Powiat kluczborski
A+ R A-
Powiat kluczborski
Powiat kluczborski

Powiat kluczborski (947)

poniedziałek, 29 kwietnia 2019 18:24

Wypadek na dk 42 w Markotowie Małym

Napisane przez

W poniedziałek 29 kwietnia o godzinie 16:24 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 42 w Markotowie Małym.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierujący volkswagenem sharanem jadący od Kluczborka, chcąc skręcić na posesje wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do zderzenia z hondą civic, siłą odrzutu honda uderzył w opla.

W wyniku zdarzenia kobieta kierująca hondą została zabrana do szpitala.

Do działań skierowano dwa zastępy z JRG Kluczbork, zespół ratownictwa medycznego i dwa patrole policji.

W piątek 26 kwietnia tuż przed godziną 13 dyżurny kluczborskiej straży pożarnej przyjął zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Wąsice.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu okazało się, że pożarem objęte jest około 150m2 powierzchni lasu.

W trakcie działań przy pożarze lasu dyżurny otrzymał zgłoszenie o pożarze nieuzytków w pobliżu budynku mieszkalnego również w miejscowości Wąsice.

Na miejsce skierowano dodatkowe siły i środki.

Pożar nieużytków rozprzestrzeniał się w kierunku lasu oraz pobliskich budynków mieszkalnych.

Łącznie w działaniach gaśniczych udział brało 11 zastępów straży pożarnej z JRG Kluczbork, OSP Wołczyn, OSP Szymonków, OSP Wąsice, OSP Gierałcice.

Na miejscu obecny również był dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Kluczborka.

Na tę chwilę nie wiadomo co było przyczyną pożarów.

poniedziałek, 22 kwietnia 2019 22:13

Pożar lasu pod Kluczborkiem

Napisał

Zaprószenie ognia było przyczyną pożaru lasu koło Bąkowa w Nadleśnictwie Kluczbork.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do kluczborskich strażaków w poniedziałek 22 kwietnia tuż po godzinie 17.

Do zdarzenia zadysponowano w sumie cztery zastępy straży pożarnej.

Spaleniu uległo 20 arów poszycia leśnego.

niedziela, 21 kwietnia 2019 21:43

Pożar domu w Szumie. W akcji 10 zastępów straży pożarnej

Napisane przez

W Niedzielę Wielkanocną o godzinie 18:40 dyżurny kluczborskiej straży pożarnej przyjął zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Szum (gmina Wołczyn).

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu przez KDR okazało się, że pożarem objęta jest już znaczna część mieszkania, a jego mieszkaniec opuścił budynek przed przyjazdem JOP.

Podczas działań gaśniczych właściciel budynku poprosił strażaków o zadysponowanie na miejsce zespołu ratownictwa medycznego, gdyż zaczął odczuwać skutki pożaru.

W działaniach gaśniczych brało udział 10 zastępów straży pożarnej w sile 37 ratowników.

Na tę chwilę nie wiadomo co było przyczyną pożaru.

W sobotę 20 kwietnia przed godziną 15-stą do dyżurnego kluczborskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Janówka (gmina Byczyna).

Na miejscu zdarzenia pracuje 9 zastępów straży pożarnej z powiatu kluczborskiego, w tym cysterna z JRG Kluczbork, jak również zastępy straży pożarnej z województwa wielkopolskiego.

Na tę chwilę nie wiadomo jaki obszar lasu objęty jest ogniem.

Do zdarzenia z województwa opolskiego zadysponowano w sumie 10 zastępów straży pożarnej.

Straty wstępnie oszacowano na 1 tysiąc złotych. Spaleniu uległo 1,5 hektara lasu. Pzyczyny pożaru ustala policja.

W piątek 19 kwietnia o godzinie 05:30 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 42 w miejscowości Duczòw Mały.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie skierowano wszystkie służby ratunkowe.

Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu okazało się, że w zdarzeniu bierze udział samochód osobowy marki Toyota, którego kierujący wjechał w budynek.

W pojeździe zostały zakleszczone dwie osoby, do których strażacy musieli wykonać dostęp przy pomocy narzędzi hydraulicznych.

Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz z zespołu ratownictwa medycznego zadecydował o zadysponowaniu na miejsce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego "Ratownik13" z wrocławskiej bazy HEMS.

Niestety pasażerki toyoty nie udało się uratować. Lekarz stwierdził zgon. Kierowca w ciężkim stanie został przetransportowany przez załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja pod nadzorem prokuratury.

Do działań skierowano zastępy straży pożarnej z JRG Kluczbork i OSP Wołczyn, zespół ratownictwa medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Ratownik 13 HEMS Wrocław oraz policję.

5 uszkodzonych samochodów - to rezultat zderzenia na DK45 miedzy Jasieniem a Lasowicami Wielkimi.

W środę około godziny 12:30 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK45.

W wyniku zderzenia 2 osoby zostały lekko ranne -strażacy udzielili im pierwszej pomocy a następnie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Osoby nie zostały zabrane do szpitala.

Na czas działań służb ratunkowych ruch odbywał się wahadłowo. Przyczyną karambolu było niedostosowanie odległości od pojazdu poprzedzającego.

Straty spowodowane zdarzeniem oszacowano wstępnie na kwotę 20 tysięcy złotych.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG Kluczbork oraz po jednym z OSP Kuniów, OSP Lasowice Wielkie, OSP Jasienie.

środa, 17 kwietnia 2019 22:10

Pożar szopy w Wierzbicy Górnej

Napisane przez

O godzinie 2:27 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku przyjął zgłoszenie o pożarze szopy w miejscowości Wierzbica Górna.

Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu zastano w pełni rozwinięty pożar murowanego budynku.

Strażacy podali dwa prądy wody w natarciu. Straty wstępnie oszacowano na 30 tysięcy złotych.

Przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

W działaniach brały udział dwa zastępy z OSP Wołczyn, jeden OSP Wierzbica Górna, jeden zastęp JRG Kluczbork oraz patrol policji.

W sobotę 13 kwietnia tuż po godzinie 16 na drodze krajowej numer 45 Kluczbork - Opole w miejscowości Bierdzany doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów i rozpoznaniu przez KDR okazało się, że w wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, jedną z nich strażacy musieli uwolnić z pojazdu przy pomocy narzędzi hydraulicznych.
Na miejsce zdarzenia wezwany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego "Ratownik23" z Opolskiej Bazy HEMS. Pojazdami podróżowali tylko kierowcy.
Załoga śmigłowca LPR przetransportowała ranną kobietę do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, natomiast drugi kierowca został zabrany przez naziemny zespół ratownictwa medycznego.
Na miejscu zdarzenia działały zastępy straży pożarnej z dwóch powiatów Kluczborskiego i Opolskiego w sumie 8 zastępów straży pożarnej.
Na czas działań służb ratunkowych droga krajowa numer 45 była całkowicie zablokowana.
Dokładnie przyczyny zdarzenia ustala policja.

W niedzielę 7 kwietnia tuż przed godziną 20-stą do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który siedzi na skraju dachu budynku wielorodzinnego przy Placu Partyzantów w Wołczynie.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie skierowano wszystkie służby ratunkowe w tym zastępy straży pożarnej z JRG Kluczbork, OSP Wołczyn.

Przybyli na miejsce zdarzenia ochotnicy weszli na dach przez wyjście dachowe na klatce schodowej i odciągnęli mężczyznę od skraju dachu.

Mężczyzna cały i zdrowy został przekazany przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że mężczyzna chciał targnąć się na swoje życie po kłótni rodzinnej.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu