Powiat prudnicki
A+ R A-
Powiat prudnicki
Powiat prudnicki

Powiat prudnicki (193)

czwartek, 20 sierpnia 2015 17:29

Pożar ciągnika rolniczego i prasy na polu

Napisał

20 sierpnia kilka minut po godzinie 14 do prudnickiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze prasy do słomy pomiędzy miejscowościami Biała i Śmicz w powiecie prudnickim.

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów zastano pożar prasy i ciągnika rolniczego na ściernisku.

Maszyny spłonęły doszczętnie. Wstępne straty oszacowano na 500 tysięcy złotych.

W działania gaśnicze zaangażowanych było 7 zastępów straży pożarnej w sile 30 ratowników.

Najprawdopodobniej od uderzenia pioruna doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego w miejscowości Biała w powiecie prudnickim.

Zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego wpłynęło do strażaków w środę o godzinie 20:45. Na miejsce natychmiast skierowano jednostki PSP i OSP.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że pali się poddasze budynku jednorodzinnego.

- Ze zgłoszenia wynikało, że wewnątrz może znajdować się osoba. W trakcie działań straży poszukiwana osoba odnalazła się, ewakuowała się z budynku przed przybyciem jednostek straży – przekazuje mł.kpt. Damian Skowroński z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Na godzinę 22:30 na miejscu działa 11 jednostek straży pożarnej. Akcja jest w toku.

Więcej informacji o zdarzeniu wkrótce.

czwartek, 23 lipca 2015 15:56

Asp. Juliusz Wojnar odszedł na wieczną służbę

Napisał

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 20 lipca 2015 r. na wieczną służbe odszedł funkcjonariusz asp. Juliusz Wojnar.

Służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku rozpoczął w 2010 roku po ukończeniu Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie. Przez cały okres służby był czynnym sportowcem i reprezentantem województwa opolskiego oraz kraju w sporcie pożarniczym. Wielokrotnie utytułowany oraz nagradzany za wybitne umiejętności sportowe.

Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w dniu 25 lipca 2015 r. (sobota) o godzinie 11.00 w Kościele Parafialnym Św. Michała Archanioła w Prudniku. Pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Kościuszki w Prudniku.

Źródło: www.psp.opole.pl

W niedzielę (12 lipca) tuż po godzinie 5 rano, policjanci ruchu drogowego patrolujący miasto zatrzymali do kontroli osobową astrę. Tor jazdy pojazdu wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy. Szybko okazało się że podejrzenia policjantów potwierdziły się.

Od siedzącego za kierownicą młodego mężczyzny mundurowi wyczuli woń alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Urządzenie pokazało, że 19-latek w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.  Jak ustalili policjanci mieszkaniec Prudnika prawo jazdy miał od niespełna miesiąca. Funkcjonariusze już mu je zatrzymali.

- Teraz młodemu kierowcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny - informuje sierż. sztab. Andrzej Spyrka rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Prudniku.

Prudniccy policjanci podczas służby w nieoznakowanym radiowozie zauważyli na drodze krajowej nr 40 motocyklistę, który w miejscowości Biedrzychowice znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość.

Kierowca motocykla kawasaki nie zareagował na sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się.

Kierujący motocyklem mężczyzna wyprzedzał inne pojazdy w rejonie skrzyżowania i na podwójnej ciągłej. Kontynuował jazdę z prędkością dochodzącą nawet do 109 km/h. Pirat drogowy został zatrzymany przez funkcjonariuszy już chwilę później. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że 29-latek nie miał uprawnień do kierowania motocyklem. Natomiast pojazd, którym poruszał się nie miał ważnych badań technicznych – przekazuje sierż.sztab. Andrzej Spyrka z KPP w Prudniku.

Policjanci nałożyli na kierowcę mandaty w łącznej sumie 1500 złotych a na jego konto wpłynęły 23 punkty karne. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali motocykliście prawo jazdy.

środa, 01 lipca 2015 11:20

Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo kobiety

Napisał

25 czerwca około godziny 18 dyżurny policji w Prudniku otrzymał zgłoszenie, że na jednym z osiedli przebywa dziecko bez opieki, a jego nietrzeźwa matka ma przebywać w domu. Na miejsce skierowano patrol policji.

Po wejściu do mieszkania, policjanci stwierdzili, że na podłodze leży kobieta bez oznak życia. Niestety pomimo szybko podjętej pomocy i reanimacji, kobiety nie udało się uratować.

Policjanci stwierdzili, że ze śmiercią może mieć związek 38-letni konkubent – przekazuje sierż.sztab. Andrzej Spyrka z KPP w Prudniku.

Pracujący na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora, zabezpieczyli wiele dowodów i przesłuchano świadków. Mężczyzna podejrzany o zabójstwo 31-latki, po zdarzeniu uciekł z mieszkania.

Tego samego dnia 38-letniego mężczyznę zatrzymała policja. Był pod wpływem alkoholu. W wydychanym powietrzu miał prawie 4 promile alkoholu.

Zatrzymany usłyszał już zarzut zabójstwa. Na wniosek policji i prokuratury, sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

Za zabójstwo grozi do 25 lat więzienia a nawet dożywocie.

piątek, 26 czerwca 2015 23:01

Ćwiczenia w lesie - "Maślak 2015"

Napisał

W czwartek na terenie Nadleśnictwa Prudnik odbyły się ćwiczenia V Kompanii Gaśniczej WOO „Prudnik”.

Ćwiczenia zorganizowano pod kryptonimem „Maślak 2015”.

W ćwiczeniach w lesie w oddziale 143A wzięły udział jednostki PSP i OSP z terenu powiatu prudnickiego oraz głubczyckiego.

wtorek, 23 czerwca 2015 13:05

Zatrzymano sprawcę podpalenia samochodu

Napisał

W ubiegły piątek – 19 czerwca – po północy do służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w Prudniku.

Straty powstałe w wyniku pożaru skody oszacowano na kwotę 14 tysięcy złotych. Po zakończonej akcji gaśniczej, policjanci zabezpieczyli dowody i ustalili świadków zdarzenia.

Mundurowi na podstawie zebranych informacji ze sprawą podpalenia powiązali 31-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy w swoim mieszkaniu, niespełna 4 godziny później. W chwili zatrzymania miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie – przekazuje sierż.sztab. Andrzej Spyrka z KPP w Prudniku.

Jak się później okazało, mężczyzna sam powiadomił straż pożarną.

Mieszkaniec Prudnika usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Za taki czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje sierż.sztab. Spyrka.

W piątek kwadrans przed godziną 18 doszło do wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej nr 414 pomiędzy miejscowościami Lubrza i Dobroszewice.

Wg wstępnych ustaleń, 43-letni kierowca audi a6 najprawdopodobniej zasnął za kierownicą, zjechał na przeciwny pas jezdni i uderzył w drzewo.

Na miejsce skierowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Trzy pasażerki opuściły pojazd i zostały przewiezione do szpitala w Prudniku przez zespoły ratownictwa medycznego.

Kierowcę audi z pojazdu uwolnili strażacy za pomocą sprzętu hydraulicznego.

Poszkodowanego mężczyznę do szpitala w Opolu przetransportował śmigłowiec LPR.

Na czas działań droga była zablokowana.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

niedziela, 07 czerwca 2015 21:57

Pożar ciężarówki na obwodnicy Lubrzy

Napisał

Dwa zastępy straży pożarnej z JRG Prudnik gasiły pożar samochodu ciężarowego do jakiego doszło w piątek na obwodnicy Lubrzy niedaleko Prudnika.

Zgłoszenie o pożarze do prudnickiej straży pożarnej wpłynęło 5 czerwca około godziny 19:25.

W jadącej ciężarówce marki volvo ogień pojawił się w komorze silnika i szybko zajął kabinę i część ładunkową na której przewożone były palety.

Straty oszacowano na 40 tysięcy złotych.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było uszkodzenie silnika.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu