Powiat namysłowski
A+ R A-
Powiat namysłowski
Powiat namysłowski

Powiat namysłowski (116)

piątek, 04 grudnia 2015 23:15

Wypadek na dk 42 w Domaszowicach

Napisał

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku wypadku, do którego doszło w Domaszowicach w piątkowe po południe.

Wskutek niewłaściwego zawracania przez jednego z kierowców doszło do zderzenia z drugim pojazdem.

Do zdarzenia na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Domaszowice w powiecie namysłowskim doszło w piątek o godzinie 15:47.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

niedziela, 25 października 2015 17:30

Pożar kurnika w Pokoju

Napisał

Czternaście zastępów straży pożarnej gasiło w niedzielę od rana kurnik na fermie hodowli kur przy ulicy Skośnej w miejscowości Pokój.

- Zapaleniu uległ murowany budynek o wymiarach 12x120 metrów – mówi kpt. Krzysztof Letki z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.
Budynek połączony był z podobnym obiektem, ale strażakom udało się zapobiec przedostaniu się pożaru na kolejny kurnik.

Wewnątrz obiektu spaleniu uległo około 25-26 tysięcy kurcząt.

Na tą chwilę nie są znane jeszcze przyczyny pożaru ani wartość strat powstałych w wyniku zdarzenia.

Nikomu z pracowników nic się nie stało.

niedziela, 18 października 2015 22:45

Ćwiczenia namysłowskich i kluczborskich ochotników

Napisał

W sobotę nad ranem 12 jednostek OSP z terenu powiatu kluczborskiego i namysłowskiego zostały zadysponowane do miejscowości Domaszowice. Odbyły się tam ćwiczenia Wojewódzkiej Brygady Obwodowej.

Ćwiczenia wymagały udziału w 9 epizodach związanych z ratownictwem medycznym i kwalifikowaną pierwszą pomocą.

Organizator – Komenda Powiatowa PSP w Namysłowie – przygotował dla uczestników epizody związane z: amputacją ręki, wypadkiem kobiety w ciąży, zasłabnięciem na siłowni, wypadkiem motocykla z busem, pożarem pomieszczenia, topiącym się dzieckiem, upadkiem z rusztowania, wypadkiem z piłą stołową. Uczestnicy mieli również za zadanie poprawnie wypełnić test.

Miejscem ćwiczeń były sołectwa gminy Domaszowice.

poniedziałek, 12 października 2015 17:14

Dwie osoby ranne w wypadku w Domaszowicach

Napisał

Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala po wypadku, który miał miejsce około godziny 11:35 w Domaszowicach.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 42 z drogą powiatową nr 1136 w miejscowości Domaszowice.

Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowanych pięć zastępów straży pożarnej w sile 20. strażaków – przekazuje kpt. Krzysztof Sobkowicz z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Samochodami podróżowały w sumie trzy osoby, z czego dwie zostały przetransportowane do szpitala.

Na czas działań droga w miejscu wypadku była zablokowana.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

wtorek, 08 września 2015 20:29

Policjanci uratowali życie kobiecie

Napisał

1 września około godziny 9:15 policjanci z Namysłowa podczas patrolu rejonu centrum miasta w pewnej chwili zauważyli leżącą na chodniku kobietę.

Mundurowi natychmiast podbiegli do kobiety i sprawdzili jej funkcje życiowe – kobieta nie oddychała.

Policjanci przystąpili do udzielenia jej pierwszej pomocy.  Wykonywany przez sierżantów Bartosza Jeżowskiego i  Łukasza Piaskowego blisko 20 minutowy masaż serca doprowadził, jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia, do przywrócenia funkcji życiowych 70-latki. Po resuscytacji kobieta została przekazana wezwanym wcześniej ratownikom medycznym – opisuje asp. Katarzyna Ulbrych z KPP w Namysłowie.

Wczesne podjęcie działań to podstawa skutecznej pomocy. Kursy z udzielania pomocy medycznej to stały element szkolenia policjantów.

O dużym szczęściu może mówić kierowca samochodu osobowego, który w sobotę po południu wjechał swoim pojazdem do rzeki w miejscowości Domaradzka Kuźnia.

Zgłoszenie o zdarzeniu do służb ratowniczych wpłynęło w sobotę o godzinie 13:30.

Kierowca forda w wyniku nadmiernej prędkości i jak się potem okazało również pod wpływem alkoholu, wypadł z drogi i zakończył podróż w rzece Bogacicy.

Początkowo nie było wiadomo czy mężczyzna nie znajduje się nadal w pojeździe.

Na szczęście poziom wody był na tyle mały, że mężczyzna wyszedł na brzeg o własnych siłach. Pomocy medycznej udzielił mu na miejscu zespół ratownictwa medycznego.

Po badaniu przez policjantów alkosensorem okazało się, że kierowca jest pod wpływem alkoholu.

Teraz kierowca za swój czyn odpowie przed sądem.

niedziela, 21 czerwca 2015 11:04

Pożar stodoły w Wielołęce

Napisał

W sobotę przed godziną 17 do dyżurnego namysłowskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Wielołęka.

Po dojeździe zastano objętą pożarem drewnianą konstrukcję dachu – przekazuje mł.bryg. Rafał Bisowski z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu. Podano dwa prądy gaśnicze na paląca się stodołę oraz jeden prąd gaśniczy w obronie budynku mieszkalnego – dodaje mł.bryg. Bisowski.

W pożarze nikt nie został ranny. Straty powstałe w wyniku pożaru oszacowano wstępnie na 50 tysięcy złotych. Wartość uratowanego mienia to 200 tysięcy złotych.

Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej.

We wtorek 05 mają 2015 roku 24 funkcjonariuszy policji zostało odznaczonych "Krzyżami Zasługi za Dzielność".

Odznaczenia przyznawane są za działania podjęte w niezwykle trudnych warunkach, z narażeniem życia i zdrowia. Ustanowione zostały 1928 roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Ignacego Mościckiego.

Obecnie nadawane są przez Prezydenta RP na wniosek ministra spraw wewnętrznych.

Wśród oznaczonych policjantów znalało się dwóch funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Namyslowie ; sierżant Przemysław Szapowala oraz sierżant Mateusz Biczysko,  którzy uratowali mieszkańców palacej się kamienicy. Policjanci z silnie zadymionej klatki schodowej wynieśli nieprzytomna kobietę, udzielili jej niezbędnej pomocy  oraz przewieźli poszkodowanych do szpitala.

Serdecznie gratulujemy!!

Dwanaście jednostek straży pożarnej z powiatu namysłowskiego i brzeskiego brało udział w gaszeniu pożaru lasu niedaleko miejscowości Raciszów.

Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów wezwanych do pożaru trawy, okazało się, że pożar rozprzestrzenił się na część poszycia leśnego i młodnika.

W akcji gaśniczej, strażakom do pomocy ruszył śmigłowiec gaśniczy oraz samolot gaśniczy Lasów Państwowych.

Wezwanie do pożaru strażacy otrzymali kilka minut po godzinie 15.

Foto: OSP Mąkoszyce
piątek, 03 kwietnia 2015 15:45

Zatrzymano podpalacza sterty słomy w Strzelcach

Napisał

Na prawie 35 tysięcy złotych zostały oszacowane spalone baloty słomy w miejscowości Strzelce.

Pożar miał miejsce w poniedziałek 30 marca wieczorem w miejscowości Strzelce. Spaleniu uległo 280 balotów słomy. Na miejsce w trakcie akcji gaśniczej skierowany został patrol policji, który rozpoczął swoje działania natychmiast.

Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy, przyczyną pożaru mogło być podpalenie sterty słomy. Po zakończonej akcji gaśniczej funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce pożaru, przeprowadzili oględziny i przesłuchali świadków – przekazuje asp. Katarzyna Ulbrych z KPP w Namysłowie.

W wyniku pojętych działań, kryminalni tej samej nocy ustalili i zatrzymali osobę mogącą mieć związek z podpaleniem. Zatrzymany to 20-letni mieszkaniec gminy Domaszowice.

Policjanci prowadzący dochodzenie, na podstawie zgromadzonego materiału przedstawili zatrzymanemu 20-latkowi zarzut podpalenia słomy – dodaje asp. Ulbrych.

Za swój czyn mężczyźnie grozi teraz 5 lat pozbawienia wolności.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu