Powiat brzeski
A+ R A-
Powiat brzeski
Powiat brzeski

Powiat brzeski (512)

poniedziałek, 24 lipca 2017 12:18

Paleta przygniotła pracownika w Brzegu - w akcji LPR (film)

Napisał

W poniedziałek 24 lipca około godziny 9:30 na terenie jednego z zakładów produkcyjnych przy ulicy Grobli w Brzegu doszło do groźnego zdarzenia.

Ze wstępnych informacji wiadomo że, podczas rozładunku paleta z towarem spadła i przygniotła 50 letniego mężczyznę.

Działania przybyłych na miejsce trzech zastępów straży pożarnej z JRG Brzeg skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy a następnie zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca.

Poszkodowany ze złamaną nogą i obrażeniami wewnętrznymi został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (Ratownik 23 - HEMS Opole) do szpitala w Opolu.

O sprawie została poinformowana Państwowa Inspekcja Pracy.

Przyczyny zdarzenia ustala policja.

W piątek 21 lipca o godzinie 16:20 do brzeskich służb ratunkowcyh wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na 199 kilometrze autostrady A4 na pasie w kierunku Katowic.

W zdarzeniu udział brało sześć aut osobowych którymi podróżowało łącznie 17 osób.

Na szczęście w wyniku wypadku nikt poważnie nie ucierpiał - jest kilka osób lekko rannych którymi zajął się zespół ratownictwa medycznego.

Ruch na pasie w kierunku Katowic odbywa się tylko jednym pasem.

Do działań skierowano cztery zastępów straży pożarnej.

Straty spowodowane zdarzeniem wstępnie oszacowano na 20 tysięcy złotych.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 03:00 w nocy. Wtedy to dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w Brzegu doszło do awantury, w której miała ucierpieć młoda kobieta. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. W tym czasie poszkodowana z obrażeniami ciała trafiła już do szpitala, gdzie lekarze udzielili jej pomocy.

Z informacji jakie zebrali funkcjonariusze wynikało, że napastnik ostrym narzędziem zranił kobietę po czym zabarykadował się w mieszkaniu. Wszystko to działo się na IV piętrze. Sytuacja była niebezpieczna – mężczyzna wyrzucał przez okno ciężkie przedmioty i odgrażał się, że wyskoczy przez okno.

Podjęto decyzję o zaangażowaniu policyjnych negocjatorów oraz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji. Do czasu ich przyjazdu Straż Pożarna pod oknami rozłożyła skokochron.

Mimo rozmów z negocjatorami mężczyzna nie podejmował współpracy. Wtedy antyterroryści rozpoczęli swoje działania. Weszli do mieszkania przez okno i obezwładnili napastnika. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Brzegu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Teraz mieszkaniec Brzegu musi liczyć z zarzutami naruszenia czynności ciała. Za takie przestępstwo grozi do 5 lat więzienia. Mężczyzna odpowie również za zniszczenie mienia i znieważenie funkcjonariuszy.

Około godziny 13:40 na Kąpielisku w Lewinie Brzeskim Ratownicy Odrzańskiego Ratownictwa Specjalistycznego otrzymali informacje o osobie, która weszła do wody i nie wyszła oraz niewiadomo gdzie się znajduje.

Ratownicy podjęli akcję polegająca na przeszukaniu miejsca wskazanego przez osobę zawiadamiającą.

Mężczyzna znajdował się  poza obszarem wyznaczonemy do kąpieli i dozorowanym przez ratowników.

Poszkodowany znajdował się na głebokości ok. 3,5 m pod wodą oraz 15 m od brzegu, gdzie dno akwenu szybko sie pogłębia.

Po wyciągnięciu poszkodowanego z wody ratownicy ORS wraz z jednym z plażowiczów podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową do przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni przejęli poszkodowanego od ratowników ORS i podjęli decyzję o zadysponowaniu na miejsce zdarzenia śmigłowca lotniczego pogotowia ratunkowego.

19-sto letni chłopak odzyskał czynności życiowe po około 20 minutach - został przetransportowany w ciężkim stanie przez lotnicze pogotowie ratunkowe na oddział intensywnej terapii do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną wypadku, do jakiego doszło we wtorek 11 lipca po godzinie 15 na drodze krajowej nr 94 pomiędzy miejscowościami Buszyce i Leśniczówka (przy wyjeździe z Lewina Brzeskiego).

Na drodze krajowej doszło do zderzenia renault i peugeota.

W wyniku wypadku poszkodowane zostały 3 osoby w tym jedno dziecko.

Najpoważniej poszkodowaną osobę do szpitala w Opolu przetransportował śmigłowiec LPR.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

sobota, 01 lipca 2017 22:30

Śmiertelne potrącenie na torach w Lipkach

Napisał

W sobotę 1 lipca po godzinie 20:40 brzeskie służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o śmiertelnym potrąceniu mężczyzny na torach na przystanku osobowym w Lipkach.

Pociąg towarowy wypełniony węglem uderzył w mężczyznę, który najprawdopodobniej chciał popełnić samobójstwo. Mężczyzna zmarł na miejscu.

Do zdarzenia doszło na przystanku w Lipkach na jednym z torów szlaku kolejowego Opole – Wrocław.

Przez kolejne 2 – 3 godziny jeden z torów będzie zablokowany.

Przyczyny zdarzenia ustala policja pod nadzorem prokuratury.

czwartek, 29 czerwca 2017 21:14

Rowerzystka wjechała pod lawetę

Napisał

W czwartek na dk 39 na wysokości Małujowic tuż przed godziną 19 doszło do wypadku drogowego z udziałem rowerzystki.

Wg wstępnych ustaleń, 35-letnia rowerzystka wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na krajową 39-tkę wjechała wprost pod lawetę ciągniętą przez mercedesa viano.

Kobiecie pomocy udzielił zespół ratownictwa medycznego.

Ostatecznie poszkodowana trafiła do szpitala w Opolu.

czwartek, 29 czerwca 2017 14:56

Wypadek na terenie budowy w Brzegu - W akcji śmigłowiec LPR

Napisane przez

W czwartek 29 czerwca około godziny 11:30 do brzeskich służb ratunkowcyh wpłynęło zgłoszenie o wypadku na terenie budowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 25-letni pracownik budowy spadł z wysokości około 6 metrów.

Mężczyzna z urazem kręgosłupa oraz z obrażeniami wewnętrznymi został przetransportowany przez lotnicze pogotowie ratunkowe do Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu.

Przyczyny zdarzenia ustala policja oraz Państowa Inspekcja Pracy.

czwartek, 22 czerwca 2017 19:34

Śmiertelny wypadek na 190 km autostrady A4

Napisał

Jedna osoba nie żyje a jedna została poszkodowana po wypadku samochodu osobowego na 190 kilometrze autostrady A4 w kierunku Wrocławia (województwo dolnośląskie). Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 13.

Pierwszej pomocy kierowcy samochodu udzielili świadkowie zdarzenia, którzy działania kontynuowali do przylotu zespołu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - Ratownik 23 (HEMS Opole).

Niestety, mężczyzny nie udało się uratować. Pasażerka pojazdu została przetransportowana do szpitala.

Pas w kierunku Wrocławia do godziny 19 był zamknięty.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja pod nadzorem prokuratora.

We wtorek kilka minut przed godziną 15 na drodze krajowej nr 94 w Łosiowie doszło do groźnego wypadku drogowego.

Kierowca ciężarowej scanii z naczepą nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył volkswagena passata. Osobówka siłą odrzutu zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w samochód dostawczy.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba.

Przez ponad 2 godziny droga w miejscu wypadku została zablokowana.

Policja zorganizowała objazdy.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu