Powiat kluczborski
A+ R A-
Powiat kluczborski
Powiat kluczborski

Powiat kluczborski (708)

wtorek, 24 października 2017 17:50

Powołanie z-cy komendanta powiatowego PSP w Kluczborku

Napisane przez

Opolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Opolu st. bryg. Marek Kucharski w dniu 24 października 2017 roku powołał na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku kpt. Mariusza Stępnia.

45-cio letni kapitan Mariusz Stępień swoją przygodę z pożarnictwem rozpoczął jako młody chłopak w Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie.

Kolejny etap rozpoczął w 1995 roku podejmując staż w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Kluczborku.

W 1998 roku został mianowany na stanowisko ratownika, w kolejnych etapach pracy zawodowej przechodził przez szczeble jako: starszy ratownik, ratownik specjalista, dyżurny stanowiska kierowania, dowódca sekcji, zastępca dowódcy zmiany i dowódca zmiany.

Kolejnym etapem w życiu było rozpoczęcie nauki w Centralnej Szkole Państwowej Strazy Pożarnej w Częstochowie w roku 2003, którą ukończył dwa lata póżniej uzyskując stopień młodszego aspiranta.

W roku 2012 po ukończeniu Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie na wydziale Inżyniernii Bezpieczeństwa Pożarowego otrzymał pierwszy stopień oficerski.

Następne podnoszenie swoich umiejętności kontynuował w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu w kierunku Zarządzanie Kryzysowe oraz Pomoc Humanitarna w tej o to szkole w roku 2015 uzyskał tytuł magistra.

W kolejnym roku, na tej samej uczelni ukończył studia podyplomowe na kierunku Administracja Publiczna.

Redakcja O!Polskiego Ratownictwa życzy kpt. Mariuszowi Stępniowi samych sukcesów i spokojnej służby.

środa, 18 października 2017 00:19

Tragiczny wypadek na obwodnicy Kluczborka

Napisane przez

We wtorek 17 października około godziny 20:30 na obwodnicy Kluczborka - DK11 doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem rowerzysty.

Według wstępnych ustaleń policji rowerzysta jadący boczną ścieżką chciał przejechać przez drogę krajową, następnie jechać w kierunku Kujakowic Dolnych.

Rowerzysta wyjeżdżający z bocznej ścieżki wjechał wprost pod jadącego obwodnicą volkswagena passata. Najprawdopodobniej rowerzysta nie posiadał żadnego oświetlenia.

Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Na czas prowadzenia akcji ruch odbywał się wahadłowo.

poniedziałek, 16 października 2017 18:07

Pożar stodoły w Gierałcicach

Napisane przez

W niedzielę 15 października o godzinie 18:06 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Gierałcice.

Pożar został opanowany przez strażaków w bardzo szybkim tempie. Dzięki temu uratowane mienie szacuje się na kwotę 20 tysięcy złotych.

Do działań skierowano 7 zastępów straży pożarnej w sile 31 ratowników.

Przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

niedziela, 15 października 2017 09:31

Groźny wypadek na Wołczyńskiej w Kluczborku

Napisał

Pięć osób zostało poszkodowanych wskutek wypadku, do jakiego doszło na drodze krajowej nr 42 w Kluczborku.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 15 października po godzinie 2:20.

Wg wstępnych ustaleń, kierowca mazdy w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie na pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z busem marki Mercedes.

W wyniku zdarzenia z 5 osób podróżujących busem trzy z nich zostały poszkodowane. Dwie osoby z mazdy zostały poszkodowane.

Na miejscu interweniował Ratownik 13 z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który to najciężej ranną osobę odtransportował do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, kierowca mazdy wcześniej widziany był jak szaleńczą jazdą po Kluczborku stwarzał niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu.  

niedziela, 08 października 2017 14:30

Wypadek pod Kluczborkiem - wszyscy pijani

Napisał

W niedzielę 8 października około godziny 13:30 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku pomiędzy Kujakowicami Dolnymi a Łowkowicami.

Kierujący samochodem osobowym marki audi na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu.

W wyniku zdarzenia 4 osoby zostały poszkodowane i zabrane do szpitala.

Jak się nie oficjalnie dowiedzieliśmy, wszyscy jadący samochodem byli pod wpływem alkoholu.

Działania na miejscu prowadziły zastępy straży pożarnej z JRG Kluczbork i OSP Kujakowice Dolne, zespoły ratownictwa medycznego i policja.

środa, 04 października 2017 17:45

Kluczborski dzielnicowy będąc na wolnym uratował życie mężczyzny

Napisane przez

Policjantem jest się przez całą dobę, a nie tylko wtedy, kiedy ubiera się mundur. Udowodnił to asp. sztab. Łukasz Kunicki. Dzielnicowy z kluczborskiej komendy.

Policjant będąc w czasie wolnym od służby włączył się w akcję poszukiwawczą za mężczyzną, który chciał odebrać sobie życie. Policjant odnalazł w lesie 31-latka i jako pierwszy udzielił mu pomocy.

W miniony weekend dyżurny kluczborskiej policji otrzymał zgłoszenie, że 31-letni mieszkaniec powiatu wyszedł z domu z zamiarem odebrania sobie życia. Policyjne poszukiwania za desperatem przeniosły się do lasu, gdzie według ustaleń funkcjonariuszy miał pobiec mężczyzna.

Do akcji ratunkowej dołączył będący w czasie wolnym od służby asp. szt. Łukasz Kunicki. Dzielnicowy kluczborskiej policji był wtedy na rybach.

Wówczas zauważył mężczyznę, który zwrócił jego uwagę swoim zachowaniem. Okazało się, że odpowiadał on rysopisowi poszukiwanego mieszkańca powiatu.

Policjant po paru chwilach odnalazł go w lesie i przekazał swoim kolegom prowadzącym poszukiwania.

Mieszkaniec powiatu kluczborskiego został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

wtorek, 03 października 2017 20:40

Śmiertelny wypadek w Wołczynie

Napisał

We wtorek 3 października około godziny 18:20 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ulicy Byczyńskiej w Wołczynie.

Ze wstępnych ustaleń wiadomo, że, kierujący samochodem osobowym marki ford focus na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czołowo z samochodem dostawczym.

Działania przybyłych na miejsce strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przy pomocy narzędzi hydraulicznych uwolnieniu poszkodowanego kierowcy forda z rozbitego pojazdu.

Niestety mimo reanimacji prowadzonej przez strażaków i ratowników medycznych nie udało się uratować mężczyzny - lekarz stwierdził zgon. Dwóm osobom podróżującym samochodem dostawczym nic się nie stało.

Wszystkie okoliczności tej tragedii wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

niedziela, 01 października 2017 21:39

Pomoc strażaków podczas meczu piłkarskiego

Napisał

Do niecodziennej sytuacji doszło w niedzielę 1 października po godzinie 15 na meczu piłkarskim drużyn z Rożnowa i Wilkowa.

Jeden z kibiców zauważył, że inny kibic dostał ataku epilepsji. Natychmiast do pomocy ruszyli zawodnicy jednej z drużyn, którzy są jednocześnie strażakami z OSP Biestrzykowice-Miodary i OSP Wilków.

W związku z brakiem karetek na miejsce zadysponowano śmigłowiec LPR.

Latający ambulans przetransportował poszkodowanego do szpitala.

Do całego zdarzenia doszło na boisku w Rożnowie.

niedziela, 24 września 2017 17:48

Oś. Zagadkowa śmierć na motorowerze

Napisane przez

24 września około godziny 16 straż pożarna została powiadomiona o wypadku drogowym na drodze powiatowej prowadzącej do miejscowości Oś (gm. Lasowice Wielkie).

Po dojeździe na miejsce okazało się, że wypadkowi uległ mężczyzna jadący motorowerem. Poszkodowany nie dawał oznak życia. Do rannego zostało wezwane także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. 

Okazało się, że mężczyzna uległ wypadkowi kilka godzin wcześniej. Ze względu na znikomy ruch na drodze oraz to, że poszkodowany leżał w rowie nikt nie go nie zauważył. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. 

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został natomiast zawrócony do bazy.

Policja ustala co było przyczyną zgonu mężczyzny.

czwartek, 21 września 2017 17:46

Zderzenie forda z fiatem na dk 45 w Lasowicach Wielkich

Napisane przez

W czwartek 21 września kilka minut przed godziną 16 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej numer 45 w miejscowości Lasowice Wielkie.

Po dojeżdzie na miejsce zdarzenia okazało się, że w zdarzeniu udział biorą dwa samochody osobowe ford fiesta i fiat seicento.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym fordem jadący od strony Opola zatrzymał się za traktorem, który kosił przydrożne rowy, a w wyniku niedostosowania prędkości w jego tył uderzył osobowy fiat.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

Na czas działań służb ruch na drodze krajowej odbywał się wahadłowo.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu