Powiat krapkowicki
A+ R A-
Powiat krapkowicki
Powiat krapkowicki

Powiat krapkowicki (516)

środa, 02 stycznia 2019 22:25

Kolizja ciężarówki na 252 kilometrze A4

Napisał

W środę 2 stycznia około godziny 6 na 252 kilometrze autostrady A4 na pasie w kierunku Wrocławia doszło do zdarzenia drogowego.

Kierowca samochodu ciężarowego z przyczepą zjechał z drogi i przewrócił pojazd na bok.

Na szczęście kierowcy nic poważnego się nie stało.

Do czasu postawienia pojazdu na koła w miejscu zdarzenia występowały utrudnienia w ruchu.

poniedziałek, 31 grudnia 2018 23:42

Siedem zastępów w akcji gaśniczej w jednym z zakładów

Napisał

Siedem zastępów straży pożarnej w poniedziałkowy poranek (31 grudnia 2018 roku) prowadziło działania gaśnicze na jednym z zakładów w miejscowości Górażdże.

W wyniku samozapłonu doszło do pożaru materiału składowanego w hałdach.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do krapkowickich strażaków o 7:47.

Straty wstępnie oszacowano na 500 złotych a uratowane mienie na kwotę 30 tysięcy złotych.

piątek, 28 grudnia 2018 14:06

Zdarzenie drogowe na dw 423

Napisał

W czwartek 27 grudnia o godzinie 22:23 do krapkowickich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkie numer 423 w miejscowości Malnia w gminie Gogolin.

Kierujący samochodem ciężarowym marki Scania najprawdopodobniej chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzyną leśną, stracił panowanie nad pojazdem, złapał pobocze i przewrócił zestaw do rowu.

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało.

Straty oszacowano na 100 tysięcy złotych.

W działaniach brały udział dwa zastępy straży pożarnej z JRG Krapkowice i patrol policji.

niedziela, 23 grudnia 2018 15:38

Pożar w magazynie paliw na terenie cmentowni Górażdże

Napisane przez

W niedziele 23 grudnia około godziny 02:00 w magazynie paliw alternatywnych przy ulicy Cementowej w miejscowości Górażdże interweniowali strażacy.

Działania strażaków związane były z pożarem materiału palnego, które zakończono kilka minut przed godziną 05:00.

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia był samozapłon palnego materiału.

Na miejscu pracowały 4 zastępy straży pożarnej w sile 15 ratowników.

19 grudnia, tuż po godzinie 15:00 kierowca samochodu dostawczego, na jednym z krapkowickich osiedli, w trakcie cofania potrącił starszą kobietę z 4-miesięcznym dzieckiem. Na miejsce została wezwana kareta pogotowia i policyjny patrol.

Sierż. sztab. Joanna Jesse i st. post. Dominika Hankus, które były pierwsze na miejscu, zdawały sobie sprawę, że czas i sprawność przeprowadzonej interwencji ma kluczowe znaczenie dla życia i zdrowia dziecka. Razem z matką niemowlaka, używając sygnałów uprzywilejowania, przewiozły chłopczyka z urazem twarzy do szpitala w Krapkowicach. Ostatecznie, chłopczyk trafił pod opiekę lekarzy z Opola. Na szczęście, jego życiu i zdrowiu nic nie zagraża. Dziś już wiemy, że mały Antoś spędzi święta w domu.

W związku z tą sytuacją, 29-letni mieszkaniec Nysy - kierowca dostawczego fiata - stracił swoje prawo jazdy. Teraz policjanci z Krapkowic zajmują się wyjaśnieniem okoliczności tego zdarzenia.

czwartek, 20 grudnia 2018 22:43

Wypadek na skrzyżowaniu w Malni

Napisał

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną wypadku drogowego, do którego doszło w czwartek 20 grudnia około godziny 17:05.

Zdarzenia miało miejsce na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 423 z DW 424 (wiadukt nad autostradą A4) w miejscowości Malnia.

W wyniku zderzenia dwóch pojazdów, trzy osoby zostały poszkodowane. Jedna osoba została przewieziona do szpitala.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

środa, 19 grudnia 2018 13:48

Policjanci poszukują zaginionego Pawła Wesoły

Napisane przez

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach prowadzą poszukiwania w celu ustalenia miejsca pobytu zaginionego Pawła Wesoły lat 62 nieposiadający stałego miejsca zamieszkania.

Policjanci z Krapkowic pod koniec listopada br. zostali powiadomieni przez dalszą rodzinę o zaginięciu bezdomnego mieszkańca Krapkowic 62-letniego Pawła Wesoły.

Funkcjonariusze wykonując szereg czynności ustalili, że do faktycznego zaginięcia mężczyzny doszło już pod koniec października br. Od ww. terminu mężczyzna nie był widywany na terenie miasta i gminy Krapkowice.

Rysopis zaginionego Pawła Wesoły: wiek z wyglądu około 70 lat, wzrost ok. 180 cm, średnia budowa ciała, waga ok. 85 kg, włosy krótkie ciemne blond, znaków szczególnych nie posiada. Brak informacji co do ubioru.

Ktokolwiek zna miejsce pobytu zaginionego, proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Krapkowicach tel. 774079723 lub z najbliższą jednostką policji telefon alarmowy 112.

poniedziałek, 17 grudnia 2018 15:44

Nietrzeźwi i bez uprawnień - rekordzista miał ponad 4 promile

Napisane przez

Podczas weekendu, krapkowiccy policjanci ujawnili kolejnych nietrzeźwych kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Wśród zatrzymanych byli również tacy, którzy mieli już wcześniej zatrzymane uprawnienia.

Wszyscy teraz odpowiedzą przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Apelujemy o rozwagę i ostrożność na drodze.

W przeciągu minionego weekendu na drogach powiatu krapkowickiego policjanci zatrzymali kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

Niechlubny rekordzista zdecydował się na jazdę samochodem mając ponad 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Około 4:30 w nocy w Zdzieszowicach na ul. Chrobrego patrol policji zauważył osobowego forda. Policjanci już od pierwszego momentu zorientowali się, że kierowca samochodu może być nietrzeźwy. Zatrzymanie i badanie alko testem wykazało, że 36 – latek był mocno nietrzeźwy.

Badanie pokazało 1,92 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Po przeliczeniu dało to wynik ponad 4 promili. Dla mężczyzny kontrola zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w tym samym miejscu około 20:00. Patol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 45 - letniego kierowcę mitsubishi.

Kierowca nie posiadający prawa jazdy, bez aktualnego ubezpieczenia pojazdu, bez dopełnienia obowiązku przerejestrowania pojazdu jechał nim mając około 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

20-letni zdzieszowiczanin został zatrzymany na ul. Akacjowej. Policjanci około północy z soboty na niedzielę patrolując osiedle, na jednym ze skrzyżowań ustąpili pierwszeństwa przejazdu VW na strzeleckich numerach rejestracyjnych.

Po tym jak za kierownicą zauważyli mężczyznę, wobec którego godzinę wcześniej podejmowali interwencję w lokalu, gdzie już wtedy był pod wpływem alkoholu, policjanci podjęli natychmiastowa decyzję o zatrzymaniu pojazdu.

20-latek posiadający zakaz prowadzenia pojazdów z prawie 3 promilami w alkoholu swoją jazdę zakończył na Izbie Wytrzeźwień w Opolu.

Oprócz nietrzeźwych policjanci w trakcie czynności kontrolnych w ostatni weekend zatrzymali jeszcze dwóch kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę samochodem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień.

Wszyscy zatrzymani odpowiedzą teraz za popełnione przestępstwa i wykroczenia przed sądem.

Pamiętajmy!

• będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione.

• nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury.

• mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi.

• możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie senni.

• następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.

To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego.

Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie.

Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę.

Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.

piątek, 30 listopada 2018 10:04

Pożar piwnicy w budynku jednorodzinnym w Mosznej

Napisał

Cztery zastępy straży pożarnej w czwartek 29 listopada brało udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych przy pożarze piwnicy w Mosznej.

Do zdarzenia doszło po godzinie 18:45.

W wyniku nieprawidłowej eksploatacji kotła centralnego ogrzewania, doszło do pożaru piwnicy w budynku jednorodzinnym w miejscowości Moszna.

Straty spowodowane pożarem wstępnie oszacowano na 10 tysięcy złotych.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

czwartek, 29 listopada 2018 16:16

Niebezpieczne znalezisko - robotnicy wykopali wyrzutnie granatów

Napisane przez

W środę 28 listopada około godziny 9:30 policjanci przyjęli zgłoszenie o wykopaniu dwóch ręcznych wyrzutni granatów.

Do niebezpiecznego znaleziska doszło na terenie jednej z prywatnych posesji w Rozkochowie w trakcie prowadzonych prac związanych z kopaniem fundamentów pod garaż.

Policjanci w trakcie kontroli miejsca znaleziska w związku z wystającymi z ziemi kolejnymi metalowymi elementami zabronili kontynuowania prac, a na miejsce wezwali saperów.

W trakcie neutralizacji zagrożenia okazało, w tym miejscu łącznie znajdowało się aż pięć ręcznych wyrzutni granatów oraz inny złom.

Policjanci przypominają o zasadach postępowania w przypadku znalezienia niewybuchów.

Pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić, a także wrzucać ich do ognia, stawu, jeziora czy rowu.

Miejsce znalezienia należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować odpowiednie służby.

Strona 1 z 37
Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu