Powiat prudnicki
A+ R A-
Powiat prudnicki
Powiat prudnicki

Powiat prudnicki (245)

czwartek, 24 października 2013 10:47

Czołowe zderzenie dwóch ciężarówek w Rudziczce

Napisał

W środę około godziny 10 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wypadku dwóch ciężarówek na drodze krajowej nr 41 w miejscowości Rudziczka w powiecie prudnickim.

Policjanci z prudnickiej drogówki ustalają przyczyny czołowego zderzenia ciężarowej scanii z ciężarowym volvo.

Na szczęście w zdarzeniu tym nikt nie odniósł obrażeń. Na czas działań droga krajowa 41 była zamknięta.

czwartek, 01 sierpnia 2013 22:19

10 - letni rowerzysta zginął pod kołami TIRa

Napisał

01.08.2013r. o godzinie 19:15 w Prudniku na ulicy Nyskiej doszło do tragicznego w skutkach potącenia dziecka.

Czterdziestokilku letni kierujący samochodem ciężarowym marki IVECO z naczepą skręcając w lewo potrącił jadącego chodnikiem 10-letniego rowerzystę, który poniósł śmierć na miejscu - informuje Komenda Wojewódzka Polciji w Opolu.

Kierowa ciężarówki był tzeźwy.

Okoliczności tragedii wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury.

W poniedziałek tuż przed godziną 13 prudniccy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze suchych traw na nieużytkach między Łącznikiem a Chrzelicami.

Po przyjeździe na miejsce pierwszych jednostek okazało się, że pożar miał miejsce przy obwodnicy w kierunku na Ogiernicze.

Pożar szybko udało się ugasić jednostkom OSP. Problemem jednak okazał się podmokły teren, na którym ugrzęzły dwa zastępy OSP z Chrzelic oraz Łącznika.

Z pomocą strażakom przybyli mieszkańcy Chrzelic, którzy przy pomocy ciągników rolniczych pomogli wyjechać wozom bojowym.

piątek, 21 czerwca 2013 15:58

Śmiertelne potrącenie w Głogówku

Napisał

20.06.2013 r. około godz. 19.03 na ul. Piastowskiej w Głogówku doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego.

- Stojący na chodniku 59 letni mężczyzna zatoczył się i wpadł pod przejeżdżający samochód ciężarowy Scania (pomiędzy ciągnik siodłowy , a naczepę) kierowanym przez 44 letniego mężczyznę - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

Pieszy poniósł śmierć na miejscu.

Kierujący trzeźwy.

środa, 03 kwietnia 2013 15:02

Groźny wypadek na obwodnicy Lubrzy

Napisał

W środę 3 kwietnia około godziny 11:30 na drodze krajowej nr 40 na obwodnicy Lubrzy  doszło do groźnego wypadku z udziałem czterech samochodów.

Według wstępnych ustaleń policjantów wynika że kierujący volkswagenem polo z nieustalonej przyczyny zjechał na lewy pas jezdni, otarł się o samochód ciężarowy oraz ople vectrę, następnie czołowo zderzył się z nissanem.

W wyniku wypadku ranne zostały trzy osoby – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

Na miejsce skierowano 5 zastępów straży pożarnej oraz 4 zespoły ratownictwa medycznego – przekazuje mł.asp. Damian Skowroński z KW PSP w Opolu.

środa, 03 kwietnia 2013 13:29

Pędził ponad 150km/h

Napisał

Niesprzyjające warunki na drogach Opolszczyzny zmuszają kierowców do ściągnięcia nogi z gazu. Niestety nie wszyscy tak samo reagują.
Policjanci z prudnickiej drogówki podczas pełnienia służby na drodze krajowej nr 40 pomiędzy Twardawą a Większycami zauważyli bardzo szybko poruszający się pojazd.
W miejscu gdzie kierujący powinien jechać z maksymalną prędkością do 90 km/h- kierowca z Prudnika, miał na liczniku ponad 150 km/h. Wszystko zarejestrował policyjny video rejestrator. Funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego prudniczanina do kontroli drogowej – opisuje sprawę st.sierż. Andrzej Spyrka z KPP w Prudniku.
Za swoją brawurową jazdę, kierowca otrzymał 10 punktów karnych i 500 złotych mandatu karnego.

poniedziałek, 11 marca 2013 17:24

Po pijaku wjechał w 8 samochodów

Napisał

W niedzielę 10 marca około godziny 21:45 dyżurny Policji w Prudniku otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Kościuszki w Prudniku. Na miejsce został skierowany patrol ruchu drogowego.

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że 28-letni mieszkaniec gminy Prudnik kierujący osobowym Passatem, jadąc od centrum w kierunku miejscowości Łąka Prudnicka stracił panowanie nad samochodem i uderzył w zaparkowane na parkingu pojazdy. Kierujący Passatem uszkodził 8 pojazdów.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy.

Jak się okazało, mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Kierowca na najbliższy czas straci prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet do 2 lat wiezienia.

W dniu 02.02.2013 w Komendzie Powiatowej PSP w Prudniku odbyły się ćwiczenia praktyczne z zakresu ratownictwa technicznego dla OSP.
Obecne były jednostki OSP z całego powiatu prudnickiego, zarówno te, które posiadają sprzęt hydrauliczny jak i te, które owego sprzętu nie mają.
Do dyspozycji blisko 100 strażaków były 4 samochody, które służyły jako materiał szkoleniowy. Każdy ze strażaków mógł sobie pociąć nożycami lub rozpieraczami i przekonać się jakie potężne siły działają na karoserię samochodu. Strażacy zawodowi czujnie przypatrywali się naszym działaniom i dawali cenne rady np. gdzie przyłożyć nożyce, na co zwrócić uwagę i powtarzali jak zadbać przede wszystkim o własne bezpieczeństwo. W szczególności przypominali nam o przyłbicach, które dosyć często zdarza się zapomnieć opuścić.

czwartek, 03 stycznia 2013 18:15

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Napisał

Wczoraj 2 stycznia około godziny 19:00 dyżurny prudnickiej komendy Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o potrąceniu pieszej w Prudniku na ul. Batorego.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że 37-latek kierujący dostawczym citroenem potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 63-letnią prudniczankę.

Poszkodowaną z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala w Nysie. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. 

niedziela, 30 grudnia 2012 16:36

46-letnia kierująca zginęła w wypadku drogowym

Napisał

W sobotę 29 grudnia przed godziną 15:30 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego na drodze krajowej nr 40 w miejscowości Nowy Browiniec w powiecie prudnickim. 

Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji, 46 letnia kierująca samochodem marki daewoo tico z nieustalonej przyczyny zjechała na lewy pas jezdni i pobocze, a następnie uderzyła w betonowy murek kompostownika na posesji, przewracając pojazd na lewy bok. 

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu