Powiat nyski
A+ R A-
Powiat nyski
Powiat nyski

Powiat nyski (415)

czwartek, 04 grudnia 2014 12:58

Pożar zabudowań gospodarczych w Jasienicy Dolnej

Napisał

W czwartek kilkanaście minut po północy do dyżurnego straży pożarnej w Nysie wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu oraz zabudowań gospodarczych w miejscowości Jasienica Dolna.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że w zwartej zabudowanie pali się budynek gospodarczy.

Na miejscu zdarzenie z żywiołem walczyło 6 jednostek straży pożarnej.

Działania zakończyły się po ponad 2 godzinach.

Przyczyny pożaru ustala policja.

W środę o godzinie 13:45 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nysie odebrało zgłoszenie o pomocy w przywróceniu zatrzymanego oddechu u 18 miesięcznego dziecka.

Strażacy natychmiast udali się do mieszkania przy ulicy Marcinkowskiego w Nysie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania zastano matkę z przytomnym dzieckiem, u którego występowały problemy z oddychaniem – przekazuje kpt. Krzysztof Sobkowicz Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Strażacy udzielili dziecku kwalifikowanej pierwszej pomocy a następnie przekazali go zespołowi ratownictwa medycznego.

niedziela, 23 listopada 2014 11:04

Wjechał bmw w drzewo

Napisał

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku wypadku, do którego doszło w sobotę kwadrans przed godziną 6 w miejscowości Malerzowice Wielkie.

Kierowca bmw zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej. Zespół ratownictwa medycznego udzielił poszkodowanemu pomocy medycznej a następnie przetransportował poszkodowanego do szpitala.

Na czas działań droga była zablokowana.

Policja ustala dokładne przyczyny zdarzenia.

poniedziałek, 03 listopada 2014 23:06

Wjechał seicento w samochód ciężarowy

Napisał

Dwie osoby zostały poszkodowane w wyniku wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 46 w miejscowości Wójcice w powiecie nyskim.

W poniedziałek kilka minut przed godziną 18 kierowca fiata seicento najechał na tył samochodu ciężarowego.

W wyniku zderzenia obu pojazdów, dwie osoby podróżujące fiatem zostały zabrane przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

piątek, 31 października 2014 18:11

Kolizja samochodów osobowych z autobusem w Pakosławicach

Napisał

W piątek przed godziną 11 tuż obok miejscowości Pakosławice na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 46 i drogi wojewódzkiej nr 401 doszło do kolizji drogowej.
68-letnia kobieta kierująca fiatem panda wymusiła pierwszeństwo przejazdu na 57-letnim kierowcy forda focusa doprowadzając do zderzenia obu pojazdów. Uderzenie było na tyle mocne, że oba pojazdy uderzyły jeszcze w autobus PKS marki autosan.
Na szczęście w wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało.
Na czas działań wprowadzono ruch wahadłowy.
Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

sobota, 06 września 2014 15:02

Śmiertelne potrącenie rowerzysty

Napisał

W piątek około godziny 20:20 doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W miejscowości Sidzina samochód osobowy potrącił 79-letniego rowerzystę.

Niestety pomimo podjętej resuscytacji, mężczyzny nie udało się uratować.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja pod nadzorem prokuratury.

sobota, 16 sierpnia 2014 13:18

Wjechał bmw w drzewo. Kierowca nie żyje

Napisał

W czwartek 14 sierpnia tuż po godzinie 21:40 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wypadku na drodze Unikowice – Ujeździec koło Paczkowa.

25-letni kierowca bmw stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

Kierowcę oraz jego pasażera zespół ratownictwa medycznego przetransportował do szpitala.

Niestety w wyniku odniesionych obrażeń, kierowca zmarł w szpitalu.

Policja ustala dokładne przyczyny zdarzenia.

26 lipca podczas obchodów 95-lecia powstania polskiej Policji w Warszawie, sierż.sztab. Jarosław Białochławek otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi. Odznaczenie to została nadanie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Sierż. sztab. Jarosław Białochławek na co dzień pełni służbę w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nysie. Służbę pełni od 8 lat. Co roku, wraz z nadejściem letniego sezonu funkcjonariusz zamienia czarny mundur ćwiczebny na biały policjantów ogniwa wodnego. Z tego rodzaju służbą wiąże się również jego pasja. Jest ratownikiem WOPR i  jednocześnie prezesem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Nysie.  Jako kierownik Sezonowego Ogniwa Służby Wodnej Policji szkoli i przygotowuje do służby policyjnych wodniaków z całej Opolszczyzny – przekazuje sierż. sztab. Katarzyna Janas z KPP w Nysie.

Największą zasługą sierż.sztab. Jarosława Białochławka było uratowanie życia 60-letniemu mężczyźnie podczas EURO 2012 we Wrocławiu. Będąc poza służbą wspólnie z kolegą st.sierż. Sławomirem Walczakiem natychmiast udzielił pomocy mężczyźnie, który nie oddychał. Po kilkuminutowej resuscytacji mężczyznę udało się uratować.

Funkcjonariusz nyskiej komendy oprócz działań profilaktycznych propagujących bezpieczne zachowania i wypoczynek na akwenach wodnych przeprowadził również wiele akcji ratunkowych. Między innymi zakończone sukcesem poszukiwania zaginionego dziecka – dodaje sierż.sztab. Katarzyna Janas.

Kilka dni temu na Jeziorze Nyskim zauważył przewróconą łódź, a w wodzie mężczyznę wzywającego pomocy. Jego szybkie i profesjonalne  działanie spowodowało, że pomoc nadeszła błyskawicznie, a uratowani mężczyźni cali i zdrowi trafili na brzeg.

Sierż. sztab. Jarosław Białochławek w ubiegłym roku zajął, wraz z ratownikami WOPR Nysa I miejsce na Wojewódzkich Zawodach Ratowników Medycznych.

Serdecznie gratulujemy przyznanego odznaczenia oraz tak bohaterskich postaw policjanta.

czwartek, 24 lipca 2014 11:55

Policjanci uratowali wędkarzy

Napisał

23.07.2014r. kilka minut przed godziną 20:00, będący po służbie kierownik nyskich wodniaków sierż. sztab. Jarosław Białochławek na Nyskim Jeziorze, około 100 metrów od brzegu zauważył w wodzie przewróconą łódź. Obok niej osobę wzywającą pomocy.

Funkcjonariusz natychmiast zaalarmował ratowników WOPR i policjantów z Sezonowego Ogniwa Służby Wodnej. Kiedy dopłynęli do podtopionej łodzi zauważyli, że pomocy potrzebuje nie jedna, a dwie osoby.

Mężczyźni zostali natychmiast podjęci z wody i wciągnięci na pokład łodzi ratunkowej. Ich podtopiona łódka z trudem unosiła się na powierzchni.

Policjanci szybko ustalili, że uratowani to 31 i 35-latek z Kietrza. Mężczyźni łowili ryby. Gdy jeden z nich próbował przejść po pokładzie, łódka przewróciła się do góry dnem, a mężczyźni wpadli do wody. Funkcjonariusze udzielili im pomocy i odholowali łódkę do brzegu.

Wędkarze nie doznali żadnych obrażeń. Od policjantów i ratowników otrzymali suche okrycie i ciepłe napoje. Dzięki szybkiej reakcji sierż. sztab. Jarosława Białochławka, mężczyźni zostali uratowani. 

poniedziałek, 21 lipca 2014 13:34

Dachowanie pod Paczkowem

Napisał

W niedzielę po godzinie 17 doszło do zdarzenia drogowego na obwodnicy Paczkowa.

Kierująca volkswagenem golfem nie zachowała należytej ostrożności i najechała na przyczepę kempingową ciągniętą przez toyotę avensis. Kierowca uderzonego w tył pojazdu, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i dachował. Przyczepa kempingowa została doszczętnie zniszczona.

Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Kierująca golfem została ukarana mandatem karnym.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu