Powiat oleski
A+ R A-
Powiat oleski
Powiat oleski

Powiat oleski (549)

sobota, 06 kwietnia 2013 11:30

Wypadek na trasie Gorzów Śl. - Kozłowice

Napisał

W piątek 5 marca około godz. 13:30 na trasie Gorzów Śląski - Kozłowice doszło do wypadku drogowego.

Na łuku drogi kierujący samochodem ciężarowym marki Scania nie zdołał wyhamować pełnego składu i uderzył w bok skręcającego w boczną drogę samochodu osobowego marki ford fiesta.

W wyniku zdarzenia jedna osoba z obrażeniami ciała została ewakuowana z pojazdu przy pomocy deski ortopedycznej i przewieziona przez ZRM do oleskiego szpitala.

Droga powiatowa na tym odcinku została zamknięta na czas prowadzonych działań.

wtorek, 26 marca 2013 13:22

Pożar kontenera gospodarczego

Napisał

W poniedziałek 25 marca około godziny 16:09 dyżurny straży pożarnej przyjął zgłoszenie o pożarze kontenera gospodarczego na posesji przy ulicy Rolniczej w Praszce.

Na miejsce skierowano 3  zastępy straży pożarnej z OSP Praszka, OSP Kowale i JRG Olesno.

Działania ratowników polegały na ugaszeniu płonącego kontenera oraz na obronie znajdującego się obok budynku mieszkalnego.

czwartek, 21 lutego 2013 10:13

Pożar w stacji diagnostycznej

Napisał

W środę 20 lutego przed godziną 8 rano w Praszce doszło do pożaru samochodu w warsztacie samochodowym.

Dyżurny straży pożarnej na miejsce zadysponował 7 zastępów straży pożarnej. które po przybyciu  zabezpieczyły teren działania, a następnie podały 2 prądy gaśnicze wody.

W wyniku tego zdarzenia spaleniu lub zniszczeniu uległo wyposażenie warsztatu oraz tył remontowanego pojazdu – przekazuje asp. Jan Wyciślik Dyżurny Operacyjny Województwa z KW PSP w Opolu.

Straty wstępnie oszacowano na kwotę około 40 tysięcy złotych.

W zdarzeniu tym nikt nie ucierpiał.

Sześć zastępów straży pożarnej w sile 20 strażaków uczestniczyło w działaniach przy ulicy Wachowskiej w Oleśnie.

O godzinie 2:47 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze poddasza w budynku wielorodzinnym.

- Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że pali się prawa część poddasza – mówi asp. Jan Wyciślik z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Po rozpoznaniu okazało się, że zarzewie ognia znajduje się nad pokojem na poddaszu. Przed przyjazdem służb ratowniczych, mieszkańcy sami podjęli ewakuacje z zagrożonego budynku.

niedziela, 17 lutego 2013 19:15

Wypadek w Bzionkowie

Napisane przez

W niedzielę 17 lutego po godzinie 14:00 na drodze wojewódzkiej 901 w Bzionkowie (gm. Dobrodzień ) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.

Z niewyjaśnionych przyczyn mitsubishi colt zderzyło się z toyotą avensis.

W wyniku wypadku poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące Mitsubishi. Zespół ratownictwa medycznego z Olesna odwiózł poszkodowanych do szpitala w Opolu. Kierowca toyoty nie odniósł żadnych obrażeń i pozostał na miejscu zdarzenia.

Działania ratownicze prowadziły trzy zastępy straży pożarnej z Dobrodzienia, Olesna i Szemrowic, dwa zespoły ratownictwa medycznego z Dobrodzienia i Olesna oraz policja.

poniedziałek, 11 lutego 2013 21:57

Pożar w Bzinicy Nowej

Napisane przez

W poniedziałek po godzinie 6:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w jednorodzinnym budynku mieszkalnym przy ulicy Spółdzielczej w Bzinicy Nowej (gm. Dobrodzień).

Niezwłocznie na miejsce pożaru zadysponowano siły i środki jednostek KSRG z terenu Gminy Dobrodzień w sile trzech zastępów (2 zastępy OSP Dobrodzień, 1 zastęp OSP Szemrowice), miejscową jednostkę OSP oraz zastęp z JRG PSP w Oleśnie.

Po dotarciu na miejsce pierwszego zastępu  i przeprowadzeniu rozpoznania  ustalono, że na parterze dwukondygnacyjnego budynku pali się w pomieszczeniu, w którym przebywał starszy mężczyzna. Dodatkowo na pierwszym piętrze w jednym z pokoi znajdowała się dwójka dzieci oraz osoba dorosła. Strażacy mieli utrudnioną pracę, gdyż lokator pokoju objętego pożarem zachowywał się agresywnie, używał wobec strażaków słów obraźliwych i zabronił kategorycznie prowadzenia działań.

niedziela, 03 lutego 2013 21:54

Dachowanie pomiędzy Szemrowicami a Zębowicami

Napisane przez

W niedzielę 3 lutego przed godziną 11:00 dyżurna stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Oleśnie otrzymała zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na drodze powiatowej 1705 pomiędzy Szemrowicami a Zębowicami.

Niezwłocznie na miejsce skierowane zostały siły i środki Ochotniczej Straży Pożarnej z Szemrowic i Zębowic oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Oleśnie. Po dotarciu na miejsce pierwszego zastępu z OSP Szemrowice i dokonanym rozpoznaniu ustalono, że samochód osobowy opel corsa, którym podróżowało dwoje dorosłych oraz kilkumiesięczne dziecko, zjechał z drogi i dachował.

Pojazd znajdował się poza obrysem jezdni. Niezwłocznie zabezpieczono miejsce zdarzenia i udzielono kwalifikowanej pomocy medycznej uczestnikom wypadku. Po dotarciu zespołu ratownictwa medycznego z podstacji w Dobrodzieniu, poszkodowanych przekazano służbom medycznym. Cała trójka została odwieziona do oleskiego szpitala.

niedziela, 03 lutego 2013 11:05

Pożar dachu budynku w Gorzowie Śląskim

Napisał

W sobotę, 2 lutego, przed godziną 11 olescy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze dachu budynku mieszkalnego przy ulicy Kluczborskiej w miejscowości Gorzów Śląski.

Na miejsce zadysponowano 5 jednostek straży pożarnej.

- Działania ratowników  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu oraz podaniu dwóch prądów wody, jeden od zewnątrz na palący się dach, drugi od wewnątrz ze strychu na izolację dachu – przekazuje asp. Jan Wyciślik z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Okazało się, że pożar rozpoczął się od komina. Po ugaszeniu pożaru strażacy usunęli część izolacji dachu aby sprawdzić, czy nadal nie ma zarzewi ognia.

W pożarze nie ucierpiał nikt z mieszkańców – dodaje asp. Wyciślik.

Straty w pożarze wyniosły około tysiąca złotych a wartość uratowanego mienia wyceniono na około 150 tysięcy złotych.poniedziałek, 28 stycznia 2013 16:57

Wypadek w Kowalach

Napisał

28 stycznia około godziny 6:22 na drodze krajowej numer 45 w miejscowości Kowale niedaleko Praszki doszło do wypadku.

Samochód ciężarowy renault, przewożący materiały niebezpieczne, najechał na tył volkswagena golfa, skręcającego na posesję, w wyniku uderzenia VW golf został wepchnięty pod nadjeżdżającego z naprzeciwka ciężarowego DAF-a, wiozącego materiały budowlane.

Kierujący golfem został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala w Oleśnie.

Na czas prowadzonych działań droga była zablokowana.

poniedziałek, 19 listopada 2012 10:15

Wypadek w Pawłowicach

Napisał

CAM00120Najprawdopodobniej pęknięcie opony w jednym z pojazdów było przyczyną wieczornego wypadku w Pawłowicach w powiecie Oleskim.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 18:20 na trasie Pawłowice – Gorzów Śląski. Doszło tam do zderzenia dostawczego peugeota boxera z osobową corsą.

W wyniku wypadku dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu