Powiat prudnicki
A+ R A-
Powiat prudnicki
Powiat prudnicki

Powiat prudnicki (193)

W piątek około godziny 11 kierowca ciągnika siodłowego z naczepą na drodze krajowej nr 41 tuż przed rondem w Prudniku stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zakończył podróż w przydrożnym rowie.

Na czas wyciągania pojazdu na jezdnię policja zabezpieczała drogę krajową a kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Na szczęście w wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało.

czwartek, 27 marca 2014 10:04

Pożar zakładu szewskiego w Głogówku

Napisał

W środę o godzinie 18:32 dyżurny prudnickiej straży pożarnej przyjął zgłoszenie o pożarze w budynku przy ulicy Mickiewicza w Głogówku.

Na miejsce natychmiast zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej.

Po przyjeździe pierwszych zastępów okazało się, że w budynku znajduje się restauracja, zakład szewski oraz mieszkania prywatne.
Mieszkańcy oraz pracownicy restauracji ewakuowali się sami z budynku.

W budynku palił się zakład szewski oraz zadymione były pomieszczenia zaplecza restauracji.

- Działania straży polegały na wyważeniu drzwi do zakładu szewskiego, odłączeniu dopływu prądu w budynku oraz podanie jednego prądu gaśniczego wody przez strażaków ubranych w sprzęt ochrony dróg oddechowych. Jednocześnie strażacy prowadzili przeszukiwanie i oddymianie restauracji, do której dym dostał się przewodem wentylacji – przekazuje mł.kpt. Krzysztof Sobkowicz Dyżurny Operacyjny Województwa z Stanowiska Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Nietypową interwencję przyjął w poniedziałek 3 lutego st.asp. Zenon Jasiński, dyżurny Komisariatu Policji w Głogówku. Około 15 na policję zadzwoniła kobieta, mieszkanka gminy, do której zadzwonił jej znajomy z Wrocławia chcący popełnić samobójstwo.

Dyżurny natychmiast oddzwonił na podany przez kobietę numer. Funkcjonariusz prowadził rozmowę z mężczyzną w taki sposób, aby ustalić miejsce jego pobytu i wysłać na miejsce służby ratownicze.

26-letni mężczyzna znajdował się w miejscowości Smolec w gminie Kąty Wrocławskie.

Do momentu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego oraz policjantów, dyżurny z niedoszłym samobójcą prowadził rozmowę.

Mężczyzna trafił do szpitala. Po niedługim czasie 26-latek zadzwonił do dyżurnego i podziękował mu za uratowanie życia – przekazuje sierż. sztab. Andrzej Spyrka z KPP w Prudniku.

Niecodzienną służbę, którą zakończył st.asp. Andrzej Puzio z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku na pewno zapamięta długo.

28 stycznia 2014 roku około godziny 23:30 st.asp. Puzio pełniąc służbę jako oficer dyżurny KPP w Prudniku odebrał telefon od mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo.

Mężczyzna nie chciał się przedstawić ani podać adresu zamieszkania. Policjant tak ukierunkował rozmowę, że szybko udało się ustalić miejsce, z którego dzwoni jego rozmówca. Okazało się, że jest to 41-letni mieszkaniec gminy Prudnik – relacjonuje st.sierż. Andrzej Spyrka z KPP w Prudniku.

Dyżurny bez wahania natychmiast powiadomił patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego. Do momentu przybycia służb na miejsce, dyżurny cały czas prowadził z nim rozmowę.

41-latek trafił do szpitala na obserwację.

czwartek, 24 października 2013 10:47

Czołowe zderzenie dwóch ciężarówek w Rudziczce

Napisał

W środę około godziny 10 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wypadku dwóch ciężarówek na drodze krajowej nr 41 w miejscowości Rudziczka w powiecie prudnickim.

Policjanci z prudnickiej drogówki ustalają przyczyny czołowego zderzenia ciężarowej scanii z ciężarowym volvo.

Na szczęście w zdarzeniu tym nikt nie odniósł obrażeń. Na czas działań droga krajowa 41 była zamknięta.

czwartek, 01 sierpnia 2013 22:19

10 - letni rowerzysta zginął pod kołami TIRa

Napisał

01.08.2013r. o godzinie 19:15 w Prudniku na ulicy Nyskiej doszło do tragicznego w skutkach potącenia dziecka.

Czterdziestokilku letni kierujący samochodem ciężarowym marki IVECO z naczepą skręcając w lewo potrącił jadącego chodnikiem 10-letniego rowerzystę, który poniósł śmierć na miejscu - informuje Komenda Wojewódzka Polciji w Opolu.

Kierowa ciężarówki był tzeźwy.

Okoliczności tragedii wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury.

W poniedziałek tuż przed godziną 13 prudniccy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze suchych traw na nieużytkach między Łącznikiem a Chrzelicami.

Po przyjeździe na miejsce pierwszych jednostek okazało się, że pożar miał miejsce przy obwodnicy w kierunku na Ogiernicze.

Pożar szybko udało się ugasić jednostkom OSP. Problemem jednak okazał się podmokły teren, na którym ugrzęzły dwa zastępy OSP z Chrzelic oraz Łącznika.

Z pomocą strażakom przybyli mieszkańcy Chrzelic, którzy przy pomocy ciągników rolniczych pomogli wyjechać wozom bojowym.

piątek, 21 czerwca 2013 15:58

Śmiertelne potrącenie w Głogówku

Napisał

20.06.2013 r. około godz. 19.03 na ul. Piastowskiej w Głogówku doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego.

- Stojący na chodniku 59 letni mężczyzna zatoczył się i wpadł pod przejeżdżający samochód ciężarowy Scania (pomiędzy ciągnik siodłowy , a naczepę) kierowanym przez 44 letniego mężczyznę - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

Pieszy poniósł śmierć na miejscu.

Kierujący trzeźwy.

środa, 03 kwietnia 2013 15:02

Groźny wypadek na obwodnicy Lubrzy

Napisał

W środę 3 kwietnia około godziny 11:30 na drodze krajowej nr 40 na obwodnicy Lubrzy  doszło do groźnego wypadku z udziałem czterech samochodów.

Według wstępnych ustaleń policjantów wynika że kierujący volkswagenem polo z nieustalonej przyczyny zjechał na lewy pas jezdni, otarł się o samochód ciężarowy oraz ople vectrę, następnie czołowo zderzył się z nissanem.

W wyniku wypadku ranne zostały trzy osoby – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

Na miejsce skierowano 5 zastępów straży pożarnej oraz 4 zespoły ratownictwa medycznego – przekazuje mł.asp. Damian Skowroński z KW PSP w Opolu.

środa, 03 kwietnia 2013 13:29

Pędził ponad 150km/h

Napisał

Niesprzyjające warunki na drogach Opolszczyzny zmuszają kierowców do ściągnięcia nogi z gazu. Niestety nie wszyscy tak samo reagują.
Policjanci z prudnickiej drogówki podczas pełnienia służby na drodze krajowej nr 40 pomiędzy Twardawą a Większycami zauważyli bardzo szybko poruszający się pojazd.
W miejscu gdzie kierujący powinien jechać z maksymalną prędkością do 90 km/h- kierowca z Prudnika, miał na liczniku ponad 150 km/h. Wszystko zarejestrował policyjny video rejestrator. Funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego prudniczanina do kontroli drogowej – opisuje sprawę st.sierż. Andrzej Spyrka z KPP w Prudniku.
Za swoją brawurową jazdę, kierowca otrzymał 10 punktów karnych i 500 złotych mandatu karnego.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu