Powiat krapkowicki
A+ R A-
Powiat krapkowicki
Powiat krapkowicki

Powiat krapkowicki (541)

wtorek, 14 maja 2019 15:35

Szczęśliwy finał poszukiwań 72-latka w Krapkowicach

Napisane przez

W poniedziałek 13 maja około godziny 21 dyżurny krapkowickiej policji został poinformowany przez członków rodziny o zaginięciu 72-letniego mężczyzny.

Jak wstępnie ustalono, mężczyzna wyszedł z domu w poniedziałek około godziny 15:30 na spacer w stronę zakładów papierniczych.

Zaginiony ostatni raz prawdopodobnie widziany był w rejonie ogrodów działkowych przy ulicy Kwiatowej.

Jak informuje krapkowicka policja mężczyzna z zaburzeniami psychicznymi objawiającymi się zanikami pamięci i utratą orientacji w terenie.

W związku z podobnymi sytuacjami był znajdowany w różnych miejscach na terenie miasta i odwożony do domu przez przypadkowe osoby.

W poszukiwaniach udział brały zastępy straży pożarnej z JRG Krapkowice, OSP Żużela, OSP Steblów, OSP Rogów Opolski, jak również około 60 funkcjonariuszy policji.

W poszukiwania były zaangażowane także grupy poszukiwawczo-ratownicze województwa opolskiego takie jak: fundacja EMS PL, krapkowicka grupa poszukiwawczo-ratownicza wraz z psem ratowniczym klasy pierwszej oraz sekcja poszukiwawczo ratownicza OSP Suchy Bór.

Poszukiwania trwały bezskutecznie do godziny 04:40.

Dzisiaj tj. we wtorek 14 maja około godziny 9:00 mieszkaniec Krapkowic jadący w stronę centrum Krapkowic w okolicach placu Einchendorfa zauważył mężczyznę odpowiadającego wizerunkowi zaginionego 72-latka.

Po kontakcie z rodziną w rejon placu wezwano służby. Poszukiwany po badaniach lekarskich został przekazany pod opiekę rodzinie.

72-latek nie był w stanie odpowiedzieć policjantom, gdzie spędził noc.

poniedziałek, 13 maja 2019 12:53

Groźny wypadek w Zdzieszowicach

Napisał

Ponad dwie godziny trwały utrudnienia w ruchu po wypadku, do którego doszło w Zdzieszowicach. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, w którym ucierpiał 23-letni mieszkaniec Opola.

Dzisiaj około 1:20 funkcjonariusze ze Zdzieszowic otrzymali informacje o wypadku, do którego doszło w rejonie ul. Rozwadzkiej i Żyrowskiej w Zdzieszowicach – w rejonie ronda.

Z relacji świadka wynikało, że jadąc ulicą Żyrowską zauważył pojazd, który sunął bokiem po drodze. Nie mogąc udzielić pomocy nieprzytomnemu, zakleszczonemu w samochodzie kierowcy wezwał służby.

Policjanci wraz ze strażakami, również przy wykorzystaniu urządzeń hydraulicznych wydobyli z wraku auta mężczyznę.

Dalsze działania służb medycznych pozwoliły na przywrócenie mężczyźnie funkcji życiowych i przytomności.

Trzeźwy 23-latek, mieszkaniec Opola został przewieziony do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

Policjanci ze Zdzieszowic wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku.

Ruch w rejonie ronda został przywrócony po prawie dwóch godzinach.

We wtorek 7 maja o godzinie 18:25 do krapkowickich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulicy 3 Maja i Księdza Koziołka w Krapkowicach.

Kierujący samochodem osobowym marki audi wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do zderzenia z volkswagenem.

W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały zabrane przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala — informuje KP PSP w Krapkowicach.

wtorek, 30 kwietnia 2019 14:13

Jedna osoba poszkodowana po dachowaniu na dk 45

Napisane przez

We wtorek 30 kwietnia przed godziną 6 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej numer 45 w okolicach miejscowości Stradunia.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do dachowania samochodu osobowego marki skoda.

W wyniku dachowania jedna osoba została poszkodowana, której strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, następnie przekazali pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego i zabrana do szpitala.

środa, 24 kwietnia 2019 22:56

Zderzenie przy węźle autostradowym

Napisał

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło w środę 24 kwietnia po 10:30 w Dąbrówce Górnej przy zjeździe z węzła autostradowego.

Kierowca samochodu osobowego wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wymusił pierwszeństwo na kierowcy jadącym drogą krajową nr 45.

W wyniku zderzenia pojazdów na szczęście nikomu nic się nie stało.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

piątek, 19 kwietnia 2019 19:58

Wypadek na ulicy Koziołka w Krapkowicach

Napisał

Jedna osoba została poszkodowana wskutek wypadku, do jakiego doszło w piątek 19 kwietnia przed godziną 12 na ulicy Księdza Koziołka w Krapkowicach.

W wyniku najechania na tył pojazdu poprzedzającego doszło do wypadku. W zdarzeniu jedna osoba została poszkodowana.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

czwartek, 18 kwietnia 2019 22:09

Dwie osoby poszkodowane w wyniku dachowania na dw 415

Napisane przez

W środę 17 kwietnia około godziny 20:35 dyżurny krapkowickiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o dachowaniu dostawczego peugeota na drodze wojewódzkiej 415 w miejscowości Dąbrówka Górna. 

W wyniku zdarzenia ranni zostali jadący pojazdem mężczyźni.

Obaj zostali przetransportowani do szpitala.

Według wstępnych ustaleń policjantów pojazd najpierw zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w słup, a następne przekoziołkował.

Na miejscu pracowały 3 zastępy straży pożarnej, 2 patrole policji oraz 2 zespoły ratownictwa medycznego.

niedziela, 14 kwietnia 2019 18:02

Jedna osoba poszkodowana po wypadku w Żywocicach

Napisał

Jedna osoba została poszkodowana wskutek wypadku, do jakiego doszło w sobotę 13 kwietnia około godziny 18:40 w miejscowości Żywocice.

Wg wstępnych ustaleń przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości warunków panujących na jezdni. W zderzeniu dwóch pojazdów, jedna osoba została poszkodowana.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

wtorek, 02 kwietnia 2019 10:08

Wypadek na 252 km A4 - 3 osoby poszkodowane

Napisał

We wtorek 2 kwietnia o godzinie 5:49 do krapkowickich służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na 252 kilometrze autostrady A4 w kierunku Katowic.

Wg wstępnych ustaleń, kierowca busa nie zachował należytej odległości od poprzedzającego pojazdu w wyniku czego uderzył w tył naczepy samochody ciężarowego.

W wypadku poszkodowane zostały trzy osoby.

Straty materialne spowodowane wypadkiem wstępnie oszacowano na kwotę 25 tysięcy złotych.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

środa, 27 marca 2019 13:20

Zwęglone zwłoki w przyczepie kempingowej.

Napisał

We wtorek 26 marca o godzinie 19:35 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Krapkowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze altany na terenie ogródków działkowych przy ulicy Żyrowskiej w Zdzieszowicach.

Na miejsce skierowano po jednym zastępie z JRG Krapkowice, OSP Żyrowa, OSP Krępna, OSP Rozwadza i OSP Obrowiec oraz zespół ratownictwa medycznego i trzy patrole policji.

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów zastano pożar przyczepy kempingowej wraz z drewnianą przybudówką.

Po ugaszeniu, w trakcie przeszukania, na pogorzelisku strażacy znaleźli poszkodowanego bez oznak życia. Według wstępnych ustaleń policjantów mogą to być zwłoki 50-letniego mężczyzny, który mieszkał w tej przyczepie.

Przypuszczalną przyczyną pożaru była nieprawidłowa eksploatacja przenośnego grzejnika elektrycznego.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi policja pod nadzorem prokuratury.

Strona 1 z 39
Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu