż oraz podnośnik z ZSP w Zdzieszowicach.

Na miejscu okazało się, że doszło do pożaru pianki izolacyjnej w stropodachu budynku produkcyjnego.

poniedziałek, 25 lipca 2016 15:43

Śmiertelny wypadek na DW 409 koło Zakrzowa

Napisał

W sobotę 23 lipca około godziny 10:30 do dyżurnego policji w Krapkowicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 409 w okolicy skrzyżowania z drogą dojazdową do Zakrzowa.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że rowerzysta 67-letni mieszkaniec Gogolina jadąc rowerem drogą od Zakrzowa nie stosując się do znaku STOP, wjechał na drogę wojewódzką wprost pod nadjeżdżający do strony Gogolina samochód.

W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący rowerem.

Jak relacjonował kierujący busem 49-letni mieszkaniec Krapkowic, widząc zachowanie rowerzysty w celu uniknięcia zderzenia próbował jeszcze uciekać na przeciwległy pas. Kierowcy nie udało się jednak ominąć rowerzysty.

Teraz pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Opolskich policjanci będą wyjaśniać wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci po analizie zabezpieczonych dowodów, sprawdzeń zgłoszeń mieszkańców, ustaleń operacyjnych, sprawdzeń monitoringów wytypowali mężczyznę podejrzewanego o spowodowanie wypadku drogowego do którego doszło 29 czerwca w Krapkowicach na ulicy Ks. Koziołka.

Przypomnijmy, na oznakowanym przejściu dla pieszych mężczyzna potrącił 13-latkę i nie udzielając pomocy ciężko rannej dziewczynie uciekł z miejsca wypadku.

13 lipca w południe, po dwóch tygodniach wytężonej pracy, na trasie w pomiędzy miejscowościami Prószków - Złotniki kryminalni z Krapkowic zatrzymali podejrzewanego o spowodowanie wypadku drogowego 30-letniego mieszkańca powiatu opolskiego.

W trakcie tej realizacji kryminalni zabezpieczyli samochód mężczyzny. Po zatrzymaniu, wykonaniu czynności procesowych w tym oględzin VW Bora, śledczy zawnioskowali do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego.

W czwartek popołudniu Sąd w Strzelcach Opolskich zapoznając się ze zgromadzonym do tej pory materiałem dowodowym przychylił się do wniosku tymczasowo aresztując podejrzanego mężczyznę na trzy miesiące.

Teraz z uwagi na ciężkie obrażenia 13-latki i ucieczkę z miejsca wypadku drogowego podejrzany musi się liczyć z karą nawet 12 lat pozbawienia wolności.


21 strażaków w niedzielę 17 lipca wzięło udział w zawodach „Niezwyciężony strażak 2016” w Gogolinie.

Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe: do 35 lat i powyżej.

Strażacy mieli pokonać tor przeszkód złożony z 8 elementów.

Organizatorem zawodów była Ochotnicza Straż Pożarna w Gogolinie.

Zobaczcie krótką fotorelację z tego wydarzenia.

Trzy osoby zostały poszkodowane w wyniku wypadku, do jakiego doszło na 256 kilometrze autostrady A4 w kierunku Wrocławia.

Do zdarzenia doszło w czwartek 14 lipca około godziny 7.

Wg wstępnych ustaleń, podczas manewru wyprzedzania kierowca białego bmw stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w osobowe audi. Oba pojazdy zaczęły się kręcić po jezdni, a bmw ostatecznie zakończyło podróż na dachu poza jezdnią.

W wyniku zdarzenia, trzy osoby zostały poszkodowane.

Na czas działań droga w miejscu wypadku była zamknięta a następnie otwarto jeden pas autostrady w kierunku Wrocławia.

Dokładne przyczyny wypadku ustala policja, ale nie wykluczone, że do zdarzenie przyczyniła się nadmierna prędkość.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu