Powiat namysłowski
A+ R A-
Powiat namysłowski
Powiat namysłowski

Powiat namysłowski (113)

wtorek, 26 sierpnia 2014 21:34

Śmiertelne potrącenie motorowerzysty

Napisał

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło we wtorek po godzinie 12 na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Domaszowice w powiecie namysłowskim.

Wg wstępnych ustaleń, wiadomo, że 65-letni kierowca samochodu osobowego marki Volkswagen Passat potrącił 75-letniego motorowerzystę.

Niestety pomimo prowadzonej resuscytacji przez zespół ratownictwa medycznego, motorowerzysta zmarł. Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

Na czas działań oraz sporządzania dokumentacji przez policję oraz prokuraturę, droga była zamknięta. Wyznaczono objazdy.

O godzinie 15:00 odblokowano drogę krajową nr 42.

środa, 04 czerwca 2014 09:33

Bohaterska postawa policjantów uhonorowana

Napisał

Podczas obchodów Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie, Komendant Powiatowy PSP st.bryg. Krzysztof Gacek wręczył dwóm policjantom podziękowanie za bohaterską postawę podczas jednego z pożarów.

Do zdarzenia doszło 2 maja 2014 roku w wielorodzinnym budynku w Namysłowie.

Przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej na miejsce zdarzenia st.post. Przemysław Szapował oraz st.post. Mateusz Biczysko ruszyli na pomoc mieszkańcom budynku. Z pożaru, przy silnym zadymieniu, wysokiej temperaturze wyprowadzili dwie osoby. Dodatkowo z wielką odwagą ruszyli jeszcze do gaszenia pożaru.

Dwie osoby zostały poszkodowane w wyniku wybuchu najprawdopodobniej gazu w budynku mieszkalnym w miejscowości Jastrzębie.

Zgłoszenie o zdarzeniu dyżurny namysłowskiej straży pożarnej otrzymał 17 maja o godzinie 9:25.

Na miejsce natychmiast zadysponował trzy zastępy straży pożarnej.

- Po rozpoznaniu kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że w wyniku wybuchu gazu jeden z mężczyzn został uwięziony wewnątrz budynku, a drugi ewakuował się na zewnątrz przez okno – mówi st.kpt. Rafał Bisowski z Stanowiska Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu. Pożar powstały w wyniku wybuchu szybko udało się opanować. Butla gazowa znajdująca się budynku była cała, a wybuch najprawdopodobniej był spowodowany nieszczelną instalacją doprowadzającą gaz do urządzeń odbiorczych.

Na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego zadysponował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale ze względu na trudne warunki atmosferyczne, śmigłowiec nie mógł wylądować. Podjęto decyzję o przewozie obu poszkodowanych do szpitali w Brzegu i Opolu.

Sprawą zajmują się policyjni technicy.

Minutę przed godziną 2 w nocy, w piątek, dyżurny namysłowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania na pierwszym piętrze przy ulicy Duboisa w Namysłowie.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że pożar szalał już w mieszkaniu na całego. Strażacy stwierdzili pełne rozgorzenie mieszkania oraz zadymione dwie klatki schodowe w budynku wielorodzinnym.

- Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ewakuowali w sumie 18 osób, podali prądy gaśnicze wody na palące się mieszkanie i klatkę schodową , udzielili KPP czterem poszkodowanym. W sumie poszkodowanych zostało pięć osób w tym u jednej osoby lekarz stwierdził zgon – przekazuje st.kpt. Jarosław Larski Dyżurny Operacyjny Województwa z Stanowiska Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu.

W sumie w działaniach udział brało dziesięć zastępów straży pożarnej.

Przyczyny pożaru ustala policja.

poniedziałek, 09 grudnia 2013 15:40

Wypadek ze skutkiem śmiertelnym na DK 42

Napisał

Jedna osoba nie żyje, a sześć zostało poszkodowanych to bilans wypadku, do którego doszło w poniedziałek przed godziną 8 na drodze krajowej nr 42.

Na drodze pomiędzy Gręboszowem a Domaszowicami zderzył się seat z oplem.

Uderzenie było tak duże, że seat rozpadł się na dwie części.

Jedna osoba podróżująca seatem zmarła na miejscu zdarzenia, a czterem innym poszkodowanym, strażacy oraz zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy medycznej. Do najbardziej poszkodowanego zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na czas prowadzonych działań droga była całkowicie zablokowana.

Policja pod nadzorem prokuratury ustala dokładny przebieg i przyczyny wypadku.

sobota, 02 listopada 2013 22:37

Śmigłowiec LPR coraz częściej na Opolszczyźnie

Napisał

Do coraz większej ilości zdarzeń w województwie opolskim wzywane jest Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Działania LPR obejmują zarówno transport między szpitalny, jak również udział w działaniach ratowniczych.

W sobotę do transportu osoby poszkodowanej, do Namysłowa przyleciał śmigłowiec LPR. Namysłowscy strażacy zabezpieczali przy ulicy Jana Pawła II lądowisko dla śmigłowca ratowniczego.

niedziela, 22 września 2013 12:06

W pożarze zginęło ponad 1000 świń

Napisał

W sobotę tuż przed północą dyżurny namysłowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego z żywym inwentarzem w miejscowości Zalesie.

Natychmiast na miejsce zostały zadysponowane jednostki straży pożarnej.

Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że pali się połowa budynku inwentarskiego o wymiarach 100x40x5 metrów, w którym znajduje się trzoda chlewna.

- Dostęp do budynku był utrudniony ze względu na konieczność sforsowania drzwi z metalowymi kratami – przekazuje mł.kpt. Jan Wyciślik z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Dodatkowo strażacy musieli wziąć pod uwagę duże prawdopodobieństwo rozprzestrzenienia się pożaru na dalszą część budynku.

Z budynku ratownikom udało się ewakuować 350 sztuk trzody

Wskutek pożaru padło 98 macior i 940 prosiąt. Wstępnie straty oszacowano na pół miliona złotych.

W sumie w działaniach brało udział 17 zastępów straży pożarnej w sile ponad 70 strażaków.

Działania zakończono o godzinie 4:20.

Policja ustala przyczyny pożaru.

piątek, 20 września 2013 19:57

Wypadek w Pawłowicach

Napisał

W czwartek o godzinie 16:21 dyżurny namysłowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszeni o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w miejscowości Pawłowice.

Dyżurny straży pożarnej na miejsce zdarzenia zadysponował trzy zastępy straży pożarnej – przekazuje mł.kpt. Krzysztof Sobkowicz z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Do zderzenia dwóch pojazdów osobowych doszło na drodze powiatowej nr 1103. Po przyjeździe na miejsce służb ratowniczych, oba pojazdy znajdowały się około 50 metrów od siebie. Wewnątrz samochodów uwięzione były osoby poszkodowane.

Strażacy za pomocą specjalistycznych narzędzi wydobyli dwie osoby poszkodowane z samochodów.

Na miejsce do przetransportowania obu poszkodowanych zadysponowano dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Wrocławia i Gliwic.

Na czas działań droga była całkowicie zablokowana.

Policja ustala dokładne przyczyny zdarzenia.

poniedziałek, 16 września 2013 13:38

Wypadek busa pod Namysłowem

Napisał

16.09.2013r. około godziny 7:20 na drodze wojewódzkiej nr 454 pomiędzy Świerczowem a Biestrzykowicami doszło do wypadku.

32-latek kierujący busem marki opel movano stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał z drogi i dachował.

Kierowca oraz 43 i 56 letni pasażerowie zostali zabrani przez ZRM do szpitala.

Okoliczności wypadku ustalają policjanci.

Na czas prowadzonyych działań ruch na trasie Opole - Namysłów odbywał się wahadłowo.

środa, 24 lipca 2013 19:34

Poważny wypadek pod Namysłowem

Napisał

Tragicznie zakończył się wypadek w środowy poranek na ulicy Oleśnickiej pomiędzy Namysłowem a Wilkowem.

Na miejsce zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz patrole policji.

Przybyli na miejsce strażacy przy użyciu sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do poszkodowanej  w celu udzielenia jej pomocy przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego – informuje Komenda Wojewódzka PSP w Opolu.

Samochód seat alhambra kierowany przez młodą kobietę uderzył w drzewo. Uderzenie było tak duże, że samochód został rozerwany na dwie części. Kierującej nie udało się uratować.

W pojeździe nie było innych osób.

Do zdarzenia doszło około godziny 6:20. Droga zamknięta była do godziny 9:00.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu