Powiat prudnicki
A+ R A-
Powiat prudnicki
Powiat prudnicki

Powiat prudnicki (193)

niedziela, 17 kwietnia 2016 16:36

Wypadek w Krzyżkowicach

Napisał

W niedzielę 17 kwietnia o godzinie 4:27 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku w Krzyżkowicach w gminie Lubrza.

Kierowca bmw z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku jedna osoba została poszkodowana.

Do działań skierowano dwa zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i policję.

Straty spodowane zdarzeniem oszacowano na 5 tysięcy złotych.

Dokładne przyczyny wypadku ustala policja.

W piątek (8 kwietnia), w południe dzielnicowi z Głogówka w miejscowości Kazimierz, zatrzymali do kontroli osobowe alfa romeo. Tor jazdy pojazdu wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy.

Szybko okazało się, że podejrzenia policjantów potwierdziły się.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Urządzenie pokazało, że 40-latek w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu.  Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna nigdy nie miał prawa jazdy. Jakby tego było mało pojazd, którym jechał nie miał ważnych badań technicznych.

Teraz mieszkańcowi gminy Głogówek grozi do 2 lat więzienia oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

niedziela, 10 kwietnia 2016 13:53

Nadmierna prędkość przyczyną kolizji w Tomicach

Napisał

Niedostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych było przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielę 10 kwietnia około godziny 8:20.

Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 416 w miejscowości Tomice w powiecie prudnickim.

Wg wstępnych ustaleń, kierowca dostawczego renault w wyniku niedostosowania prędkości do warunków na jezdni stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w znak drogowy a następnie zatrzymał się na betonowym murze jednego z budynków w miejscowości.

Na miejscu wypadku dwóm osobom udzielono pomocy medycznej ale nie było potrzeby hospitalizacji.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

27-latek w terenie zabudowanym, na obowiązującej „czterdziestce” jechał passatem z prędkością 100 km/h. Prudniccy policjanci mieszkańcowi gminy Głogówek zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące. Mężczyzna za swoje zachowanie na drodze został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

W piątek (5 lutego), policjanci z prudnickiej drogówki pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem. W miejscowości Dzierżysławice, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej osobowego passata. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość z jaką jechał kierowca. W terenie zabudowanym, na obowiązującej „czterdziestce” mężczyzna jechał aż 100 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 60 km/h.

Kierowcą okazał się 27-letni mieszkaniec gminy Głogówek. Mundurowi zatrzymali mu już prawo jazdy na 3 miesiące. Kierowca za swoje zachowanie na drodze został ukarany 500 złotowym mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.


środa, 03 lutego 2016 16:38

Odnaleziono zaginionego 61-letniego mężczyznę

Napisał

Od rana na terenie dwóch powiatów odbywały się szeroko zakrojone poszukiwania zaginionego 61-latka.

Mężczyzna wyszedł wczoraj około godziny 15 ze swojego domu w Pokrzywnej, nie nawiązując żadnego kontaktu z bliskimi. Policjanci rozpoczęli poszukiwania mężczyzny wieczorem z jednostką JRG Głuchołazy i zastępami OSP Jarnołtówek.

W środę od godziny 7 rano wznowiono poszukiwania w rejonie miejscowości Wieszczyna.

Na miejsce oprócz policjantów udało się 18 zastępów straży pożarnej w sile blisko 70 osób w tym Sekcja Poszukiwawczo Ratownicza OSP Lipki z dwoma psami certyfikowanymi oraz Sekcja Poszukiwawczo Ratownicza OSP Suchy Bór.

Łącznie do poszukiwań skierowano blisko 100 osób.

Tuż po godzinie 10, policjanci z KPP w Nysie oraz strażacy ochotnicy z OSP W Moszczance i OSP w Szybowicach odnaleźli poszukiwanego mężczyznę. 61-latkowi udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy a następnie przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego.

Mężczyzna został odnaleziony około 7 kilometrów od domu. Policjantom tłumaczył, że próbował wrócić do domu, ale w nocy zgubił drogę. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.

Poszukiwany trafił do szpitala na obserwację.

czwartek, 28 stycznia 2016 20:37

4 osoby poszkodowane w wypadku koło Głogówka

Napisał

Cztery osoby zostały poszkodowane w wyniku wypadku, do którego doszło w czwartek około godziny 16:20 na drodze krajowej nr 40 nieopodal Głogówka.

Wg wstępnych ustaleń, kierująca oplem corsa straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku zajechania jej drogi przez kierującego volkswagenem. Corsa zjechała na pobocze, a następnie uderzyła w jadącą na przeciwległym pasie kię ceed.

W wyniku zderzenia obu pojazdów poszkodowana została kierująca corsą oraz dwoje jadących z nią dzieci. Poszkodowany został również kierowca samochodu kia ceed. Rannym pomocy udzieliły zespoły ratownictwa medycznego, które następnie przetransportowały poszkodowanych do szpitali.

Straty powstałe w wyniku wypadku, wstępnie oszacowano na kwotę 20 tysięcy złotych.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

W ubiegły piątek policjanci z prudnickiej drogówki pełniący służbę nieoznakowanym radiowozem na terenie Prudnika zatrzymali osobową skode do kontroli. Przyczyną kontroli drogowej była nadmierna prędkość.

W terenie zabudowanym kierowca pędził 115 km/h., przekraczając dozwoloną prędkość o 65 km/h.

Kierowcą okazał się 37-letni mieszkaniec Ustronia. Dodatkowo kierowca wyprzedzał na podwójnej ciągłej.

Policjanci zabrali mu prawo jazdy na 3 miesiące. Za swój czyn dodatkowo kierowca otrzymał wysoki mandat oraz na jego konto wpłynęło 15 punktów karnych.

Policja przypomina:

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.


W nocy z soboty na niedzielę, prudniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o leżącym, śpiącym przed supermarketem mężczyźnie. Na miejsce wysłano patrol policji.

Mundurowi, pomiędzy budynkiem sklepu a wózkami, zauważyli śpiącego na walizce mężczyznę. Bezdomny 47-latek próbował chronić się przed mrozem, okrywając się śpiworem. Mężczyzna był nietrzeźwy a badanie wykazało w jego organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. 47-latek został przewieziony do budynku komendy, gdzie w ciepłym pomieszczeniu spędził noc – opisuje sierż.sztab. Andrzej Spyrka z KPP w Prudniku.

Warto podkreślić w tym miejscu, znaczącą rolę świadka zaistniałego faktu, który to powiadomił służby z uwagi na dobro śpiącego mężczyzny.

Straż miejsca oraz policjanci regularnie przeszukują budynki oraz miejsca, w których mogą nocować bezdomni narażeni na wychłodzenie.

Policjanci apelują również o informowanie ośrodków pomocy społecznej o osobach nieporadnych, starszych mieszkających samotnie lub będących w trudnej sytuacji materialnej, których życie i zdrowie podczas mrozów może być zagrożone.

Jeśli widzimy osobę, która narażona jest na wychłodzenie i grozi jej utrata zdrowia lub życia, nie wahajmy się i zadzwońmy na Policję lub Straż Miejską.

wtorek, 12 stycznia 2016 23:14

Wypadek dwóch osobówek i ciągnika rolniczego

Napisał

We wtorek po godzinie 6:20 do służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 414 koło miejscowości Krobusz.

Na drodze w wyniku nieprawidłowego wyprzedzania doszło do zderzenia alfy romeo, toyoty oraz ciągnika rolniczego z przyczepą.

W wyniku zdarzenia, jednej osobie udzielono pomocy medycznej.

Na czas działań, droga w miejscu wypadku była zablokowana.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

środa, 23 grudnia 2015 14:30

Wypadek na dk 40. Cztery osoby poszkodowane

Napisał

Nadmierna prędkość była najprawdopodobniej przyczyną wypadku drogowego, do którego doszło w środę na drodze krajowej nr 40 pomiędzy miejscowościami Wierzch i Nowy Browiniec.

36-letni kierowca audi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

W wyniku zdarzenia, poszkodowane zostały cztery osoby w tym dziecko.

Do zdarzenia doszło około godziny 8:45.

Na czas działań droga była całkowicie zablokowana.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu