Powiat krapkowicki
A+ R A-
Powiat krapkowicki
Powiat krapkowicki

Powiat krapkowicki (555)

poniedziałek, 15 lipca 2019 21:18

Pożar mieszkania w Zdzieszowicach

Napisał

W poniedziałek 15 lipca kilka minut po godzinie 10 do dyżurnego krapkowickiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ulicy Piastów w Zdzieszowicach.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu okazało się, że pożar panuje w kuchni i rozprzestrzenia się na pozostałe pomieszczenia.

Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie w przedłużaczu do którego podłączona była lodówka.

W wyniku pożaru do szpitala została przetransportowana kobieta w ciąży, która opuściła mieszkanie o własnych siłach.

W działaniach gaśniczych udział brały jednostki z Zakładowej Straży Pożarnej w Zdzieszowicach, JRG Krapkowice oraz OSP Żyrowa.

Jedna osoba została poszkodowana wskutek wypadku do jakiego doszło w sobotę 13 lipca po godzinie 1 w nocy.

Zgłoszenie o wypadku w miejscowości Ścigów służby ratownicze otrzymały o godzinie 1:39.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że kierowca samochodu osobowego dachował poza jezdnią.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

poniedziałek, 08 lipca 2019 12:35

“Łańcuch przeżycia” w Krapkowicach

Napisane przez

2 lipca o godzinie 8:57 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach otrzymało zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Damrota w Krapkowicach znajduje się osoba, u której wystąpiło Nagłe Zatrzymanie Krążenia (NZK).

Z informacji wynikało, że na miejscu brak jest karetki PRM, a na miejsce zadysponowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do działań natychmiast zadysponowano zastęp z JRG Krapkowice oraz samochód operacyjny.

Po dotarciu do zdarzenia okazało się, że rodzina poszkodowanej osoby prowadzi resuscytację, którą natychmiast przejęli ratownicy z roty medycznej JRG, podłączono automatyczny defibrylator (AED), dzięki któremu dwukrotnie przywrócono prawidłową akcję serca.

Jednocześnie organizowano lądowisko dla mającego przylecieć śmigłowca LPR. Po wylądowaniu śmigłowca i dotarciu ratowników do mieszkania, strażacy pod kierownictwem lekarza LPR prowadzili czynności mające na celu ustabilizowanie stanu osoby poszkodowanej.

Po jego ustabilizowaniu strażacy pomogli przetransportować poszkodowaną osobę do śmigłowca, którym została zabrana do szpitala.

Należy podkreślić, że w tym przypadku prawidłowo zadziałał tzw. “łańcuch przeżycia” czyli:

1. Zachorowanie zostało szybko zauważone i zgłoszone do służb ratowniczych.

2. Rodzina natychmiast rozpoczęła resuscytację krążeniowo – oddechową. 

3. Po przybyciu ratowników z JRG Krapkowice natychmiast podłączono defibrylator AED i wykonano defibrylację (dwukrotnie). 

4. Po przybyciu zespołu LPR szybko wdrożono zaawansowane zabiegi resuscytacyjne, podano leki i przewieziono do szpitala.

Na szczególną pochwałę zasługuje 12-letnia wnuczka poszkodowanej osoby, która zachowując “zimną krew” powiadomiła o zdarzeniu służby ratownicze oraz rodziców i samodzielnie rozpoczęła uciski klatki piersiowej.

Następnie dalsze działania podjął przybyły na miejsce ojciec dziewczynki, a potem dotarli już ratownicy z JRG Krapkowice.

Źródło: https://psp.opole.pl/index.php/2019/07/08/lancuch-przezycia/?fbclid=IwAR2P7NiIL1hcpQx6H1ShMjGPPlOknr-TPco5R-18wmTTpjAblL2ewRQrQJg

poniedziałek, 24 czerwca 2019 14:04

Zderzenie dwóch osobówek na dw 409. W akcji LPR

Napisane przez

W niedzielę 23 czerwca po godzinie 17 na drodze wojewódzkiej numer 409 w miejscowości Strzeleczki doszło do wypadku.

20-latka kierująca volkswagenem passatem w wyniku nieprawidłowego wymijania doprowadziła do bocznego zderzenia z Renault.

W wyniku wypadku poszkodowana kobieta jadąca VW została zabrana do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

poniedziałek, 24 czerwca 2019 13:34

Jedna osoba poszkodowana po wypadku w Racławiczkach

Napisane przez

W niedzielę 23 czerwca około godziny 15 na skrzyżowaniu w miejscowości Racławiczki w gminie Strzeleczki, 22-latek kierujący Jeepem wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do zderzenia z audi.

W wyniku zdarzenia samochód terenowy przewrócił się na bok.

W zdarzeniu poszkodowana została 18-letnia pasażerka Jeepa.

W działaniach brały udział zastępy straży pożarnej z OSP Racławiczki, OSP Strzeleczki, JRG Krapkowice oraz zespół ratownictwa medycznego i policja.

piątek, 21 czerwca 2019 12:49

Pożar ciągnika rolniczego i przyczepy z sianem

Napisane przez

W czwartek 20 czerwca około godziny 21:30 w Zielinie doszło do pożaru w jednej z hal magazynowych.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze ciągnika rolniczego i przyczepy z balotami siana. Wewnątrz hali magazynowej palił się ciągnik rolniczy, palącą się przyczepę z balotami siana wypchnęli sąsiedzi i właściciele poza obiekt.

Przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji elektrycznej ciągnika.

czwartek, 20 czerwca 2019 11:01

Jedna osoba poszkodowana w wyniku wypadku na autostradzie a4

Napisane przez

W czwartek 20 czerwca tuż po godzinie 4 nad ranem do krapkowickich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na 252 kilometrze autostrady A4 na pasie w kierunku Katowic.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu okazało się, że w zdarzeniu bierze udział samochód osobowy marki Ford Focus, którego kierowca doznał obrażeń.

Poszkodowany został przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Przyczyny wypadku ustala policja.

W działaniach ratowniczych udział brały zastępy straży pożarnej z JRG Krapkowice oraz OSP Odrowąż.

czwartek, 20 czerwca 2019 10:54

Poważny wypadek motocyklisty w Krapkowicach

Napisane przez

W czwartek 20 czerwca kilka minut po godzinie 9 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Krapkowice na ulicy Górnej z udziałem motocyklisty.

Do zdarzenia dyżurny skierował dwa zastępy z JRG Krapkowice.

Ze względu na ciężki stan motocyklisty na miejscu wypadku lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego "Ratownik23" z Opolskiej Bazy HEMS, który przetransportował rannego motocyklistę do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Dokładny przebieg zdarzenia ustala policja.

poniedziałek, 03 czerwca 2019 16:10

Zderzenie dwóch osobówek w Żużeli

Napisane przez

W poniedziałek 3 czerwca po godzinie 8 w miejscowości Żużela na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 45 z drogą osiedlową doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych - Forda oraz Peugota.

Wyjeżdżający z drogi osiedlowej kierujący Fordem wymusił pierwszeństwo przejazdu na prawidłowo jadącym kierowcy Peugeota, wskutek czego doszło do zdarzenia pojazdów. Kobieta podróżująca Peugotem została przetransportowana do szpitala.

Obaj kierowcy byli trzeźwi.

W sobotę 1 czerwca przed godziną 6:30 na drodze z Ściborowic do Łowkowic w powiecie krapkowickim doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych.

Na drodze doszło do zderzenia czołowego fiata seicento z volkswagenem sharanem.

W wyniku wypadku poszkodowane zostały dwie osoby.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

Strona 1 z 40
Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu