Powiat nyski
A+ R A-
Powiat nyski
Powiat nyski

Powiat nyski (437)

sobota, 16 sierpnia 2014 13:18

Wjechał bmw w drzewo. Kierowca nie żyje

Napisał

W czwartek 14 sierpnia tuż po godzinie 21:40 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wypadku na drodze Unikowice – Ujeździec koło Paczkowa.

25-letni kierowca bmw stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

Kierowcę oraz jego pasażera zespół ratownictwa medycznego przetransportował do szpitala.

Niestety w wyniku odniesionych obrażeń, kierowca zmarł w szpitalu.

Policja ustala dokładne przyczyny zdarzenia.

26 lipca podczas obchodów 95-lecia powstania polskiej Policji w Warszawie, sierż.sztab. Jarosław Białochławek otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi. Odznaczenie to została nadanie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Sierż. sztab. Jarosław Białochławek na co dzień pełni służbę w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nysie. Służbę pełni od 8 lat. Co roku, wraz z nadejściem letniego sezonu funkcjonariusz zamienia czarny mundur ćwiczebny na biały policjantów ogniwa wodnego. Z tego rodzaju służbą wiąże się również jego pasja. Jest ratownikiem WOPR i  jednocześnie prezesem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Nysie.  Jako kierownik Sezonowego Ogniwa Służby Wodnej Policji szkoli i przygotowuje do służby policyjnych wodniaków z całej Opolszczyzny – przekazuje sierż. sztab. Katarzyna Janas z KPP w Nysie.

Największą zasługą sierż.sztab. Jarosława Białochławka było uratowanie życia 60-letniemu mężczyźnie podczas EURO 2012 we Wrocławiu. Będąc poza służbą wspólnie z kolegą st.sierż. Sławomirem Walczakiem natychmiast udzielił pomocy mężczyźnie, który nie oddychał. Po kilkuminutowej resuscytacji mężczyznę udało się uratować.

Funkcjonariusz nyskiej komendy oprócz działań profilaktycznych propagujących bezpieczne zachowania i wypoczynek na akwenach wodnych przeprowadził również wiele akcji ratunkowych. Między innymi zakończone sukcesem poszukiwania zaginionego dziecka – dodaje sierż.sztab. Katarzyna Janas.

Kilka dni temu na Jeziorze Nyskim zauważył przewróconą łódź, a w wodzie mężczyznę wzywającego pomocy. Jego szybkie i profesjonalne  działanie spowodowało, że pomoc nadeszła błyskawicznie, a uratowani mężczyźni cali i zdrowi trafili na brzeg.

Sierż. sztab. Jarosław Białochławek w ubiegłym roku zajął, wraz z ratownikami WOPR Nysa I miejsce na Wojewódzkich Zawodach Ratowników Medycznych.

Serdecznie gratulujemy przyznanego odznaczenia oraz tak bohaterskich postaw policjanta.

czwartek, 24 lipca 2014 11:55

Policjanci uratowali wędkarzy

Napisał

23.07.2014r. kilka minut przed godziną 20:00, będący po służbie kierownik nyskich wodniaków sierż. sztab. Jarosław Białochławek na Nyskim Jeziorze, około 100 metrów od brzegu zauważył w wodzie przewróconą łódź. Obok niej osobę wzywającą pomocy.

Funkcjonariusz natychmiast zaalarmował ratowników WOPR i policjantów z Sezonowego Ogniwa Służby Wodnej. Kiedy dopłynęli do podtopionej łodzi zauważyli, że pomocy potrzebuje nie jedna, a dwie osoby.

Mężczyźni zostali natychmiast podjęci z wody i wciągnięci na pokład łodzi ratunkowej. Ich podtopiona łódka z trudem unosiła się na powierzchni.

Policjanci szybko ustalili, że uratowani to 31 i 35-latek z Kietrza. Mężczyźni łowili ryby. Gdy jeden z nich próbował przejść po pokładzie, łódka przewróciła się do góry dnem, a mężczyźni wpadli do wody. Funkcjonariusze udzielili im pomocy i odholowali łódkę do brzegu.

Wędkarze nie doznali żadnych obrażeń. Od policjantów i ratowników otrzymali suche okrycie i ciepłe napoje. Dzięki szybkiej reakcji sierż. sztab. Jarosława Białochławka, mężczyźni zostali uratowani. 

poniedziałek, 21 lipca 2014 13:34

Dachowanie pod Paczkowem

Napisał

W niedzielę po godzinie 17 doszło do zdarzenia drogowego na obwodnicy Paczkowa.

Kierująca volkswagenem golfem nie zachowała należytej ostrożności i najechała na przyczepę kempingową ciągniętą przez toyotę avensis. Kierowca uderzonego w tył pojazdu, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i dachował. Przyczepa kempingowa została doszczętnie zniszczona.

Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Kierująca golfem została ukarana mandatem karnym.

poniedziałek, 21 lipca 2014 10:12

Półkolonie z policjantami i strażakami

Napisał

Niestety podczas wakacji nie wszystkie dzieci mogą wyjechać poza miejsce swojego zamieszkania. Dlatego organizowane są półkolonie.

W piątek podczas jednej z półkolonii, policjanci i strażacy przybyli do dzieci w miejscowości Niwnica.

Oprócz wspaniałej zabawy jednym z  punktów programu była rozmowa o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży podczas wakacji. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Zespołu ds. Nieletnich nyskiej komendy omówili dzieciom zagrożenia jakie na nich czekają podczas spędzania wolnego czasu w domu na placach zabaw oraz na akwenach wodnych. Uczestnicy półkolonii usłyszeli również o codziennej pracy Policji oraz mieli okazję poznać podstawowe wyposażenie policjanta w służbie – przekazuje st.sierż. Katarzyna Janas z KPP w Nysie.

Strażacy za pomocą agregatu pianotwórczego wytworzyli pianę lekką, powodując szczery uśmiech na twarzach dzieci, sprawiając tym samym mnóstwo radosnej zabawy dzieciakom.
Na zakończenie spotkania funkcjonariusze nyskiej drogówki wręczyli dzieciom, które pozytywnie zdały egzamin na kartę rowerową, ich  pierwsze dokumenty uprawniające do poruszania się po drogach – dodaje st.sierż. Janas.

środa, 16 lipca 2014 11:33

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego sternika

Napisał

Policjanci z nyskiego ogniwa wodnego patrolujący jezioro Nyskie zauważyli łódź motorową. Funkcjonariusze podejrzewali, że sternik może być nietrzeźwy.

Wodniacy zatrzymali do kontroli 33-letniego mężczyznę sterującego łodzią motorową. Badanie trzeźwości, jakie przeprowadzili pokazało, że mieszkaniec powiatu głubczyckiego miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz za kierowanie łodzią motorową w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet kara 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

sobota, 31 maja 2014 09:41

Wypadek na dk 46 koło Pakosławic

Napisał

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku wypadku, do którego doszło w piątek około godziny 12:30 na drodze krajowej nr 46 na wysokości miejscowości Pakosławice.

Kierowca opla vivaro nie zachował należytej ostrożności i wjechał w tył citroena kierowanego przez 32-letnią kobietę. Jadący dalej kierowca skody octavii chcąc uniknąć najechania na zdarzenie odbił i zakończył podróż w przydrożnym rowie.

W wyniku wypadku, jedna osoba, kierująca citroenem została zabrana do szpitala.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

Po środowej nawałnicy w Głuchołazach trwa szacowanie strat. Zniszczonych może być nawet ponad sto mieszkań, domów, garaży i innych obiektów.

Najgorsza sytuacja była w godzinach wieczornych, około godziny 21 woda wdarła się do centrum miasta.

W miejscowości Konradów przy przepompowni ścieków kadeci Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie układają worki z piaskiem.

W całym Konradowie i Głuchołazach cały czas prowadzone są działania związane z usuwaniem skutków nawałnicy. Drogowcy usuwają pozostałości błota, piasku i żwiru na drogach a mieszkańcy starają się uporządkować swoje posesje. Przed niektórymi lokalami w centrum Głuchołaz i przed domami w okolicznych miejscowościach nadal pozostają worki z piaskiem.

Na szczęcie poziom wód na rzekach znacznie się obniżył.

Na miejsce sprowadzany jest specjalistyczny sprzęt do wyciagnięcia samochodu strażackiego, pod którym wczoraj, 28 maja w wyniku podmycia jezdni zarwała się droga.

czwartek, 08 maja 2014 16:34

Dwie osoby poszkodowane w wypadku w Bodzanowie

Napisał

W czwartek, kilka minut przed godziną 8 służby ratownicze z Głuchołaz otrzymały zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 411 w miejscowości Bodzanów w powiecie nyskim.

Kierowca samochodu BMW zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z samochodem ciężarowym marki Renault.

W wyniku zderzenia poszkodowane zostały dwie osoby.

Dokładne przyczyny wypadku ustala policja.

poniedziałek, 21 kwietnia 2014 22:21

Tragiczny wypadek koło Sidziny - nie żyje kierowca hyundaia

Napisał

Kierowca białego hyundaia stracił życie, po tym jak w poniedziałek wieczorem uderzył w drzewo przy drodze krajowej nr 46.

Do zdarzenia drogowego doszło na drodze krajowej nr 46 pomiędzy Sidziną a Pakosławicami w powiecie nyskim.

Zgłoszenie o wypadku, służby ratownicze otrzymały o godzinie 20:18.

Kierowca hyundaia zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Przybyły na miejsce lekarz zespołu ratownictwa medycznego stwierdził zgon mężczyzny.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala nyska policja pod nadzorem prokuratury.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu