Powiat kluczborski
A+ R A-
Powiat kluczborski
Powiat kluczborski

Powiat kluczborski (706)

W środę 22 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku odbyły się powiatowe warsztaty z zakresu współpracy służb ratowniczych p.n. „Służby ratownicze dla społeczeństwa powiatu 2017”.

W warsztatach udział wzięły następujące służby: Jednostka Ratowniczo- Gaśnicza z Kluczborka, lekarze i ratownicy z Pogotowia Ratunkowego w Kluczborku, funkcjonariusze kluczborskiej policji i żołnierze z Wojskowej Straży Pożarnej w Szumiradzie.

Organizatorem ćwiczeń byli funkcjionariusze z KP PSP w Kluczborku: pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego bryg. Wojciech Kieszczyński, kpt. Sebastian Jantos i mł. ogn. Karol Grzyb.

Ćwiczenia zostały podzielone na część teoretyczną i praktyczną.

W drugiej części, akcja ratownicza polegała na ewakuacji osób poszkodowanych w wyniku wybuchu z pomieszczenia silnie zadymionego, udzieleniu im kwalifikowanej pierwszej pomocy i ugaszeniu pożaru.

Więcej zdjęć na OSP powiatu KLB

sobota, 18 marca 2017 13:39

Pożar stodoły w Komorznie

Napisane przez

W piątek 17 marca o godzinie 21:18 kluczborska straż pożarna została poinformowana o pożarze stodoły w miejscowości Komorzno przy ulicy Głównej.

Po dojeżdzie na miejsce pierwszych zastępów pożar panował w środku stodoły, następnie ogień objął zewnętrzną część stodoły.

Akcja gaśnicza trwała ponad 90 minut. Do działań skierowano 4 zastępy straży pożarnej w sile 19 ratowników.

Przyczyną pojawienia się ognia było podpalenie - sprawą zajmuje się policja.

piątek, 17 marca 2017 19:59

Wypadek na dk 42 - w akcji śmigłowiec LPR

Napisał

W piątek 17 marca o godzinie 14:19 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na dk 42 w miejscowości Stare Czaple.

Kierująca samochodem osobowym marki Citroen c4 jadąca drogą powiatową od strony Smard Dolnych wymusiła pierwszeństwa przejazdu na prawidłowo jadącym od strony Wołczyna kierującym fordem mondeo wskutek czego doszło do zderzenie obu pojazdów a osobowy citroen zakończył podróż na przydrożnej latarni.

W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały cztery osoby: kobieta, mężczyzna oraz dwójka dzieci.

Najciężej poszkodowaną, kobietę w ciąży, przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Oleśnie.

Na czas działań służb ratunkowych droga była całkowicie zablokowana a następnie wprowadzono ruch wahadłowy.

Policjant z kluczborskiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. 36-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

W miniony czwartek (9 marca) kilka minut przed 16.00 kierownik kluczborskiej dochodzeniówki jechał swoim samochodem drogą krajową nr 11. Przed Gotartowem zauważył samochód, który prawdopodobnie wypadł z drogi. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusz sprawdził czy w samochodzie nie ma osób rannych i ustalił świadków zdarzenia.Informacje przekazał dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku, który wysłał tam patrol policji.

W tym czasie kierowca rozbitego Jeepa uciekał z miejsca zdarzenia. Policjant podjął pościg za nim i już po chwili zatrzymał 36-letniego mieszkańca Kluczborka. Po sprawdzeniu urządzeniem pomiarowym okazało się, że zatrzymany ma blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

36-latek stracił już prawo jazdy. Policjanci przedstawili mu zarzuty za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


niedziela, 26 lutego 2017 13:46

Groźny wypadek pod Kluczborkiem

Napisane przez

W niedzielę 26 lutego około godziny 01:10 kluczborskie służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku drogowym na drodze powiatowej niedaleko miejscowości Czaple Wolne.

Kierujący samochodem osobowym jadący od strony Smard Dolnych w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem zjechał z drogi i na przydrożnym rowie wybił się w powietrze lądując kilkanaście metrów dalej w polu.

Poszkodowany kierowca został przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji.


sobota, 25 lutego 2017 22:56

Pożar garażu z samochodem w Kluczborku

Napisane przez

W sobotę 25 lutego o godzinie 17:20 kluczborska straż pożarna została powiadomiona o pożarze w Kluczborku przy ulicy Nowodworskiej. Według osoby zgłaszającej doszło do pożaru samochodu, który stał w garażu.
Po dojechaniu na miejsce strażacy zastali samochód opel corsa, który był całkowicie objety ogniem. Ogień został w miarę szybko opanowany po podaniu prądu piany oraz wody. Po ugaszeniu pożaru strażacy przewietrzyli pomieszczenie oraz sprawdzili czy ogień został całkowicie zgaszony. 
Straty wyniosły 5 tysięcy złotych. Właściciel zdążył jeszcze wyprowadzić z garażu motor.
Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez uprzedni proces spawania części karoseri samochodu.

piątek, 24 lutego 2017 21:10

Wypadek na dk 42 koło Wierzbicy Górnej

Napisał

W piątek 24 lutego na drodze krajowej nr 42 pomiędzy Wierzbicą Górną a Duczowem Wielkim doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i autokaru.

W trakcie jazdy w autokarze otworzyła się jedna z klap przedziału bagażowego, która zahaczyła o jadącego z naprzeciwka jeepa grand cherokee.

W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane i odwiezione do szpitala.

środa, 22 lutego 2017 18:28

Groźna kolizja na DK11 pod Sarnowem

Napisane przez

W środę 22 lutego przed godzina 15 kluczborska straż pożarna została poinformowana o wypadku na DK11 koło miejscowości Sarnów.

Według ustaleń policji kierowca samochodu chrysler voyager jadąc od strony Kluczborka w stronę Byczyny nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, zjechał do rowu i uderzył w przepust wodny.

Kierowca wydostał się z samochodu o własnych siłach.Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe.Kierujący nie wymagał jednak hospitalizacji.

Na czas działań służb ratunkowych został wprowadzony ruch wahadłowy.

Kierowca został ukarany mandatem.

poniedziałek, 20 lutego 2017 11:45

Zderzenie dwóch samochodów osobowych w miejscowości Borek

Napisane przez

W poniedziałek 20 stycznia około godziny 7.15 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów w miejscowości Borek w powiecie Kluczborskim.

Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy  straży pożarnej, pogotowie ratunkowe oraz policja. W wypadku brały udział dwa samochody osobowe marki Audi oraz Opel.

Kobieta kierująca samochodem osobowym marki Opel, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem doprowadzając do zderzenia z Audi.

W wyniku uderzenia poszkodowane zostały dwie osoby które, zespół ratownictwa medycznego przetransportował do szpitala. Dokładne okoliczności zdarzenia ustala policja.

czwartek, 16 lutego 2017 12:17

Zdarzenie drogowe na DK 11 w Kostowie

Napisał

W czwartek 16 lutego około godziny 6:50 na drodze krajowej numer 11 w miejscowości Kostów w gminie Byczyna doszło do zdarzenia drogowego.

- Kierowca samochodu osobowego marki ford ka w wyniku nie dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze wpadł w poślizg i uderzył w barierki – informuje mł. asp. Mariusz Trejten z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku.

W wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu