Powiat prudnicki
A+ R A-
Powiat prudnicki
Powiat prudnicki

Powiat prudnicki (205)

niedziela, 10 kwietnia 2016 13:53

Nadmierna prędkość przyczyną kolizji w Tomicach

Napisał

Niedostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych było przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielę 10 kwietnia około godziny 8:20.

Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 416 w miejscowości Tomice w powiecie prudnickim.

Wg wstępnych ustaleń, kierowca dostawczego renault w wyniku niedostosowania prędkości do warunków na jezdni stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w znak drogowy a następnie zatrzymał się na betonowym murze jednego z budynków w miejscowości.

Na miejscu wypadku dwóm osobom udzielono pomocy medycznej ale nie było potrzeby hospitalizacji.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

27-latek w terenie zabudowanym, na obowiązującej „czterdziestce” jechał passatem z prędkością 100 km/h. Prudniccy policjanci mieszkańcowi gminy Głogówek zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące. Mężczyzna za swoje zachowanie na drodze został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

W piątek (5 lutego), policjanci z prudnickiej drogówki pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem. W miejscowości Dzierżysławice, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej osobowego passata. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość z jaką jechał kierowca. W terenie zabudowanym, na obowiązującej „czterdziestce” mężczyzna jechał aż 100 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 60 km/h.

Kierowcą okazał się 27-letni mieszkaniec gminy Głogówek. Mundurowi zatrzymali mu już prawo jazdy na 3 miesiące. Kierowca za swoje zachowanie na drodze został ukarany 500 złotowym mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.


środa, 03 lutego 2016 16:38

Odnaleziono zaginionego 61-letniego mężczyznę

Napisał

Od rana na terenie dwóch powiatów odbywały się szeroko zakrojone poszukiwania zaginionego 61-latka.

Mężczyzna wyszedł wczoraj około godziny 15 ze swojego domu w Pokrzywnej, nie nawiązując żadnego kontaktu z bliskimi. Policjanci rozpoczęli poszukiwania mężczyzny wieczorem z jednostką JRG Głuchołazy i zastępami OSP Jarnołtówek.

W środę od godziny 7 rano wznowiono poszukiwania w rejonie miejscowości Wieszczyna.

Na miejsce oprócz policjantów udało się 18 zastępów straży pożarnej w sile blisko 70 osób w tym Sekcja Poszukiwawczo Ratownicza OSP Lipki z dwoma psami certyfikowanymi oraz Sekcja Poszukiwawczo Ratownicza OSP Suchy Bór.

Łącznie do poszukiwań skierowano blisko 100 osób.

Tuż po godzinie 10, policjanci z KPP w Nysie oraz strażacy ochotnicy z OSP W Moszczance i OSP w Szybowicach odnaleźli poszukiwanego mężczyznę. 61-latkowi udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy a następnie przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego.

Mężczyzna został odnaleziony około 7 kilometrów od domu. Policjantom tłumaczył, że próbował wrócić do domu, ale w nocy zgubił drogę. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.

Poszukiwany trafił do szpitala na obserwację.

czwartek, 28 stycznia 2016 20:37

4 osoby poszkodowane w wypadku koło Głogówka

Napisał

Cztery osoby zostały poszkodowane w wyniku wypadku, do którego doszło w czwartek około godziny 16:20 na drodze krajowej nr 40 nieopodal Głogówka.

Wg wstępnych ustaleń, kierująca oplem corsa straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku zajechania jej drogi przez kierującego volkswagenem. Corsa zjechała na pobocze, a następnie uderzyła w jadącą na przeciwległym pasie kię ceed.

W wyniku zderzenia obu pojazdów poszkodowana została kierująca corsą oraz dwoje jadących z nią dzieci. Poszkodowany został również kierowca samochodu kia ceed. Rannym pomocy udzieliły zespoły ratownictwa medycznego, które następnie przetransportowały poszkodowanych do szpitali.

Straty powstałe w wyniku wypadku, wstępnie oszacowano na kwotę 20 tysięcy złotych.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

W ubiegły piątek policjanci z prudnickiej drogówki pełniący służbę nieoznakowanym radiowozem na terenie Prudnika zatrzymali osobową skode do kontroli. Przyczyną kontroli drogowej była nadmierna prędkość.

W terenie zabudowanym kierowca pędził 115 km/h., przekraczając dozwoloną prędkość o 65 km/h.

Kierowcą okazał się 37-letni mieszkaniec Ustronia. Dodatkowo kierowca wyprzedzał na podwójnej ciągłej.

Policjanci zabrali mu prawo jazdy na 3 miesiące. Za swój czyn dodatkowo kierowca otrzymał wysoki mandat oraz na jego konto wpłynęło 15 punktów karnych.

Policja przypomina:

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.


W nocy z soboty na niedzielę, prudniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o leżącym, śpiącym przed supermarketem mężczyźnie. Na miejsce wysłano patrol policji.

Mundurowi, pomiędzy budynkiem sklepu a wózkami, zauważyli śpiącego na walizce mężczyznę. Bezdomny 47-latek próbował chronić się przed mrozem, okrywając się śpiworem. Mężczyzna był nietrzeźwy a badanie wykazało w jego organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. 47-latek został przewieziony do budynku komendy, gdzie w ciepłym pomieszczeniu spędził noc – opisuje sierż.sztab. Andrzej Spyrka z KPP w Prudniku.

Warto podkreślić w tym miejscu, znaczącą rolę świadka zaistniałego faktu, który to powiadomił służby z uwagi na dobro śpiącego mężczyzny.

Straż miejsca oraz policjanci regularnie przeszukują budynki oraz miejsca, w których mogą nocować bezdomni narażeni na wychłodzenie.

Policjanci apelują również o informowanie ośrodków pomocy społecznej o osobach nieporadnych, starszych mieszkających samotnie lub będących w trudnej sytuacji materialnej, których życie i zdrowie podczas mrozów może być zagrożone.

Jeśli widzimy osobę, która narażona jest na wychłodzenie i grozi jej utrata zdrowia lub życia, nie wahajmy się i zadzwońmy na Policję lub Straż Miejską.

wtorek, 12 stycznia 2016 23:14

Wypadek dwóch osobówek i ciągnika rolniczego

Napisał

We wtorek po godzinie 6:20 do służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 414 koło miejscowości Krobusz.

Na drodze w wyniku nieprawidłowego wyprzedzania doszło do zderzenia alfy romeo, toyoty oraz ciągnika rolniczego z przyczepą.

W wyniku zdarzenia, jednej osobie udzielono pomocy medycznej.

Na czas działań, droga w miejscu wypadku była zablokowana.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

środa, 23 grudnia 2015 14:30

Wypadek na dk 40. Cztery osoby poszkodowane

Napisał

Nadmierna prędkość była najprawdopodobniej przyczyną wypadku drogowego, do którego doszło w środę na drodze krajowej nr 40 pomiędzy miejscowościami Wierzch i Nowy Browiniec.

36-letni kierowca audi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

W wyniku zdarzenia, poszkodowane zostały cztery osoby w tym dziecko.

Do zdarzenia doszło około godziny 8:45.

Na czas działań droga była całkowicie zablokowana.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

niedziela, 08 listopada 2015 12:50

Groźny wypadek podczas wycinki drzewa

Napisał

W sobotę około godziny 12:10 na jednej z posesji w Łączniku doszło do groźnego w skutkach wypadku.

Podczas pracy na niezabezpieczonej drabinie, mężczyzna z pilarką spalinową stracił równowagę i runął na ziemię wraz z drabiną. Upadający mężczyzna uderzył klatką piersiową oraz głową w betonowe ogrodzenie.

Świadkiem zdarzenia był druh Sebastian Mazur z OSP w Łączniku, który jako ratownik medyczny natychmiast przystąpił do udzielania pomocy medycznej nieprzytomnemu mężczyźnie.

Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego, ze względu na stan poszkodowanego zadecydował o przetransportowaniu go do szpitala za pomocą śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do ścięcia drzewa, które zagrażało budynkowi mieszkalnemu, zadysponowano dwie jednostki OSP oraz podnośnik z JRG Prudnik.

sobota, 19 września 2015 18:52

Śmiertelny wypadek w Lubrzy

Napisał

Jedna osoba nie żyje a cztery kolejne zostały poszkodowane w wyniku wypadku na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 40 z drogą lokalną do Lubrzy.

Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Wg wstępnych ustaleń, kierowca fiata cinquecento nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy renault scenic.

Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu a cztery zostały poszkodowane w tym dwie ciężko.

Do zdarzenia wezwano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wypadek miał miejsce w sobotę kwadrans przed godziną 16.

Dokładne przyczyny wypadku ustala policja pod nadzorem prokuratora.

Jak informują służby ratownicze, droga krajowa jest przejezdna w obu kierunkach.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu