Powiat namysłowski
A+ R A-
Powiat namysłowski
Powiat namysłowski

Powiat namysłowski (116)

sobota, 08 kwietnia 2017 15:58

Dachowanie w Grodźcu

Napisane przez

W piątek 7 kwietnia przed godziną 22.00 służby ratunkowe zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego w miejscowości Grodziec w powiecie namysłowskim.

Kierujący samochodem osobowym marki Kia najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków występujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do dachowania samochodu.W zdarzeniu została poszkodowana jedna osoba którą zajął się ZRM.Zadysponowana na miejsce straż pożarna zabezpieczyła uszkodzony samochód oraz wycieki płynów eksploatacyjnych. Dokładne przyczyny zdarzenia bada policja.

czwartek, 16 marca 2017 20:09

Wypadek w Namysłowie - w akcji LPR

Napisał

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku zderzenia dwóch pojazdów na ulicy Sikorskiego w Namysłowie.

W wyniku najechania na tył doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Jedna osoba została poszkodowana.

Do zdarzenia przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Straty spowodowane wypadkiem wstępnie oszacowano na kwotę 30 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 12.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

Foto: Namysłów-Fakty

W czwartek 22 grudnia około godziny 16 do dyżurnego namysłowskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Domaszowice – Siemysłów.

W wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze kierowca samochodu osobowego marki smart stracił panowanie nad pojazdem i zakończył podróż w przydrożnym rowie.

Samochodem podróżowały dwie osoby, którym na szczęście nic się nie stało.

Strażacy apelują o rozwagę, na trasie Domaszowice – Siemysłów panują bardzo trudne warunki drogowe.

czwartek, 08 września 2016 22:20

Zderzenie ciężarówki z osobówką w Kamiennej

Napisał

Kolizją zakończyło się zdarzenie drogowe, do którego doszło na drodze krajowej nr 39 w miejscowości Kamienna w powiecie namysłowskim.

W trakcie manewru wyprzedania w niedozwolonym miejscu, doszło do zderzenia osobowej mazdy z ciągnikiem siodłowym daf wraz z naczepą. Oba pojazdy zakończyły podróż w rowie.

Na szczęście nikomu z podróżujących pojazdami nic poważnego się nie stało.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 14:50.

Straty spowodowane kolizją wstępnie oszacowano na kwotę 20 tysięcy złotych.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

czwartek, 08 września 2016 11:18

Pożar budynku magazynowego w Kamiennej

Napisał

Na 100 tysięcy złotych wstępnie oszacowano straty po pożarze budynku magazynowego, do którego doszło w czwartek około 1:30 w miejscowości Kamienna w powiecie namysłowskim.

Na miejsce pożaru zadysponowano w sumie 13 zastępów straży pożarnej.

Strażacy podali w sumie pięć prądów w natarciu i obronie budynku. Pożar jednak był już zaawansowanym stadium, ponieważ paliło się już całe wnętrze budynku wraz z dachem.

Na tą chwilę nie są znane przyczyny powstania pożaru.

Ustala to policja.

W piątek 15 lipca około godziny 5:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Namysłowie przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze powiatowej pomiędzy Domaszowicami a Zalesiem.

Po dojezdzie na miejsce okazało się, iż doszło do czołowego zderzenia osobowego audi z samochodem dostawczym (bus). Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do dwóch osób uwięzionych w samochodzie osobowym następnie przekazali poszkodowanych przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Kierujący samochodem dostawczym opuścił pojazd o własnych siłach.

Wszyscy uczestnicy wypadku zostali przetransportowani do szpitala. Straty spowodowane zdarzeniem oszacowano na 25 tysięcy złotych.

Do działań skierowano trzy zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i policje.

Dokładne przyczyny wypadku ustala policja.

Prawie całkowitemu spaleniu uległ samochód typu bus, który zapalił się 25 maja w miejscowości Minkowskie w powiecie namysłowskim.

Kierowca busa przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych podczas jazdy poczuł zapach spalenizny. Aby sprawdzić, zatrzymał się i gdy tylko wyszedł do wnętrza pojazdu przedostał się ogień.

Przed przyjazdem zastępów straży pożarnej, pożarem objęty był już praktycznie cały pojazd.

Na szczęście pojazdem oprócz kierowcy nikt nie podróżował.

We wtorek o godzinie 14:19 do służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o uszkodzonym gazociągu na ulicy Pamięci Sybiraków w Namysłowie.

Na miejsce skierowano wszystkie służby.

W wyniku prac ziemnych doszło do uszkodzenia gazociągu średniego ciśnienia.

- Strażacy ewakuowali łącznie 18 osób z 11 budynków – przekazuje mł.kpt. Damian Skowroński z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Strażacy zabezpieczyli teren a do działań ruszyli gazownicy z pogotowia gazowego.

Aby usunąć awarię, pogotowie gazowe zacisnęło uszkodzoną rurę, założyło opaskę zabezpieczającą oraz zakręciło zawór na przyłączach.

Po usunięciu awarii, mieszkańcy mogli powrócić do swoich domów. Nikt nie został poszkodowany.

poniedziałek, 23 maja 2016 19:25

Zderzenie dwóch pojazdów na DK 39 w Kamiennej

Napisane przez

Najechanie na tył poprzedzającego pojazdu było przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło w poniedziałek 23 maja około godziny 14:30. Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej 39 w miejscowości Kamienna.

Według wstępnych ustaleń kierowca volkswagena passata jadący w stronę Rychtala nie zachował należytej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w forda escorta, który zamierzał skręcić w lewo na posesję.
Uderzony pojazd zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie otarł się o jadącego w stronę Namysłowa volkswagena passata. Do osób biorących udział w zdarzeniu zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Osoby te jednak nie odniosły żadnych obrażeń.

Straty wyniosły 7 tyś zł. Do zdarzenia zadysponowano 2 jednostki straży pożarnej z Namysłowa.

We wtorek 3 maja przed godziną 17:30 na drodze krajowej numer 42 z Domaszowic w kierunku Wierzbicy Górnej doszło do zdarzenia drogowego.

Prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, kierowca audi na zakręcie tuż przed przejazdem kolejowym, stracił panowanie na pojazdem i wypadł poza drogę.

W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.

Straty spowodowane zdarzeniem oszacowano na 10 tysięcy zlotych.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

Do działań skierowano trzy zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i policję.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu