Powiat kluczborski
A+ R A-
Powiat kluczborski
Powiat kluczborski

Powiat kluczborski (706)

Kolizją zakończyło się zdarzenie drogowe, do którego doszło w środę około godziny 13 na ulicy Strzeleckiej w Kluczborku.

Wg wstępnych ustaleń, kierowca volkswagena golfa w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem i zakończył podróż w rzece Stobrawa.

Samochodem podróżowało pięć osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

W piątek 2 grudnia około godziny 19 do powiatowego stanowiska dyżurnego kluczborskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Gliwickiej w Ligocie Górnej koło Kluczborka.

Według wstępnych ustaleń policji kierowca audi podczas manewru wyprzedzania innego pojazdu uderzył w skuter, którym jechała kobieta z 10 letnim dzieckiem.

Sprawca zdarzenia odjechał z miejsca wypadku nie udzielając pomocy poszkodowanym osobom. Poszkodowane osoby zostały odwiezione do szpitala w Oleśnie oraz w Opolu.

Siła uderzenia była bardzo duża o czym świadczą porozrzucane na sporym fragmencie ulicy części skutera oraz samochodu osobowego.

____________

Aktualizacja

Przed godziną 20 przypadkowy kierowca jadący z Kujakowic Górnych w stronę Kluczborka zauważył rozbite auto porzucone w rowie. Niezwłocznie powiadomił o tym fakcie policję. Przybyli na miejsce policjanci wraz z psem tropiącym rozpoczęli poszukiwania kierującego audi.Sprawca zdarzenia został złapany.

piątek, 02 grudnia 2016 13:49

Transporterem wjechał do przydrożnego rowu

Napisał

W piątek 2 grudnia, tuż przed godziną 12 do kluczborskich służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 45 pomiędzy miejscowościami Kuniów i Jasienie.

Wg wstępnych ustaleń, kierowca volkswagena transportera, jadąc w kierunku Kluczborka najprawdopodobniej zasłabł, zjechał na przeciwny pas i zakończył podróż w przydrożnym rowie.

Mężczyzna podróżował sam.

Pomocy na miejscu zdarzenia udzielił mu przybyły zespół ratownictwa medycznego.

Dokładne przyczyny wypadku ustala policja.

środa, 30 listopada 2016 23:02

Wypadek w Komorznie - kierujący fordem uderzył w drzewo

Napisane przez

W środę 30 listopada o godzinie 16:38 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Komorzno.

W wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodzę kierujący samochodem osobowym marki ford mondeo uderzył w drzewo.

Kierujący z obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

Straty w wyniku wypadku wstępnie oszacowano na 5 tyś złotych.

Do zdarzenia zadysponowano SIS z dwóch województw Opolskiego i Wielkopolskiego w sumie 5 zastępów straży pożarnej, oraz ZRM z Kępna.


niedziela, 20 listopada 2016 16:47

Dachowanie na dk 11 pod Gołkowicami

Napisał

W niedzielę kilka minut przed godziną 9, kluczborskie służby ratownicze zostały zadysponowane do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 11 koło miejscowości Gołkowice.

Najprawdopodobniej wskutek nadmiernej prędkości kierowca osobowego audi stracił panowanie nad pojazdem i dachował w przydrożnym rowie.

Kierowcy pojazdu udzielono pomocy medycznej.

Straty spowodowane wypadkiem wstępnie oszacowano na kwotę 8 tysięcy złotych.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

piątek, 18 listopada 2016 17:48

Strażacy z interwencją u poszkodowanego mężczyzny w Kluczborku

Napisane przez

W piątek 18 listopada tuż po godzinie 15 kluczborscy strażacy zostali zadysponowani do poszkodowanego mężczyzny na parkingu sklepu biedronka przy ulicy Jagielońskiej.

Z racji, iż wszystkie zespoły ratownictwa medycznego były zajęte na miejsce wezwano straż pożarną aby udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie, który prawdopodobnie pod wpływem alkoholu upadł na chodnik i doznał obrażeń głowy.

Przybyli na miejsce strażacy zaopatrzyli mężczyźnie ranny i oczekiwali na przyjazd zespołu ratownictwa medycznego.

Poszkodowany mężczyzna został przewieziony do szpitala w Oleśnie.


Już godzinę po zgłoszeniu kluczborscy policjanci zatrzymali 32-latka podejrzewanego o włamanie do salonu gier. Mężczyzna wyniósł z niego jedną z maszyn hazardowych.

Pies służbowy podjął trop i doprowadził policjantów do domu włamywacza. Za kradzież z włamaniem grozi teraz mężczyźnie kara do 10 lat więzienia.

W nocy z 8 na 9 listopada, dyżurny kluczborskiej komendy został powiadomiony o włamaniu do jednego z salonów gier w mieście. Natychmiast skierował tam policyjne patrole.

Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że sprawca włamał się do pomieszczenia, z którego wyniósł automat do gier. Kilkadziesiąt metrów od budynku mundurowi odnaleźli urządzenie, w którym brakowało kasetki z pieniędzmi. Właściciel oszacował straty na blisko 5 000 złotych.

Patrole rozpoczęły poszukiwania włamywacza. Do działań włączony został także przewodnik z psem służbowym. Po niespełna godzinie od zgłoszenia włamania funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa.

Do jego domu policjantów doprowadził pies służbowy.

Zatrzymany to 32-letni mieszkaniec Kluczborka. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem.

Grozi mu teraz kara nawet do 10 lat więzienia.

czwartek, 10 listopada 2016 23:47

Wypadek na DK11 pomiędzy Biskupicami a Sarnowem.

Napisane przez

Czterem osobom udzielono pomocy medycznej po wypadku, do jakiego doszło na drodze krajowej nr 11 pomiędzy Biskupicami a Sarnowem.

Kierowca volkswagena golfa w trakcie wyprzedzania ciężarówki zderzył się z osobowym oplem. Na opla najechał kierowca volva i wjechał do rowu.

W sumie samochodami podróżowało 7 osób z czego czterem udzielono pomocy medycznej a dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala.

Na czas działań droga krajowa w miejscu wypadku była zablokowana.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

czwartek, 10 listopada 2016 23:10

Pogrzeb Ks. Radcy Franciszka Drendy w Kluczborku

Napisane przez

W poniedziałek 7 listopada w wieku 65 lat zmarł śp. ks. radca Franciszek Drenda, proboszcz parafii pw. Aniołów Stróżów w Gostomii oraz wieloletni wikariusz parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku oraz proboszcz kościoła pw.Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku.
Ks. Radca Franciszek Drenda urodził się 24.09.1951 r. w Bytomiu-Szombierkach. Święcenia kapłańskie przyjął w maju 1975 roku w Bytomiu. W 1981 roku został  mianowany wikariuszem w parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku oraz otrzymał zadanie wybudowania nowego kościoła.
Budowa nowej świątyni pw.Najświętszego Serca Pana Jezusa została ukończona w 1987 roku i w tym samym roku został proboszczem nowego kościoła.
Ze względów zdrowotnych Franciszek Drenda w 2010 roku zrezygnował z pełnionej funkcji.
Ks. Franciszek był Diecezjalnym Duszpasterzem Kolejarzy, Duszpasterzem Sybiraków, Kapelanem Więziennictwa oraz Strażaków.
Ks. radca Franciszek Drenda został pochowany na cmentarzu w Kluczborku. W ostatniej drodze towarzyszyły mu tłumy mieszkańców Kluczborka oraz asysta honorowa z OSP Kuniów i OSP Bogacica.

wtorek, 08 listopada 2016 17:13

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego w Kluczborku

Napisane przez

Jechał całą szerokością drogi uszkadzając przy tym zaparkowane samochody. Kompletnie pijanego 68-latka zatrzymał świadek zdarzenia, który uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę.

Policjanci stwierdzili w organizmie kierowcy audi ponad 2 promile alkoholu. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 7 listopada około godziny 14:00. Z relacji świadków wynikało, że jedną z kluczborskich ulic jechało osobowe audi. 

Jego kierowca jechał całą szerokością drogi. Siedzący za kierownicą mężczyzna gwałtownie hamował, po czym znowu ruszał, uszkadzając przy tym inne zaparkowane na ulicy samochody.

Jedna z osób widzących całe zajście zatrzymała samochód i uniemożliwiła kierującemu dalszą jazdę. Świadek powiadomił także o wszystkim policjantów.

Funkcjonariusze zatrzymali 68-letniemu mieszkańcowi Kluczborka prawo jazdy. Teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości może mu grozić do 2 lat więzienia, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Wzorowa reakcja i postawa świadka zdarzenia być może zapobiegła tragedii. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu może uratować czyjeś życie.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu