Powiat prudnicki
A+ R A-
Powiat prudnicki
Powiat prudnicki

Powiat prudnicki (216)

wtorek, 14 czerwca 2016 09:55

Policjant uratował szczeniaka

Napisane przez

Pijany 35-latek kopał i rzucał szczeniakiem o ziemie. Mężczyzna został zatrzymany. Mieszkańcowi powiatu prudnickiego za znęcanie się nad zwierzęciem grozi do 3 lat wiezienia.

Na szczęście zwierzę znalazło swój nowy bezpieczny dom - trafił pod opiekę interweniującego policjanta st. sierż. Patryka Pacholewicza z Samodzielnego Poddziału Prewencji Policji w Opolu.

7 czerwca, tuż po godzinie 19:00 dyżurny Policji w Prudniku otrzymał informację, że w miejscowości Łąka Prudnicka, drogą idzie mężczyzna, który rzuca szczeniakiem o ziemię.

Policjantów o zdarzeniu zaalarmowali przypadkowi przechodnie.  Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze, którzy potwierdzili zgłoszenie.

Jak ustalili w rozmowie ze świadkami, mężczyzna kopał psa i rzucał nim o ziemię, później zostawił zwierze na poboczu drogi.

Skatowanym szczeniakiem natychmiast zajął się dzielnicowy, który zawiózł go na badania do weterynarza. W tym samym czasie inni funkcjonariusze ustalili, a później i zatrzymali osobę odpowiedzialną za to przestępstwo. Okazał się, nim 35-letni mieszkaniec Prudnika.

W chwili zatrzymania, miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

35-latek usłyszał już zarzut znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Za to przestępstwo grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

Cała historia ma swój szczęśliwy finał. Życiu szczeniaka już nic nie zagraża. Zwierze znalazło też swój nowy bezpieczny dom - trafiło pod opiekę interweniującego policjanta st. sierż. Patryka Pacholewicza z Samodzielnego Poddziału Prewencji Policji w Opolu .


12 jednostek straży pożarnej walczyło w Starych Kotkowicach z pożarem metalowej wiaty, w której przechowywana była słoma.

Zgłoszenie o pożarze, wpłynęło do prudnickich strażaków w niedzielę o godzinie 14:50.

- Na miejsce w sumie zadysponowano 12 zastępów straży pożarnej – mówi st.kpt. Jarosław Larski z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Oprócz działań gaśniczych w natarciu, strażacy musieli prowadzić działania w obronie sąsiadującej wiaty, w której przechowywane były środki ochrony roślin.

Ze względu na możliwość zawalenia się obiektu, strażacy musieli działać jedynie z zewnątrz obiektu.

Na tą chwilę nie wiadomo co było przyczyną pożaru.

wtorek, 07 czerwca 2016 13:54

Zaginęła Irena Pałęga

Napisał

Policjanci z Prudnika poszukują zaginionej Ireny Pałęga, która11 maja 2016 roku wyszła z domu i do chwili obecnej nie powrócił. Kobieta nie nawiązała też żadnego kontaktu z rodziną. Osoby mające jakiekolwiek informacje na temat miejsca jej pobytu, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Prudniku na numer tel. 77/ 434-18-03, bądź najbliższą jednostką Policji na terenie całego kraju pod numerem 997 lub 112.

Zaginiona: Irena Pałęga

ur. 19.08.1956 roku

zameldowana na pobyt stały: Nysa ul. Gałczyńskiego 30

przebywała: Prudnik ul. Nyska 21/12

Rysopis zaginionej: wzrost 160 cm,  waga ok.70 kg.

W dniu zaginięcia ubrana była: w spódnicę koloru ciemnego z jasnymi wzorami, bluzkę z krótkim rękawem koloru jasno niebieskiego, żakiet z krótkim rękawem koloru jasno niebieskiego, klapki w kolorze jasnym.

Osoby mające jakiekolwiek informacje na temat zaginionej, prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Prudniku na numer tel. 77/ 434-18-03, bądź najbliższą jednostką Policji na terenie całego kraju pod numerem 997 lub 112.

W czwartek po godzinie 10 do prudnickich służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o pływającym ciele w akwenie w miejscowości Moszczanka.

Ze stawu wyciągnięto zwłoki 61-letniego mężczyzny – mieszkańca wioski.

Nie wiadomo dlaczego mężczyzna utonął.

Przyczyny ustala policja pod nadzorem prokuratury

sobota, 28 maja 2016 00:37

Nowy Komendant Powiatowy PSP w Prudniku

Napisane przez

W poniedziałek 23 maja na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Prudniku został powołany bryg. mgr inż. Grzegorz Kawa

O godzinie 13 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku, odbyła się uroczystość przejęcia obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Prudniku przez bryg. mgr inż. Grzegorza Kawę. Akt powołania na stanowisko nowy Komendant Powiatowy odebrał z rąk Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu bryg. mgr inż. Marka Kucharskiego

Bryg. mgr inż. Grzegorz Kawa karierę w straży pożarnej rozpoczął w 1990 roku  jako student-podchorąży Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. W 1995 roku uzyskał tytuł magistra inżyniera pożarnictwa oraz rozpoczął służbę jako oficer w Okręgowym Inspektoracie Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej we Wrocławiu. Z dniem 1 czerwca 1998 r. został przeniesiony do pełnienia służby w Komendzie Rejonowej PSP Nysa na stanowisku dowódcy sekcji w JRG Nysa. Od 1 kwietnia 1999 r. do 23 maja 2016 r. zajmował stanowisko Dowódcy JRG w Nysie. Był członkiem sekcji wodno–nurkowej w Nysie oraz dowódcą specjalistycznej grupy ratownictwa wysokościowego w Głuchołazach, uzyskał tytuł ratownika wysokościowego PSP. W latach 2009 – 2013 pełnił funkcję Komendanta Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Nysa .

Najechanie na tył poprzedzającego pojazdu było przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło w sobotę 21 maja około godziny 19:30.
Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej 416 miedzy Głogówkiem a Tomicami.


Według wstępnych ustaleń kierowca volkswagena golfa nie zachował należytej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w audijadące przed nim.
W wyniku zderzenia ranne zostały dwie osoby, do których zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Osoby te jednak odmówiły zabrania do szpitala. W związku z tym na miejscu udzielono im pomocy.

Straty wyniosły 20 tyś zł.
Do zdarzenia zadysponowano 4 jednostki straży pożarnej.

W środę 4 maja o godzinie 06:15 na ulicy Nyskiej w Prudniku doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego.

Kierujący samochodem ciężarowym marki iveco, nie dostosował się do znaku drogowego B-16 zakazującemu wjazdu pojazdów powyżej 3,3 metra wysokości w wyniku czego doszło do uderzenia w konstrukcję wiaduktu kolejowego i przemieszczenia przewożonego ładunku na jezdnię i pobocze.

Do godz. 11:30 ruch na ulicy Nyskiej był wstrzymany, wyznaczone były objazdy.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie doznał obrażeń ciała.

Kierujący samochodem ciężarowym 59-letni obywatel Słowacji za spowodowanie zdarzenia został ukarany mandatem karnym.

poniedziałek, 25 kwietnia 2016 15:40

Pijany kierowca wjechał w przepust wodny

Napisane przez

55-latek z Prudnika, mając blisko 2 promile kierował bmw i uderzył w przepust wodny. Z uszkodzonym zawieszeniem i wystrzelonymi poduszkami powietrznymi przejechał jeszcze 15 kilometrów.

W sobotę (23 kwietnia), tuż po godzinie 23:00 dyżurny Policji otrzymał informację od świadka, że w kierunku Prudnika całą szerokością drogi jedzie osobowe bmw.

Kilka minut po zgłoszeniu, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej 55-letniego kierującego samochodem osobowym marki bmw. Wynik przeprowadzonego badania wykazał u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna tłumaczył policjantom, że wracał z rodzinnego spotkania w trakcie, którego pokłócił się z bratem.

Funkcjonariusze ustalili również, że kierujący wcześniej uderzył w przepust wodny i przez blisko 15 kilometrów jechał z pękniętą przednią szybą, wystrzelonymi poduszkami powietrznymi oraz uszkodzonym zawieszeniem.

Mundurowi nieodpowiedzialnemu kierowcy zatrzymali już prawo jazdy, a jego pojazd został odholowany na policyjny parking.

Nieodpowiedzialny kierowca odpowie teraz przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5000 złotych grzywny.

wtorek, 19 kwietnia 2016 18:40

Podejrzany o zabójstwo podczas kłótni

Napisane przez

Policjanci z Prudnika zatrzymali 32-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o zabójstwo sąsiada. Do zdarzenia miało dojść podczas kłótni, w trakcie spożywania alkoholu.

Zatrzymany usłyszał już prokuratorski zarzut. Sąd aresztował go tymczasowo na 3 miesiące. Za zabójstwo grozi kara 25 lat więzienia lub dożywocie.

Do zdarzenia doszło w Prudniku. Tam, w nocy z 16 na 17 kwietnia policjanci interweniowali w jednym z mieszkań w związku ze zgłoszeniem zakłócania ciszy nocnej.

Mundurowi po wejściu do środka zobaczyli leżącego mężczyznę. Funkcjonariusze sprawdzili jego funkcje życiowe, niestety 37-latek już nie żył.

Policjanci szybko ustalili, że ze śmiercią mężczyzny może mieć związek jego sąsiad. Podejrzany chwilę później został zatrzymany.

Funkcjonariusze, którzy pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu przestępstwa, przeprowadzili między innymi oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady.

Do tych czynności śledczy przesłuchali także świadków. Podejrzany kryminalnym wyjaśnił, że wcześniej pił z 37-latkiem alkohol.

Następnie doszło między nimi do kłótni, w trakcie której zadał on swojemu sąsiadowi kilka ciosów ostrym narzędziem.

Po tym tragicznym zdarzeniu 32-latek wrócił do swojego mieszkania.

Mężczyzna usłyszał już zarzut zabójstwa.

Na wniosek Policji i prokuratora, sąd aresztował go tymczasowo na 3 miesiące. Za zabójstwo grozi kara nawet do 25 lat więzienia lub dożywocie. 


niedziela, 17 kwietnia 2016 16:36

Wypadek w Krzyżkowicach

Napisał

W niedzielę 17 kwietnia o godzinie 4:27 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku w Krzyżkowicach w gminie Lubrza.

Kierowca bmw z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku jedna osoba została poszkodowana.

Do działań skierowano dwa zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i policję.

Straty spodowane zdarzeniem oszacowano na 5 tysięcy złotych.

Dokładne przyczyny wypadku ustala policja.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu