Powiat kluczborski
A+ R A-
Powiat kluczborski
Powiat kluczborski

Powiat kluczborski (930)

piątek, 24 maja 2019 16:03

Wypadek na obwodnicy Kluczborka

Napisane przez

W piątek 24 maja o godzinie 14:39 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 11 - obwodnica Kluczborka.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu okazało się, że w zdarzeniu udział biorą dwa pojazdy opel vivaro i volkswagen passat.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca busem nie zachowała należytej ostrożności od poprzedzającego pojazdu i doprowadziła do zderzenia z volkswagenem, którego kierowca oczekiwał na możliwość wykonania manewru skrętu w stronę Kujakowic Dolnych.

W wyniku zderzenia się obu pojazdów poszkodowany został około 10-letni chłopczyk.

Został on przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Na miejscu zdarzenia pracowały trzy zastępy straży pożarnej z JRG Kluczbork, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

poniedziałek, 20 maja 2019 20:45

Ciężarówka przewożąca skrzynki uderzyła w drzewa na dk11.

Napisane przez

W poniedziałek, 20 maja około godziny 19:30 na drodze krajowej numer 11 pomiędzy miejscowościami Biskupice, a Sarnów doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego.

Kierujący ciągnikiem siodłowym marki daf z naczepą z nieustalonych narazie przyczyn zjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w kilka drzew uszkadzając kabinę oraz naczepę. Samochód ciężarowy przewoził puste skrzynki na butelki, które wyleciały na drogę i pobocze.

Kierowca po przebadaniu przez przybyłego lekarza pozostał na miejscu zdarzenia, na chwilę obecną ruch odbywa się wahadłowo.

Do działań skierowano 4 zastępy straży pożarnej z Kluczborka i Byczyny, zespół ratownictwa medycznego z Kluczborka oraz patrol policji z Kluczborka.

poniedziałek, 20 maja 2019 19:10

Wypadek na dk 45 na trasie Kuniów - Jasienie

Napisał

Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, do jakiego doszło w poniedziałek 20 maja przed godziną 15:50 na drodze krajowej nr 45 pomiędzy Kuniowem a Jasieniem.

Kierowca nissana almera stracił panowanie nad pojazdem, wyjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Poszkodowanych – kobietę i mężczyznę z pojazdu ewakuowały osoby postronne.

Obie osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

poniedziałek, 20 maja 2019 14:42

Wypadek na DK 11 w Byczynie

Napisane przez

W poniedziałek 20 maja kilka minut po godzinie 9 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej numer 11 w miejscowości Byczyna.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu okazało się, że w wypadku udział biorą dwa samochody osobowe marki audi i toyota.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów kierująca samochodem osobowym marki toyota, nie zachowała należytej ostrożności podczas manewru wyprzedzania drugiego pojazdu, i doprowadziła do zderzenia z jadącym z przeciwka samochodem osobowym marki audi.

W wyniku zderzenia osobowe audi dachowało poza jezdnią, a toyota zakończyła podróż w przydrożnym rowie.

W zdarzeniu lekkich obrażeń doznał kierowca osobowego audi, który został przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala na obserwację.

W działaniach udział brały cztery zastępy straży pożarnej 2x JRG Kluczbork, 2x OSP Byczyna, zespół ratownictwa medycznego „P” z podstacji w Byczynie oraz patrole policji z Byczyny i Kluczborka.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni było przyczyną wypadku do jakiego doszło w niedzielę 19 maja kilka minut po godzinie 20.

Kierowca volkswagena passata stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przepust przy drodze.

Jedna osoba została poszkodowana. Przetransportowano poszkodowanego mężczyznę do szpitala.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

czwartek, 16 maja 2019 09:58

Ciężarówka w rowie na DK 11 w Kostowie

Napisane przez
W czwartek 16 maja o godzinie 07:16 dyżurny kluczborskiej straży pożarnej przyjął zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na DK 11 w miejscowości Kostów.
Na miejsce zdarzenia dyżurny niezwłocznie skierował trzy zastępy straży pożarnej z JRG Kluczbork oraz dwa z OSP Byczyna. Na miejscu zdarzenia obecni również byli policjanci ruchu drogowego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że kierujący samochodem ciężarowym z naczepą marki Iveco w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i zakończył swoją podróż w przydrożnym rowie.
W wyniku zdarzenia doszło do uszkodzenia zbiornika z paliwem oraz całkowitej blokady drogi krajowej przez naczepę ciężarówki.
Na szczęście w całym zdarzeniu nikomu nic się nie stało.
Na czas działań służb ratunkowych ruch na DK 11 był całkowicie zablokowany. Policja kierowała na objazdy.

W poniedziałek 13 maja przed godzina 18 doszło do wypadku w Komorznie.

Wg wstępnych ustaleń, 12-letni rowerzysta wjechał wprost przed samochód osobowy.

Poszkodowanego chłopca do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przetransportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

W piątek 10 maja o godzinie 18:43 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej 45 na przejeździe kolejowym w Kuniowie.

Na miejsce skierowano po dwa zastępy straży pożarnej z JRG Kluczbork i OSP Kuniów oraz patrol policji.

Obcokrajowiec kierujący samochodem ciężarowym marki scania zagapił się i chcąc uniknąć zderzenia z samochodem poprzedzającym, odbił gwałtownie w prawo i wjechał w tory kolejowe.

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało.

czwartek, 09 maja 2019 17:15

Uroczyste obchody dnia strażaka w Kluczborku

Napisane przez

W czwartek 9 maja na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbył się uroczysty apel. Kluczborscy strażacy obchodzili uroczyście Dzień Strażaka.

W uroczystościach strażackiego święta wzięli udział między innymi: bryg. Wojciech Nawara Zastępca Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, podinsp. Paweł Kolczyk Komendant Powiatowy Policji w Kluczborku, Violetta Porowska Wicewojewoda Opolski, Roman Kamiński z-ca Burmistrza Kluczborka oraz przedstawiciele służby więziennej, lasów państwowych, pracownicy Urzędu Miejskiego w Kluczborku, rodziny strażaków, a także funkcjonariusze PSP z sąsiednich powiatów.

Uroczysty apel był okazją do wręczenia awansów na wyższe stopnie służbowe, odznaczeń, dyplomów i nagród dla kluczborskich strażaków.

Na sam koniec, wszyscy zostali zaproszeni na strażacką grochówkę.

czwartek, 09 maja 2019 16:01

Dachowanie volkswagena na DK 42 pod Wołczynem

Napisane przez

W czwartek 9 maja tuż przed godziną 15-stą do dyżurnego kluczborskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 42 w pobliżu miejscowości Wołczyn.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu okazało się, że kierujący samochodem osobowym marki volkswagen polo w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze stracił panowanie nad kierownicą, zjechał z jezdni i dachował na przydrożnym polu.

Kierującemu VW pojazd pomogły opuścić osoby postronne jeszcze przed przyjazdem na miejsce straży pożarnej.

Poszkodowany z urazem głowy został przekazany pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego.

W działaniach udział brały 4 zastępy straży pożarnej z JRG Kluczbork, OSP Wołczyn, patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego.

Strona 1 z 67
Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu