Powiat prudnicki
A+ R A-
Powiat prudnicki
Powiat prudnicki

Powiat prudnicki (216)

środa, 01 lipca 2015 11:20

Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo kobiety

Napisał

25 czerwca około godziny 18 dyżurny policji w Prudniku otrzymał zgłoszenie, że na jednym z osiedli przebywa dziecko bez opieki, a jego nietrzeźwa matka ma przebywać w domu. Na miejsce skierowano patrol policji.

Po wejściu do mieszkania, policjanci stwierdzili, że na podłodze leży kobieta bez oznak życia. Niestety pomimo szybko podjętej pomocy i reanimacji, kobiety nie udało się uratować.

Policjanci stwierdzili, że ze śmiercią może mieć związek 38-letni konkubent – przekazuje sierż.sztab. Andrzej Spyrka z KPP w Prudniku.

Pracujący na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora, zabezpieczyli wiele dowodów i przesłuchano świadków. Mężczyzna podejrzany o zabójstwo 31-latki, po zdarzeniu uciekł z mieszkania.

Tego samego dnia 38-letniego mężczyznę zatrzymała policja. Był pod wpływem alkoholu. W wydychanym powietrzu miał prawie 4 promile alkoholu.

Zatrzymany usłyszał już zarzut zabójstwa. Na wniosek policji i prokuratury, sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

Za zabójstwo grozi do 25 lat więzienia a nawet dożywocie.

piątek, 26 czerwca 2015 23:01

Ćwiczenia w lesie - "Maślak 2015"

Napisał

W czwartek na terenie Nadleśnictwa Prudnik odbyły się ćwiczenia V Kompanii Gaśniczej WOO „Prudnik”.

Ćwiczenia zorganizowano pod kryptonimem „Maślak 2015”.

W ćwiczeniach w lesie w oddziale 143A wzięły udział jednostki PSP i OSP z terenu powiatu prudnickiego oraz głubczyckiego.

wtorek, 23 czerwca 2015 13:05

Zatrzymano sprawcę podpalenia samochodu

Napisał

W ubiegły piątek – 19 czerwca – po północy do służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w Prudniku.

Straty powstałe w wyniku pożaru skody oszacowano na kwotę 14 tysięcy złotych. Po zakończonej akcji gaśniczej, policjanci zabezpieczyli dowody i ustalili świadków zdarzenia.

Mundurowi na podstawie zebranych informacji ze sprawą podpalenia powiązali 31-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy w swoim mieszkaniu, niespełna 4 godziny później. W chwili zatrzymania miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie – przekazuje sierż.sztab. Andrzej Spyrka z KPP w Prudniku.

Jak się później okazało, mężczyzna sam powiadomił straż pożarną.

Mieszkaniec Prudnika usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Za taki czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje sierż.sztab. Spyrka.

W piątek kwadrans przed godziną 18 doszło do wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej nr 414 pomiędzy miejscowościami Lubrza i Dobroszewice.

Wg wstępnych ustaleń, 43-letni kierowca audi a6 najprawdopodobniej zasnął za kierownicą, zjechał na przeciwny pas jezdni i uderzył w drzewo.

Na miejsce skierowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Trzy pasażerki opuściły pojazd i zostały przewiezione do szpitala w Prudniku przez zespoły ratownictwa medycznego.

Kierowcę audi z pojazdu uwolnili strażacy za pomocą sprzętu hydraulicznego.

Poszkodowanego mężczyznę do szpitala w Opolu przetransportował śmigłowiec LPR.

Na czas działań droga była zablokowana.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

niedziela, 07 czerwca 2015 21:57

Pożar ciężarówki na obwodnicy Lubrzy

Napisał

Dwa zastępy straży pożarnej z JRG Prudnik gasiły pożar samochodu ciężarowego do jakiego doszło w piątek na obwodnicy Lubrzy niedaleko Prudnika.

Zgłoszenie o pożarze do prudnickiej straży pożarnej wpłynęło 5 czerwca około godziny 19:25.

W jadącej ciężarówce marki volvo ogień pojawił się w komorze silnika i szybko zajął kabinę i część ładunkową na której przewożone były palety.

Straty oszacowano na 40 tysięcy złotych.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było uszkodzenie silnika.

sobota, 23 maja 2015 15:50

Pożar mieszkania w Białej

Napisał

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku pożaru kuchni w Białej przy ulicy Kościuszki.

Prudniccy strażacy zgłoszenie o pożarze kuchni w budynku mieszkalnym otrzymali w sobotę o godzinie 10:47.

Na miejsce zadysponowano w sumie cztery zastępy straży pożarnej. Przybyli na miejsce strażacy ewakuowali ze strefy zagrożenia jedną osobę, która była poszkodowana.

Straty spowodowane pożarem wstępnie oszacowano na kwotę 50 tysięcy złotych.

Przyczyną pożaru była najprawdopodobniej nieszczelność na przewodzie gazowym kuchenki.

Dokładne przyczyny pożaru ustala policja.

środa, 20 maja 2015 12:02

Pożar samochodu na drodze wojewódzkiej

Napisał

Zwarcie instalacji elektrycznej było prawdopodobnie przyczyną pożaru samochodu osobowego, do którego doszło w środę przed godziną 7.

Do pożaru samochodu osobowego doszło na drodze wojewódzkiej nr 414 w miejscowości Dębina.

Po przyjeździe na miejsce, strażacy zastali palącą się lancię lybrę z podczepioną przyczepką z towarem.

Niestety pożar opanował już praktycznie cały samochód. Udało się uratować przyczepkę z towarem.

Na szczęście nikomu z podróżujących pojazdem osób nic się nie stało.

Wstępnie straty oszacowano na kwotę 5 tysięcy złotych.

W poniedziałek 18 maja po godzinie 11 na trasie pomiędzy Niemysłowicami a Szybowicami, policjant po służbie dokonał zatrzymania pijanego kierowcy.

St.post. Rafał Czajkowski z prudnickiej drogówki, włączając się do ruchu spostrzegł osobowego peugeota, który poruszał się całą szerokością drogi.

Policjant używając klaksonu zmusił mężczyznę do zatrzymania pojazdu. Następnie podbiegł i zabrał siedzącemu za kierownicą mężczyźnie kluczyki. Później o wszystkim powiadomił dyżurnego Policji. Po chwili na miejsce przyjechali umundurowani policjanci. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości 52-latka. Urządzenie pokazało, że mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że mieszkaniec województwa śląskiego prowadził pojazd pomimo orzeczonego w 2013 roku sądowego zakazu kierowania pojazdami – opisuje sprawę sierż. sztab. Andrzej Spyrka z KPP w Prudniku.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości kierowcy grozi do 2 lat więzienia i co najmniej 5000 zł grzywny za złamanie zakazu poruszania się pojazdem.

W piątek tuż po godzinie 15 do służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 414 pomiędzy miejscowościami Smolarnia i Chrzelice.

Wg wstępnych ustaleń, podczas wykonywania manewru skrętu przez kierującą ciągnikiem rolniczym ursus w jej pojazd uderzył motocykl yamaha – mówi sierż.sztab. Andrzej Spyrka z KPP w Prudniku.

Pomimo udzielonej pomocy motocykliście zmarł on na miejscu wypadku.

Działania ratownicze na miejscu już się zakończyły a na miejscu swoje czynności prowadzi policja pod nadzorem prokuratury.

Podczas działań droga była całkowicie zablokowana. Następnie wprowadzono ruch wahadłowy.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

piątek, 01 maja 2015 09:58

Pożar samochodu w Prudniku

Napisał

W piątek 1 maja, pięć minut po północy do prudnickiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu na ulicy Poniatowskiego w Prudniku.

Po przybyciu na miejsce jednego zastępu straży pożarnej z JRG Prudnik, zastano objęty całkowicie płomieniami samochód osobowy marki Opel.

Straty spowodowane pożarem oszacowano na 15 tysięcy złotych.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu