Powiat namysłowski
A+ R A-
Powiat namysłowski
Powiat namysłowski

Powiat namysłowski (122)

Dwanaście jednostek straży pożarnej z powiatu namysłowskiego i brzeskiego brało udział w gaszeniu pożaru lasu niedaleko miejscowości Raciszów.

Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów wezwanych do pożaru trawy, okazało się, że pożar rozprzestrzenił się na część poszycia leśnego i młodnika.

W akcji gaśniczej, strażakom do pomocy ruszył śmigłowiec gaśniczy oraz samolot gaśniczy Lasów Państwowych.

Wezwanie do pożaru strażacy otrzymali kilka minut po godzinie 15.

Foto: OSP Mąkoszyce
piątek, 03 kwietnia 2015 15:45

Zatrzymano podpalacza sterty słomy w Strzelcach

Napisał

Na prawie 35 tysięcy złotych zostały oszacowane spalone baloty słomy w miejscowości Strzelce.

Pożar miał miejsce w poniedziałek 30 marca wieczorem w miejscowości Strzelce. Spaleniu uległo 280 balotów słomy. Na miejsce w trakcie akcji gaśniczej skierowany został patrol policji, który rozpoczął swoje działania natychmiast.

Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy, przyczyną pożaru mogło być podpalenie sterty słomy. Po zakończonej akcji gaśniczej funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce pożaru, przeprowadzili oględziny i przesłuchali świadków – przekazuje asp. Katarzyna Ulbrych z KPP w Namysłowie.

W wyniku pojętych działań, kryminalni tej samej nocy ustalili i zatrzymali osobę mogącą mieć związek z podpaleniem. Zatrzymany to 20-letni mieszkaniec gminy Domaszowice.

Policjanci prowadzący dochodzenie, na podstawie zgromadzonego materiału przedstawili zatrzymanemu 20-latkowi zarzut podpalenia słomy – dodaje asp. Ulbrych.

Za swój czyn mężczyźnie grozi teraz 5 lat pozbawienia wolności.

wtorek, 24 lutego 2015 14:41

Pożar piwnicy w Gręboszowie

Napisał

24 lutego 2015 roku około godziny 2:10 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Namysłowie przyjął zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Gręboszów w gminie Domaszowice.

Po przyjeździe na miejsce i rozpoznaniu, ustalono pożar piwnicy. Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych po wejściu do pomieszczeń piwnicznych, szybko zlokalizowali i ugasili źródło ognia. Następnie oddymiono pomieszczenia.

Straty powstałe w wyniku pożaru oszacowano na 10 tyś., złotych. Nikomu z lokatorów nic się nie stało.

Działania gaśnicze na miejscu prowadziło 6 zastępów straży pożarnej z: JRG Namysłów, OSP Strzelce i OSP Siemysłów.

Przyczyny wybuchu ognia ustala policja.

wtorek, 24 lutego 2015 14:19

Kolizja w Idzikowicach

Napisał

23 lutego 2015 roku około godziny 9:31 na trasie Namysłów - Syców, w miejscowości Idzikowice w gminie Wilków doszło do zdarzenia drogowego.

Kierujący samochodem ciężarowym marki mercedes, stracił panowanie nad pojazdem przewracając go na bok.

- Samochód przewoził sypką paszę dla zwierząt w ilości około 24t, która na skutek zaistniałego zdarzenia wysypała się na pobocze drogi, chodnik i pobliskie pole - informuje Komenda Wojewódzka PSP w Opolu.

Kierowca doznał nie groźnych obrażeń, pierwszej pomocy udzielili mu strażacy.

niedziela, 18 stycznia 2015 11:04

Zadymienie w budynku wielorodzinnym

Napisał

Nieszczelność przewodu kominowego było przyczyną interwencji jednostek straży pożarnej w budynku wielorodzinnym przy ulicy Kolejowej w Domaszowicach.

Zgłoszenie do straży pożarnej wpłynęło kwadrans przed godziną 17 w sobotę. Zaniepokojeni lokatorzy wezwali strażaków, ponieważ na strychu ich budynku panowało zadymienie.

Na szczęście zadymienie nie było spowodowane pożarem a nieszczelnością przewodu kominowego.

Strażacy przewietrzyli strych oraz sprawdzili budynek miernikiem wielogazowym na obecność m.in. tlenku węgla.

Nikomu z lokatorów nic się nie stało.

poniedziałek, 08 grudnia 2014 13:56

Groźny wypadek w Domaszowicach

Napisał

8 grudnia 2014r. około godziny 8:05 na drodze krajowej nr 42 na trasie Kluczbork - Namysłów, na wysokości miejscowości Domaszowice w powiecie namysłowskim doszło do groźnego wypadku.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący oplem z nieustalonej przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z ciężarówką - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

Działania przybyłych na miejsce zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zrobieniu za pomocą narzędzi hydraulicznych dostępu do osób uwięzionych w pojeździe oraz wyznaczeniu lądowiska dla LPR-u.

W wyniku wypadku trzy osoby jadące oplem - w tym dziecko, zostały zabrane do szpitala karetkami i śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na czas prowadzonych działań droga była zablokowana.

poniedziałek, 24 listopada 2014 12:21

Śmiertelny wypadek pod Namysłowem

Napisał

24 listopada 2014 roku około godziny 6:55 na drodze krajowej numer 42 niedaleko miejscowości Kamienna na trasie Namysłów - Kluczbork doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

- Kierujący volkswagenem passatem z nieznanych przyczyn wypadł z drogi i uderzył w drzewo, w wyniku doznanych obrażeń kierowca zmarł - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

Na czas prowadzonych działań ruch w tym miejscu został wstrzymany - policja kierowała na objazdy. Około godziny 9 wznowiono ruch na DK 42.

Przyczyny wypadku ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora.

W piątek o godzinie 15:50 w Namysłowie przy ulicy Sikorskiego doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

40-letni kierowca ciężarowej scanii na przejściu dla pieszych potrącił 77-letniego mężczyznę, który pomimo pomocy medycznej po przewiezieniu do szpitala zmarł.

Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratury.

poniedziałek, 20 października 2014 21:29

Tragiczny w skutkach wypadek w gminie Pokój

Napisał

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek tuż po godzinie 18:30 w miejscowości Świerczowskie.

Kierowca bmw zjechał z drogi i dachował.

W wyniku wypadku, jedna osoba zmarła, jedna osoba została poszkodowana a dwie osoby wyszły z wypadku z drobnymi potłuczeniami.

Na miejscu działania prowadzi policja pod nadzorem prokuratury.

wtorek, 26 sierpnia 2014 21:34

Śmiertelne potrącenie motorowerzysty

Napisał

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło we wtorek po godzinie 12 na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Domaszowice w powiecie namysłowskim.

Wg wstępnych ustaleń, wiadomo, że 65-letni kierowca samochodu osobowego marki Volkswagen Passat potrącił 75-letniego motorowerzystę.

Niestety pomimo prowadzonej resuscytacji przez zespół ratownictwa medycznego, motorowerzysta zmarł. Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

Na czas działań oraz sporządzania dokumentacji przez policję oraz prokuraturę, droga była zamknięta. Wyznaczono objazdy.

O godzinie 15:00 odblokowano drogę krajową nr 42.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu