Powiat namysłowski
A+ R A-
Powiat namysłowski
Powiat namysłowski

Powiat namysłowski (123)

We wtorek o godzinie 14:19 do służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o uszkodzonym gazociągu na ulicy Pamięci Sybiraków w Namysłowie.

Na miejsce skierowano wszystkie służby.

W wyniku prac ziemnych doszło do uszkodzenia gazociągu średniego ciśnienia.

- Strażacy ewakuowali łącznie 18 osób z 11 budynków – przekazuje mł.kpt. Damian Skowroński z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Strażacy zabezpieczyli teren a do działań ruszyli gazownicy z pogotowia gazowego.

Aby usunąć awarię, pogotowie gazowe zacisnęło uszkodzoną rurę, założyło opaskę zabezpieczającą oraz zakręciło zawór na przyłączach.

Po usunięciu awarii, mieszkańcy mogli powrócić do swoich domów. Nikt nie został poszkodowany.

poniedziałek, 23 maja 2016 19:25

Zderzenie dwóch pojazdów na DK 39 w Kamiennej

Napisane przez

Najechanie na tył poprzedzającego pojazdu było przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło w poniedziałek 23 maja około godziny 14:30. Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej 39 w miejscowości Kamienna.

Według wstępnych ustaleń kierowca volkswagena passata jadący w stronę Rychtala nie zachował należytej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w forda escorta, który zamierzał skręcić w lewo na posesję.
Uderzony pojazd zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie otarł się o jadącego w stronę Namysłowa volkswagena passata. Do osób biorących udział w zdarzeniu zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Osoby te jednak nie odniosły żadnych obrażeń.

Straty wyniosły 7 tyś zł. Do zdarzenia zadysponowano 2 jednostki straży pożarnej z Namysłowa.

We wtorek 3 maja przed godziną 17:30 na drodze krajowej numer 42 z Domaszowic w kierunku Wierzbicy Górnej doszło do zdarzenia drogowego.

Prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, kierowca audi na zakręcie tuż przed przejazdem kolejowym, stracił panowanie na pojazdem i wypadł poza drogę.

W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.

Straty spowodowane zdarzeniem oszacowano na 10 tysięcy zlotych.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

Do działań skierowano trzy zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i policję.

niedziela, 03 kwietnia 2016 14:41

Pożar w budynku wielorodzinnym w Pokoju

Napisał

Osiem jednostek straży pożarnej w sile trzydziestu trzech strażaków gasiło od północy pożar w budynku wielorodzinnym przy ulicy Skośnej w Pokoju.

- Ogień pojawił się na klatce schodowej a następnie przeniósł się na poddasze nieużytkowe – mówi st.kpt. Jarosław Larski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Przed przyjazdem strażaków znaczna część lokatorów opuściła obiekt.

Jeden z mieszkańców został uwięziony przez pożar w swoim mieszkaniu. 29-letni mężczyzna ratował się skokiem z okna, doznając urazu kończyn dolnych. Strażacy udzielili poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy – dodaje st.kpt. Larski.

Straty wstępnie oszacowano na kwotę 40 tysięcy złotych a uratowane mienie na kwotę 150 tysięcy złotych.

Zgłoszenie o pożarze do namysłowskich strażaków wpłynęło w niedzielę tuż po północy.

Przyczyny pożaru ustala policja.

W niedzielę 27 marca doszło do tragicznego zdarzenia na drodze wojewódzkiej nr 454 na trasie Namysłów – Ziemiełowice. Do zdarzenia doszło około godziny 13:12.

- Wg wstępnych ustaleń policji, 29-letni kierowca motocykla uderzył w skręcającego w drogę boczną fiata uno prowadzonego przez 74-letniego mężczyznę – mówi asp. Katarzyna Ulbrych z KPP w Namysłowie.

Uderzenie było tak duże, że samochód osobowy dachował.

W wyniku zderzenia obu pojazdów, śmierć na miejscu poniósł kierowca fiata oraz jego 69-letnia pasażerka.

Motocyklista z licznymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na czas działań droga w miejscu wypadku została zamknięta. Policja wyznaczyła objazdy drogą krajową nr 39.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja pod nadzorem prokuratury – dodaje asp. Ulbrych.

W środę 3 lutego o godzinie 22:50 na drodze powiatowej w miejscowości Siemysłów w gm. Domaszowice doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

- 20-letni mężczyzna kierujący bmw z nieustalonej przyczyny stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, dachował, a następnie uderzył w drzewo - infrmuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

W wyniku wypadku kierowca oraz trzy młode pasażerki z różnymi obrażeniami zostały zabrane do szpitala w Brzegu i Opolu, kolejnych dwóch, mimo resuscytacji nie udało się uratować - zginęły na miejscu. Ofiary śmiertelne to dwie 17 - letnie dziewczyny.

Kierowcy została pobrana krew do badań któe ustalą czy w chwili wypadku był trzeźwy.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja pod nadzorem prokuratora.

Foto: 24opole.pl

W poniedziałek 1 lutego około godziny 18, dzielnicowy w Pokoju na trasie Pokój – Ładza zatrzymał do kontroli kierującego osobowym oplem.

Jazda osobowego opla mogła wskazywać na to, że kierowca może być pod wpływem alkoholu.

Przypuszczenia policjanta potwierdziły się po badaniu alkomatem. Okazało się, ze 52-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie – przekazuje asp. Katarzyna Ulbrych z KPP w Namysłowie.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz kierowca odpowie za swoją jazdę przed sądem. Za swój czyn grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

piątek, 04 grudnia 2015 23:15

Wypadek na dk 42 w Domaszowicach

Napisał

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku wypadku, do którego doszło w Domaszowicach w piątkowe po południe.

Wskutek niewłaściwego zawracania przez jednego z kierowców doszło do zderzenia z drugim pojazdem.

Do zdarzenia na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Domaszowice w powiecie namysłowskim doszło w piątek o godzinie 15:47.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

niedziela, 25 października 2015 17:30

Pożar kurnika w Pokoju

Napisał

Czternaście zastępów straży pożarnej gasiło w niedzielę od rana kurnik na fermie hodowli kur przy ulicy Skośnej w miejscowości Pokój.

- Zapaleniu uległ murowany budynek o wymiarach 12x120 metrów – mówi kpt. Krzysztof Letki z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.
Budynek połączony był z podobnym obiektem, ale strażakom udało się zapobiec przedostaniu się pożaru na kolejny kurnik.

Wewnątrz obiektu spaleniu uległo około 25-26 tysięcy kurcząt.

Na tą chwilę nie są znane jeszcze przyczyny pożaru ani wartość strat powstałych w wyniku zdarzenia.

Nikomu z pracowników nic się nie stało.

niedziela, 18 października 2015 22:45

Ćwiczenia namysłowskich i kluczborskich ochotników

Napisał

W sobotę nad ranem 12 jednostek OSP z terenu powiatu kluczborskiego i namysłowskiego zostały zadysponowane do miejscowości Domaszowice. Odbyły się tam ćwiczenia Wojewódzkiej Brygady Obwodowej.

Ćwiczenia wymagały udziału w 9 epizodach związanych z ratownictwem medycznym i kwalifikowaną pierwszą pomocą.

Organizator – Komenda Powiatowa PSP w Namysłowie – przygotował dla uczestników epizody związane z: amputacją ręki, wypadkiem kobiety w ciąży, zasłabnięciem na siłowni, wypadkiem motocykla z busem, pożarem pomieszczenia, topiącym się dzieckiem, upadkiem z rusztowania, wypadkiem z piłą stołową. Uczestnicy mieli również za zadanie poprawnie wypełnić test.

Miejscem ćwiczeń były sołectwa gminy Domaszowice.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu