Powiat brzeski
A+ R A-
Powiat brzeski
Powiat brzeski

Powiat brzeski (371)

W poniedziałek 22 maja o godzinie 05:57 do brzeskich służb ratunkowcyh wpłynęło zgłoszenie o kolizji drogowej na 198 kilometrze autostrady A4 w kierunku Wrocławia.

Ze wstępnych ustaleń wynika iż kierowca renault trafic zasnął za kierownicą i najechał na tył naczepy ciągnika siodłowego marki volvo.

W wyniku zdarzenia dwóm osobom udzielono pierwszej pomocy.

Do zdarzenia skierowano dwa zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

Na co dzień pomagają ludziom, służą społeczeństwu swoją wiedzą i umiejętnościami. Mowa o ratownikach medycznych.

Z soboty na niedzielę w Brzegu dwóch ratowników podczas interwencji zostali pobici, a do pomocy medykom przybyli policjanci.

Wszystko zaczęło się od niewinnego zgłoszenia o poszkodowanym młodym mężczyźnie.

- Początkowo wszystko było w porządku. Pacjent był komunikatywny i odpowiadał logicznie na zadawane mu pytania – mówi Szymon, jeden z ratowników medycznych.

Zespół ruszył aby przewieźć 24-letniego mężczyznę do szpitalnego oddziału ratunkowego aby zaopatrzyć chirurgicznie ranę głowy.

Nagle z tyłu pojazdu zaczęły dobiegać odgłos szarpaniny. Pacjentowi „włączyła się” agresja i zaczął dusić ratownika z tyłu pojazdu, który był z nim w przedziale medycznym odwrócony plecami. Ratownik – kierowca zatrzymał pojazd i gdy próbował wejść do tylnej części pojazdu, został kopnięty w klatkę piersiową.

- Próbowaliśmy z kolegą obezwładnić krewkiego mężczyznę, aby nie niszczył sprzętu medycznego w karetce i nie zrobił nam większej krzywdy – dodaje ratownik medyczny. Ratownicy wyciągnęli pacjenta poza pojazd i spacyfikowali agresora czekając jednocześnie na policjantów.

Jak przybyli policjanci to mężczyzna był jeszcze bardzo pobudzony.

Ostatecznie agresor trafił do policyjnej izby zatrzymań. W wydychanym powietrzu miał prawie 3 promile alkoholu.

Za swój czyn w stosunku do ratowników medycznych grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Sprawą zajmuje się policja.

W sobotę po godzinie 16:30 do brzeskich służb wpłynęło zgłoszenie o dryfującym ciele na Odrze na wysokości miejscowości Szydłowice.

Dryfujące ciało mężczyzny na rzece ujawnili przypadkowe osoby. Na miejsce udali się ratownicy WOPR i strażacy aby wydobyć zwłoki na brzeg.

Na miejsce przybył również prokurator, który będzie nadzorował czynności na miejscu.

Na tą chwilę nie ma potwierdzenia czy ciało należy do poszukiwanego od kilku dni mężczyzny.

poniedziałek, 15 maja 2017 15:51

Wypadek w Skarbimierzu. W akcji LPR

Napisał

W poniedziałek 15 maja o godzinie 13:38 do dyżurnego brzeskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic: Biedronkowej, Smaków i Parkowej w Skarbimierzu Osiedle.

Ze wstępnych informacji wiadomo że, w zderzeniu dwóch samochodów osobowych zostały poszkodowane trzy osoby.

Na miejsce skierowano trzy zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego, policję i śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego.

Przyczyny wypadku ustala policja.

W sobotę 13 maja tuż przed godziną 3 do brzeskich służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o dwóch ludziach w Odrze w Brzegu.

Ze wstępnych ustaleń wiadomo, że 21-latek wskoczył do wody za 17-letnią dziewczyną.

Na wysokości ulicy Oławskiej policjanci usłyszeli wołanie o pomoc i wyciągnęli na brzeg 17-letnią dziewczynę. 17-latka została odwieziona do szpitala.

Strażacy z Brzegu, Nysy i Opola oraz jednostki OSP z Lubszy, WOPRowcy i SPR OSP Lipki poszukiwali dalej 21-latka.

Nie wiadomo jednak, w którym miejscu osoby wskoczyły do Odry. Działania prowadzone są również na terenie województwa dolnośląskiego.

poniedziałek, 08 maja 2017 18:08

Wypadek na dw 401 koło Młodoszowic

Napisał

W poniedziałek 8 maja po godzinie 7 do brzeskich służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej 401 przy jeździe na Młodoszowice.

Wg wstępnych ustaleń, kierowca alfy romeo najprawdopodobniej zasnął za kierownicą i wjechał w tył samochodu ciężarowego.

W wyniku zdarzenia, obrażeń ciała doznał kierowca samochodu osobowego.

Poszkodowanego mężczyznę do szpitala w Oławie przetransportował Ratownik 23 z opolskiej bazy HEMS.

Pięć osób zostało poszkodowanych w wyniku zderzenia samochodu osobowego i busa na drodze krajowej nr 39 w pobliżu Łukowic Brzeskich.

Na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 8 maja tuż po godzinie 15:15.

W wyniku wypadku pięć osób zostało poszkodowanych w tym dwie ciężko. Na miejsce przybył również Ratownik 23 z opolskiej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dokładne przyczyny wypadku ustala policja.

poniedziałek, 01 maja 2017 23:22

Wypadek na dk 94 w Brzegu

Napisał

Kierowca fiata 126p z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala po wypadku z ciągnikiem rolniczym, do którego doszło na dk 94 w Brzegu na wysokości stacji paliw Orlen.

Do wypadku doszło w poniedziałek 1 maja około godziny 21:40.

Wg wstępnych ustaleń, kierowca „malucha” najprawdopodobniej nie dostrzegł świateł w pojeździe rolniczym i wjechał w jego tył. Na ciągniku rolniczym zawieszony był opryskiwacz.

Kierowcy fiata udzielono pomocy medycznej a następnie przetransportowano do szpitala.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

poniedziałek, 01 maja 2017 23:08

Trzydniowe ćwiczenia na starej gorzelni w Mąkoszycach

Napisał

Przez trzy dni jednostki OSP z terenu gminy Lubsza oraz specjalistyczne grupy ratownicze z Brzegu i Grodkowa brały udział w ćwiczeniach na terenie starej gorzelni w Mąkoszycach.

W dniach 25-27 kwietnia strażacy ćwiczyli na obiekcie, w którym doszło do wybuchu gazu.

Działania strażaków polegały na odnalezieniu poszkodowanych, wykonaniu dostępu do nich, ewakuacji a następnie udzieleniu kpp.

Zobaczcie krótką fotorelację druhów z OSP Mąkoszyce.

czwartek, 27 kwietnia 2017 01:09

Najechanie w Łosiowie - dwie osoby poszkodowane

Napisał

Dwie osoby zostały poszkodowane w wyniku wypadku, do jakiego doszło w środę 26 kwietnia tuż przed godziną 19 na drodze krajowej nr 94 w Łosiowie.

Kierowca samochodu dostawczego nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go osobowego volvo. W trakcie hamowania doszło do zderzenia.

Dwie osoby zostały poszkodowane.

Strona 1 z 27
Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu