Powiat brzeski
A+ R A-
Powiat brzeski
Powiat brzeski

Powiat brzeski (525)

czwartek, 25 kwietnia 2013 14:34

Pożar samochodu w Brzegu

Napisał

25.04.2013r. Około godziny 0:40 na ulicy Armii Krajowej w Brzegu doszło do pożaru samochodu osobowego.

- Na miejsce skierowano 2 zastępy straży pożarnej z JRG Brzeg, w zdarzeniu tym nikomu nic się nie stało – informuje mł.kpt. Łukasz Olejnik z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Straty oszacowano na 2,5 tyś. zł.

W wyniku pożaru w budynku wielorodzinnym w Grodkowie jedenaście osób zostało ewakuowanych. Nikt na szczęście nie został poszkodowany. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.

Dzisiaj około godz. 20.30 doszło do pożaru na parterze w budynku wielorodzinnym przy ul. Sienkiewicza w Grodkowie. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.

W wyniku pożaru powstało zadymienie na klatce schodowej.

- W związku z dużym zadymieniem na klatce schodowej została przeprowadzana ewakuacja wszystkich mieszkańców, łącznie ewakuowaliśmy z obiektu 11 osób, w tym dwoje dzieci. Po ugaszeniu pożaru okazało się, że spaleniu uległy wózki dziecięce, które znajdowały się na parterze tego obiektu - mówi mł. bryg. Arkadiusz Margoszczyn, dowódca PSP Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Grodkowie.

Na miejscu akcji pojawił się także Marek Antoniewicz, burmistrz Grodkowa.

Po ugaszeniu pożaru strażacy sprawdzili kamienicę na zawartość tlenku węgla. Następnie mieszkańcy powrócili do swoich lokali.

Na miejscu pracowały trzy jednostki JRG z Grodkowa oraz jedna z OSP Tarnów Grodkowski.

niedziela, 07 kwietnia 2013 18:13

Pożar w budynku wielorodzinnym w Grodkowie

Napisane przez

W sobotę około godz. 20:30 doszło do pożaru w piwnicy budynku wielorodzinnego, przy ul. Świerczewskiego w Grodkowie. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

W wyniku pożaru powstało zadymienie na klatce schodowej. W chwili przybycia jednostek niektóre osoby opuszczały same kamienicę. Również była potrzebna też pomoc przy ewakuacji całego budynku wielorodzinnego, gdyż cześć mieszkańców nie zgodziło się na opuszczenie mieszkań.

Na miejscu akcji pojawił się również Waldemar Wójcicki, wiceburmistrz Grodkowa, który pomagał w transporcie ewakuowanych mieszkańców.

- Ratownicy ewakuowali łącznie 13 osób, które zostały przetransportowane do Domu Kultury do czasu dopuszczenia budynku do użytkowania, gdzie mają zapewnioną dalszą opiekę. Natomiast 8 osób, w tym dzieci z podejrzeniem zatruciem dwutlenku węgla, zostało przetransportowanych karetkami pogotowia do brzeskiego szpitala - relacjonuje asp. sztab. Janusz Smoliński, z-ca dowódcy PSP Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Grodkowie.

Obecnie strażacy dogaszają odpady w piwnicy, które zostaną wyniesione na zewnątrz. Wśród odpadów znajdowały się materiały łatwopalne, tj.: opony, styropian, kartony i szmaty.

- Na szczęście pożar nie spowodował żadnych strat. Natomiast powstało poważne zagrożenie zdrowia i życia mieszkańców - dodaje Smoliński.

Następnie strażacy sprawdzą cały budynek na zawartość dwutlenku węgla, jeżeli go nie będzie, wówczas obiekt zostanie dopuszczony do użytkowania. Akcja służb ratowniczych może jeszcze potrwać do późnych godzin nocnych.

Na miejscu pracują cztery jednostki z JRG Grodków oraz jedna z OSP z Tarnowa Grodkowskiego.

wtorek, 26 marca 2013 13:08

Wypadek na budowie w Brzegu

Napisał

We wtorek 26 marca około godziny 7:20 na budowie supermarketu Netto przy ulicy 1 Maja w Brzegu jeden z robotników spadł z rusztowania.

Stan 49 - latka był na tyle poważny że zdecydowano o transporcie śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego który po rannego przyleciał z Gliwic.

Mężczyzna został przetransportowany do Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

wtorek, 19 marca 2013 18:26

Kolizja na moście

Napisał

We wtorek około godziny 13 doszło do zdarzenie drogowego tuż obok nowo budowanego mostu w Brzegu na trasie Pisarzowice – Brzeg.

- Kierowca ciężarowego dafa nie wyhamował swojego pojazdu i nie chcąc uderzyć w poprzedzający samochód, zjechał z drogi i uderzył w barierki energochłonne – mówi st.asp. Bogdan Gąbkowski z KPP w Brzegu.

Na szczęście nikomu nic się nie stało.

26-letni kierowca dafa został ukarany mandatem karnym.

6-letni chłopczyk został potrącony przez prawidłowo jadący pojazd Renault Clio. Do zdarzenia drogowego doszło przy ulicy Sienkiewicza w Grodkowie.

- Około godz. 16:40 kobieta z 6-letnim synem przechodziła na drugą stronę jezdni. W pewnym momencie chłopczyk wyrwał się matce i wbiegł wprost pod koła nadjeżdżającego auta - relacjonuje aspirant sztabowy Mirosław Dziadek z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Na miejscu zdarzenia pierwszej pomocy przedmedycznej udzielili strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Grodkowie. Chłopczyk z urazem głowy karetką pogotowia został przetransportowany do szpitala w Opolu.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

wtorek, 12 lutego 2013 16:14

Tragiczny w skutkach wypadek w Brzegu

Napisał

Kwadrans przed godziną 14 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wypadku na ulicy Wrocławskiej w Brzegu.

41-letni kierowca toyoty corolli stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wjechał do rowu gdzie uderzył w betonowy przepust, a następnie w drzewo – przekazuje Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego prowadził czynności reanimacyjne, ale niestety w wyniku doznanych obrażeń kierowca zmarł.

Dokładne okoliczności zdarzenia badają brzescy policjanci.

piątek, 18 stycznia 2013 15:52

Kolizja na DW 385

Napisał

18 stycznia około godziny 12:00 jadący samochodem osobowym marki renault scenic stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i wpadł do rowy przewracają pojazd na bok.

Do zdarzenia doszło na bardzo śliskiej drodze wojewódzkiej numer 385 pomiędzy Kopicami a Grodkowem.

Na szczęście nikomu nic się nie stało.

czwartek, 17 stycznia 2013 19:30

Wjechał do rowu

Napisał
16 stycznia około godziny 6 nad ranem na drodze wojewódzkiej numer 401 na trasie Grodków - Stary Grodków kierujący samochodem ciężarowym marki Scania podczas manewru omijania złapał pobocze, zjechał do rowu przewracając pojazd na bok.
Ze skrzyni ładunkowej wysypało się około 24 ton nawozu.
Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do nietypowej kolizji doszło w sobotę 22 grudnia około godziny 8:40.

Służby ratownicze otrzymały zgłoszenie tuż po godzinie 8:40. Wynikało z niego, że samochód osobowy uderzył w budynek.

- Kierowca nissana almery jadąc z Pisarzowic w kierunku Brzegu, tuż za mostami, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w budynek – mówi sierż. Patrycja Kopij z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu