Powiat krapkowicki
A+ R A-
Powiat krapkowicki
Powiat krapkowicki

Powiat krapkowicki (440)

sobota, 11 lutego 2017 12:19

Zdarzenie drogowe w Gwoździcach

Napisał

W piątek po godzinie 14 krapkowickie służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej nr 415 w miejscowości Gwoździce.

Najprawdopodobniej wskutek nieprawidłowego manewru wymijania, kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

W wyniku zdarzenia jednej osobie udzielono pomocy medycznej.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

czwartek, 09 lutego 2017 18:08

Wypadek w Smolarni

Napisał

Dwóm osobom udzielono pomocy medycznej po wypadku, który miał miejsce w czwartek 9 lutego tuż przed godziną 14 w Smolarni na ulicy Opolskiej.

Wg wstępnych ustaleń, kierowca hondy rozpoczął manewr wyprzedzania w miejscu niedozwolonym w momencie, kiedy kierowca audi rozpoczął już manewr skrętu w lewo.

W wyniku zderzenia obu pojazdów, pasażerka audi z obrażeniami ciała została odwieziona do szpitala.

Na miejsce wezwano śmigłowiec LPRu ale odleciał z powrotem do bazy, gdyż stan poszkodowanej nie był na tyle poważny aby transportować ją drogą lotniczą.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

sobota, 04 lutego 2017 14:01

Pożar samochodu w Gogolinie

Napisał

W sobotę 4 lutego przed godziną 6 do krapkowickich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego przy ulicy Powstańców w Gogolinie.

Po przyjeździe strażaków, znaczna część pojazdu opanowana była już przez żywioł.

Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w komorze silnika pojazdu.

Straty powstałe wskutek wypadku wstępnie oszacowano na kwotę 15 tysięcy złotych.

środa, 25 stycznia 2017 12:56

Pożar budynku jednorodzinnego w Krapkowicach

Napisał

W środę, 25 stycznia 2017 r. kilka minut przed godziną 09:00 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Krapkowicach przyjął zgłoszenie o kobiecie stojącej w oknie płonącego budynku jednorodzinnego.

W chwili przyjazdu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej kobieta znajdowała się już poza budynkiem i była pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. Do chwili przyjazdu pierwszych jednostek pożar objął już cały budynek oraz znajdujące się w jego pobliżu pomieszczenie gospodarcze.

Strażacy prowadzą obecnie działania zarówno w natarciu (gaszenie budynków objętych pożarem), jak również w obronie, ponieważ w bliskim sąsiedztwie (w odległości około 0,5 – 1m) znajduje się kolejny budynek jednorodzinny. Na tą chwilę nie jest znane źródło wybuchu pożaru, a akcja gaśnicza trwa. Jak informuje mł. kpt. Damian Skowroński z KW PSP w Opolu działające na miejscu zastępy przystępują do ściągnięcia poszycia dachowego budynku w celu dalszej walki z żywiołem.

Na miejscu działa 14 zastępów straży pożarnej. Zadysponowano również agregat do pompowania butli z powietrzem z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Opolu.

niedziela, 22 stycznia 2017 22:56

Krapkowiccy strażacy uwolnili z Odry dzikie zwierzę

Napisał

W niedzielę 22 stycznia kilka minut przed 16 krapkowiccy straży zostali wezwani do uwięzionej sarny w Odrze w Krapkowicach.

Na miejsce skierowano jeden zastęp wraz z pontonem.

Strażacy wyciągnęli koziołka z wody a następnie na lądzie został wypuszczony.

środa, 18 stycznia 2017 10:16

Zderzenie czołowe ciężarówki z osobówką

Napisał

Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło we wtorek 17 stycznia około godziny 18:20 na drodze krajowej nr 45 w pobliżu miejscowości Stradunia.

Wg wstępnych ustaleń, kierowca ciężarowego volvo stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka osobowym fordem.

Na szczęście w wyniku zderzenia obu pojazdów, nikomu nic się nie stało.

Na czas działań droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana.

niedziela, 15 stycznia 2017 20:35

Groźna kolizja w miejscowości Kujawy

Napisane przez

Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło wczoraj w miejscowości Kujawy w powiecie Krapkowickim. Sprawca kolizji jak oświadczył policjantom wpadł w poślizg na błocie pośniegowym i wjeżdżając na skrzyżowanie wymusił pierwszeństwo przejazdu wobec innego kierowcy.

Do kolizji doszło na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Prudnickiej. 24-letni kierowca mieszkaniec Komornik dojeżdzając do skrzyżowania wpadł w poślizg na błocie pośniegowym i nie potrafiąc skutecznie wyhamować wymusił pierwszeństwo przejazdu wobec kierowcy Volkswagena Polo.

Wytrącony z toru jazdy kierowca ściął słup i zniszczył linię telefoniczną. Policjanci z Krapkowic sprawce kolizji ukarali mandatem karnym. Natomiast zdarzenie drogowe dla poszkodowanego zakończyło się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

niedziela, 15 stycznia 2017 14:04

Pożar samochodu na A4

Napisane przez

W niedzielę 15 stycznia około godziny 8:30 straż pożarna została powiadomiona o pożarze samochodu osobowego marki renault na 241 kilometrze autostrady A4 - kierunek Wrocław.
Po dojeździe jednostek na miejsce zdarzenia okazało się, że pożar okazał się jedynie silnym zadymieniem komory silnika.
Prawdopodobna przyczyną była awaria turbosprężarki.

Straty wyniosły 1000 zł.


Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy JRG Opole, po jednym z JRG Krapkowice i OSP Rogów Opolski.

wtorek, 10 stycznia 2017 11:31

Lanosem uderzyła w drzewo

Napisał

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną poniedziałkowego zdarzenia drogowego w miejscowości Malnia.

W poniedziałek 9 stycznia tuż po godzinie 19 do krapkowickich służb ratowniczych wpłynęła informacja dotycząca zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej nr 423.

Kierująca daewoo lanos w wyniku nadmiernej prędkości straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi i uderzyła w drzewo.

W wyniku zdarzenia kobiecie udzielono pomocy medycznej na miejscu zdarzenia, jej życiu nic nie grozi.

Mężczyzna próbował ukryć tira na terenie jednej z firm. Kilka minut wcześniej spowodował wypadek drogowy i odjechał z miejsca zdarzenia. Zatrzymał go policjant będący po służbie, który widział całe zajście i udzielił pomocy poszkodowanemu. 40-letni kierowca tira stracił prawo jazdy.

Za spowodowanie wypadku grozi do 3 lat wiezienia, a za ucieczkę z miejsca zdarzenia do 4,5 roku.

Do zdarzenia doszło w czwartek rano w miejscowości Dobra. Dyżurny z Krapkowic asp. sztab. Przemysław Kubisz wracał właśnie po służbie do domu. W pewnym momencie zauważył, jak jadący przed nim kierowca tira nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg.

Naczepa jego pojazdu znalazła się na lewym pasie. W tym momencie z przeciwka jechała osobowa dacia. Jej kierowca chcąc uniknąć zderzenia z naczepą, zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Policjant zatrzymał się i pobiegł ratować jadącego dacią mężczyznę. W trakcie udzielania pomocy 34-latkowi zorientował się, że kierowca ciężarówki odjeżdża.

Poszkodowanego przekazał innym kierowcom, a sam ruszył za sprawcą zdarzenia.

Po kilku kilometrach funkcjonariusz zatrzymał kierowcę tira na parkingu jednej z firm, gdy ten, za halami produkcyjnymi próbował ukryć swój samochód. O wszystkim powiadomił również dyżurnego Policji. Na miejsce przyjechał patrol ruchu drogowego.   

40-letni kierowca tira był trzeźwy. Mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego został zatrzymany.

Za spowodowanie wypadku stracił już prawo jazdy.

Poszkodowany kierowca dacii trafił z obrażeniami do szpitala.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu